Anüste çatlak (anal fissür)

neler yaptım bi türlü geçmedi sonunda dün gece dayanamadım aldım elime aynayı kendi kendimi kontrol ettim sanırım hemoroid memesi die tabir edilen şeyden vardı çatlak gözükmüo artık hafta içi doktora gidecem tekrardan mafoldumben

çatlağı görebilmen çok zor ki.hem benim bildiğim çatlak varsa o meme gibi bir sertlik de yapıyor.tabi ki git doktora muayenesi çok hoş bir muayene şekli değil ama ihmal etmemek lazım.şimdilik biraz rahtalaybilmen için ama bu sıcak su oturma banyosunu yap derim ben....geçmiş olsun...
sevgiler...

neler yaptım bi türlü geçmedi sonunda dün gece dayanamadım aldım elime aynayı kendi kendimi kontrol ettim sanırım hemoroid memesi die tabir edilen şeyden vardı çatlak gözükmüo artık hafta içi doktora gidecem tekrardan mafoldumben

canım benimki geçti çok şükür
kremler iyi geldi

ya bendede aynı illet var doktora gitmeyede çekiniyorum bende dışarı doğru bi meme gibi bişi yokkk
sadece yanıyo ve hafif kanıyooo
çokk kötü bişi yaaa allah düşmanımın başına vermesinnn yaniiii

bende şu ilaçları alıcam inşlhh ii gelirrrr
bu ardaa bende marankinin sitesinden hemoroit için incir kürü duymuştum onu yapıyorum
akşamları yatmadan bir 2 sat önce 5 inciri kaynamış suya atıyosunuz ve ve onun içinde 1 2 saat kalıyo sonra yiyyosunuzz 3 hafat devam ediliyo küree
benim 2 haftam oldu ama azalma var eskisi gibi değil çok şükürr:1ninca:

aynı sorun bende de vardı.. kilo kaybına bile neden olmuştu bende.. sabahlara kadar ağrısından uyuyamazdım... ilaçlar falan hiç fayda etmedi. 2 kes operasyon geçiridm ve şuan 3 yıldır herşey normal kabız olsam bile hiç sorun yok.. inşallah tez zmanda kurtulursun..

ultraproct pomat var.o benim artık başucu ilacım oldu kesinlikle.o bölgem acımaya başladığı anda bunu kullanıyorum.çok iyi geliyor.tabi ki önce doktora gidin ve bu ilacı da danışın.öenerecek mi diye?ve büyük ihtimal fitil veriyorlar.fitil zaten kullanımı zor gibi gözükse de çok rahatlatıyır.ama hiçbir yan etkisi olmayan bu SICAK SU OTURMA BANYOSU nu lütfen şikayeti olanlar aksatmadan yapsınlar.günde 2 kez 10-15 dk yapınca nasıl iyi geldiğine siz bile şaşıracaksınız.ben de çok çektim ki kimi zaman tekrarlıyor.hatta çok enteresan üzüntülü sıkıntılı zamanlarımda nüksediyor ve oradaki tahriş genital bölgeme vuruyor ve mayasıl dedikleri hastalık oluşuyor.bir eczaneye danışdığımda özellikle sıkıntılı zamanlarımda nüksettiğini söyleyince benim bağışıklık sistem zayıfladığında bu bölegeleiermi etkilediğini söyledi.yani kısaca sık sık bu ızdırapla baş ettiğimden sizlere nelerin iyi elebeileceği konusunda yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.
herkese gecmiş olsun...

selam arkadaslar
aynı problem bendede var yaklasık 20 gundur yasadıgım kanama sonucu dr gıttım . makatta çatlak cıktı ultrapoct pomatı verdı amelıyat kesın çözüm dedi.Çektiğim kabızlık ve yenı dogum yapmamdan dolayı kaynaklandıgıı söyledı kabızlıgı önleyınce rahatlayabılecegımı söyledi. bir bitkisel tedavı duydum araştırdım özellıkle kabızlık sonucu gelıştıyse ıyı gelıyor ınternetten araştırın lütfen. Bu bır erik arkadaslar yurdumuzda sadece kastamonu bölgesınde yetısen ÜRYANı ERıĞı bunu temın edın gunde 5 adet kadar yıyın yada komposta yapın kabızlıga denemedıgım bışey kalmamıstı bu bırebır geldı kanamam durdu .Rabbim herkese şifa versin
saygılar

Allahım bu nasıl derttir bilmiyorum, makatım nasıl acıyo bi bilseniz : (
oturduğum yerden şu an nasıl ağrı hissediyorum anlatamam size : (
Ama bu sıcak suya oturma olayını denicem.

