Annem mi haklı yoksa ben bunaldigim için mi ?

Valla ben dogumumdan 1 gün evvel evi baştan ayağı temizledim ne kvalidem ne de annem gelip bu yardımları olmadı umrunda da olmadı ama bişey söylediklerinde tabi bunu güzelce dile getirdim ikisinden de beklerdim kimsenin hiç umrunda olmadı ,hatta annem şöyle bir kadın ben mesela ona göre geç evlendim 30 da 33 te çocuğumu aldım hep kendisi ile beni kıyaslar işte" 20 yaşında seni doğurdum sen çok sabirsizsin çok hırcinsin ,ben seni kardeşlerini peşpeşe doğurdum kimseden de çocuğumuzu büyütürken yardım beklenmedik" vs soylemleri var tabi kiriliyorum yaptığı şeyi başa kakmaya vurmaya bayılıyor
keşke yapmasa. bundan sonra annenizden beklentinizi düşük tutun ki üzülmeyin. merhamet edip yardıma koşması lazım. madem yardımcısı yoktu biliyo olması lazım ne denli zor olduğunu.

Yani ben sizi haksız buldum. Hem annenize muhtacsinizi ucbes hareketini gozardi edebilir ya da kibarca uyarabilirdiniz. Sanki kadın kendi keyfi için geldi size yardım istediğinizden gelmis. Gidicem dediğinde de git demissiniz daha nolsun. Kadın hem iyilik yapıyor hem de yargiliyosunuz

keşke yapmasa. bundan sonra annenizden beklentinizi düşük tutun ki üzülmeyin. merhamet edip yardıma koşması lazım. madem yardımcısı yoktu biliyo olması lazım ne denli zor olduğunu.
Aslında çok merhametli ama bazen olamayabiliyor ,bugünde ben sanırım bebeğin verdiği zorluktan epeydir gerildimm

Yani ben sizi haksız buldum. Hem annenize muhtacsinizi ucbes hareketini gozardi edebilir ya da kibarca uyarabilirdiniz. Sanki kadın kendi keyfi için geldi size yardım istediğinizden gelmis. Gidicem dediğinde de git demissiniz daha nolsun. Kadın hem iyilik yapıyor hem de yargiliyosunuz
Tamamen haklıyım demedim ama yukarıda arkadaşlardan yazmışlar hakli ve haksız olduğum durumları , benimde beklentim olabilir gergin ve yorgun olunca sanırım artiyor

Seni anneliginden vurmasi kötü tabi. Ama ben kadin evinize gelmis , siz ona bi rahat vermemissiniz gibi hissettim. Koca kadin en fazla ne dokebilir ki ona bile taktiniz ya. Ayip degil mi? Ben olsam sizin gibi insanlarin evine gitmem zaten
Ya o kadar değil abartmayın ben kabul ediyorum çok gergindim ama.yok şunu dökme bunu dökme değil surekli dağınık halde ev ve 1 dk oturmayınca anneme patlar gibi oldum yardım etsin diye . Yoksa o kadar değil ben haksız olduğum tarafı yazdım ama o da beni gerdi sürekli hoşnutsuz tavırlar filan iyice strese girdim

Eşiniz şehir dışındaysa evi kim için süpürüp duruyorsunuz ..çocuğunuz uyuyunca siz de bir uykusunda uyuyun diğerinde duş alın..siz ona o size alışmıştır artık.Ama bebeğiniz için anneniz sistem dışında birisi bu yüzden onun kucağında aradığı huzuru sakinliği bulamaz ki

"bu evde hasta oldum,çok sıcak ,biran önce evime gitmek istiyorum"

Anneniz bencil bir insan. Birine ki buradaki biri kendi öz kızı. Yardıma gittiysen söylenip durmazsın. Böyle bencil, sürekli şikayet eden ve kendisini düşünen insanlara anne de olsa tahammül edemiyorum ben. Benim annem de böyle. Hoş bir yardımını görmedim ama olmasın daha iyi zaten.

