Annem mi haklı yoksa ben bunaldigim için mi ?

Ya hayır evden bir türlü cikamiyoruz örneğin sabahtan beri diyorum bir duş alayım , günlerdir evden çıktığım yok çocuğumla çıkayım annemi de alıp gezeyim bir yerlerde oturalım eve tıkanıp kaldım bebeğimle eee evin işi yemin ederim 2.gundue bitmiyor bende böyleyim elimde değil evdeki düzeni sağlamadan dışarı cikamam ya da başka bir işe konsantre olamam , obsesif hallerim var biliyorum ama o da görüyor ki şu saat olmuş ağzıma lokma 1 yudum su koymamisim ,tek istediğim o anda bebeği uyutmasi başka bişey değil çocuğun feleği şaşmış durumda gündüz uykusu olmayınca gecede asla uyumuyor e bende üzülüyorum. İlla yapsın demiyorum tabi ama insan destek beklemiyor degil

Size ve tüm okuyanlara bir sır vereyim. Evin işi asla bitmez. Sağlığınızdan olmadan önce yavaşlamanın; ev düzeni ve temizliğine bu denli kafayı takmamanın bir yolunu bulun.

Önceliğiniz sağlığınız olsun. Allah korusun bugün size bir şey olsa ; evinizin temiz veya pis olmasının önemi nedir ?

ben de kızına veya gelinine yardım etmeyen büyük anneleri anlamıyorum arkadaş. tamam tabii ki zorunda değil ama kırk yılda bir torununa da baksın kızına yardım etsin nolur yani?
Valla ben dogumumdan 1 gün evvel evi baştan ayağı temizledim ne kvalidem ne de annem gelip bu yardımları olmadı umrunda da olmadı ama bişey söylediklerinde tabi bunu güzelce dile getirdim ikisinden de beklerdim kimsenin hiç umrunda olmadı ,hatta annem şöyle bir kadın ben mesela ona göre geç evlendim 30 da 33 te çocuğumu aldım hep kendisi ile beni kıyaslar işte" 20 yaşında seni doğurdum sen çok sabirsizsin çok hırcinsin ,ben seni kardeşlerini peşpeşe doğurdum kimseden de çocuğumuzu büyütürken yardım beklenmedik" vs soylemleri var tabi kiriliyorum yaptığı şeyi başa kakmaya vurmaya bayılıyor

biraz rahat olman gerekiyor. yeri gelir sofra 1 gün durur yani çocuklu evde normal bunlar. çocuğun hasta olur sen hasta olursun yerleri süpürmek yerine dinlenmeyi tercih edebilirsin. bu kadar kasma.

Size ve tüm okuyanlara bir sır vereyim. Evin işi asla bitmez. Sağlığınızdan olmadan önce yavaşlamanın; ev düzeni ve temizliğine bu denli kafayı takmamanın bir yolunu bulun.

Önceliğiniz sağlığınız olsun. Allah korusun bugün size bir şey olsa ; evinizin temiz veya pis olmasının önemi nedir ?
Hicbisey 😂 beni bu hale annem getirdi ben 10 sene evvel tedavi gördüm senelerce o yaşta OKB teşhisi kondu e doktor annem kaynaklı dedi ,bugün dusununxe diyorum bu kadın temiz değilmiş ben nasıl bundan etkilendimde bu kadar düzen ve titizlige taktım . Bu huy güzel bi huy değil sürekli herşeyi düzgün ve temiz görmek istiyorum tabi burasi ev ama eşimde aynı kafada belki o biraz rahat olsaydı bende umursamazdim

Bazı anneler üşengeç kim ne derde desin
Yaşlı kadınlar üşengeç tembel
Asla iş yapmak istemiyorlar

Gençliklerindeki fevri hareketleri ve tez canlılıkları sebebiyle; bugün farklı rahatsızlıklara sahip oldukları için , iş yapacak güçleri kalmamış olamaz mı ?

Bizde yaslanicaz ama 😀 ben küçükken annemi dünyanın en temizi sanirdım hatta bugün içimden soylendim meğer kirliymiss diye

Şu kurduğunuz cümleye bakarak , kusura bakmayın ancak anneniz evine gitmek istemekte haklıymış.

Kadının sizin evinizde içtiği su, yediği yemek bile eziyete dönüşmüş.

Yemek yedikten sonra dökülmüş birkaç kırıntıya ; süpürgeyle koştuysanız , kadının yediği yemekte zehir olmuştur zaten.

biraz rahat olman gerekiyor. yeri gelir sofra 1 gün durur yani çocuklu evde normal bunlar. çocuğun hasta olur sen hasta olursun yerleri süpürmek yerine dinlenmeyi tercih edebilirsin. bu kadar kasma.
Garip bişey biliyorum hani dolapların,çekmeceleri kapakları açık olur insan huylanir ya bende de bir yeri dağınık kırışık görünce illa orayı halletmem zorunluymus gibi bişey oluşuyor .