kızlar malesef aynı sorunu bende yıllarca çektim...çocukluğumdan beri haftada yada 10 günde bir wc ye çıkardım kabızdım ara ara kanama olurdu ama geçerdi...en son bundan 2 yıl önce ramazanda 10 gün oruç tuttum ve hiç wc ye gitmedim karnım şişip patlayacak hale geldi oturamıyordum bir sürü müshil ilacı denedim ama fayda etmedi üstteki yerleri yumuşatıyor ama altta taşlaşan yere etki edemiyordu ilacın etkisi ile yukarıdan baskı oluyordu çişimi bile yapamaz hale geldim acı dayanılmazdı o kadar çekindiğim halde apar topar acile götürdü annem ağlayarak bağıra bağıra muayene oldum dr bi ilaç sürdü ve eve gidip sıcak suya oturmamı söyledi saatlerce oturdum ne ilaç ne sıcak su etki etmedi sonra tekrar acile çünkü yürüyemiyordum patlayacak hale gelmiştim doktor ameliyat yada başka bi yolu var dedi anüse iğne vurdular 2-3 tane ve doktor içimdeki taşlaşmış dışkıyı parmağıyla ezdi nasıl ağladığımı bağırdığımı siz tahmin edersiniz..sonrasında lavma yapıldı..sonunda rahatladım ve şükrettim allahıma kimselere yaşatmasın...bunları anlatmamın sebebi lütfen ihmal etmeyin kabızlık deyip geçmeyin çok ciddi sorunlar doğurabiliyor ileriki zamanlarda...doktor bana hayatım boyunca ekmek yemememi önerdi kepek ekmeği bile yasak...çünkü benim gibilerin bağırsakları malesef tembel oluyor yıllarca aynı tempoda kaldığından kronikleşiyormuş...2 yıldır farketmeden yine kabızlık yaşıyorum ama hiç çıkarmaya uğraşmıyorum ilaç kullanıyorum ve sıcak suda oturuyorum...yalnız şu anki problemim 2 aydır devam ediyor ishal gibi ama tam ishal deil tam dışkının çıktığı kısımda kaşıntı ve yanma oluyor ilaç aldım ama 1 defa kullandım...ishal olup kaşıntı ve yanma hisseden varmı ?

arkadaşlar aynı dertden bende de var ve ne yazıkki doktora gitmeye çekiniyorum ve muayne esnasında acımasından korkuyorum sanırım bende fisül denilen şey var nohut kadar bişey ve okadar canım acıyorki anlatamam kanamalarım oluyor,kabız oldugumdan dolayı cok acı çekiyorum evliyim, pskolojim tamamen bozulmuş durumda doktora gitmiorum iyileşemiyorum denemediğim kullanmadıgım krem kalmadı çok sinir bozucu birşey wc gitmeye korkuyorum artık doktordan randevu aldım ve korkumdan iptal ettim resmen pskolojim bozuldu sabahları aç karnına incir kayısı kurusu, ılık su içiyorum dışkılamada rahatlatma oluyor ama wc deyken cok acı duyuyorum Doktora gidince kesin ameliyat demesinden korkuyorum korkuyorum korkuyorum korkuyorummmm :KK58:

kızlar malesef aynı sorunu bende yıllarca çektim...çocukluğumdan beri haftada yada 10 günde bir wc ye çıkardım kabızdım ara ara kanama olurdu ama geçerdi...en son bundan 2 yıl önce ramazanda 10 gün oruç tuttum ve hiç wc ye gitmedim karnım şişip patlayacak hale geldi oturamıyordum bir sürü müshil ilacı denedim ama fayda etmedi üstteki yerleri yumuşatıyor ama altta taşlaşan yere etki edemiyordu ilacın etkisi ile yukarıdan baskı oluyordu çişimi bile yapamaz hale geldim acı dayanılmazdı o kadar çekindiğim halde apar topar acile götürdü annem ağlayarak bağıra bağıra muayene oldum dr bi ilaç sürdü ve eve gidip sıcak suya oturmamı söyledi saatlerce oturdum ne ilaç ne sıcak su etki etmedi sonra tekrar acile çünkü yürüyemiyordum patlayacak hale gelmiştim doktor ameliyat yada başka bi yolu var dedi anüse iğne vurdular 2-3 tane ve doktor içimdeki taşlaşmış dışkıyı parmağıyla ezdi nasıl ağladığımı bağırdığımı siz tahmin edersiniz..sonrasında lavma yapıldı..sonunda rahatladım ve şükrettim allahıma kimselere yaşatmasın...bunları anlatmamın sebebi lütfen ihmal etmeyin kabızlık deyip geçmeyin çok ciddi sorunlar doğurabiliyor ileriki zamanlarda...doktor bana hayatım boyunca ekmek yemememi önerdi kepek ekmeği bile yasak...çünkü benim gibilerin bağırsakları malesef tembel oluyor yıllarca aynı tempoda kaldığından kronikleşiyormuş...2 yıldır farketmeden yine kabızlık yaşıyorum ama hiç çıkarmaya uğraşmıyorum ilaç kullanıyorum ve sıcak suda oturuyorum...yalnız şu anki problemim 2 aydır devam ediyor ishal gibi ama tam ishal deil tam dışkının çıktığı kısımda kaşıntı ve yanma oluyor ilaç aldım ama 1 defa kullandım...ishal olup kaşıntı ve yanma hisseden varmı ?
çok büyük geçmiş olsun çok üzüldüm iyileşdinmi

