Annemin evindeyim...

bence de doktora olumlu bakarsa kabul et,ama su konuda katilmiyorum
hemen her olayda baba evine gitmeye...
daha o kadar yolun basindasiniz ki!!!
allah vermesin icki,kumar,kadin olurda tabiki gideceksinde bileceklerde
ama böyle kendi anne babanida üzüyorsun ve olaylar farkina varmadan öfkeye ve inada biniyor...

eğer evliliğini devam ettirmek istiyorsan bu kadar zorluk çekmişsin eşine yardımcı olacak yine sensin canım...

Kıskançlık bir yerde güvensizliktende kaynaklanır her iki duyguyuda eşinin dengelemesi lazımki sağlıklı bir evlilik olsun...

şiddet, küfür vs yoksa yardımcı ol madem uzmana gidemiyorsun...

Yuva yapmak kolay değil ama yıkmak anlık allah yardımcın olsun...

teşekkürler.. Ama anladığım kadarı ile bu güvensizlik bana karşı değil.. Kendine karşı galiba.. Kimseler beni sevmez psikolojisi güdüyor.. Böyle davranarak ilgi çekmeye çalışıyor gibi.. Ama ben bununla hangi yöntemle savaşırım onu bilmiyorum.. iyi oldum olmadı.. Kötü oldum olmadı.. En son çare dedim yanlız kalsın bi.. Anlasın bensiz ne durumda olur diye, işin ilginci annemle benim evim karşı karşıya önğmüzden bir yol geçiyor sadece bütün gece pencerede oturdu sabahın beşine kadar...

teşekkürler.. Ama anladığım kadarı ile bu güvensizlik bana karşı değil.. Kendine karşı galiba.. Kimseler beni sevmez psikolojisi güdüyor.. Böyle davranarak ilgi çekmeye çalışıyor gibi.. Ama ben bununla hangi yöntemle savaşırım onu bilmiyorum.. iyi oldum olmadı.. Kötü oldum olmadı.. En son çare dedim yanlız kalsın bi.. Anlasın bensiz ne durumda olur diye, işin ilginci annemle benim evim karşı karşıya önğmüzden bir yol geçiyor sadece bütün gece pencerede oturdu sabahın beşine kadar...

tabiki size karşı değil, kendine güven ve kaybetme korkusu kıskançlığı getiriyor...

bilmiyorum evli çiftler arasında olan konulara yorum yapamıyorum etkilememk amaçlı...

eşinizi en iyi siz tanıyorsunu, yaşadıklarınızı en iyi siz biliyorsunu...

hakkınızda hayırlısı olsun...

canım bence sen eşini çok iyi tahlil etmişsin. bunun sebebi sana karşı güvensizliği değil kendi ile ilgili olan problemleri. yoksa hastalık derecesinde yapmazdı bu kıskançlığı..
yetişme tarzı, aile hayatında edindiği kötü tecrübeler, kültürü, hatta elindeki maddi olanakları bile bu tavırlarında etkilidir. bildiğimiz gibi maalesef ataerkil bir toplumda yaşıyoruz ve erkekler hep daha güçlü daha üstün olmak istiyorlar ve mesela eve yeterince para getiremediğini, sana maddi açıdan yetmediğini düşünüyorsa ve buna manevi yetersizlikler de eklenirse senin üstündeki baskıyı daha da arttıracaktır muhtemelen..

bu çok ama çok temel bir sorun. hem kendine karşı (ki bu en tehlikelisi) hem de sana karşı güven sorunu var. senin bir şey yapmış ya da yapmamış olman bir şeyi değiştirmez. o kendini değiştirmeli, fakat bu çok zor. sana düşen mantıklı davranmak.

hayatındaki o diğer borçlarından çok daha önemli ilişkin, evliliğin. ve evliliğini sürdürmek istiyorsan mutlaka profesyonel bir destek almalısın. aile terapistlerine danış, durumunu anlat yardım iste, biraz indirim rica et. şansını dene olmuyorsa da pes etme bir şekilde dişinden tırnağından arttır. iyileşmesine, seni anlamasına, senin nefes almanı sağlamasına yardımcı ol.

ilk önce al kocanı karşına hiç taviz vermeden, son derece kararlılıkla ve serinkanlılıkla olayın vehametini anlat. neler hissettiğini anlat ve tedavi demeyelim de bu huyunu değiştirmesi için destek alması gerektiğini anlat.

eğer bunu yine de yapamayacaksan ya da o yanaşmazsa boşan bence.
çünkü bu bir hayat devam eder böyle.. o zaman da nefes bile alamadığın bir hayatı mutlu mesut "istediim gibi" yaşadım diyemezsin..

umarım bir an önce sorunun hallolur canım...

