Annem bikini giymemi istemiyor, ne yapabilirim?

konu sahibi arkadaşım bikini giymemek geri kafalılık değildir :KK52:
bende açık bir bayanım yazın mayo giyerim el kadar ipli bikini giymeyle modern olacaksam öyle modernlik yerin dibine girsin ben gerikafalı olmayı tercih ederim

aynen yani.. kendini sergilemek bana daha "mağara adamı kadar" geri kafalılık gibi geliyor da.. neyse, herkesin düşünce tarzı farklı işte :KK51: zaten benim de dikkatimi çeken o gerikafalı meselesi yani, yoksa bikini giyenlere sözüm yook :KK52::63:

Belliki yasin cok kucuk bunu dert olarak goruyosun...
Sende giymeyiver sanki iyi biseymi guzelim hepimiz her istedigimizi yaptikmi sanki ,yasak her ailede olur

Son düzenleme:
Giyme diyorsa giyme .. Allah Allah..
Kadın seni kaç ay karnında taşımış, büyütmüş, bu yaşına kadar getirmiş, senin ona isteklerini değil, onun sana isteklerini kabul ettirmesi lazım.
Allahh korusun annene bir gün birşey olursa, yıllarca ağlarsın onun sözünü geri çevirdiiğin için. Hem başka bir erkeğin yanında saç açmak bile günahken sen 2 parça kumaşla milletin arasında gezeceksin, tamam anladık annenin sözleri senin için mühim değil, dini kısmını düşün bari.

Giyme diyorsa giyme .. Allah Allah..
Kadın seni kaç ay karnında taşımış, büyütmüş, bu yaşına kadar getirmiş, senin ona isteklerini değil, onun sana isteklerini kabul ettirmesi lazım.
Allahh korusun annene bir gün birşey olursa, yıllarca ağlarsın onun sözünü geri çevirdiiğin için. Hem başka bir erkeğin yanında saç açmak bile günahken sen 2 parça kumaşla milletin arasında gezeceksin, tamam anladık annenin sözleri senin için mühim değil, dini kısmını düşün bari.

Filerun canim benim sen dudaklarini sekillendirme konusu acarken dini yönünü hic düsündünmü?
Sende dudaklarini sekillenmis erkeklerin arasinda gezmeyi nasil düsünüyorsan baskalarida ayni özgürlüge sahip olmali, öyle degilmi?

Filerun canim benim sen dudaklarini sekillendirme konusu acarken dini yönünü hic düsündünmü?
Sende dudaklarini sekillenmis erkeklerin arasinda gezmeyi nasil düsünüyorsan baskalarida ayni özgürlüge sahip olmali, öyle degilmi?

helal.lafı ağzımdan aldın:]

Canım evli bayanlar eşine sınırsız süslenebilir, özenebilir. bunu peygamberler söylüyor.durumu mu nerden biliyorsun, en azından kendimi kasap dükkanı gibi sergilemiyorum 2 parça kumaş ile.
:KK51::KK33:
Ki diyelim ben müslüman değilim, fakat müslüman bir eşe sahibim nerden bilebilirsin ? alıyormu?:KK51::KK51::KK53:

Son düzenleme:
Belki sen esin icin sinirsiz süslenmek isterken baska erkekleride tahrik etme tehlikesine girmiyormusun?
Neticede dudak bu, neresini kapatacaksin?

Belki sen esin icin sinirsiz süslenmek isterken baska erkekleride tahrik etme tehlikesine girmiyormusun?
Neticede dudak bu, neresini kapatacaksin?

Sayın melahat , -meraklı olan -
Belki eşime süsleniyorum evde,

Dine girdik kapancak şimdi konu, herkes kararında kesin , emin ise tartışacak bir durum yoktur, sayın çağdaş hayatı seven tüm KK üyeler,iyi akşamlar :KK51::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Dine girdik kapancak şimdi konu, herkes kararında kesin , emin ise tartışacak bir durum yoktur, sayın çağdaş hayatı seven tüm KK üyeler,iyi akşamlar :KK51::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Filerun, canim benim sanada iyi aksamlar, ama unutmaki herkes kendi bacagindan asilir, sen kendi isine bak bosver milletin dini günahlarini.
Senin ne demek istedigini anladim ama kimseyi yargilama herkesin kendine göre bir hayati var, cevresi var, egitimi var, görüs acisi var vs. vs. kimse senin gibi düsünmeye mecbur degil. :)))

Neyse konumuza dönecek olursak, bence anneni dinle, onun bir bildigi vardir. Bilki sana en yakin ve sana en dost annendir, onun izinden gidersen sana bu hayatta hic bir zarar gelmez.
Anneler insanin en yakin arkadasidir aslinda. kimsenin kalbini kirmamak lazim, günün birinde büyüdügünde kendi özgür iradenle kararlarini verirsin.

