Annemin ayrımcılık yapması ve kabul etmemesi beni delirtiyor

bu şekilde yaklaşmanız çok yanlış. siz zorluklar yaşadınız ve bunlara katlanabildiniz diye herkes bunu yapabilir veya yapmak zorunda değil. herkesin dayanma gücü ve psikolojisi, karakteri farklı. insanlar ailesinden gerekli ilgiyi ve desteği göremediğinde dış dünyada kendilerini daha zayıf ve kırılgan hisseder. önemli olan yaşadıklarına karşı savaşabilme yeteneği değil bence burda. burdaki konu arkasında ailesinin olmaması. insan dışarda ‘ailem bile bana destek olmadı, arkamda durmadı, bana güvenmedi dışardaki insanlar neden yapsın ki’ diye düsünebiliyor. hayat adil değil evet ve aynı değil. herkesin tecrübeleri farklı hatta aynı tecrübeler bile farklı insanlar üzerinde farklı etkiler bırakır. herkesin cehennemi farklıdır. bir de ‘afrikada çocuklar açlıktan ölüyor senin derdine bak’ falan deseydiniz yani. böyle saçma bir yaklaşım olamaz. amacınız destek olmak değil sadece kendini kötü hisseden birini daha da kötü hissettirmek. dünyada daha ağır şeyler yaşayan insanlar var doğru ama kimse de polyanna değil.. insan kendi derdi olunca ‘aa benden daha kötüsü varmış hadi üzülmeyi bırakayım’ diyemiyor. biraz anlayışlı olun bence.
Yanlış yeri alintilamissiniz. Ben kimseyi iyi hissettirmek zorunda değilim ki ? Hayat bir oyun değil. Kendi hayal dünyamızda yaşayıp başkaları aman kölelik yapıyor ben çok akilliyim calismiyorum diyen birine bende o seviyeden cevap veririm. Kimsenin derdini hafife alıp aman daha kötü durumda olanlar var demiyorum . Ama kendisi kalkıp bir şeye emek vermeden başkalarının yaptığını siz kolesiniz şeklinde aşağılarsa o zaman cevabını veririm . Evde oturup aman onu yapamam bunu yapamam diyen çocuğuna anne saygı duymak zorunda değil . Anne olunca hep kucaklayıcı olunmasını bekliyorlar. Ablası akşama kadar oturuyormuş. Sürekli dışardaki insanlar kötü bir tek konu sahibi harika, mağdur kötü durumda. E devam etsin bu kafayla . Pohpohlayamam

bu şekilde yaklaşmanız çok yanlış. siz zorluklar yaşadınız ve bunlara katlanabildiniz diye herkes bunu yapabilir veya yapmak zorunda değil. herkesin dayanma gücü ve psikolojisi, karakteri farklı. insanlar ailesinden gerekli ilgiyi ve desteği göremediğinde dış dünyada kendilerini daha zayıf ve kırılgan hisseder. önemli olan yaşadıklarına karşı savaşabilme yeteneği değil bence burda. burdaki konu arkasında ailesinin olmaması. insan dışarda ‘ailem bile bana destek olmadı, arkamda durmadı, bana güvenmedi dışardaki insanlar neden yapsın ki’ diye düsünebiliyor. hayat adil değil evet ve aynı değil. herkesin tecrübeleri farklı hatta aynı tecrübeler bile farklı insanlar üzerinde farklı etkiler bırakır. herkesin cehennemi farklıdır. bir de ‘afrikada çocuklar açlıktan ölüyor senin derdine bak’ falan deseydiniz yani. böyle saçma bir yaklaşım olamaz. amacınız destek olmak değil sadece kendini kötü hisseden birini daha da kötü hissettirmek. dünyada daha ağır şeyler yaşayan insanlar var doğru ama kimse de polyanna değil.. insan kendi derdi olunca ‘aa benden daha kötüsü varmış hadi üzülmeyi bırakayım’ diyemiyor.

