Annem ve erkek arkadaşım!! Acill lütfen!

Alkol almak normal demissiniz ama normal degil .
Evet etrafina zarari olmuyordur illaki ..
Ama anneniz endiseleniyor sadece
Burada bunun icin konu acmak bile cok tuhaf .
Teyzeniz amcaniz olur " ustune ne vazife " der gibi yakinisinizi anlariz .
Ama adi ustunde " anne ."

Zaten bu yedigini ictigini paylasan insanlar gorsunler ki bir arti kazandirmiyor .

Cocuk "annen ne hakla karisip bana boyle bi uslupla nasil konusabiliyor" dememis iyiki..
Alkol almam, onaylamam.. Ama annenin (konu fark etmez) yaklasim ve uslubu hos degil..

Koruma iç güdüsü de değil ki bu annemin tam olarak 'ego tatmin etme.' Başka bir açıklaması yok.
Ama farkında olmadan yada bizi birbirimize düşürmeye çalışırken daha çok kenetledi haberi yok :) Aynı şey bana yapılsa bende hiç tahammül edemezdim gerçekten hatta şuan bile ben sinirden duramazken beni yatıştıran erkek arkadaşım oluyor. Ben seni onlardan emanet alıcam yarın öbür gün şimdi ters düşersem bu bizim önümüze çıkar sağlıklı düşünmemiz lazım diye. Ay gelde sevmee :))

maaşallah size :)

konu noldu merak ettim. erkek arkadaşınız cevap yazmamıştır umarım. bence yazmasın.

siz annenizle konuştunuz mu?

Valla canım ananın niyeti belli. Hani sizin evde içki içilmez. Namaz niyaz tamdır. Faize para konmaz. O zaman anlarız bu tepkiyi de. Burada niyet bariz kötü. Burada vereceğiniz tepkiler çok önemli. Önce huyuna gitsin sevgilin. Hatta telefon edip burada bir üye güzel usturuplu bir mesaj yazmış. Onu söylesin. Belki iletişim kurmaya çalışıyor. Hoşuna gider sonrası güzel olur. Ama baktın aynen annen devam ediyor. Senin hop demen lazim

Sevgilinle annen tanismiyor , birbirlerinde ekli bile değiller, Sevgilini babasının da olduğu bir fotoğraf için annen azarliyor. Valla ben olsam beni rezil ettin diye yikmistim ortalığı. Erkek arkadaşın da şimdi sessiz kalabilir ama acısını evlenince çıkartacaktir emin ol.. Bunun devamının gelmemesi için erkek arkadaşına karsi anneni kotu duruma dusurmeden uyarman lazım . Yani ne anneni suçla sevgiline ne de sevgilini ezdir annene.

• Beğen
Reactions: KV_
Arkadaşlar gerçekten çok çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Şuan kafam durdu ne yapıcağımı, nasıl davranıcağımı hiç bilmiyorum. Nolur akıl verin ve lütfen kırıcı olmadan çok rica ediyorum bu konuda.

Benim annem çok baskın bi karakterdir. Herseye herkese müdahale etmesini çok seven bi yapısı vardır ve gerçekten bana bu huylarından çok çektirmiştir. Herşey kendi dediği gibi olsun ister onun dediklerinin isteklerinin dışında bişey yapınca burnundan getirene kadar uğraşır. Ama annem sonuçta ben böyle kabul etmek zorundayım.
Konuya gelince de, benim erkek arkadaşımı annem biliyor ama daha önce bi tanışma yada telefonla falan hiç bir şekilde bi diyalog kurmadılar henüz. Annem X'i sosyal medyadan gizli gizli takip ediyodu ekli olmadıgı halde sürekli girip bakıyodu profiline gönderileri gizli falan olmadığı için. Ve hepimizin karşılaştığı şeyler gibi erkek arkadaşımın da profilin de bir iki tane alkol alırken fotoğrafları var ama çok abartılır bi sekilde değil. Ki zaten bağımlı alkolik biride değil. Dün akşam da evde babasıyla aynı sekilde masa kurup fotograf atmışlardı. Sürekli yapılan bişey değil bu arada yapılıyo ve normal aile ortamı yine abartılır bi tarafı yok. Annemde bunu görmüş. Bana sabah görür görmez mesaj attı (ben işte olduğum için) fotoğrafı göndermiş. Sen beni bunlara mı bulaştırıcaksın falan yazmış neye uğradıgımı şaşırdım. Daha öncede bana diğer fotoğraflar için söylenmişti ama işi böyle bütüceğini hiç düşünmemiştim.

