Annem ve kızkardeslerim

Sen çok iyi bir insanmışsın ❤️Evet onların yaptığı büyük bir haksızlık . Büyük bir zulümdür. Ama kazanan onlar değil sizsiniz . Annenizin duasını aldınız . Sırtınız asla yere gelmez . Onlar hem kul hakkına girdiler hem de gazaba uğrayacaklardır . Allah sizi korusun ve tüm sıkıntılarınızı gidersin 🫶
Allah razı olsun inşallah

Ananızdan emdiği süt burunlarından gelir elbet , Rabbim ona da aynı kendisi gibi bir evlat versin başka da diyecek sözüm yok sen kız evladı olarak hayırlı evlat çıkmışsın nekadar iyi birşey bu .. annen bu hayattan göçüp gittiğinde vicdanın okadar rahat olucak ki .. onlar yeri zamanı gelince çok büyük bir pişmanlık yaşayacaklar profesyonel bir destek almanı öneririm hem kendin için hemde eve gelip bakabilcek bir bakıcı gibi çünkü okulunu ihmal etmeni asla istemem kadın olarak okulunu bitir kendine bak asla bişeyden geri kalma annen ne durumda şuan ? Pıhtı attıktan sonra ne oldu tam olarak ?
Anneciğim yarım insan geçen haftada üzüntüden kulakları kaybettik. Bayramda ablam gelip elini dahi öpmedi. Anneme acı, üstüne acı yaratıyorlar. Üzülüp ağlıyor. Ben ne diyebileceğimi bilmiyorum okadar vicdansızlarki ben bile şoktayım. Anneciğim on bellek yok yol kavramı yok bir bebek gibi

Yaşadıklarınız kolay değil hasta biri ile 24 saat beraber olmak ve 2 kardeşinizin gününü gün edip destek olmamaları gerçekten kabullenmesi zordur.Fakat maddi destekte mi sağlamıyorlar yarı zamanlı bakıcı ya da sgk nız yapılsa sizden de giden gidiyor çünkü
Malesef hiçbir destekleri yok bayramda el öpmeye dahi gelmedi ablam

Allah annenize şifalar, size de güç kuvvet versin. Annelerimiz nasıl bizi büyütürken her zorluğua katlandılar, bizler hasta iken ince ince ilgilendiler, her zaman elimizden tuttular ise, biz evlatların görevi de onları asla yalnız bırakmamaktır. Siz üzerinize düşeni yapıyorsunuz, diğer kardeşlerinizin ne yapıp ne yapmadığı ile ilgilenmeyin. Size laf getirenleri de uyarın daha getirmesinler, bu sizin öfkelenmenize üzülmenize yarar ancak. Anneciğiniz kendini bi yük olarak görüyordur zaten. Allah her şeyi görendir, Ona havale edin.
Annem hergun Allaha dua ediyor canımı al kızıma yük oluyorum diye ayaklarının atını öpüyorum bebek gibi seviyorum üzülmesin öyle hissetmesin diye

Merhaba herkese yaklaşık 2 yıl önce anneme pıhtı attı ve hayatını yarım insan olarak devam ettiriyor... Bekarım Çalışıyordum fakat anneme kız kardesim ve ablam bakmıyorlar. Bizim çocuklarımız var diyerek bıkmadılar üstüme görev gibi bıraktılar. İki yıldır evdeyim ve Annecigimin herseyiyle ilgileniyorum. Onlarda hergece günlerini gün ediyorlar. Ben görmeyim diye heryerden engellediler. Akrabalar yakın çevre herkes iketiyor bana videolar, fotoğraflar. Sen Annene bakarken herseyden vazgeçmişken onlar gezip eğleniyor. Soruyorum size bu kul hakkına girmek degilmi ? Benim ablam 5 vakit namaz kılarken şimdi orada burda içki paylaşıyor, içiyor Annem iki yıldır bana ağlıyor bana elbebek, gül bebek baktın diyor. Allah onlardan hakkını alsın kızım diyor. Konu anneme nezaman bakmaya gelse olay çıkartıp gidiyorlar. Ablam kendini yerden yere vuruyor. Hakkı, adaletmi, şimdi tuttuğu oruç makbuldür. Anneye kardeşe zulmetmek hakmıdır.
Babannem ve dedeme annem babam baktı diğer çocukları asla bakmadı
Hele çok zengin bir amcam var o zaman işe girmesine vesile olanda dedem
Emekli asker kendisi
O kadar sene evlendi barklandı dedem sayesinde zengin oldu bir kere yanlarına gelmedi
Geçen annemde karşılaştık babannem ölümlerden döndü bir kere gelmedi defalarca ameliyat oldu
Vicdanı babamın öyle rahat ki
O ise öyle huzursuz
O kadar parası malı mülkü var ama bitmiş sersefil halde
Vicdanı onu buraya getirmiş
Şimdi kendi 2 evladı da onun mallarını alıp amcamı attılar sokağa
Hiçbiri babalarını istemiyor
😊😊ona hiç üzülmüyorum
Eden bulur
Allahın adaleti şaşmaz 🙏🏻
Annenize ve size sabırlar diliyorum çok üzücü

annenin büyük bir mirasi olsa hepinize eşit dagitir. haberin olsun. hatta bir komsu gelse cocuklarin sana iyi mi dese, "hepsinden allah razi olsun, cok iyiler" de diyebilir. bunu da ekliyeyim. tecrube...