Yanlış yeri alintilamissiniz. Ben kimseyi iyi hissettirmek zorunda değilim ki ? Hayat bir oyun değil. Kendi hayal dünyamızda yaşayıp başkaları aman kölelik yapıyor ben çok akilliyim calismiyorum diyen birine bende o seviyeden cevap veririm. Kimsenin derdini hafife alıp aman daha kötü durumda olanlar var demiyorum . Ama kendisi kalkıp bir şeye emek vermeden başkalarının yaptığını siz kolesiniz şeklinde aşağılarsa o zaman cevabını veririm . Evde oturup aman onu yapamam bunu yapamam diyen çocuğuna anne saygı duymak zorunda değil . Anne olunca hep kucaklayıcı olunmasını bekliyorlar. Ablası akşama kadar oturuyormuş. Sürekli dışardaki insanlar kötü bir tek konu sahibi harika, mağdur kötü durumda. E devam etsin bu kafayla . Pohpohlayamam
Sizin kafa yanmiş asla okuduğunuzu anlamiyosunuz çok ekmek yemekten sanırım is begennemişim çabalamamişım nereden biliyorsun 7 24 beni mi gözledin laf anlatmaktan yoruldum okuduğunu anlamayan ne anlatsam anlayacak mi sizle mi uğrasacam evet ben akıllılıyım siz malsiniz herkes mal tamam mi köleler ne anlarsaniz o hadi hadi ben çok akilliyim o yüzden çalışmıyorum aynen 😂😂 yazilarimdan bunu anlayan zeka seviyesindeki biriyle daha fazla konusmak istemiyorum lütfen daha fazla yazip rezil etme kendini

Sizin kafa yanmiş asla okuduğunuzu anlamiyosunuz çok ekmek yemekten sanırım is begennemişim çabalamamişım nereden biliyorsun 7 24 beni mi gözledin laf anlatmaktan yoruldum okuduğunu anlamayan ne anlatsam anlayacak mi sizle mi uğrasacam evet ben akıllılıyım siz malsiniz herkes mal tamam mi köleler ne anlarsaniz o hadi hadi ben çok akilliyim o yüzden çalışmıyorum aynen 😂😂 yazilarimdan bunu anlayan zeka seviyesindeki biriyle daha fazla konusmak istemiyorum lütfen daha fazla yazip rezil etme kendini
Kendini ifade edecek kadar kelime bilmedigin ve cümle kurmadigin için hakarete başvurman normal. Seviyen de belli eh herkes hakettiği gibi yaşıyor demek ki . Önüne gelene hakaret etmeyeceğini öğrenirsin . Bir toplum içinde bu sebeplerden barinamiyorsun

bu şekilde yaklaşmanız çok yanlış. siz zorluklar yaşadınız ve bunlara katlanabildiniz diye herkes bunu yapabilir veya yapmak zorunda değil. herkesin dayanma gücü ve psikolojisi, karakteri farklı. insanlar ailesinden gerekli ilgiyi ve desteği göremediğinde dış dünyada kendilerini daha zayıf ve kırılgan hisseder. önemli olan yaşadıklarına karşı savaşabilme yeteneği değil bence burda. burdaki konu arkasında ailesinin olmaması. insan dışarda ‘ailem bile bana destek olmadı, arkamda durmadı, bana güvenmedi dışardaki insanlar neden yapsın ki’ diye düsünebiliyor. hayat adil değil evet ve aynı değil. herkesin tecrübeleri farklı hatta aynı tecrübeler bile farklı insanlar üzerinde farklı etkiler bırakır. herkesin cehennemi farklıdır. bir de ‘afrikada çocuklar açlıktan ölüyor senin derdine bak’ falan deseydiniz yani. böyle saçma bir yaklaşım olamaz. amacınız destek olmak değil sadece kendini kötü hisseden birini daha da kötü hissettirmek. dünyada daha ağır şeyler yaşayan insanlar var doğru ama kimse de polyanna değil.. insan kendi derdi olunca ‘aa benden daha kötüsü varmış hadi üzülmeyi bırakayım’ diyemiyor. biraz anlayışlı olun bence.
Birtek demek istediğimi siz anlamışsiniz helal olsun tebrik ediyorum cidden aile desteği zeka gelişimi ve kişisel gelişim açısından gerçekten çok önemliymis onu anladim. Ailenizi de bu konuda çokça tebrik ediyorum sizin gibi insanları görmek cok güzel Allah sayınızı artırsın. Saldıran insanlara anlatamadim anlamayan seviyesizlere de he he deyip geçtim onu bile anlamaktan acizler ne deyim artık ailelerinden mi çalıştıkları sistemden mi zeka seviyeleri bu duruma gelmiş gerçekten inanılmaz. Şok markete is görüşmesine gittim adam ailede çalışanlari sordu ablan çalışıyor baban çalışıyor birde ek iş yapıyor yetmiyor mu dedi inanin bu kafa yapısındaki adam insan kaynaklarında çalışıyorsa ben daha iyi yerlerde çalışırim diye düşünmedim degil