Mesajına cevap veremedim gerçekten canım sıkıldı çünkü. Dahat tanımadan etmeden böyle yargılamasına benim mutlu olduğumu göre göre bunu yapmasına çok canım sıkıldı. Aradan 2-3 saat geçti erkek arkadaşım aradı beni. Annen bana 'senin başka koyucak fotoğrafın yok mu doğru düzgün' diye mesaj atmış ne yazıyım dedi. Onunda çok morali bozulmuş sesi titriyordu resmen beni yanlış tanıcak kadın gibilerinde seyler söyledi. Ben neye uğradığımı şaşırdım. Bişey diyemedim annemin böyle bişey yaptığına mı yanıyım yoksa böyle bişeyle karşılaşıp erkek arkadaşımı yanlış tanıcak olmasına mı yanıyım? ( annem birine bikere takınca bidaha kolay kolay ısınamaz biliyorum huyunu :KK43: )

Hiç bişey yazamadık. Kafamı toparlayıp şunu şunu yaz diyemedim erkek arkadaşıma da bişey yazdırmadım düşünelim biraz dedim. Annem benim hayatımı ele aldığı, herşeyime sabah ne giyceğime karıştığı yetmiyomuş gibi arada hiç bi konuşma yokken erkek arkadaşıma bu şekilde yaklaşması beni gerçekten çok üzdü. Bu durumda ne yapmam gerekiyo lütfen yardım edin? Ne yazılır cevap olarak erkek arkadaşım ne yazarsa daha doğru olur ben sağlıklı düşünemiyorum şuan hemde hiç :KK43: Lütfen acil akıl verin bana. Çok teşekkür ederim okuyan herkese biraz uzun oldu.
AAAA annen benim annemin aynısı. Ailen tutucuysa çok normal. Hatta erkek arkadasına attıgı o mesaj bu ılıskıyı cıddıye aldığını , erkek arkadasının duzelmesını bekledığını bıle gosterır.

Annen haksız. Var, ben de biliyorum öyle herkesin işine burnunu sokmayı kendine görev edinmiş kişiler . Cidden hiç çekilmiyorlar. Ona neymiş milletin masasından yahu, neyin hesabını soruyor? Sevgilin annene hesap vermek zorunda değil. Sanane dese yeridir de, akraba filan olacaklarsa söylemesin. Cevap vermesin. Ayrıca annenin önünü alın. Birgün sert kayaya çarpar, ne olduğunu şaşırır. Onun derdi kızını sokacağı ortam değil, elaleme ders vermek. Bu da hadsiz bir davranış.

Alkol almak normal demissiniz ama normal degil .
Evet etrafina zarari olmuyordur illaki ..
Ama anneniz endiseleniyor sadece
Burada bunun icin konu acmak bile cok tuhaf .
Teyzeniz amcaniz olur " ustune ne vazife " der gibi yakinisinizi anlariz .
Ama adi ustunde " anne ."

Zaten bu yedigini ictigini paylasan insanlar gorsunler ki bir arti kazandirmiyor .
Üstüne ne vazife diye yakınmadım ben dikkat ettiyseniz annedir tabiki yapar.
Ama benim annemi benden iyi kimse tanıyamaz ve ben annemi biraz olsun tanıyosam eğer, annem endiselendigi için değil sırf huzursuzluk çıkarmak için böyle bişey yaptı buna da eminim. Zaten bi başkası yapsa bu durum bu kadar zoruma gitmezdi annem yaptığı için bende yediremedim bide bu açıdan bakın.

Artı kazanmak için de koyulduğunu sanmıyorum o resimlerin.

maaşallah size :)

konu noldu merak ettim. erkek arkadaşınız cevap yazmamıştır umarım. bence yazmasın.

siz annenizle konuştunuz mu?
Yazdı.
'Sizde yanlış bi izlenim bırakmak istemem. Hem X için hemde kendim için beni yanlış tanımanızı da istemem. Kusura bakmayın.'
diye yazdı. Ben çok direttim açıklama yapmak zorunda değilsin diye ama gerçekten olaya çok farklı yerlerden baktı beni de hem mutlu etti hem şaşırttı :) bana hesap soran senin yengen ya da teyzen degil annen açıklama yapmak zorundayım ne kadar susarsam o kadar düşerim gözünden gibi şeyler söyledi.

