Ansızın Gelen Misafire Tarifler

Çalıştığım için habersiz gelen olmuyor.
Bazen haberli de olsa evi toparlamaktan ikramları pratik hazırlamaya yönelebiliyorum.:KK31:

Buzluğumda yer varsa mutlaka sigara böreği atıyorum. yemek için köfte atıyorum. Poğaça atıyorum börek atıyorum. bunları en fazla 1 ay tutuyorum buzlukta.:KK31:

Geçenlerde o gün içerisinde misafir gelmek istedi hafta sonu. bende puf pasta yaptım.
attachment.php

tarif çok basit yapılışı da ben hazır kakaolu pandispanya aldım.. istersen keki kendin de yapabilirsin..

2 paket krem şanti,1 paket muzlu creamole ,3 bardak süt. mikserle katılaşana dek çırp.. sonra dolaba koy 10 dk dursun...

bu arada kek kalıbını çay bardağı ile parçalara ayır yuvarlak 19 tane falan cıkıyor.. kenarları ve kalan parcaları rondoda ufala..

1 kasık iç karısımdan yuvarlaklara koy kasıkla yuvarla rondodan gecen ufanlanmıs parcalara bula.. bu kadar :KK1:

istersen sadece krem şanti ile yapıp üzerine muz dilimi de koyabilirsin. :KK53: bitti...

en fazla yarım saat sürüyor :KK31:

bir de bayatlamayan poğaça yapımı var o da pratik oluyor.

hamuru için;

1 su bardağı yoğurt, 1 su bardağı sıvı yağ,2 su bardağı ılık su, 1paket yaş maya veya 1çorba kaşığı kuru maya , 1 tatlı kaşığı tuz,1 yemek kaşığı şeker,1 adet yumurta, un(yaklaşık 8 su bardağı)

yoğurma kabına ılık suyu dökerek içerisinde şeker ve maya eritiliyor. sonra diğer malzemeler ekleniyor,hamuru yoğurup kabın kapağı kapatılıyor. üzerini örtüp 30-50 dk arası bekletiyoruz. fırınımızı önceden ısıtıyoruz.. sonra hamura istediğimiz gibi şekil veriyoruz istenirse içine lor konabilir. tepsiye diziyoruz.
üzerine 1 yumurtayı çırpıp sürüyoruz. üzerine istenirse çörek otu serpiliyor.
yaklaşık 25 dk 180 derece pişiriyoruz.

NOT: ben malzemeleri yarım ölçek yaptım yaklaşık 20 adet poğaça çıktı..

attachment.php

Valla annem babam bile önceden tel ile müsait İstisnadiye sorar , biz de onlara giderken arar sorarız. İstisna durumlar olur tabii kendi arkadaşlarımızdan ama onlarda ya yemek alır gelirler yada pizza vb. sipariş veririz , en kötü ekmek peynir oturup yiyebileceğimiz kadar rahatız.

Donukpudra şu puf pasta tarifine tarifine pratikliğine bayıldım , en kısa zamanda deneyeceğim , kekin üzerine bir dilim muz eklemeyi düşündüm .

Köfte , sigara böreği bende bulunduruyorum dondurucuda bir de mantı çok iyi oluyor. Mantı yanına pek bir şey de yapılmadığı için tam tembel işi , yani tam benlik :KK70:

habersiz misafir kim olursa olsun hoşlanmam :KK47:
geneldede kimse habersiz gelmez bana,
çünkü misafiri önemserim evim temiz ve ikramlarım güzel olsun isterim.
superfresh dondurulmuş tepsi böreği aldım geçen gün tavsiye ederim çıtır çıtır harika oluyor.
sigara böreği,kek veya kısır olabilir, amaan habersiz gelende azıcık hoşgörülü olsun ama olmuyorlar işte :KK19:

ben çok beceriksizim kekten başka bişey yapamıyorum banada yardım noooluuuuur çok basit ikramlıklarınız yokmu banada tarif yazın olmazmı hee:KK52::KK52:

Bnfe yalanci tavuk gogsu yaparim hem pratik hem kolay bir litre sut 10 kasik un iki kasikda irmik atiyorum birazda da seker pisir tepsiye dok hoooppp hazir isteyen ustune pudignde dokebilir iyi oluyor

kizlar buzluga koydugunuz börekleri pisiriptemi koyuyuorsunuz??

