Anüste çatlak (anal fissür)

bende anal fissür ve hemoroid oldum 5 sene önce doğum donrası çok zor bişey allah düşmanımın başına vermesin.. Bi doktora gittim hemen ameliyat dedi hemoroidden benim gözüm korktu tabi biraz araştırdım ettim dayanılcak gibi değildi.. Sonuçta hemoroidin ve anal fissürün ameliyatsız iğne ile skleroterapi deniyo adına ayakta bile tedavi edileniliyo öyle bi yöntemi öğrendim .. Gitim doktora ve evet o şekilde tedavi edebiliriz dedi çok şükür 5 sene geçti hiç bi sorun yaşamadım... Hemoroidi ve anal fissürü olanlara şiddetle tavsiye ediyorum bu yöntemi araştırın öyle hemen bıçak altına yatmayın ...
özelden yazma hakkım yok merhabalar ewt istanbuldayım...sizin sorununuz çatlakmıydı peki..daha önceden neler yapıldı..bana botox uygulandı ama faydasını göremedım..1de oturarakmı işiniz bana cok oturmaktan olmus çatlak dediler..kronıkmıydı..nibetçi meme olusmsmuydu..benım cok agrım var nasıl dayanıcam bılmıyroum..hangi yöntemle yaptı acaba ameliyatınızı

özelden yazma hakkım yok merhabalar ewt istanbuldayım...sizin sorununuz çatlakmıydı peki..daha önceden neler yapıldı..bana botox uygulandı ama faydasını göremedım..1de oturarakmı işiniz bana cok oturmaktan olmus çatlak dediler..kronıkmıydı..nibetçi meme olusmsmuydu..benım cok agrım var nasıl dayanıcam bılmıyroum..hangi yöntemle yaptı acaba ameliyatınızı

canımm benim kolit sorunum zaten vardı kabız ve veya ishal durumları yaşıyordum .. hamilelikte kabızlıklarda artıyor doğumdan sonra oldu hemoroid ve çatlak yani anal fissür...

kanamalar vardı memeler vardı çıkan .. sonra gittim bi dra dayanamadım oğlum küçüktü.. oda bana hemoroid kremleri sıcak oturma banyosu bide ağrı için anestol pomattı sanırım onu verdi dediki ameliyat olcaksın her ikisindede ama çocuğun küçük hem emziriyosun çocuk yaşına gelsin öyle yapalım dedi ameliyatı .. sonra kaçtım hastaneden kaçtım ameliyat lafını duryunca korktum birazda ameliyatı zordur hemoroidin ... hemoroidime sklero terapi uygulandı iğne ile büzüştürücü tedavi anal fissürümede dikiş atıldı ..kadın doğumcudaki gibi çatala yattım canım :)) hiç sevmiyorum o çatallarıda :)).. neyse dikiş atıldı sadece sonra eve çıktım gelsim bi sıkıntı yaşamadım zaten kabız olmamak için ilaç verdi dr ozaman onları içtim azcık wc ye gittimde acıyordu oda zaten normal ameliyat olmadan önceki halime göre daha iyiydi yani öyle aman aman değildi ... zaten çok kısa sürede toparladımki ağrı eşiğimde çok düşüktür sezeryan oldum ayışıp bayıldım çok zor geçti düşün yani bunda öyle zor bişey yok basit bi işlem ...ama hemoroidden ameliyat olsam sanırım bukadar kolay konuşamazdım .. o çok zormuş .. senin sorunun sadece anal fissürse ufak bi operasyon yani korkulacak bişey yok ...zaten hemoroidde varsa onuda ameliyatsız çözüyor 10 dakikalık bir işlem oda ayakta yapılıyor..