Son düzenleme:
Filerun, canim benim sanada iyi aksamlar, ama unutmaki herkes kendi bacagindan asilir, sen kendi isine bak bosver milletin dini günahlarini.
Senin ne demek istedigini anladim ama kimseyi yargilama herkesin kendine göre bir hayati var, cevresi var, egitimi var, görüs acisi var vs. vs. kimse senin gibi düsünmeye mecbur degil. :)))

Neyse konumuza dönecek olursak, bence anneni dinle, onun bir bildigi vardir. Bilki sana en yakin ve sana en dost annendir, onun izinden gidersen sana bu hayatta hic bir zarar gelmez.
Anneler insanin en yakin arkadasidir aslinda. kimsenin kalbini kirmamak lazim, günün birinde büyüdügünde kendi özgür iradenle kararlarini verirsin.

Maşallah , ilk paragrafta bir saattir söylemek istediğimi anlamışsınız,:KK51:
2. paragrafta, bu konuya yazdığım mesajla aynı kanıya varmışsınız.:KK51:
Bravo.

tüm dediklerine katılıyorum canım ama o herkes kendi bacağından asılır lafına söyleyecek bir çift sözüm var..
sadece sana değil genel anlamda söylüyorum ama üstüne alınma olur mu? :KK17:
bilirsiniz, İslamda "emri bil maruf, nehyi anil münker" diye bir güvence vardır. yani "iyiliği emret, kötülüklerden sakındır". biz müslümanlara çok iş düşüyor.. çünkü insanlara nasihatler veren kişiler azaldı, nasihat veren olsa bile sanane herkes kendine der olduk.. halbuki bir müslüman, imkanı olduğu halde yanlış yolda olan din kardeşine nasihat etmezse, bunun hesabını verecektir Allah huzurunda.. çünkü "Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir" buyuruyor Peygamberimiz.. yahudilerden bize geçmiş atasözü diye yutturulan şeylere inanmayınız.. onlardan geçen tüm sözler adeta zehir gibidir, bana hiç bişey olmasın da dünya yansın umrumda değil gibi bencilce düşünürler ve tüm sözleri de öyledir. örneğin, bana dokunmayan yılan bin yaşasın! veya Akrabanla ye iç,fakat alışveriş yapma.. bunun gibi bencilce düşüncesiz sözler hep yahudilerden geçmiş bizlere.. halbuki atalarımız, Peygamberlerimiz her zaman bencil değil sencil olmuşlar, durmadan yardım etmiş, nasihat etmişler.. atalarımız da bu geleneği devam ettrmişler.. ne zamanki Osmanlı batıya özenmeye başladı, işte aynı yahudiler gibi olduk.. batı gibi olduk, battık... daha 15 yaşında bir çocuğa yol göstermeyip kendi bacağından asılmasını, özgür olmasını söylerse herkes, bu kızın hali ne olur? rehbersiz elbette yanlış yollara, yanlış fikirlere sapacaktır... yani tüm demek istediğim Müslüman bencil olamaz, olmamalı... çünkü dinimizde alan el değil veren el kazanır..
Selametle.. :)

İnsanlar iyi birşeyler anlatacam aman nasihat verecem derken neden başkalarını kötülemeye kalkar anlamış değilim. din şunu emreden bunu der derken senden olmayanla ilgili kötü konuşmayıda mı buyuruyorda yahudileri bukadar kötülediniz?

konuya hiç cevap yazmadım ama bukadar senden olmayan yerildiğinde dayanamadım. ne kadar kötü bir davranış şekli bu. Anlam veremiyorum, üzülüyorum.

not: bu arada Yahudi de değilim...

Maşallah , ilk paragrafta bir saattir söylemek istediğimi anlamışsınız,:KK51:
2. paragrafta, bu konuya yazdığım mesajla aynı kanıya varmışsınız.:KK51:
Bravo.

pes ya pes.konuyu nasıl dine çevirdiniz şaştım kaldım:KK70: millet dünden razıymış böyle bu konu açılsada damlasak diye.öncelikle filerun sen saygısızsın bu 1! kız sana düzgünce bişey anlatmaya çalışıyo çirkefliğin alaycılığın lüzumu yok. 2.si herkezin kendi zikri fikri görüşü illaki var fakat bunu birine ne empoze etmeye kalkışın nede kabullendirmeye nede dillendirmeye! bence bu konuda burda kapansın.füzuli konuşmanın anlamı yok.

pes ya pes.konuyu nasıl dine çevirdiniz şaştım kaldım:KK70: millet dünden razıymış böyle bu konu açılsada damlasak diye.öncelikle filerun sen saygısızsın bu 1! kız sana düzgünce bişey anlatmaya çalışıyo çirkefliğin alaycılığın lüzumu yok. 2.si herkezin kendi zikri fikri görüşü illaki var fakat bunu birine ne empoze etmeye kalkışın nede kabullendirmeye nede dillendirmeye! bence bu konuda burda kapansın.füzuli konuşmanın anlamı yok.

Ne diyorsunuz siz , hı?
kendinizi ve o muhteşem fikirlerinizi kendinize saklayın, bulunmaz hint kumaşı değiller ya.
ha birde dinle ilgili olay yaratmayacak şekilde istediğimi söylerim.
Lütfen zekanıza güvenip laf sokmaya da çalışmayın, yükselmek yerine alçalıyorsunuz..
Saygısız demişsiniz bana, 2 kişinin lafına konmak, atlamak, karışmak büyük bir güzellik, terbiye işi değilmi ?
Bayan saygı müdürü.
:KK51::KK51:

X