Annemin evindeyim...

Ailenize herşeyi yansıtmanız iyi olmamış. Kendi evinizdede bu sorunun üstesinden gelmeye çalışabilirdiniz. Hemen nedir bu küsüp baba evine gitmek .....kendi evinizde yine küsecekseniz küsün ama ailelere yazık oluyor onlarda içten içe üzülürler. Valla ben kaç yıl evli kaldım gitmedim babamın evine her haksızlığı yaptı bana oturdum evde kafayı yedimde gidip anama ağlamadım....ancak Boşanacağım zaman gittim.... Ha ayrılmakta hiç bişeye çözüm değil...her erkekte farklı huylar oluyor. Önemli olan bu huyları biraz yumuşatmak zaman buna en iyi ilaç... ama ben yumuşatamadım en azından denedim sabrettim yıllarca.... sizde hemen pes etmeyin inanın erkekler birbirine hep benziyor.:eek:

Bence hic iyi yapmadin arkadasim!!:nazar:

Cok asiri kötü seyler olmadikca ben hicbir kadinin evini terk etmesini iyi bulmuyorum!fisfisfis

Su an sanslisin her iki tarafda kapiyi aciyor sana, fakat bu böyle devam ederse her bana göre kücük problemde baba evine gidersen, birgün kapali bir kapi bulabilirsin önünde...bu esinde olabilir ailende....!!:kahve:

Birde sunu anlayamiyorum evlenmeden öncede bu adam böyle degilmiydi canim? Yani kiskanc oldugnu bilmiyormuydun?? Ne olduda 3 ay gibi kisa bir sürede evini terk edecek kadar yiprandin?? CADIARZU

Esinle konus evine dön olmazsa gidin yardim alin bir uzmandan!! :nazar:

Allah yardimciniz olsun..

yazdıklarını okurken sanki yıllar öncesi halimi okudum..

benim eşimde böyleydi. ailesi hep horlamış küçük görmüş.. marketten ekmek almasını bile bilmezdi..

bende çok zor günler yaşadım çok ağladım.. ama aileme hiç bahsetmedim. bu benim hayatımdı iyisiyle kötüsüyle.. benim eşimde çok kıskançtı. işyerinin telefonundan arardı beni meşgul olunca kiminle konuşuyorsun diye yarım saat sorguya çekti..

aradan 4,5 sene geçti

şimdi çok sakin, kendine güvenen, en önemlisi bana güvenen, ben açıklama yapıncaya kadar bişey sormayan, beni anlayan bi eş oldu..

bunların hiç biri durup dururkende olmadı. emek verdik. ikimizde seviyorduk çünkü.. konuşarak anlaşamadığımız zamanlarda birbirimize mektup yazdık. çok sinirli olduğumuz akşamlarda ayrı odalarda oturduk...

aşk sevgi emek ister canım ve zaman ister. daha çok yenisiniz. eğer seviyorsanız mücadele edin derim ben...

haklsıın bu kadar fazla bi kıskançlık insanı bıktırır ama ben derimki bi şans daha ver..3 aylık evlisin..eğere seviyosan;
bu adamı ben düzeltririm..
iyi yanlarıda var..bi
kez daha denerim diyebiliyosan bi
dene bence...

ya benim annemde aynı hatayı 14 yıl sonra yaptı.babamın ailesi gelip alırız deiler ama gelmediler.kandırıldı yani..evliliğn ilk zamanlarında aşırı kıskanclıklar olur.bekarsın anlamazsın diye düşünmeyin.ben böle büyüdüm ve etrafımda bunları yasayan akraba es dost arkadasım var.bence seviyosan yani dön.kimse ayrılmak için evlenmez.yuvanı kurtar.eğer hala olmuosa o zaman düşün bunları.Allah yardımcın olsun.hayırlısı neyse onu yaparsın.inş.çok üzüldüm valla annemin anıları geldi simdi aklıma :çok üzüldüm:

Güselimm biz nişanlıyken de ewlendikten sonra da aynıydım
yani kendime bakmayı sewerim makyajsız bakımsız ewden çıkmam
Ama erkekler nişanlıyken o kadar olmasa da
,ewlendikten sonra herseye karışmaya calışıyorlarrr giyime süse makyaja
Eşim derdiki sen şimdi bu kıyafetle işe mi gideceksin neden makyaj yapıosun ki vs...
ama artık alıştı bu halime..ben se ona degişmediğimi yalnız ca onun ewlendikten sonra bana farklı gözlerle baktıgını söyledimm
Ama 3 aylık ewliyim diyorsun yenisin daha bence sans ver ama sartlarını söyle ciddi ciddii..
orta yolu bulun kimse kimseyi sıkmasınn....kendinden ödün verme sakın

canım eşim işsizdi demişsin işsizliğin bunalımıyla yapmış olabilir düşünsene işsiz bir erkeğe karısının harçlık vermesi onlar için ne kadar onur kırıcıdır bunların ezikliğiyle asabi kıskanç biri haline dönmüş eşin çünkü akşama kadar bir meşgalesi yokmuş zaten oda kurup kurup durmuş ..