anal ilişkiden kesinlikle kaçınmalısın durum daha da kötüye gidebilir ayrıca eşinin senden soğuması söz konusu olabilir...

maalesef fissürle bende tanıştım.:KK52:
doktorum büyük ihtimalle dogumdan sonra olusmus oldugunu söyledı.
bana fitilde vermedı anestol kremle kabızlıgı önleyici şurup verdi.yalnız ben cok sık kabız olan birisi degilim.bu hafta yeniden başka bir doktora gidecem.
aranızda fissürü ilaç tedavisiyle gecen varmı acaba?
bırde sıcak suya oturmak mı gerekıyor yoksa buharında mı durucaz?

canım bende onu hemoroid sandımdı.. ama o çatlaktan dolayı oluşuyormuş...

arkadaşlar aynı dertden bende de var ve ne yazıkki doktora gitmeye çekiniyorum ve muayne esnasında acımasından korkuyorum sanırım bende fisül denilen şey var nohut kadar bişey ve okadar canım acıyorki anlatamam kanamalarım oluyor,kabız oldugumdan dolayı cok acı çekiyorum evliyim, pskolojim tamamen bozulmuş durumda doktora gitmiorum iyileşemiyorum denemediğim kullanmadıgım krem kalmadı çok sinir bozucu birşey wc gitmeye korkuyorum artık doktordan randevu aldım ve korkumdan iptal ettim resmen pskolojim bozuldu sabahları aç karnına incir kayısı kurusu, ılık su içiyorum dışkılamada rahatlatma oluyor ama wc deyken cok acı duyuyorum Doktora gidince kesin ameliyat demesinden korkuyorum korkuyorum korkuyorum korkuyorummmm :KK58:

canım mutlaka dr. git.. ben ilk seferinde gitmedim ilaçlar kremler felan idare ettim..ama bir kez daha tekrarladı hemde 2-3 ay sonra.. anladım ki dr. a gitmek şart.. ve ben utanmadan sıkılmadan gittim.. çatlak olduğunu söyledi. dr. ilaçlarla kendiliğinden geçebileceğini söyledi ama en önemlisi asla kabız olmamak... şimdi verdiği krem ve fitili kullanacağım... bakalım ne olacak? insallah her şe yolunda gidr ve iyileşirim.. çünkü 1 ay sonra tüp bebek tedavisine başlayacağım.. ve bu mereti iyileştirmem şart.. hamilelikte daha da artıyormuş..

bu arada buradaki arkadaşların bebkleri olmuş Allah bağışlasın... hamilelik döneminde tekrar etti mi? yanıtlarsanız sevinirim..

bende anal fissür ve hemoroid oldum 5 sene önce doğum donrası çok zor bişey allah düşmanımın başına vermesin.. bi doktora gittim hemen ameliyat dedi hemoroidden benim gözüm korktu tabi biraz araştırdım ettim dayanılcak gibi değildi.. sonuçta hemoroidin ve anal fissürün ameliyatsız iğne ile skleroterapi deniyo adına ayakta bile tedavi edileniliyo öyle bi yöntemi öğrendim .. gitim doktora ve evet o şekilde tedavi edebiliriz dedi çok şükür 5 sene geçti hiç bi sorun yaşamadım... hemoroidi ve anal fissürü olanlara şiddetle tavsiye ediyorum bu yöntemi araştırın öyle hemen bıçak altına yatmayın ...