Annemle konuşamadım dün akşam yoğun misafirlerimiz olduğu için fırsat olmadı ama tepkili olduğumu, bişeyleri bildiğimi belli ettim anladı yani. Ki şu durumda bile erkek arkadaşım beni yumuşatmaya çalıştı bişey deme annene ben şikayet etmiş gibi olmiyim benim yüzümden sende aranı açma gibilerin de.

• Beğen
Reactions: KV_
Valla canım ananın niyeti belli. Hani sizin evde içki içilmez. Namaz niyaz tamdır. Faize para konmaz. O zaman anlarız bu tepkiyi de. Burada niyet bariz kötü. Burada vereceğiniz tepkiler çok önemli. Önce huyuna gitsin sevgilin. Hatta telefon edip burada bir üye güzel usturuplu bir mesaj yazmış. Onu söylesin. Belki iletişim kurmaya çalışıyor. Hoşuna gider sonrası güzel olur. Ama baktın aynen annen devam ediyor. Senin hop demen lazim
Bizde aynı öyle mesaj yazdık. Ama annemin geri dönüşünün çokta güzel olucağını sanmıyorum annemi tanıyosam eğer. Geri dönerse burda paylasırım.

Sevgilinle annen tanismiyor , birbirlerinde ekli bile değiller, Sevgilini babasının da olduğu bir fotoğraf için annen azarliyor. Valla ben olsam beni rezil ettin diye yikmistim ortalığı. Erkek arkadaşın da şimdi sessiz kalabilir ama acısını evlenince çıkartacaktir emin ol.. Bunun devamının gelmemesi için erkek arkadaşına karsi anneni kotu duruma dusurmeden uyarman lazım . Yani ne anneni suçla sevgiline ne de sevgilini ezdir annene.
İki tarafıda idare etmeye çalışıyorum ama annem nedense hep bi sorun, hep bi engel peşinde. Umarım devamı gelmez tek dileğim bu. Hep görürdüm ağrıma giderdi kızlarının ilişkilerini bozmaya çalışan anneler, kızı mutlu olduğu halde hep bişey peşinde olanlar falan. Şimdi aynısı benim başımda ve sanırım buda biraz benden kaynaklanıyor.

AAAA annen benim annemin aynısı. Ailen tutucuysa çok normal. Hatta erkek arkadasına attıgı o mesaj bu ılıskıyı cıddıye aldığını , erkek arkadasının duzelmesını bekledığını bıle gosterır.
Emin olun o açıdan bakmayı çok isterdim :) ama dedimya annemin ki koruma iç güdüsü falan değil. Annem herkese karşı böyledir. Birilerini rezil etmeyi (bu kızı olsa bile) kendini tatmin etmek için olur olmaz şeyler söylemeyi kendine huy edinmiş resmen.

Annen haksız. Var, ben de biliyorum öyle herkesin işine burnunu sokmayı kendine görev edinmiş kişiler . Cidden hiç çekilmiyorlar. Ona neymiş milletin masasından yahu, neyin hesabını soruyor? Sevgilin annene hesap vermek zorunda değil. Sanane dese yeridir de, akraba filan olacaklarsa söylemesin. Cevap vermesin. Ayrıca annenin önünü alın. Birgün sert kayaya çarpar, ne olduğunu şaşırır. Onun derdi kızını sokacağı ortam değil, elaleme ders vermek. Bu da hadsiz bir davranış.
İşte tamda bu gerçekten aynen öyle. Ders vermek, korumak değil ha şunu bileydiniz. Allahtan erkek arkadaşım öyle bi tepki vermedi ki normalde sinirli biridir sinirlenince de kimseyi gözü görmez. Kalkıp bana bile dese benim annem babam karışmıyor senin annene ne oluyor diye hiç bişey diyemem çünkü haklı. Annem benimle birlikte kendini de kuyuya atıyor farkında değil

Annen bana 'senin başka koyucak fotoğrafın yok mu doğru düzgün' diye mesaj atmış ne yazıyım dedi. Onunda çok morali bozulmuş sesi titriyordu resmen beni yanlış tanıcak kadın gibilerinde seyler söyledi.
Bu ne ya? İyi çocukmuş yine, bir şey dememiş...