bence evliliğine bir şans daha vermelisin daha yeni evlisin bende 6 aylık evliyim bizde ilk aylarda çok tartıştık bende çok sordum kendime acaba yanlışmı yaptım evlenmekle diye ama Allahıma çok şükür şimdi iyiyiz umarım en kısa zamanda sizde iyi olursunuz..:1hug: a.s. a.s. a.s.

Evliliklerin çoğu ilk 3 ay sonunda bitmektedir ve o aşıldığında birde 3. sene tehlikeli derler, ilk 3 ayı aşmak çok önemli sebep basit, sevgi aşk hepsi bi yana salla, DÜZEN değişimi, insanlar buna alışmakda zorlanıyo tabi, kıskançlık o bu hepsinin altında bu değişimin yarattığı gerginlik varmış aslında, bence biraz sabır daha birbirinizi tanımadan evliliğinizi tanımadan bitirmeyin bi tanıyın bi anlayın önce yeni hayatınızı, huzur diliyorum

senın yazını okurken kendı esım geldı gozumun onune aynı sorunları bende yasadım bende bu yuzden ıkı kere aılemın yanına dondum ılk 1 hafta kaldım aılemın yanında geldı ozur dıledı ama aynı sonra yıne ayrıldık tekrar barıstık cunku ortada ıkı cocuk vardı ama ben soyle bır cozum buldum sureklı ona onu ne kadar sevdıgımı soyledım ALLAHıma bınlece sukur sımdıde kıskanç ama dozunda ıyı dusun ve en dogru kararı ver canım herkes ıkıncı bır sansı hakeder dıye dusunuyorum ben ama karar senın

ben böyle bir sorunla babamın evine gitsem önce beni bir güzel azarlar, sonra da eşimi...
evlendiğim gün bana nasihat etmişti " 3 kez düşün 1 kez söyle" "3000 kez düşün 1 kez terket" kapıma 3000 kez düşünüp te öyle gel demişti.

Tamam çok bunalmış, yıpranmış üzerine çok kafa yormuş olabilirsin canım ama gördüğüm kadarıyla eşin işsizlikten, senden harçlık almaktan dolayı eziklik hissediyor, bu ezikliği de sana kıskançlık yaparak belki de hır gür le çıkarıyor...sakin ol, bu adamı en iyi sen tanıyorsun, evlenilmeyecek 3. ayda terkedilecek bir adam olsaydı evlenmezdin değil mi.O kadar da zorluklarla evlenmişsin...
Kararını bir kez daha gözden geçir canım, eşin işe de başlamış...İnan en yakın arkadaşımın eşi seninki gibiydi, şimdi 6.senesinde bu adam beni niye hiç arayıp sormuyor diye üzülüyor arkadaşım...

Hakkınızda hayırlısı olsun

canım bence cok acelici davranmıssın
bi sans daha vermelisin
hem öyle herseyde ana evine gidilmez
dayağı olur kumarı olur aldatır tamam gidersin ama
kıskançlık yüzünden bence gidilmez
hem ailenide üzüyorsun
sen 2 gün sonra barısırsın ama ailen unutmaz düşman olur eşine

çok doğru yani ailen untmaz mevzusu
ama gerçekten çok zor kıskanç adam.. psikolojik destek alsın çünkü gerçekten kıskançlık bi hastalık, beyinde oluşan bi hastalık ve ilaçla tedavi edilebiliyormuş
kıskanç adam insanın kendine güvenini yok eder sınırlar kısıtlar bunaltır boğar ve asla değişmez canım benden sana söylemesi.. aynı durumu çok yakın bi arkadaşım 3 sene yaşadı ama onunki ileri boyutlardaydı sürekli kızın yalan söylediğini düşünüyordu
evi baştan aşağı döküp senin benden gizli telefonun var saklıyorsun kimle görüşüyorsun gibi hayal ürünü şeylerle kızı hırpalıyordu dayak da cabası... durum bu boyutlara varmadan bakın çaresine
senin evliliğin çok yeni eşinle konuş durum için aile terapistine gidin psikoloğa gidin eşin psikaitrise gitmeli ilaçla tedavi için... evliliğini kurtar tatlım
ilk fırtına da pes etme:1hug:
allah yardımcın olsun

X