"o kadar iyi annesinki bebeğinin kg su su kadar

Şu kısım da düpedüz kötülük. Bildiğiniz saf kötülük. Çocuğun kilosunu söyleyerek annelikten vurmak bir annenin yapabileceği son şey olmalı.

Size gelirsek, hasta bir bebek olan ev sürekli düzenli ve temiz olamaz. O kadar takılıp kendinizi de bebeğinizi de strese sokmayın. 53 yaşında henüz genç bir kadın kızı ve torunu kan ter içindeyken kahvaltı sofrasını toplamayıp saatlerce bekletiyorsa bu sizin titizliğiniz değil, onun işgüzarlığıdır.

Sürekli çocuğu annesine kayınvalidesine bırakıp baktıran, buna mecbur olduklarını düşünen insanlara ben de sinir oluyorum. Ancak bir anne, ömrünün sonuna kadar annedir. Evladı zor durumda iken destek olmuyorsa, anneliği konusunda durup bir düşünmesi gerekir. Gayet de idare edebilirdi geçici bir süre sonuçta.

Aslında çok merhametli ama bazen olamayabiliyor ,bugünde ben sanırım bebeğin verdiği zorluktan epeydir gerildimm
gerildiniz ama anne kızının kızı da annenin nazını çekebilmeli. yine söylüyorum tabii ki çocuğunuza bakmak ya da evinizi toplamak zorunda değil ama bir gün iki gün yardım etse kirpiği eksilmez.

İnanın çocuğu görseniz anlarsınız çocuk ağlama krizine giriyor asla susmuyor içli içli peşimden ağlıyor birinin onu yatistirmasi lazım evde eşim olmayınca ,annem zaten bunu yapıyor Allah razı olsun ben işin diğer tarafindayim zaten gelmeeycekmis tek başıma bir sekilde atlaticam kalan geceleri
Allah kolaylık versin zor olmalı elbette ama böyle tartışıp birbirinizi kırmaktan iyidir belki de ... İkiniz de sakinleşince durumu toparlarsiniz .

2 gündür anneemle kalıyorum daha doğrusu annem bana geldi ,çocuğum diş çıkarıyor ve hiç ne uyku ne yemek vs gün boyu bebegimleyim bundan mutsuz değilim ancak bende ne yeme içme ne de uyku görüyorum üstelik sürekli ayaktayım annem desteğe geldi evet ama daha çok etrafı döküyor,örneğin kıyafetlerini çıkarmış oturma odasında bırakmış katlamadan sere serpe ben onları düzeltiyorum götürüp kalacağı odaya yatağın üstüne koyuyorum vs . Evi süpürüyorum dün bugün arkamı dönüyorum yine yere biseyler dökülmüş evet destek ama döküyorda yani annemi eleştirmek evet haddime değil ama benim kadar titiz değil 😬 e bende hayli yoruluyorum bişey diyince de anneligimden vuruyor "o kadar iyi annesinki bebeğinin kg su su kadar "diye ,çocuğu anne sen uyut bende evi temizleyeyim görüyor ne halde olduğumu zorla çocuk mu uyutulur vs anlaşamıyoruz evet . Dünden beri aynı sehirde yaşadığımız halde ikidebir "bu evde hasta oldum,çok sıcak ,biran önce evime gitmek istiyorum" vs bende tamam anne gidebilirsin dedim o da çıktı gitti , gelmeyecem diye tamam dedim . Sinirlerim bozuldu gerçekten çocuk zaten iyi değil disi kulağı isthasizligi uykusuzlugu yemin ederim 1 saat oturduğum yok son 1 haftadır,annemden başka kimsem de yok . Başladı senin çocuğuna bakılmaz sen çok pimpiriklisin vs . Ben mi haksızlık yapıyorum evet zorunlu değil bana gelmesine ama şuan tek basimayim örneğin gece mamaya kalkınca bebeğimi birinin sallaması lazım ki peşimden ağlamasın ,insanın insana muhtacligi ayrı bir durum 😔 bekledim ki 1 saat baksın bende duşa gireyim çıkayım ,1 bardak çay içeyim yok hemen kaçtı gitti ,onu da çok görmüyorum ama anlamasını isterdim
Annelerimiz bizim çocukluğu muzdaki sabır ve güce sahip değiller. Onun için yormamak lazım diye düşünüyorum. tabi annenizin bebişin kilosunu karıştırması çok büyük hata olmuş