Kendini ifade edecek kadar kelime bilmedigin ve cümle kurmadigin için hakarete başvurman normal. Seviyen de belli eh herkes hakettiği gibi yaşıyor demek ki . Önüne gelene hakaret etmeyeceğini öğrenirsin . Bir toplum içinde bu sebeplerden barinamiyorsun
He canim aynen senin zeka seviyesindeki birine ancak bu kadar konuşabiliyorum hakettiğiniz bu

Ya bence gerçekten de çok sinir bozucu bir durum. Yani anlattıklarınızi düşündüm ve evde sürekli sen yük oluyorsun hissiyle yaşamak çok zor. İs görüşmesine gidip is bulamamaniza da inanıyorum. Ben de 1 bucuk senedir basvurdugum hiçbir işe alınmadım ve bence is bulmak gerçekten de zor bir şey bazen. İşsizlik insanın başına gelebilen de bir şey. Size tek tavsiyem şu. Olumsuzluklara odaklanmamak. Evde kim ne demiş ok onların sorunu. Siz üzerinize düşen ev işini yapın ve bir yandan iş aramaya saldırın veya kpss olabilir gibiyse ona asılın. Sonuçta kimse için değil kendiniz için yapacaksınız. İş bakarken aşırı seçici olmayıp biraz dayanın ki ilerleyebilesiniz. Alanınız nedir vs bilmediğimiz için daha spesifik bir tavsiye veremiyoruz burda ama yani benim temel tavsiyem, zor da olsa olumsuzluklara saplanmadan kendinizi düşünerek bu durumlardan kurtulmak için çabalamak bir yandan moralinizi yüksek tutmaya hayattan keyif almaya çalışmak. Bunun geçici bir süreç olduğunu düşünüyorum. Ablanız tembelse tembel ne yapabilirsiniz ki? Sizin hesap vereceğiniz, mutlu etmekle sorumlu olduğunuz, gelecegini kurtarmakla yukumlu olduğunuz tek kisi kendinizsiniz.

Ayrıca ben kimseye hakaret etmem bana nasil geliniyorsa öyle gelirim aldığımı yansıtan aynayım bir sorun gören kendini yoklasin. Okuduğunu anlamaktan aciz insanlara ise tahammülüm yoktur

Ben ailemden yana o sıkıntıyı yasamadigim halde girdim mağazada çalıştım
Orada çalışanlar köle değil
Sen evde otur milletin hakaretini dinlemeye, ablani kiskanmaya devam et o zaman
Bana gelince ben çok sıkıntı çektim ama pes etmedim
Şimdi kurumsal bir firmada yöneticilik yapıyorum
Bugün işsiz kalsam yine girer mağazada çalışırım boş durmaktansa gocunmam
Üniversite mezunu binlerce insan var farkın ne ki seni alsınlar yok ki almamışlar
Biraz etrafa suç bulacaginiza kendinize bakın ne yapabilirim diye
Hayatta en itici bulduğum davranış modelinden biri de bu. Kendilerini övmek için başkalarının acılarını değersizleştiren, küçümseyen şu konuşma biçimi.
İnsanların dertlerine, kendinizin muhteşemliğimden örnekler vererek çözüm bulamazsınız ama amacınız çözüm önermek değil, egonuzu tatmin etmek.
Tamam anladık en çilekeş zamanların hakkını veren bi sizsiniz. En demir leydi, ennn büyük zorlukları çeken.
Evde küçüklükten beri zorbalığa maruz kalan birinin ablasını kıskandığını söylemek tam anlamıyla acımasızlık. İş yerinde mobinge maruz kalınca intihar edenler var, kaldı ki anne, aile gibi köklerinizden bu muameleyi görmenin psikolojik etkisini varın siz düşünün.
Ve evet çoğu insan, “insanca” şartlarda çalışmıyor. Tam anlamıyla köle gibi çalışıyor, bu da ülkemizin acımasız bir gerçeği. Eminim konudaki kişi mağazaya girip tezgahtarlık yapsa annesi tarafından daha da hor görülür. Niye? Çünkü ablası memur, o tezgahtar.
Ne kolay değil mi, mağazada işe başla ayrı eve çık demek. Sanki alacağı düdük kadar maaşla değil geçinmek ayrı eve çıkabilirmiş gibi.
Ha ama siz zamanında eminim onu da yapmışsınızdır. Pardon.