bide hazir yufkadanmi yoksa kendinizmi yapiyorsunuz

Merhaba
Buzluğa kurabiye,börek,poğaça hatta şerbetli tatlıları bile pişirdikten sonra koyabilirsiniz..Ama iyi sarılmalı veya bir saklama kabına koyabilirsiniz..Yoksa buzdolabının kokusu oluyor.:KK34:
Ben bunların dışında buzlukta milföy bulunduruyorum çabuk oluyor:KK31:Yada hazır yufkayı yağlayıp sarıyorum sonra buzu çözülmeden çıkartıp tepsiye diziyorum üzerine yumurta sarısı ve fırına:KK34:

ben şu kolay yapılan toplara bayılıyorum ani misafir için, o yüzden evimde her daim petibör bulundururum.mesela muzla yapılan bi tarif var aşırı pratik : MUZLU ÇİKOLATALI TOPLAR Tarifi | Ellerime Sağlık . ben bunu çikolatasız da yapıyorum çayın yanına süper bi alternetif :))) bi de mesela havuçlu top yapacaksam,buzlugumda havuç rendesi hazır bulunur ama havucu sırf bunun için önceden rendelemiyorum taze sıkılmış havuç suyu içmek için sıktığım havuçların posasını ziyan olmasın diye atmayıp buzluğa koyuyorum işte size hem tasarruf hem kolaylık :KK66:))))

Buzlukda mutlaka milföy ve yufka böreği bulundurulmalı.

Çikolatalı toplar(10 dk alır)
Makarna salatası(20 dk alır)
krep(20 dk alır)
Hamur kızartması (evde yapılıyo çayın yanında güzel bir tat kabarıyo falan 10 dk alır)
Bisküvili muhallebi( bisküvileri ufalayıp borcama döşeyin 10dk bi muhallebi yapın ve üzerine dökün 1 saat soğusun rulo şeklinde servis yapın)
Yufka var ise tava böreği

çekirge nereyı acsam sen :KK19: pratık birşeyler bakayım dedım haftasonu mısafır gelecekmiş yeni haber aldım derken senın mılföy tarıfın çıktı karsıma, çok guzel görunuyo o şekilde hiç yapmamıştım ben hep üçgen yapıyodum ama ctesı sınınkı gibi yapacagım. Pamuk kızı op benim için :KK200:

çekirge nereyı acsam sen :KK19: pratık birşeyler bakayım dedım haftasonu mısafır gelecekmiş yeni haber aldım derken senın mılföy tarıfın çıktı karsıma, çok guzel görunuyo o şekilde hiç yapmamıştım ben hep üçgen yapıyodum ama ctesı sınınkı gibi yapacagım. Pamuk kızı op benim için :KK200:
Selam Elfida uzun zamandır bende yapıyorum bebek ve işten gözümü açamıyorum malum.
Üçgen çok şişiyo ve puf puf olduğundan yemek güçleşiyo böyle daha güzeldi, tavsiye ederim.
Ama gagam durmuyo dimi hala aktifim :KK70: teşekkür ederim sende öp bebişini :KK49:

Selam Elfida uzun zamandır bende yapıyorum bebek ve işten gözümü açamıyorum malum.
Üçgen çok şişiyo ve puf puf olduğundan yemek güçleşiyo böyle daha güzeldi, tavsiye ederim.
Ama gagam durmuyo dimi hala aktifim :KK70: teşekkür ederim sende öp bebişini :KK49:

Yapacam zaten sabah market alisverisi yaptim milfoyu aldim manti ve hazir kurabiye aldim:KK49:birde sutlu tatli yaptimmi tammdir :kk77:
Ozletme kendini arada ugra bebis topigimize:KK19:senin yerin ayri

Yapacam zaten sabah market alisverisi yaptim milfoyu aldim manti ve hazir kurabiye aldim:KK49:birde sutlu tatli yaptimmi tammdir :kk77:
Ozletme kendini arada ugra bebis topigimize:KK19:senin yerin ayri
Oh daha ne olsun, hele de bebekle çok bile valla eline sağlık
Utandım :oops:çok teşekkür ederim
Bugün izin günüm minik kuzum pek müsaade etmez ama işteyken gelirim inşallah topiğe..

X