Kusura bakmayin mesaji tenor gordum.. sanirim heryerde yok bende hemoroid ve analfissur vardi ilk gittigim dr her ikisinden ameliyat dedi ozaman oglum 2.5 aylikti dediki cocuk cok kucuk 1 yasina girince gel edelim dedi ilac verdi kullandim nafile. O agrilar zonklamalar kanamalar cekilirmi bir sene hayatim cehenneme donmustu resmen.
Sonra arayisa girdim baya sklero terapi diye bisey duydum.. sonra bir kac kisiden tavsiye aldim Tugrul beye gittim anlatti ne yapicani hemoroidi ameliystsiz igne ile buzusturucu tedavi yapicani anal fissure dikis aticani toplamda 30 el surrcegini bundan kurtulacagimi anlatti... Cok sukur oyle oldu.. hatta son kontrolumde dikisyerime bakarken bir espri yapti hanging Dr ameliyat oldunuz cok bassrili gecmis dedi eee dedim drum kim.. azcik delimsek bir dr birazda esprili ama isinde iyi bir dr ki 5 semen bitti cok sukur kolitim var cok kabiz olurum ayni sekildede ishal bunlar sebebi zaten by rahatsizligin... Cok sukur hicbiseyim yok zerre kadar sanki hic ameliyat olmamisim gibi...
sanırım kolit bende de var irtiabal bagırsak sendorumu sanırım stressten oluyromus ılacla tedavısı yokmus...birsey sorcam drnunun çatlaga sadaece dikiş mi attı yanı ..ordakı kası kesmedimi...çünkü sanırım kas kesiliyor.sonrasında gaita tutamama falan oluyro sanırım

sanırım kolit bende de var irtiabal bagırsak sendorumu sanırım stressten oluyromus ılacla tedavısı yokmus...birsey sorcam drnunun çatlaga sadaece dikiş mi attı yanı ..ordakı kası kesmedimi...çünkü sanırım kas kesiliyor.sonrasında gaita tutamama falan oluyro sanırım

canım valla benim bildiğim o sadece dikiş atıcam dedi öyle kas kesicem vs demedi yada dediysede5seneyi geçti bilemiyorum .. tek bildiğim hiç bir sorun yaşamadığım...öyle kaçırma etme vs ameliyatı oldum çıktım kısa bi süre sonra herşey normale döndü.. sen bi görüş drla bi muayene ol eminim o seni daha iyi aydınlatıcaktır..
evet bende aynı spastik kolit diye biliniyor halk arasında ve deiğin gibi bir tedavisi yok debridat veriyolar baya bi süre kullandım ama kesin çözümü yok ...

canım valla benim bildiğim o sadece dikiş atıcam dedi öyle kas kesicem vs demedi yada dediysede5seneyi geçti bilemiyorum .. tek bildiğim hiç bir sorun yaşamadığım...öyle kaçırma etme vs ameliyatı oldum çıktım kısa bi süre sonra herşey normale döndü.. sen bi görüş drla bi muayene ol eminim o seni daha iyi aydınlatıcaktır..
evet bende aynı spastik kolit diye biliniyor halk arasında ve deiğin gibi bir tedavisi yok debridat veriyolar baya bi süre kullandım ama kesin çözümü yok ...
tamam ben cesaretimi toplayıp gidiyim sana haber verırım burdan :KK43:( ewt spastık kolon stresten olıyormus..ve fissur yaaprmıs:KK43:(

Arkadaşlar ben bu konuda 2 ameliyat geçirdim.Kendi kendime teşhisi koydum uzun araştırmalarımla çünkü doktora genital bölge ile ilgili bir sorun ile gitmek hepimizi biraz kasıyor.Okadar zor günler geçirdimki doktorumun babacan tavırları ve acılarımın sona ereceği ümidi nedeniyle ameliyatıma sabah karar verip öğlen büyük bir hevesle girdim.Çok rahat bir ameliyat diyebilirim hatta kıl dönüğünden oluşan küçük kistlerim alındı ve fissür'ün yanında oluşan koskocam iltihaplı bir bezedende kurtuldum.
Rahatsızlığım iğrenç veya korkunç gelebilir ama doktor korkusu nedeniyle çok geç kaldığım için hepsini bir arada çözmek zorunda kaldık.
2.ameliyatımı olma sebebim ise babamın vefaat ettiği güne dayanıyor.Kaza geçirdiği yerde otopsi yapılırken malesef yan taraftaki iğrenç pis bir kahvehanede tuvalete girmek zorunda kaldım ve o gün mikrop kaptım belki üzüntününde etkisiyle tekrar nüksetti rahatsızlığım ve 2.yide oldum hemen oda çok rahat geçti ve üzerinden 3 yıl geçti hiçbir büyük problem yaşamıyorum maşallah sorularınız olursa ayrıntılı şekilde yardımcı olmak isterim bu problemi yaşayan bilir sadece sizlerede şimdiden geçmiş olsun