“Üniversite mezunu binlerce insan var farkın ne ki seni alsınlar yok ki almamışlar

Bir de şunu yazmışsınız. İyi niyetli değil, tamamen can acıtma maksatlı.
Sanki işe giren herkesin bir farkı var.
Burası Türkiye hanımefendi.
En donanımlısı iş bulamazken, pazarda çakma çanta satan adam ertesi gün plazada işe başlayabiliyor. Sonra da gelip zamanında çanta sattım ben ne acılardan geçtim diye muhteşem başarı hikayelerini anlatıyor. Çok tanıdık di mi.

Hayatta en itici bulduğum davranış modelinden biri de bu. Kendilerini övmek için başkalarının acılarını değersizleştiren, küçümseyen şu konuşma biçimi.
İnsanların dertlerine, kendinizin muhteşemliğimden örnekler vererek çözüm bulamazsınız ama amacınız çözüm önermek değil, egonuzu tatmin etmek.
Tamam anladık en çilekeş zamanların hakkını veren bi sizsiniz. En demir leydi, ennn büyük zorlukları çeken.
Evde küçüklükten beri zorbalığa maruz kalan birinin ablasını kıskandığını söylemek tam anlamıyla acımasızlık. İş yerinde mobinge maruz kalınca intihar edenler var, kaldı ki anne, aile gibi köklerinizden bu muameleyi görmenin psikolojik etkisini varın siz düşünün.
Ve evet çoğu insan, “insanca” şartlarda çalışmıyor. Tam anlamıyla köle gibi çalışıyor, bu da ülkemizin acımasız bir gerçeği. Eminim konudaki kişi mağazaya girip tezgahtarlık yapsa annesi tarafından daha da hor görülür. Niye? Çünkü ablası memur, o tezgahtar.
Ne kolay değil mi, mağazada işe başla ayrı eve çık demek. Sanki alacağı düdük kadar maaşla değil geçinmek ayrı eve çıkabilirmiş gibi.

“Üniversite mezunu binlerce insan var farkın ne ki seni alsınlar yok ki almamışlar

En donanımlısı iş bulamazken, pazarda çakma çanta satan adam ertesi gün plazada işe başlayabiliyor. Sonra da gelip zamanında çanta sattım ben ne acılardan geçtim diye muhteşem başarı hikayelerini anlatıyor. Çok tanıdık di mi.

O alıntı yaptığınız cümleye bakınca bence belli bir kompleksi var. Sanki içten içe üni mezunu birisi iş bulamadığı için sevinmiş gibi.

O alıntı yaptığınız cümleye bakınca bence belli bir kompleksi var. Sanki içten içe üni mezunu birisi iş bulamadığı için sevinmiş gibi.
Kendi travmasından mı bilemiyorum ama konu sahibinin iş bulamamasını kendi eksikliğiymiş gibi vurgulaması acımasızca geldi, ki psikolojisi iyi değil zaten konu sahibinin, öz güvensiz.

Gerçekten kadının yazdığı her şeyi tersten anlamışsiniz . Kimse kimseyle acılarını kiyaslamiyor. Dediğiniz gibi burası Türkiye şartlar bu . Siz ne öneriyorsunuz ? Benim dönemimden ortalaması 3.2 ile okul bitiren adam iş bulamadi . Gitti şimdi köyde tarım işiyle uğraşıyor . Onu da kendince geliştirmiş tabi ki . Yurt dışına giden de var iş bulamayan da. Eğitim tek başına yetmiyor . Kader mi dersiniz şans mi dersiniz ne derseniz deyin . IK CV nize bakacak tamam diyecek ki iş görüşmesine gidebilesiniz. Başarılara imza atan insanlara bakın tek seferde girdim oldu olmuyor . Hayatta "kölelik" denilen o yolu yürümek lazım . Şans seni bulduğunda hazır olmak lazım . Ne zaman vuracağı da belli değil oturacak mi böylece . Kendi alanında staj yapmak birşey ya da gerekirse bir bina temizlemekte birşey . Birikim yapıp kendine harciyabilir .