bende anal fissür ve hemoroid oldum 5 sene önce doğum donrası çok zor bişey allah düşmanımın başına vermesin.. bi doktora gittim hemen ameliyat dedi hemoroidden benim gözüm korktu tabi biraz araştırdım ettim dayanılcak gibi değildi.. sonuçta hemoroidin ve anal fissürün ameliyatsız iğne ile skleroterapi deniyo adına ayakta bile tedavi edileniliyo öyle bi yöntemi öğrendim .. gitim doktora ve evet o şekilde tedavi edebiliriz dedi çok şükür 5 sene geçti hiç bi sorun yaşamadım... hemoroidi ve anal fissürü olanlara şiddetle tavsiye ediyorum bu yöntemi araştırın öyle hemen bıçak altına yatmayın ...

her yerde bu yöntem yapılabiliyor mu.. ben daha ilaç aşamasındayım.. insallah geçer ya... operasyonsuz,ameliyatsız.. birde zamanım yok benim mayısta tüp bebek tedavisine başlayacağım...offf... yaaaa... çookk üzgünüm çoookkkk..... acısını felan geçtim.. bebişlerim bana tutunursa hamileliğimin tadını çıkarmak istiyorum..acıyla gün saymak istemiyorum...:KK14::KK14:

selam hangi doktorda yaptırdın ısmıını yazarmısn hemen gıtcem ben

aynı sorun bende de vardı.. kilo kaybına bile neden olmuştu bende.. sabahlara kadar ağrısından uyuyamazdım... ilaçlar falan hiç fayda etmedi. 2 kes operasyon geçiridm ve şuan 3 yıldır herşey normal kabız olsam bile hiç sorun yok.. inşallah tez zmanda kurtulursun..
SELAM KİME AMELİYAT OLDUNUZ..burcuyil24@hotmail.com maıl atabılrımsınız

SELAM CANIM NASILSIIN..HANGI DR A YAPTIRDIN..BENIM 33 GUNDUR GECMEDI..burcuyil24@hotmail.com..burayda yazabılrısn

SELAM CANIM NASILSIIN..HANGI DR A YAPTIRDIN..BENIM 33 GUNDUR GECMEDI..burcuyil24@hotmail.com..burayda yazabılrısn

Merhaba cok gecmis osun..cok zor bir durum allah yardimciniz olsun.. mutlaka gidin tavsiye ederim 5 yildir cok cok iyiyim ameliyati oldum bebegim kucuktu. Yatmadim bile sadece analfisdurume dikis atti hemoroidimide baska gittigim Dr her ikisini ameliyat edicektiki hemoroidin ameliyati cok zormus. Ben hic zorluk cekmedim cok sukur biraz buyuk abdesti yaparken acirdi hafiften okadar....

Cevahir alisveris metkezinin yan sokaginda Kadioglu hastanesi var Dr Tugrul Kadioglu..

her yerde bu yöntem yapılabiliyor mu.. ben daha ilaç aşamasındayım.. insallah geçer ya... operasyonsuz,ameliyatsız.. birde zamanım yok benim mayısta tüp bebek tedavisine başlayacağım...offf... yaaaa... çookk üzgünüm çoookkkk..... acısını felan geçtim.. bebişlerim bana tutunursa hamileliğimin tadını çıkarmak istiyorum..acıyla gün saymak istemiyorum...:KK14::KK14:

Kusura bakmayin mesaji tenor gordum.. sanirim heryerde yok bende hemoroid ve analfissur vardi ilk gittigim dr her ikisinden ameliyat dedi ozaman oglum 2.5 aylikti dediki cocuk cok kucuk 1 yasina girince gel edelim dedi ilac verdi kullandim nafile. O agrilar zonklamalar kanamalar cekilirmi bir sene hayatim cehenneme donmustu resmen.
Sonra arayisa girdim baya sklero terapi diye bisey duydum.. sonra bir kac kisiden tavsiye aldim Tugrul beye gittim anlatti ne yapicani hemoroidi ameliystsiz igne ile buzusturucu tedavi yapicani anal fissure dikis aticani toplamda 30 el surrcegini bundan kurtulacagimi anlatti... Cok sukur oyle oldu.. hatta son kontrolumde dikisyerime bakarken bir espri yapti hanging Dr ameliyat oldunuz cok bassrili gecmis dedi eee dedim drum kim.. azcik delimsek bir dr birazda esprili ama isinde iyi bir dr ki 5 semen bitti cok sukur kolitim var cok kabiz olurum ayni sekildede ishal bunlar sebebi zaten by rahatsizligin... Cok sukur hicbiseyim yok zerre kadar sanki hic ameliyat olmamisim gibi...

Son düzenleme:
X