Hicbisey 😂 beni bu hale annem getirdi ben 10 sene evvel tedavi gördüm senelerce o yaşta OKB teşhisi kondu e doktor annem kaynaklı dedi ,bugün dusununxe diyorum bu kadın temiz değilmiş ben nasıl bundan etkilendimde bu kadar düzen ve titizlige taktım . Bu huy güzel bi huy değil sürekli herşeyi düzgün ve temiz görmek istiyorum tabi burasi ev ama eşimde aynı kafada belki o biraz rahat olsaydı bende umursamazdim
Belki de terapiye devam etmelisiniz sizin için yorucu. Abimin iki çocuğu var ilkinde o kadar çok kasarlardı ki yeğenimi kucagıma almaya çekinirdim ikincide onlar da rahat ben de rahat rahat bakıyorum:) biraz salın

Bu durumu kendi başınıza çözemeyecek durumdaysanız ; eşinizle beraber en kısa zamanda bir uzmana giderek destek alın.

Çocuğunuzu düşünün.

Gençliklerindeki fevri hareketleri ve tez canlılıkları sebebiyle; bugün farklı rahatsızlıklara sahip oldukları için , iş yapacak güçleri kalmamış olamaz mı ?

Şu kurduğunuz cümleye bakarak , kusura bakmayın ancak anneniz evine gitmek istemekte haklıymış.

Kadının sizin evinizde içtiği su, yediği yemek bile eziyete dönüşmüş.

Yemek yedikten sonra dökülmüş birkaç kırıntıya ; süpürgeyle koştuysanız , kadının yediği yemekte zehir olmuştur zaten.
Yok asla , ama benim istediğim çocuğun düzenini sağlamak ve birlikte biseyler yapmaktı ben bir dus alamıyorum bile sadece yardımcı olmasını istemistim

Haklısın arkadaşım da inan ki olmuyor.

Anne de olsa düzen farklı, alışkanlıklar farklı, düşünceler farklı oluyor.
Gerçekten çok çok muhtaç değilseniz hiç kimseyi çağırmayın. Anne baba beraber süreci yürütün. Emin olun daha kolay olur.

Güle güle büyütün bebeğinizi inşallah.
Çok teşekkür ederim,evet kesinlikle herkesin düzeni kendine ben aslında çok bunaldım tek istediğim kendimi biran önce ev harici bir yere atmakti e evdeki durum bitmeyince o da olmadı ,bu yüzden darlanmis olabilirim

Belki de terapiye devam etmelisiniz sizin için yorucu. Abimin iki çocuğu var ilkinde o kadar çok kasarlardı ki yeğenimi kucagıma almaya çekinirdim ikincide onlar da rahat ben de rahat rahat bakıyorum:) biraz salın
Evet kesinlikle çok yorucu , salmak istiyorum gerçekten.yok o kadar değil bebeği kucaklama vs . Teşekkür ederim yorumunuz için

Ya o örnek olarak çok bogdunuz büyük ihtimalle sürekli bir şeyler söylediniz ya da hissettirdiniz . O da en iyi anne sensin dedi.
Bişey söylemek değil.sabahtan beri ütü ,çamaşır ,süpürme çocuğu yedirip içirip uyutma. e istedim ki o da bişey yapsın da çıkalım biran önce evden gerçekten bunaldım o kadar gerginim ki bişey arıyorum ki patlayayim annemin rahat halide onda patlamama neden oldu ,birde sürekli söylenen bir kadın evet ben titizim vs ama.ornegin ben bir dağ köyünde bile gidip yaşar orada ki insanlara ayak uydururum ondan çok genç olmama rağmen ama annem herşeye söylenirde söylenir.dunden beri söylemediği olumsuz cümle kalmadı ,evime gitmek istiyorum,burada yatamiyorum,bu ev hasta etti vs bende e git dedim kimse zorla getirmedi ama insan patlama noktasına geliyor bu kadar soyleneceksen gelme yani

Garip bişey biliyorum hani dolapların,çekmeceleri kapakları açık olur insan huylanir ya bende de bir yeri dağınık kırışık görünce illa orayı halletmem zorunluymus gibi bişey oluşuyor .
Bakın obsesyon veya benzeri psikolojik hastalıklar tamamen şahsınız ile ilgilidir. Annenizden sizin gibi davranmasini beklemeniz sorun.

Ben okb değilim. Ama temizlik düzen severim. Yaparım da.

Ama ben seviyorum diye bana yardıma gelene bunu dayatamam.

Yani sizi tenzih ederim ama psikolojik olarak rahatsız olan herkes, geri kalan herkesin bu rahatsızlığa uygun hareket etmesini bekliyor.