Kusura bakmayin mesaji tenor gordum.. sanirim heryerde yok bende hemoroid ve analfissur vardi ilk gittigim dr her ikisinden ameliyat dedi ozaman oglum 2.5 aylikti dediki cocuk cok kucuk 1 yasina girince gel edelim dedi ilac verdi kullandim nafile. O agrilar zonklamalar kanamalar cekilirmi bir sene hayatim cehenneme donmustu resmen.
Sonra arayisa girdim baya sklero terapi diye bisey duydum.. sonra bir kac kisiden tavsiye aldim Tugrul beye gittim anlatti ne yapicani hemoroidi ameliystsiz igne ile buzusturucu tedavi yapicani anal fissure dikis aticani toplamda 30 el surrcegini bundan kurtulacagimi anlatti... Cok sukur oyle oldu.. hatta son kontrolumde dikisyerime bakarken bir espri yapti hanging Dr ameliyat oldunuz cok bassrili gecmis dedi eee dedim drum kim.. azcik delimsek bir dr birazda esprili ama isinde iyi bir dr ki 5 semen bitti cok sukur kolitim var cok kabiz olurum ayni sekildede ishal bunlar sebebi zaten by rahatsizligin... Cok sukur hicbiseyim yok zerre kadar sanki hic ameliyat olmamisim gibi...

bu sene eylülden beri bu meretle baş etmeye çalıştım..ilaçlar,haplar,kuru kayısılar,patlıcan sapları,dere otları.. ve 3 ayrı dr ile görüşme.. bende kronik fissür varmış.. ama tüp bebek tedavisi göreceğim için dr. lar bebişimi doğurup gelmemi ve ameliyat olmamı önerdi.. ve şimdi şükür ki hamileyim..bebişimi çok zor buldum.. tam hamileliğimin tadını çıkaracağım derken hamileliğimin başından beri devam ediyorum bu mereti çekmeye.. bazen dyanamıyorum.. artık sadece kabız olduğumda felan değil.. hiç bir şey yokken bile ağrısı tutuyor.. tek dileğim hemoroide çevirmemesi... bebişimi sağlıcakla doğurup,annelğin tadını çıkarmak istiyoum..insallah hafifler..sonrada amliyatsa ameliyat ne yapalım.. Rabbim şifa versin hepimize...

tamam ben cesaretimi toplayıp gidiyim sana haber verırım burdan :KK43:( ewt spastık kolon stresten olıyormus..ve fissur yaaprmıs:KK43:(

evet malesef yapıyor.. sürekli kabızda ishalde iyi değil normal olması lazım bizim sorun malesef ara ara kabız arada ishal durumları ... çok geçmiş olsun inşallh benim gibi sorunsuz atlatırsın .

bu sene eylülden beri bu meretle baş etmeye çalıştım..ilaçlar,haplar,kuru kayısılar,patlıcan sapları,dere otları.. ve 3 ayrı dr ile görüşme.. bende kronik fissür varmış.. ama tüp bebek tedavisi göreceğim için dr. lar bebişimi doğurup gelmemi ve ameliyat olmamı önerdi.. ve şimdi şükür ki hamileyim..bebişimi çok zor buldum.. tam hamileliğimin tadını çıkaracağım derken hamileliğimin başından beri devam ediyorum bu mereti çekmeye.. bazen dyanamıyorum.. artık sadece kabız olduğumda felan değil.. hiç bir şey yokken bile ağrısı tutuyor.. tek dileğim hemoroide çevirmemesi... bebişimi sağlıcakla doğurup,annelğin tadını çıkarmak istiyoum..insallah hafifler..sonrada amliyatsa ameliyat ne yapalım.. Rabbim şifa versin hepimize...

