Annem ve kızkardeslerim

Merhaba herkese yaklaşık 2 yıl önce anneme pıhtı attı ve hayatını yarım insan olarak devam ettiriyor... Bekarım Çalışıyordum fakat anneme kız kardesim ve ablam bakmıyorlar. Bizim çocuklarımız var diyerek bıkmadılar üstüme görev gibi bıraktılar. İki yıldır evdeyim ve Annecigimin herseyiyle ilgileniyorum. Onlarda hergece günlerini gün ediyorlar. Ben görmeyim diye heryerden engellediler. Akrabalar yakın çevre herkes iketiyor bana videolar, fotoğraflar. Sen Annene bakarken herseyden vazgeçmişken onlar gezip eğleniyor. Soruyorum size bu kul hakkına girmek degilmi ? Benim ablam 5 vakit namaz kılarken şimdi orada burda içki paylaşıyor, içiyor Annem iki yıldır bana ağlıyor bana elbebek, gül bebek baktın diyor. Allah onlardan hakkını alsın kızım diyor. Konu anneme nezaman bakmaya gelse olay çıkartıp gidiyorlar. Ablam kendini yerden yere vuruyor. Hakkı, adaletmi, şimdi tuttuğu oruç makbuldür. Anneye kardeşe zulmetmek hakmıdır.
Allah anneciğinize çokça şifa versin sizinde eliniz ayağınız ağrı acı dert görmesin. Ahınız tutar Allaha havale edin o bilir en doğrusunu.

Merhaba herkese yaklaşık 2 yıl önce anneme pıhtı attı ve hayatını yarım insan olarak devam ettiriyor... Bekarım Çalışıyordum fakat anneme kız kardesim ve ablam bakmıyorlar. Bizim çocuklarımız var diyerek bıkmadılar üstüme görev gibi bıraktılar. İki yıldır evdeyim ve Annecigimin herseyiyle ilgileniyorum. Onlarda hergece günlerini gün ediyorlar. Ben görmeyim diye heryerden engellediler. Akrabalar yakın çevre herkes iketiyor bana videolar, fotoğraflar. Sen Annene bakarken herseyden vazgeçmişken onlar gezip eğleniyor. Soruyorum size bu kul hakkına girmek degilmi ? Benim ablam 5 vakit namaz kılarken şimdi orada burda içki paylaşıyor, içiyor Annem iki yıldır bana ağlıyor bana elbebek, gül bebek baktın diyor. Allah onlardan hakkını alsın kızım diyor. Konu anneme nezaman bakmaya gelse olay çıkartıp gidiyorlar. Ablam kendini yerden yere vuruyor. Hakkı, adaletmi, şimdi tuttuğu oruç makbuldür. Anneye kardeşe zulmetmek hakmıdır.
Ahhh..
İnancınız ne yönde bilmiyorum ama bu dünyanın öbür dünyası da var.
Hee burada da herkes ektiğini biçiyor bence o da ayrı bir konu.

yeni trollümüz hayırlı olsun. yalnız arşiv unutmaz hanımlar:

Hayır biri kız bir erkek. Rahmetli babamın emekli maaşıyla geciniyoruz. Annem kadın istemedi bu durum yüzünden ikinci kez hastaneye yattı üzüldü
fakat anneme kız kardesim ve ablam bakmıyorlar.
erkek kardeşi bu süreçte cinsiyet değiştirmeye karar vermiş. hayırlısı olsun.

Miras varmı arkada kalan ? Annenize bunu soyleyin. Hiç gocunmayın. Anneniz olmaz sadece sana bırakamam derse o zaman da annenizin yüzünü görmüş olursunuz. Ha ben Allah rizasi için bakıyorum diyorsan da diğer kardeşlerinin bakıp bakmaması seni ilgilendirmemeli.
Kesinlikle katiliyorum bu yoruma. Yarin oburgun miras isteyecekler

Geçmiş olsun. Öncelikle iletişimi kesin ve çevrenizi de uyarın onlarla ilgili herhangi bir haber ve bilgi almak istemediğinizi kesin bir dille belirtin. Bunu yapınca jendinize gelmeye başlayacaksınız.

En azından anneniz farkında verdiğiniz emeğin, ikinizin huzuru ve sağlığı önemli sadece ve sizde sadece buna odaklanın.

Herkes yaşattığını yaşar er yada geç.

Her koyun kendi bacağından asılır. Her insan kendine yakışanı yapar. Siz annenize adil bakılsın ben çok baktım diyorsanız siz de yanılıyorsunuz.