Annen bana 'senin başka koyucak fotoğrafın yok mu doğru düzgün' diye mesaj atmış ne yazıyım dedi. Onunda çok morali bozulmuş sesi titriyordu resmen beni yanlış tanıcak kadın gibilerinde seyler söyledi.
Bu ne ya? İyi çocukmuş yine, bir şey dememiş...
Tek şansım bu olsa gerek..

Peki sizin bunu merak etmenizin sebebi nedir ? Yani konumuz bumu şuan? Yapmayın Allah aşkına.

Sormuş bulundum, vardı bir bildiğim. Cevabı alınca muhabbet olmasın diye cevap bile yazmadım hanımefendiye farkındaysanız. Çünkü yanlış anlamışım ben onu. Siz de görmezden gelseydiniz gereksiz yere uzamazdı.
Peki, yapmıyorum Allah aşkına.

İşte tamda bu gerçekten aynen öyle. Ders vermek, korumak değil ha şunu bileydiniz. Allahtan erkek arkadaşım öyle bi tepki vermedi ki normalde sinirli biridir sinirlenince de kimseyi gözü görmez. Kalkıp bana bile dese benim annem babam karışmıyor senin annene ne oluyor diye hiç bişey diyemem çünkü haklı. Annem benimle birlikte kendini de kuyuya atıyor farkında değil
Haklı falan değil. Siz onun kızısınız elbette karışacak, sizin için endişelenecek.
Kaldı ki başka fotoğrafları da varmış, anneniz yeterince tanımıyorsa ne bilsin nadir alkol aldığını.
Ben de olsam tepkimi gösterirdim, tabii karşı tarafa mesaj atmazdım ama, siz söylerdim rahatsızlığımı.

Haklı falan değil. Siz onun kızısınız elbette karışacak, sizin için endişelenecek.
Kaldı ki başka fotoğrafları da varmış, anneniz yeterince tanımıyorsa ne bilsin nadir alkol aldığını.
Ben de olsam tepkimi gösterirdim, tabii karşı tarafa mesaj atmazdım ama, siz söylerdim rahatsızlığımı.
Anlatamadım galiba ben yada siz anlamak istemediniz. Zaten tüm sorunda bu işte. Yeterince tanımıyor, ayrıca endişelendiği çin yada koruduğu için yaptığı bişeyde değil bu. Kaldı ki öyle bile olsa en büyük sorun mesaj atması zaten. Gelip bana söyleyebilirdi bana kızabilirdi. Umarım anlatabilmişimdir.

Allah Allaaaah bende bir gariplik var sanırım. annenizin böyle başkalarının hayatlarına hem de sert bir üslupla karışma hakkı bu kadar normal mi ya? çocuk babası ile oturmuş içmiş ki sizin ailenizde de sofralar kuruluyormuş. eee o sofrayı anneniz kuruyor sanırım. bu ne yaman çelişki ben anlamadım.
babam evde kesinlikle sofralar kurdurmazdı, evde içtiğini bilmem. dışarda da ayda yılda bir 1-2 kadeh içer gelirdi. buna rağmen ben insanların edebiyle usturubuyla içtikleri içki için, eğlendikleri için.... böyle bir afaroza tabi tutulmasını anlayamıyorum.
he hadi diyelim çok muhafazakr bir ailesiniz, içki en büyük kötülüklerden sizin için. olabilir. o halde bile annenizin daha doğru düzgün diyalog bile kurmadığı, 22-23 yaşındaki erkek arkadaşınıza böyle "başka foton yok mu?" diye aralarındaki ilişkiyi laçkalaştıracak bir mesaj atması hiç hoş değil, böyle bir hakkı yok. sizinle muhatap olmalı, sevgilinizle değil.
sizin annenize karşı farklı bir tutum sergilemeniz gerekli böyle ezilir büzülürseniz ilerde bu arkadaşınız veya başka biri her kim ise kocanızı ezebilir anneniz. saygısızlık yapmadan buna hakkı olmadığını annenize anlatmanız lazım.

X