antre, banyo ve mutfagima tarz kattim:)

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.988
bodrum kattaki gelin evim topigini mudavimler gormustur buyuk ihtimalle. evde yasamayi cok seviyorum ve bu yuzden evimle cok fazla ilgileniyorum dekorasyona onem veriyorum hayli.

evlenirken malum masraflar cok olunca banyo mutfak ve antrede cok fazla planlama yapamamistim ve dogal olarak yanlis tercihlerde bulunmustum. dolaplarim ve fayanslarim yeni oldugu icin kirip dokmeden biraz duzenlemeye ve tarz katmaya calistim.

mutfagim cok kucuk oldugundan her alani degerlendirmek durumundayim. kapinin arkasina kavanozlar icin yaptigimiz rafa kapak yaptik. tavalar da altinda asili duruyordu ancak duvarlari cizmesin diye altina kumas kapladim. acemilikle mutfaga beyaz hali almistim ama cok kirlendigi ve benim gibi pasakli bir hatun temizligiyle bas edemedigim icin siyah beyaz kumas aldim ve hali ortusu diktim. :)
pixlr_20160425042229304.jpg pixlr_20160425042003986.jpg
antreyi yesile boyarken mor ve sari tonlarda duvar dekorasyonuyla rengarenk yapmayi hayal ediyordum ama istedigim tarz seyleri bulamayinca renkten sogudum ve ise duvarlari beyaza boyayarak basladim. ayakkabiliklar yetersiz gelince duz duvara komple tek sira halinde 6 tane ayakkabilik yaptik hem alanim artti hem de uzerine aksesuar koyabildim. ayakkabiligin altina da led isiklar yaptik. pixlr_20160425041838270.jpg pixlr_20160425041623424.jpg mutfagimdaki sepete hali ortusunun kumasindan kiliflar diktim. hatta kirmizi sandalyelerimi bile ayni kumasla kapladim:) pixlr_20160414110548186.jpg
baharatliklarima fusya ve siyah beyaz cizgili temamdan isimlik hazirlayip yapistirdim. IMG-20160425-WA0054.jpg IMG-20160425-WA0050.jpg camin altinda acilan masa vardi ama ustu cok bos ve ölü bir alan gibi geliyordu. raf takarak kavanoz sayimi arttirdim malum mutfak 3 metrekare:) IMG-20160425-WA0053.jpg IMG-20160425-WA0047.jpg
ikeadan aldigim saksilardan buyuk olanin icinde porselen minik sos kaselerim duruyor. uzeri kapaksiz satiliyordu ama ona fotobloktan kapak yaptim baharatliklarin tasarimindan da "zeze nin mutfagi" yazdim:) icinde cicek duran kovalarinda birinde ucu bir arada kahveler digerinde bulasik makinasi tabletlerim duruyor sus degil yani o larda depolamada kullanildi tabiki:) IMG-20160425-WA0046.jpg uzun ceketleri asmak icin uzun aski yeri yaptim ve duvari cizmesin diye panel bulup aldim siyaha boyadim:) altina da yine kendi yaptigim led aydinlatmali icerisinde dogal deniz taslari bulunan dekoratif bir aydinlatma hazirladim. benzin istasyonu ve telefon kulubesi aksesuarlari da ayni zamanda cd dolabi. onlari yeni aldim:) IMG-20160421-WA0033.jpg IMG-20160425-WA0043.jpg salonumdaki saati kapinin tam girisine duvara astim. salona yeni bir saat aldim tabiki:) IMG-20160425-WA0042.jpg IMG-20160425-WA0040.jpg boya badana esnasinda duvardaki cerceveler cift tarafli bantla yapistirilmisti ve boyayi cok soktu.bende straforu kumas kaplayip boyle bir fotograf panosu hazirladim. uzerinde calisiyorum daha farkli fikirlerim de olacak:) IMG-20160425-WA0038.jpg IMG-20160425-WA0032.jpg banyomda ise camin altinda pervaz unutulmus kotu bir goruntu vardi. oraya zebra perde taktim bir minik raf ekledim.renk katmak icin de aksesuarlari su yesiline boyadim. IMG-20160425-WA0039.jpg IMG-20160425-WA0035.jpg bu arada camli rafin icerisindeki sepetlerin tamami el yapimi:) 3 mm sunta kestirdim ve o suntalari kutu seklinde birlestirdim. eskitme desen yesil yapiskanli folyo kapladim ve matkapla delikler acarak halattan tutma kulplari yaptim. sac kurutma mak vs daginik duruyordu orda boyle hepsi toplandi:)

umarim begenirsiniz belki sizden birilerine de fikir olur:)