Hamileyim ve aşırı mide bulantim var. Keskin kokular beni rahatsiz ediyor diye insanlara parfüm sıkmaýı ya da diş fırcalamayı yasaklayamiyorum. Kimse benim psikolojik ve ruhsal durumuma göre hayatını yeniden dizayn edemez.

Lütfen psikolojik olarak hassasiyetleriniz varsa bunu kendiniz içinizde yaşayın. Insanlara dayatmayın.

Bu arada şunu eklemek isterim ki, günde 6 kez kustuğum, açlık ve susuzluktan bayılıp hiçbir şey yiyemedigim ve 7ye düşen tansiyonla hastanelerde yattığım günlerde de annemden pek destek görmedim.

Istemiyorlar işte. Evlerinden çıkmak,başkasının düzenine göre yaşamak istemiyorlar. Zahmete girmek, yardımcı olMak istemiyorlar. Zorlamak ya da kırılmak sizi ya da beni yalnizlaştırmaktan başka işe yaramaz.

Ya böyle kabul edecegiz ya bu diyardan gideceğiz. Ben böyle kabul ediyorum.

Ben ölsem dahi annem gelmeyecek. Buna göre yaşamaya çalışıyorum hayatı.

Zaman zaman üzüldüğüm oluyor ama onun bundan haberi yok. Çünkü bilmesinin kimseye bir faydası yok.

Annem benim için biriciktir. Yapsa da biricik yapmasa da biricik.

Annem evinden çıkamayan,başka evde oturamayan,yemek yiyemeyen ve uyumayan bir kadın. Bunu biliyorum ve yapamayacağı şeyleri ondan istemiyorum.

Allah hepimizin yardımcısı olsun

Bakın obsesyon veya benzeri psikolojik hastalıklar tamamen şahsınız ile ilgilidir. Annenizden sizin gibi davranmasini beklemeniz sorun.

Yani sizi tenzih ederim ama psikolojik olarak rahatsız olan herkes, geri kalan herkesin bu rahatsızlığa uygun hareket etmesini bekliyor.

Hamileyim ve aşırı mide bulantim var. Keskin kokular beni rahatsiz ediyor diye insanlara parfüm sıkmaýı ya da diş fırcalamayı yasaklayamiyorum. Kimse benim psikolojik ve ruhsal durumuma göre hayatını yeniden dizayn edemez.

Lütfen psikolojik olarak hassasiyetleriniz varsa bunu kendiniz içinizde yaşayın. Insanlara dayatmayın.

Bu arada şunu eklemek isterim ki, günde 6 kez kustuğum, açlık ve susuzluktan bayılıp hiçbir şey yiyemedigim ve 7ye düşen tansiyonla hastanelerde yattığım günlerde de annemden pek destek görmedim.

Istemiyorlar işte. Evlerinden çıkmak,başkasının düzenine göre yaşamak istemiyorlar. Zahmete girmek, yardımcı olMak istemiyorlar. Zorlamak ya da kırılmak sizi ya da beni yalnizlaştırmaktan başka işe yaramaz.

Zaman zaman üzüldüğüm oluyor ama onun bundan haberi yok. Çünkü bilmesinin kimseye bir faydası yok.

Annem evinden çıkamayan,başka evde oturamayan,yemek yiyemeyen ve uyumayan bir kadın. Bunu biliyorum ve yapamayacağı şeyleri ondan istemiyorum.

Ayni benim annem

Ayni benim annem
Biraz da yaşla alakası var durumun. Yaşlandıkça konfor alanından ayrılmakta zorlanır insan. Yani doğal bir süreç. Hepimizin başına gelecek.

Allahtan benim gibi annesinden hiçbir şey beklemeyen bir evlat diliyorum. Açıkçası daha yaşlanmadan bile başkasının evinde kalmak, başkasının düzenine ayak uydurmak bana çok zor geliyor.

Yapamam. Yapmam icin dayatma ile karşılaşırsam sert çıkarım

Evet haklısınız , fazla şeyler istiyormusum gibi ama benimde ondan başka daha yakınım yok belki ondandır . Geçmiş olsun inşallah gebelik donemizi rahat geçirir ve sağlıcakla kavuşursunuz.

Siz çocuğunuza baksın diye değil de rahatça temizlik yapmak için annenizi çağırmış gibisiniz. Bence önceliği ev işine değil de çocuğunuza ve kendinize verin. Ev dağınık olsa dünyanın sonu değil. Sürekli düzeni sağlamaya çalışarak kendinizi yıpratırsınız.
Çalışan kadınım ama düzeni seviyorum ya da öyle mutlu hissediyorum içim duzenli olunca rahatlıyor mutlu oluyorum .

X