Anne ki arasında olur böyle şeyler. Fazla takılmayın derim

Konuya buradan devam ediyorum annem çok güzel manipüle eden bir kadın evet cefakar, vefakâr evlatlarına tutkun ama bir o kadar can noktasindan vuran , sizlere yazmıştım bende idi dünde tartıştık gitti akşamına aradı hafif tripli hafif alttan alımsı gibi akşam çocuğu dışarı çıkardım buluştuk birws bir parkta oturduk eve geçtik birlikte bebeğimi uyuttum ,annem uyudu ben biraz oturdum vakit geçirdim bebeği her uyuttuktan sonra geceleri yaparım eşimde karışmaz filan dinlenmeye daha doğrusu kafamı rahatlatmaya ihtiyacm var gece geç uyudum sabah 6 da bebeğimle uyandım 2 saat geçirdik sonra birlikte bebeğimle uyuduk sabah 9 da tekrar uyandık ,annem çok geç uyaniyosun bu saate dek vs . Kadını kötülemek istemiyorum ama eşim bile karışmıyor bana annem hemen suratını aşarak elestiriyor ve bir yerde patliyorum küçük değilim kaç yasindaki kadınım . Neyse annem evine geçti bende çocuğumu uyuttum filan evdeki işlerimi hallettim ,annem kendi evinden biseyler hazırlamış çay ve yiyecek filan onların orada çok guzel bi park var piknik yapılan oraya gittik bende onlarda kalacaktım bugün ancak bebeğim hiç durmadı daha doğrusu hep böyle bir bebek çok huzursuz ve huysuz ,ilgilendim sonra annem dedi "arabasına koyup gezdireyim" karışmadim annem seviyo böyle şeyleri ve torunu çok seviyo sonra uzaktan bana kötü kötü baktı geldi yanıma "telefon hiç elinden dusmuyo çocuğuna bak " çıldırdım gerçekten nefes alsam batiyo sürekli yapışık olmam lazımmış gibi ben soylemedim ki al götür gezdir ,neyse aldım elinden arabayı ve kendi evime geldim sinirlendim sonra peşimden aradı durdu ve çıktı geldi bende gerek olmadığını benim onun kalmasını zorlamadigimi ve asla anlasamadigimizi +++ en çok çocuğum üzerinden beni vurması çok çok kırıldım bende onu kırdım ,herkesin anneliği kendine dedim o da çıktı gitti söz saya saya . Ama beni anlamıyor gerçekten hanımlar anlamıyor yemin ederim ben tek başıma çocuğuma daha güzel bakıyorum strese bu denli girmiyorum girmemiştim de ama bunaldım resmen ,beni çocuklugumdan beri insanlarla özellikle kendisi ile kiyaslamasindan bıktım usandım ve beni hırçın evlat konumuna kendi soktu ,onu kırmak bu hayatta isteyecegim son şey ancak gerçekten kırmam için zorluyor . Herseyimle ama herseyimle yargılıyor bu da benim zoruma gidiyor bukez ben dayanamıyor patliyorum . Uzun yazdım ama gerçekten üzülüyorum ben annemi çok seviyorum bu hayatta çocuğum ve o diyorum ama çok çok zorlanıyorum

Ben mükemmel değilim mükemmel olmak zorunda hiç hiç değilim benimde kusurlarım var , çıkışlarım inislerim var ama bilmiyorum sürekli üstümde bir baskı 😔 başımın ağrısından ölüyorum sadece stresten sadece ve gerçekten üzülüyorum kırıldığım için bende kiriyorum kendimi affetmiyorum

X