Bu ülkedeki insanların temel sorunu bu . Herkes birşeyleri çok hakettigini düşünüyor. Oysa ki elinizi sallayın üniversite mezunu . Ne değeri veya kıymeti kaldı . Kaç kişinin bölümünde Prof ders anlatıyor? Üniversite eğitimi lise seviyesinde . Yani o diplomayı almak birşey evet ama tek başına hiçbir şey . Kendini sürekli güncellemek zorundasın, o iste olmuyorsa başka işe bakmak zorundasin . Oturup sistemi , ekonomiyi veya eğitimi tartışalım sabaha kadar birşey değişecek mi ? Herkes kendinden neden örnek veriyor biliyor musunuz ? Yanlız değilsin o yollardan bizde geçtik diye. Tezgahtar olarak değil mühendis olarak köleliğin alasını yaşadım . Avukat arkadaşlarım var stajda utanmasalar para vereceklerdi . Karın tokluğuna çalışıyorlar. Ankara Hukuk mezunu arkadaşım diplomayı bıraktı yazılıma geçti . Yani insanlar hep sürünüyor sadece konu sahibi değil . Ve evet bir yerlerini yirtmadan malesef bu ülkede birşey elde edemiyorsun

Gerçekten kadının yazdığı her şeyi tersten anlamışsiniz . Kimse kimseyle acılarını kiyaslamiyor. Dediğiniz gibi burası Türkiye şartlar bu . Siz ne öneriyorsunuz ? Benim dönemimden ortalaması 3.2 ile okul bitiren adam iş bulamadi . Gitti şimdi köyde tarım işiyle uğraşıyor . Onu da kendince geliştirmiş tabi ki . Yurt dışına giden de var iş bulamayan da. Eğitim tek başına yetmiyor . Kader mi dersiniz şans mi dersiniz ne derseniz deyin . IK CV nize bakacak tamam diyecek ki iş görüşmesine gidebilesiniz. Başarılara imza atan insanlara bakın tek seferde girdim oldu olmuyor . Hayatta "kölelik" denilen o yolu yürümek lazım . Şans seni bulduğunda hazır olmak lazım . Ne zaman vuracağı da belli değil oturacak mi böylece . Kendi alanında staj yapmak birşey ya da gerekirse bir bina temizlemekte birşey . Birikim yapıp kendine harciyabilir .

Bu ülkedeki insanların temel sorunu bu . Herkes birşeyleri çok hakettigini düşünüyor. Oysa ki elinizi sallayın üniversite mezunu . Ne değeri veya kıymeti kaldı . Kaç kişinin bölümünde Prof ders anlatıyor? Üniversite eğitimi lise seviyesinde . Yani o diplomayı almak birşey evet ama tek başına hiçbir şey . Kendini sürekli güncellemek zorundasın, o iste olmuyorsa başka işe bakmak zorundasin . Oturup sistemi , ekonomiyi veya eğitimi tartışalım sabaha kadar birşey değişecek mi ? Herkes kendinden neden örnek veriyor biliyor musunuz ? Yanlız değilsin o yollardan bizde geçtik diye. Tezgahtar olarak değil mühendis olarak köleliğin alasını yaşadım . Avukat arkadaşlarım var stajda utanmasalar para vereceklerdi . Karın tokluğuna çalışıyorlar. Ankara Hukuk mezunu arkadaşım diplomayı bıraktı yazılıma geçti . Yani insanlar hep sürünüyor sadece konu sahibi değil . Ve evet bir yerlerini yirtmadan malesef bu ülkede birşey elde edemiyorsun
Tersten anlayan sizsiniz. Eğer bu konu mezun oldum işim yok ve iş seçiyorum üzerine kurulu olsaydı bir yerlerden başlanması gerektiğini savunurdum. Konu bambaşka temeller üzerine kurulu. Annem önümden peynir alıyor diyor, sen ablanı kıskanıyosun cevabı veriliyor. Mağaza çalışanı olarak işe başlayıp ayrı eve çıkması aklı veriliyor çok enteresan. Daha önce tecrübe ettim demesine rağmen. Dönüp yorumları tekrar okuyun zira ben madde madde açıklayamacağım.