Ya ne yapsın ne konu sahibi allahaşkına cidden soruyorum ne yapsın bu kızcağız ?
Annesine baskı yapıp " sana ben bakıyorum daha fazla miras vereceksin " mi desin.

Hangi anne evlat ayrımı yapabilir tabi ki dışarıya karşı hepsinden allah razı olsun iyiler diyecek niye el aleme dedikodu malzemesi versin ki herkes görüyor

Konu sahibi hayırlı bir evlatmış. Az miras alır çok alır alamaz önemi yok. Vicdanına göre hareket ediyor annesine değer veriyor

Bir anne 3 çocuğa bakabiliyor ama 3 evlat bir anaya bakamıyor

yazıklar olsun o ablaya kardeşe

cennetliksiniz konu sahibi bu da sizin imtihanınız
Allah razı olsun Rabbım başından eksik etmesin. Gözümün içine bakıyor ablam bayramda dahi gelmedi el öpmeye Anneme birkere pıhtı attı onlar binlercesi attırdi

Kaç yaşındasınız?
Emekli asker kendisi
O kadar sene evlendi barklandı dedem sayesinde zengin oldu bir kere yanlarına gelmedi
Geçen annemde karşılaştık babannem ölümlerden döndü bir kere gelmedi defalarca ameliyat oldu
O ise öyle huzursuz
😊😊ona hiç üzülmüyorum
Eden bulur
Allah razı olsun ölenlerin mekanı cennet olsun inşallah Rabbım Anneciginizden ve babanızdan razı olsun

Emekli asker kendisi
O ise öyle huzursuz
😊😊ona hiç üzülmüyorum
Eden bulur

Halam ve babam anlattı.

Babamın anneannesi çok hastaymış. Hastaneye gitmesi için şehir merkezine gelmesi gerekiyormuş. Kalacak yerleri yokmuş.

Babamın dayısının hanımı, kayınvalidesini yani babamın anneannesini evi kolturur batırır kirletir diye eve sokmamış kapıdan içeri almamış yenge bağırmış. Babamın dayısı da yurtdışındaymış o dönem. Dayıya bilgi vermemişler yenge ile arası açılmasın diye.

Babamın anneannesi gelinime herkese hakkımı helal ediyorum demiş. Son nefesini vermiş sabaha çıkamamış.

Babamın yengesini de gelini istememiş. Huzurevine yatırmışlar. Pandemide huzur evinde yangın çıkmış hastane bahçesine yatırmışlar. Halam sosyal medyada babamı etiketlemiş. Yengesi de sabaha çıkamadı vefat etti.

Karmaya inanıyorum.

Ya ne yapsın ne konu sahibi allahaşkına cidden soruyorum ne yapsın bu kızcağız ?
Annesine baskı yapıp " sana ben bakıyorum daha fazla miras vereceksin " mi desin.

Hangi anne evlat ayrımı yapabilir tabi ki dışarıya karşı hepsinden allah razı olsun iyiler diyecek niye el aleme dedikodu malzemesi versin ki herkes görüyor

Konu sahibi hayırlı bir evlatmış. Az miras alır çok alır alamaz önemi yok. Vicdanına göre hareket ediyor annesine değer veriyor
Kimsenin hakkına girmem böyle birseyi asla talep etmem Allah büyük

Halam ve babam anlattı.

Babamın anneannesi çok hastaymış. Hastaneye gitmesi için şehir merkezine gelmesi gerekiyormuş. Kalacak yerleri yokmuş.

Babamın dayısının hanımı, kayınvalidesini yani babamın anneannesini evi kolturur batırır kirletir diye eve sokmamış kapıdan içeri almamış yenge bağırmış. Babamın dayısı da yurtdışındaymış o dönem. Dayıya bilgi vermemişler yenge ile arası açılmasın diye.

Babamın anneannesi gelinime herkese hakkımı helal ediyorum demiş. Son nefesini vermiş sabaha çıkamamış.

Babamın yengesini de gelini istememiş. Huzurevine yatırmışlar. Pandemide huzur evinde yangın çıkmış hastane bahçesine yatırmışlar. Halam sosyal medyada babamı etiketlemiş. Yengesi de sabaha çıkamadı vefat etti.

Karmaya inanıyorum.
Herkes ektiğini biçer hak dünyasi

Anneciğim yarım insan geçen haftada üzüntüden kulakları kaybettik. Bayramda ablam gelip elini dahi öpmedi. Anneme acı, üstüne acı yaratıyorlar. Üzülüp ağlıyor. Ben ne diyebileceğimi bilmiyorum okadar vicdansızlarki ben bile şoktayım. Anneciğim on bellek yok yol kavramı yok bir bebek gibi
Çok üzüldüm gerçekten kulak için doktora götürdün mü canım acaba ? Ablayı hayatınızdan çıkarın annen üzülmesin hayırsız bir evlat malesef.

X