Canım öncelikle sen eşini seviyor musun?Evlilik öyle flört etmeye benzemez.Sıkıldığında hadi ben gidiyorum diyip gidemezsin..Bir takım fedakarlıklar yapmalı her iki tarafta,güzellikleri kadar zorluklarına da katlanabilmeli insan..Her yeni evlenen çiftlerde kıskançlıkların olduğunu düşünüyorum ben..Aynı evde yaşamak çok farklı.insan hergün hiç bilmediği farketmediği yönleri keşfediyor karşısındakinin..Ben zamanla evliliğinin oturacağı,güven duygusunun daha sağlamlaşacağı ve eşinin düzeleceği kanısındayım.
Bence eşine bir şans daha vermelisin daha çok yolun başındasınız..Bence yaş ilerledikçe tavrıda değişecek..

arkadasim.. isin icini biz bilmeyiz tabiikide..
daha cok yeni evlisiniz.. o yüzden herseyi bilmek ister her an burnun dibinde olmak ister.. zamanla hersey rayina otururu.. bi rutinlik girer herseye.. daha hersey cok yeni.. oturmamistir.. iki birbirine yabanci insan dünden bugüne bi evin icinde yasamaya basliyorlar.. alismaya zaman gerek.. bu kiskancliklar zamanla gecer..

kendimizden bi misal vereyim.. yeni evliyken esim beyaz pantolon giymemi istemezde.. yerdik birbirimizi.. simdi.. o benim beyaz pantolnumu ütüler.. giy der.. benim canim almaz..
hersey zamanla.. biraz zaman taniyin birbirinize derim..

karar sennin arkadaşım ya seviyosan ayrılık seni üzecekse dön yoksa bence hiç dönme derim......

bencede eşinin işi olmadığı için bunun ezikliğini yaşıyor,özgüvenini kaybetmiş
o yüzden daha fazla kıskanıyor seni
bence biraz daha anlayışlı ol,evine dön ve bu konuları eşinle konuş

benimde ablamin kocasi oyle ablam kapi disari cikamiyor yani siz dusunun gercekten cok kotu bir durum ceken bilirde arkadasim sende cok erken gitmissin erken pes etmissin daha yolun basindasin ona tedavi olmasini guzel bir dille anlat arkadasinda dedigi gibi sen iyi olursun 2 gun sonra ailen kotu olur arada boyle yapma esinle konus daha dur bakalim 3 ay nedirki

evet dönmelisin hemen pes etme mücadele et 1.2.3.4.... kere konuş bişey kaybetmezsin kocanın böyle olduğunu bilmiyomuydun biliyodun ne zoruna gidiyoki senin dayanmalısın psikyatr git benim arkadaşım kocasını götürdü şimdi kedi gibi oldu sende dene yuvanın kıymetini bil

bana açıkçası ilgisiz olmasından daha iyi geliyor, bunu bir sorun olarak görmeli ve beraber çözmeye çalışmalısınız, gerekirse terapiste gidin...

canım bence cok acelici davranmıssın
bi sans daha vermelisin
hem öyle herseyde ana evine gidilmez
dayağı olur kumarı olur aldatır tamam gidersin ama
kıskançlık yüzünden bence gidilmez
hem ailenide üzüyorsun
sen 2 gün sonra barısırsın ama ailen unutmaz düşman olur eşine

kesinlikle katılıyorum size cok guzel yazmıssınız..ben evli diilim ama bence hemen eve gıtmek aılelerı karıstırmak ıslerı daha da zorlastırır.. 3 ay cok kısa bı sure bıraz daha deneyın sorunu cozmek ıcın bence

durun ya daha üç ay olmuş
bu ne acele nasıl bu duruma gelir insanlar hemen
anlamak güçç..

bütün yazılanları okudum. anladığım kadarıyla siz eşinizi çok iyi tahlil edebiliyorsunuz. bunu evlenmeden önce değil de evlendikten sonra yapabilmeniz biraz geç tabii ama bu da ne kadarlık bir nişanlılıktan geçtiğinize bağlı; ya da ne kadar yakındınız.. her neyse şu an evlisiniz, eşiniz hastalık derecesinde kıskanç ve siz annenizdesiniz...