Ayrıca gerçekten insanların sürekli kendi yaşadıklarından örnekler sunması, akıl vermesi bunalttı. Alıntı yaptığım kişinin üslubu da rahatsız etti. Herkes başımıza başarı hikayelerinin baş kahramanı kesildi ya.

Tersten anlayan sizsiniz. Eğer bu konu mezun oldum işim yok ve iş seçiyorum üzerine kurulu olsaydı bir yerlerden başlanması gerektiğini savunurdum. Konu bambaşka temeller üzerine kurulu. Annem önümden peynir alıyor diyor, sen ablanı kıskanıyosun cevabı veriliyor. Mağaza çalışanı olarak işe başlayıp ayrı eve çıkması aklı veriliyor çok enteresan. Daha önce tecrübe ettim demesine rağmen. Dönüp yorumları tekrar okuyun zira ben madde madde açıklayamacağım.

Ayrıca gerçekten insanların sürekli kendi yaşadıklarından örnekler sunması, akıl vermesi bunalttı. Alıntı yaptığım kişinin üslubu da rahatsız etti. Herkes başımıza başarı hikayelerinin baş kahramanı kesildi ya.
Benim uslubumda hiçbir sorun olduğunu düşünmüyorum. İtici de bulabilirsiniz. Beni tanımayan insanlara burda sabaha kadar kendimi oveyim bana ne faydası var. Ayrıca diyologun başını kacirmissiniz. Saldırgan konuşan tamamen kendisi.
Ben mağazada çalıştığımı söylüyorum bunu kölelik olarak görüyor. Şartlar neyse ona göre hareket edilir. Hep beraber annesine sabaha kadar sayalım. Neye yarar? Ben gerçekçi yaklaştım. Hayat bu malesef. Annesi bile acımadan dediğiniz gibi önünden yemeği alıyorsa hangi ik bin gel sen üniversite mezunusun yarın ise başla demesini bekliyorsunuz.
Benim hayata bakış açım bu. Bir sorun varsa çözmek için tüm yollar denenir. Armut pis ağzıma düş beklenmez.

