Annem ve erkek arkadaşım!! Acill lütfen!

Allah Allaaaah bende bir gariplik var sanırım. annenizin böyle başkalarının hayatlarına hem de sert bir üslupla karışma hakkı bu kadar normal mi ya? çocuk babası ile oturmuş içmiş ki sizin ailenizde de sofralar kuruluyormuş. eee o sofrayı anneniz kuruyor sanırım. bu ne yaman çelişki ben anlamadım.
babam evde kesinlikle sofralar kurdurmazdı, evde içtiğini bilmem. dışarda da ayda yılda bir 1-2 kadeh içer gelirdi. buna rağmen ben insanların edebiyle usturubuyla içtikleri içki için, eğlendikleri için.... böyle bir afaroza tabi tutulmasını anlayamıyorum.
he hadi diyelim çok muhafazakr bir ailesiniz, içki en büyük kötülüklerden sizin için. olabilir. o halde bile annenizin daha doğru düzgün diyalog bile kurmadığı, 22-23 yaşındaki erkek arkadaşınıza böyle "başka foton yok mu?" diye aralarındaki ilişkiyi laçkalaştıracak bir mesaj atması hiç hoş değil, böyle bir hakkı yok. sizinle muhatap olmalı, sevgilinizle değil.
sizin annenize karşı farklı bir tutum sergilemeniz gerekli böyle ezilir büzülürseniz ilerde bu arkadaşınız veya başka biri her kim ise kocanızı ezebilir anneniz. saygısızlık yapmadan buna hakkı olmadığını annenize anlatmanız lazım.
Sizde bir gariplik yok gariplik tamamen annemde. İnanın hiç bişey bilmiyorum. Değil sizin sorularınızı, kendi sorularımı bile cevaplayamıyorum kafamda. Ama bunun normal bişey olmadığına, annemin amacının daha farklı olduğuna çok eminim. Dediğiniz gibi böyle şeyler bize gerçekten ters olsa zaten o zaman bende nasıl bi karar vericeğimi bilirim. Ama değil. Madem bu kadar önemliydi böyle şeyler onun için o zaman kendisi içmeyen birini bulsaymış diyesi geliyor insanın artık o kadar illallah ettirdi beni. Erkek arkadaşımı tanımasam şüphe edicem o derece yani. Annemle bu konuyu konuşucak olsamda annem haksızlığını kabul etmez ki daha çok çomak sokar bırakır. Ya da ben erkek arkadaşım için onunla bu konuşmayı yaptım diye daha çok kinlenir düzeliceği yerde.

bu derece müdahale etmesine izin verirseniz, evlendikten sonra eşim ailemle görüşmüyor, annem evliliğime müdahale ediyor, özel hayatımız kalmadı, annem yüzünden yuvam yıkılıyor konuları açarsınız.

nasıl ki ailesine bağlı olmak yerine bağımlı olan erkekler yüzünden kendi düzeni kurulamayan aileler okuyoruz bu forumda, aynı şey kadınlar içinde geçerli. siz yetişkin bir bireysiniz, buna uygun davranın.

Gerekli görüşmeyi babanızla yapın.Durumunuzu izah edin. Mesajda seçilen cümleler karsı taraftan sakınlıkle karsılanmasa sızı zora sokabilir.. Bu tavrı degıstırmezse anneniz sizi gerçekten zor gunler bekliyor olabilir.Yumusatmaya çalısın munkun oldugunca..

X