yazılanlardan şiddeli katıldığım şey; annenizin evinde olmak yanlış bence de. orası bir kaçış noktası değil son nokta olmalı bence. işin içine aileyi de soktuktan sonra dönüş daha zor olur. sizin gözünüzdeki her bulutta aileniz gene neler oluyor endişesini taşıyacakır. belki siz kolunuzu çarparsınız ama onlar kıskançlıktan eşinizin sizi hırpaladağını düşünürler..

kıskançlığın ne kadar zor olduğunu yaşayarak şahsen bilmiyorum. bu konuda hiçbir sıkıntım olmadı ama etrafımda çok gördüm. herşeyden önce hastalıklı bir durum. eğer aile terapistine gitmeye maddi durumunuz elvermiyorsa bile devlet hastanelerindeki psikoloğa gitmenizi tavsiye ederim. ama mutlaka eşinizle birlikte siz de gidin. sizin ona yardımcı olmaya çalıştığınızı, yanınızda olduğunu hissetsin. ama bunlarda çare olmazsa işiniz zor olur. çünkü yarın öbür gün bu duygu sevginizi de kemirir...

Daha yeni evlisiniz.
Seni kiskanmasinin keyfini cikar, 2-3 yil gecsin birakir bu huyunu, ozamanda eskisi gibi kiskanmiyor dersin.

zamanla gecer bence ...daha olun basındasınız bence ayrılmana gerek yok annenin evine gitmen de hoş olmamış .eşinle konuşup çözersin ..

bence siz esinizi cok iyi taniyor, neyi neden yaptigini bile cok iyi analiz ediyorsunuz zaten. Burda yorum yapan insanlardan kendi durumunuzu cok daha iyi biliyorsunuz. Hem sorunu hem de cozumu aslinda bulmussunuz.

Unutmayin kendine guveni olmayan, terkedilme korkusu ile yasayan kisi veya kendisi is ceviren kisiler kiskanc olur. Esinizin durumu ilkine uyuyor. Bence bu zamanla asabileceginiz bir konu, onu birakmayacaginizi, hep yaninda olacaginizi ancak bu sekilde kiskancliklarla kendini soguttugunu alip karsiniza acik acik soylemeniz sart. Evi terketmekle yanlis yapmissiniz.

Sağlam temeller üzerine oturmayan evlilikler bir süre sonra çatırdamaya mahkumdur arkadaşım..........:nazar:

bir erkegin karısını kıskanmasından dogal bişi varmı ya arkadaşlar bu kadar basit bi sebeb yüzüne anne evine dönülürmü erkek milleti işte severde kıskanırda seni canından çok sevdigi içn kıskanıyo bence keşke benide öle bi kısknan erkek olsa teeeeeeeee nerde o günler seviyo ama hiç kıskanmaz

Sağlam temeller üzerine oturmayan evlilikler bir süre sonra çatırdamaya mahkumdur arkadaşım..........:nazar:

bu tarz yorumlara katılmıyorum.

arkadaşımızın eşinin ailesiyle sorunlu olduğu vede çalışmadığı bence bu tarz sorunları çıkarmıştır.yoksa sağlam temelle falan alakası yok.bende eşimle 5 yıl çıktıktan sonra evlendim benim eşimde 4 ay kadar çalışmadı bu süre içinde çeşitli huylar çıkmaya başladı kıskanmak hastalık boyutundaydı.düşünün ki kendisi çalışmıyor eşi kalkıp işe gidiyor adam zaten sıkıntıda kendi içinde farklı düşüncelere kapılıyor olabilir.işe girer girmez düzleleceğinden emin ol arkadaşım sıkma canını aynılarını yaşadım ama eşimin işe girmesiyle bütün sorunlarımız çözümlendi.kötü düşünme destek olmaya çalış bir erkek için eşi bile olsa bi kadının eline bakmak gerçekten incitici destek destek destek derim pes etme şuan ona yardım edebilecek tek kişi sensin yazıktır :teselli:git hata yaptım ama sende hatalısın de bitir bu tatsızlığı ve eşine sımsıkı sarıl tek destekçisi ol iş bulasına yardımcı ol yanında olduğunu hissettir derim.a.s.:nazar:

X