Eklentiler

• IMG-20160425-WA0038.jpg
    IMG-20160425-WA0038.jpg
    28,6 KB · Görüntüleme: 2.247
  • IMG-20160425-WA0033.jpg
    IMG-20160425-WA0033.jpg
    28,2 KB · Görüntüleme: 2.195
  • IMG-20160421-WA0033.jpg
    IMG-20160421-WA0033.jpg
    33,7 KB · Görüntüleme: 2.173
Son düzenleme:
Çok becerikli hatunsunuz kırmızı gitar. Umarım büyük ferah bir eviniz olur dekorasyon zevkinizi orada da görmek isterim. Bu şekilde çok emek var ama bir yere kadar oluyor.. Size yeni alanlar gerekiyor bana göre. Elinize sağlık.

bodrum kattaki gelin evim topigini mudavimler gormustur buyuk ihtimalle. evde yasamayi cok seviyorum ve bu yuzden evimle cok fazla ilgileniyorum dekorasyona onem veriyorum hayli.

evlenirken malum masraflar cok olunca banyo mutfak ve antrede cok fazla planlama yapamamistim ve dogal olarak yanlis tercihlerde bulunmustum. dolaplarim ve fayanslarim yeni oldugu icin kirip dokmeden biraz duzenlemeye ve tarz katmaya calistim.

mutfagim cok kucuk oldugundan her alani degerlendirmek durumundayim. kapinin arkasina kavanozlar icin yaptigimiz rafa kapak yaptik. tavalar da altinda asili duruyordu ancak duvarlari cizmesin diye altina kumas kapladim. acemilikle mutfaga beyaz hali almistim ama cok kirlendigi ve benim gibi pasakli bir hatun temizligiyle bas edemedigim icin siyah beyaz kumas aldim ve hali ortusu diktim. :)
Eki Görüntüle 1820054 Eki Görüntüle 1820055
antreyi yesile boyarken mor ve sari tonlarda duvar dekorasyonuyla rengarenk yapmayi hayal ediyordum ama istedigim tarz seyleri bulamayinca renkten sogudum ve ise duvarlari beyaza boyayarak basladim. ayakkabiliklar yetersiz gelince duz duvara komple tek sira halinde 6 tane ayakkabilik yaptik hem alanim artti hem de uzerine aksesuar koyabildim. ayakkabiligin altina da led isiklar yaptik.Eki Görüntüle 1820056 Eki Görüntüle 1820057 mutfagimdaki sepete hali ortusunun kumasindan kiliflar diktim. hatta kirmizi sandalyelerimi bile ayni kumasla kapladim:)Eki Görüntüle 1820059
baharatliklarima fusya ve siyah beyaz cizgili temamdan isimlik hazirlayip yapistirdim.Eki Görüntüle 1820060 Eki Görüntüle 1820061 camin altinda acilan masa vardi ama ustu cok bos ve ölü bir alan gibi geliyordu. raf takarak kavanoz sayimi arttirdim malum mutfak 3 metrekare:) Eki Görüntüle 1820062 Eki Görüntüle 1820063
ikeadan aldigim saksilardan buyuk olanin icinde porselen minik sos kaselerim duruyor. uzeri kapaksiz satiliyordu ama ona fotobloktan kapak yaptim baharatliklarin tasarimindan da "zeze nin mutfagi" yazdim:) icinde cicek duran kovalarinda birinde ucu bir arada kahveler digerinde bulasik makinasi tabletlerim duruyor sus degil yani o larda depolamada kullanildi tabiki:)Eki Görüntüle 1820064 uzun ceketleri asmak icin uzun aski yeri yaptim ve duvari cizmesin diye panel bulup aldim siyaha boyadim:) altina da yine kendi yaptigim led aydinlatmali icerisinde dogal deniz taslari bulunan dekoratif bir aydinlatma hazirladim. benzin istasyonu ve telefon kulubesi aksesuarlari da ayni zamanda cd dolabi. onlari yeni aldim:) Eki Görüntüle 1820098 Eki Görüntüle 1820065 salonumdaki saati kapinin tam girisine duvara astim. salona yeni bir saat aldim tabiki:)Eki Görüntüle 1820066 Eki Görüntüle 1820067 boya badana esnasinda duvardaki cerceveler cift tarafli bantla yapistirilmisti ve boyayi cok soktu.bende straforu kumas kaplayip boyle bir fotograf panosu hazirladim. uzerinde calisiyorum daha farkli fikirlerim de olacak:) Eki Görüntüle 1820080 Eki Görüntüle 1820070 banyomda ise camin altinda pervaz unutulmus kotu bir goruntu vardi. oraya zebra perde taktim bir minik raf ekledim.renk katmak icin de aksesuarlari su yesiline boyadim. Eki Görüntüle 1820071 Eki Görüntüle 1820072 bu arada camli rafin icerisindeki sepetlerin tamami el yapimi:) 3 mm sunta kestirdim ve o suntalari kutu seklinde birlestirdim. eskitme desen yesil yapiskanli folyo kapladim ve matkapla delikler acarak halattan tutma kulplari yaptim. sac kurutma mak vs daginik duruyordu orda boyle hepsi toplandi:)