Bosverin herkes karmasini öder birgun . siz evden calisma isi bakin bi pc ile is bakarsiniz hem anneye bakarsiniz hem para elde édip biraz ruh haliniz iyi olur evde hastaya bakmak zordur .Allah annenize şifa versin

Bosverin herkes karmasini öder birgun . siz evden calisma isi bakin bi pc ile is bakarsiniz hem anneye bakarsiniz hem para elde édip biraz ruh haliniz iyi olur evde hastaya bakmak zordur .Allah annenize şifa versin
Allah razı olsun inşallah öylebir iş imkanım olur. Varolun

• Beğen
Reactions: Cac
Öncelikle Allah sizden razı olsun annenizi bırakmadığınız için. Aslında bu bir görev değil sorumluluk ama çoğumuz bilmiyoruz bunu. Onun haricinde kız kardeşlerinizi hayatınızdan çıkarın bence. Annenizi de göremesinler. Anne ne kıymetli bi şey belki o zaman anlarlar. Siz de anneniz nefes alırken ona sımsıkı sarılın. Herkesin yeri dolar da güzel annelerimizin yeri asla dolmaz 🥺

Her koyun kendi bacağından asılır. Her insan kendine yakışanı yapar. Siz annenize adil bakılsın ben çok baktım diyorsanız siz de yanılıyorsunuz.
Ben kesinlikle öyle bir cümle dahi kurmam anneme son nefesime kadar bakarım. Babamı kaybedeli 17 yıl oldu ya onuda kaybedersem korkum büyük. Yasicaz ama onsuz nazarım nefes alamam. Onu incitmem beni annesi gibi görüyor. Bebek gibi seviyorum

Öncelikle Allah sizden razı olsun annenizi bırakmadığınız için. Aslında bu bir görev değil sorumluluk ama çoğumuz bilmiyoruz bunu. Onun haricinde kız kardeşlerinizi hayatınızdan çıkarın bence. Annenizi de göremesinler. Anne ne kıymetli bi şey belki o zaman anlarlar. Siz de anneniz nefes alırken ona sımsıkı sarılın. Herkesin yeri dolar da güzel annelerimizin yeri asla dolmaz 🥺
Onları hayatından son olayda çıkardım. Bana ve annem gibi fedakar bir anneyi çok ağlattılar son zamanlarında huzurlu, mutlu yaşaması gerekirken çok ağladı. Belki daha çok iyi olacaktı. Anlamadılar, hergün gecelere akıyorlar. Onu çok seviyorum ve sarılıyorum, öpmeye doyamıyorum. Nefesim o benim Anne giderse hayat biter.Allah razı olsun

Geçmiş olsun. Öncelikle iletişimi kesin ve çevrenizi de uyarın onlarla ilgili herhangi bir haber ve bilgi almak istemediğinizi kesin bir dille belirtin. Bunu yapınca jendinize gelmeye başlayacaksınız.

En azından anneniz farkında verdiğiniz emeğin, ikinizin huzuru ve sağlığı önemli sadece ve sizde sadece buna odaklanın.

Herkes yaşattığını yaşar er yada geç.
Allah razı olsun teşekkürler. 5 gün once Kestim iletişimini. Umarım onlardan uzak daha iyi olurum. Umarım yaşadıklarını yasarlar

Kesinlikle katiliyorum bu yoruma. Yarin oburgun miras isteyecekler
Sadece oturdugumuz ev var fakat ben kimsenin hakkına girmem. Anne kimseye, hiçbirseye benzemez. Annem olduğu için bakıyorum. Bakmalarını geçin annelerini görmeye gelmiyorlar uğrak oluyor ve üzülüyor hersey bakmak değil. Allah kalplerine merhamet versin.

yeni trollümüz hayırlı olsun. yalnız arşiv unutmaz hanımlar:

erkek kardeşi bu süreçte cinsiyet değiştirmeye karar vermiş. hayırlısı olsun.
Ne diyorsunuz siz biraz ahlaklı olun. 4 kardeşiz birverkek 3 kız. Erkek kardeşim kendine geldi hastane işlerine koşturuyor. Rabbım sizinde kalbinize merhamet versin .. Anneniz varmı ?

Tam olarak bilmiyorum ama yatalak hastaya bakan kişiye maaş verilmiyor mu ? Hani maddi olarak zor durumda olduğunuz için söylüyorum. Miras konusunda da arkadaşlara katılıyorum size kalmalı annenizin malı.

Tam olarak bilmiyorum ama yatalak hastaya bakan kişiye maaş verilmiyor mu ? Hani maddi olarak zor durumda olduğunuz için söylüyorum. Miras konusunda da arkadaşlara katılıyorum size kalmalı annenizin malı.
Veriliyor fakat ben annemi bu durumda heyette, heyete sokmak istemedim birde bunu dert edip ezmek üzmek istemedim. Çok narin ve hassas. Çok canlı, kanlı insandı. Durumuna Çok üzülüyor.

X