Merhabalar ben üniversite mezunu ve işsiz bireyim.çok doluyum sinirliyim nasil anlatsam belkide ben abartiyorum veya haklisin diyeceksiniz. Şöyleki evde ablam abim ve ben variz kardesler olarak. Annem beni evde istemiyor yük olarak görüyor. Başini al git nereye gidiyosan ayri eve çik vs bilmem ne baskilari var iş aradım ama bulmakta zorlandım ayri eve cikmayi en çok ben istiyorum çünkü istenmediğim yerde durmakta ayrımcılık yasamakda istemiyorum. Ablam memur bu yüzden annem ona toz kondurmaz 11 yıllık memur işe elini sürmez tamam çalışıyor diyeceksiniz ama küçüklüğunden beri ayni ben liseye giderken ablam üniversite okurdu. Asla elini işe surmezdi annem ona çit cikarmazdi beni zorlardi neymis o okuyormuş. Şimdide çalışıyor oldu bende üniversite okudum okuyorsun demezdi herzaman küfür beddua yedim ablamla kiyaslandim o memur oldu sen ne b.kun sahibi oldun onun b.ku olamazsin diyor gelde iş yap bu yüzden yapmadım yapmıyorum iş falan. Insanca muamele etti yok mu dedim. Küçükken de yan gelir yatardj yavrum yardım et demezdi ona. Ablam her firsatta beni döverdi hatta dışarı atardi soğukta annem birkere beni savunmadi hakli da olsam haksiz da olsam birkere arkamda durmadi. O büyüğun ses etme dedi de ablama kardesine iyi davran demedi. Şimdi ev isine asla yardim etmiyorum hergun bu yüzden küfür hakaret defol git demeler. Abla denen nemrutta yer icer odasına kacar kahve cay içer kendine bisey yapar tezgaha yigar annem birsey demez ben en azindan bulasigimi makineye koyarim. Birkere evli ablama gittiler ben gec gittim annem hasta gibiydi nefes nefese kalk sofraya yardm et dedi ablam boylu boyunca uzanmış elinde telefonla oynuyor kadına acıyıp yardım edeyim de demiyor yine yardim etmedim diğer odaya gectim. Nefes nefese topladi sofrayi hastalıktan ölsende sesini çıkar yahu bune tanrıçan mi. Serefsz abla bozuntusu kalk kaldir şurayı diyor kadina. Haftasonuydu bide sanki işten geldi yorgun argin. Ben özelde 12 saat çalıştım agridan uyuyamadigimi bilirim hanfendi 8 40da ise gidiyor 5 te geliyor sanki tas tasidi.bikere annemler koye gitti evde yoktu ablam denen pislik yedigi ictigi tabagi birakti tezgaha bende kendi arkasini toplasın diye yapmadım kendi bulaşigimi yikadim 1 Hafta gecti o tabak hala oradaydı bulasik şekilde artik midem bulandi cope attim. Yine birgun baktm lavabo agzina kadar tikali kapkara su ne yapmissa tikamis kendi pisligini temizlesin dye ellemedim 1 hafta durdu i lavabo. En sonunda açici getirmiş yapiyodu arkasini toplasin annemi aradi sürekli ne zaman gelcen dye isini görecek birilerini ariyor. annem ona hizmet ediyor ona prenses gbi kasik mi yok tuz mu yok hemen getirir. Annem yumurtayı saklar bitirmeyim diye. Babam peynir alsa anem bana kizar bitirme diye ama ablamin onune koyar şu çocuk da yesin diye. hatta birkere önümden aldi kaşar peyniri ablamin önüne koydu. Sofrada az ye millete bırak sana mi yaptim der ders calisayim diyorum ust komsu gürültü yapiyor onlara kizsam bana bağırıyor basimizi belaya mi sokacan sanane otur aldırma calis der ablam ders çalışırken ust komsu gürültü etse komsuya kizardi cocuga ders çalıştırmiyor dye. Hicbir konuda destek olmuyor heryerde beni kötuluyor iş yapmiyor çalışmıyor dye komsular her gordugunde caliş calis ne evde oturuyon azcik is gor diyor ablama gelince o çalışıyor o okudu dağlarda yüce oldu ailem ben memur olmadigim icin insan yerine koymuyor koşullu sevgi veriyorlar ama ablami koşulsuz sevdi. 3 gunde banyo yapsam ona da kavga eder. Arkadaşıma gitsem 1 gun. Gelince niye geldin orda kalsaydin der. Staja baska şehre gittim orda kal gelme dedj gelince niye geldin diye burnumdan getirdi 6 ay. psikolojim bozuk is arasam bu psikoloji ile ondada zorlanıyorum her is görüşmesinde cok depresif duruyorsun Özgüvensiz gibisin diyorlar ailem yüzünden hayat sevincim kalmadı ne yapayım yani ben bu şekilde
Baban bu duruma ne diyor?

Adam gibi is arıyorum biz sizi ararız deyip dönmüyorlar hatta isin birinde tamam seni aldik bizden haber bekle dediler 1 yil geçti ses seda yok. Hala arıyorum iş sağlam olsun istiyorum iyi de olsun çünkü kirami odeyebilmem LAZİM uzun süre çalışmak istediğim icin de katlanabilir biryer olmasi lazim kimi yer diyor ki aylik 8 bin vercez sadece pazar tatil giriste telefonu dolaba kitliyosun falan kimisi 12 saat çalıştırmak istiyor asgari bile vermiyor kimisi ilanda yetiştirilmek üzere eleman diyor gidiyorum tecrube istiyorum diyorlar. Baska yere gidiyorum bana yakin olsun bildiğin metresim olsun istiyorlar üstelik koskoca sirkete gittim kendisi dedi böyle birini arıyorum vs diye iskurdan basvurmustum delirtmek istiyor bu ülke beni
Ilk yazida uzuldum ama bu yazi hic gercekci olmamis. 8 bin veren bir yer olma ihtimali yok. Yasalar ile sabit bu. Metres vs. nasil yerler buluyorsunuz hepsi mi size denk geliyor anlamadim. Saglam is bulana kadar saglam olmayan tabir ettiginiz islere girin. Ablaniz evde yatiyorsa siz daha cok yatiyorsunuz gibi geldi bana. Parayi nerden buluyorsunuz? Boyle anne size bir kurus para vermez. Gidin marketlerde calisin. Orada calisanlar insan degil mi? Kac tane gordum atama bekleyip 3 harfli marketlerde calisan. Tabiki herkes iyi bir iste calismak, deger gormek ister. Ancak malesef su an durum bu.

X