umarim begenirsiniz belki sizden birilerine de fikir olur:)
Tarzınıza bayıldımmmmmm süper olmussss

Bana cok kalabalik geldi
Cok esya var bakarken bile o tavalar tencereler baharatliklar ustume geldi ..
Ev kucuk olabilir ama aksesuarlar cok fazla ..
Banyo bile agzina kadar dolu ..
Ben boyle bir evde yasayamazdim galiba :KK43:
Tek begendigim yesil antreyi beyaza cevirmeniz ...

Bana cok kalabalik geldi
Cok esya var bakarken bile o tavalar tencereler baharatliklar ustume geldi ..
Ev kucuk olabilir ama aksesuarlar cok fazla ..
Banyo bile agzina kadar dolu ..
Ben boyle bir evde yasayamazdim galiba :KK43:
Tek begendigim yesil antreyi beyaza cevirmeniz ...
haklisiniz aslinda. ama gordugunuz hicbirsey aksesuar degil tavalarimi koyacak kavanozlarimi koyacak yer olmadigi icin ortada onlar. sadece ortalikta gorunen seyleri biraz dekoratif hale getiemeye calistim. evimin diger odalarini gorduyseniz sadeligi ne kadar sevdigimi de gorebilirsiniz zaten. ihtiyacim disinda hicbirsey yoktur evimde

haklisiniz aslinda. ama gordugunuz hicbirsey aksesuar degil tavalarimi koyacak kavanozlarimi koyacak yer olmadigi icin ortada onlar. sadece ortalikta gorunen seyleri biraz dekoratif hale getiemeye calistim. evimin diger odalarini gorduyseniz sadeligi ne kadar sevdigimi de gorebilirsiniz zaten. ihtiyacim disinda hicbirsey yoktur evimde

Insallah kocaman bi eve cikarsiniz :)
Antredekileri biraz azaltabilirsiniz sanirim en fazla
Gule gule oturun

Sizi tebrik ediyorum,çok becerikli ve çok zevklisiniz.Çok beğendim yaptıklarınızı.Maalesef ben çok kararsızım,sizin gibi becerikli de sayılmam.Yeni ev aldık,borca girdik.Ne halıya karar verebildim ne perdeye ne aksesuara.Bu yüzden mümkün olduğunca sade döşemeye çalıyorum evimi

X