çok geçmiş olsun.. bebeğin hayırlı olsun.. sağ salim kucağına almak nasip olsun inşallah.. benim başlarda bir sorunum yoktu kolitimden dolayı bazı durumlarım vardı ama ilk gebeliğimde hamileliğin son ayında kabızlık çok çektim ondan sonra ne olduysa oldu zaten ...

şuan haftan daha çok erken son zamnlar malesef daha zor geçicek kabızlıklar falan başlıcak :KK43:( bu illeti çekmek çok zor gerçekten öekene kadar iyikide ameliyat olmuşum dedim kendimce okadar rahatımki 5.5 sene olcak nerdeyse hiç bir sıkıntım yok şuan .. inşallh bu gebeliğimdede olmaz olursada giderim hiç beklemeden dr a hiç çekmem o sıkıntıları..

bu sene eylülden beri bu meretle baş etmeye çalıştım..ilaçlar,haplar,kuru kayısılar,patlıcan sapları,dere otları.. Ve 3 ayrı dr ile görüşme.. Bende kronik fissür varmış.. Ama tüp bebek tedavisi göreceğim için dr. Lar bebişimi doğurup gelmemi ve ameliyat olmamı önerdi.. Ve şimdi şükür ki hamileyim..bebişimi çok zor buldum.. Tam hamileliğimin tadını çıkaracağım derken hamileliğimin başından beri devam ediyorum bu mereti çekmeye.. Bazen dyanamıyorum.. Artık sadece kabız olduğumda felan değil.. Hiç bir şey yokken bile ağrısı tutuyor.. Tek dileğim hemoroide çevirmemesi... Bebişimi sağlıcakla doğurup,annelğin tadını çıkarmak istiyoum..insallah hafifler..sonrada amliyatsa ameliyat ne yapalım.. Rabbim şifa versin hepimize...
selam canım sanırım benım çatlagım iyileti ..fakar şimdide hemoroid cıktı..çatlak hemoroide mi cevırıyor

evet malesef yapıyor.. Sürekli kabızda ishalde iyi değil normal olması lazım bizim sorun malesef ara ara kabız arada ishal durumları ... çok geçmiş olsun inşallh benim gibi sorunsuz atlatırsın .

merhaba çatlak hemeoride yol acıyormu ..bende sadece çatlak vardı ..şimdi hemoroşd basladı

cnm kasınma oluyormuuuuuuuuuuu bende kabızlık cok oluyor bazen kanıo halıyle ama bende bazen kasıntı oluyor

merhaba mızmız hanım acaba bu konu hakkında yazınız eski ama nasıl oldu kabızlığınız kanama geçtimi neler yaptınız? bende krem fitil kullandım geçmedi yine :KK43:(

arkadaslar bende catlak var kucuk kucukte fazla cıddı olmayan hemoroıdler varmıs aynayla kendımı ınceledıgımde catlagı goruyorum doktor derın oldugunu soledı amelıyat olmam gerektıgını falan ıste yalnız ben korkuyorum bundan sureklı sıcak suya otursam ve bana onerecegınız kremlerı kullansam kesın cozumu yokmu bunu ben bırde cocuk planlamak ıstıyoerum bu yzden sureklı ertelıyorum bana yol gosterın lıutfen

arkadaslar bende catlak var kucuk kucukte fazla cıddı olmayan hemoroıdler varmıs aynayla kendımı ınceledıgımde catlagı goruyorum doktor derın oldugunu soledı amelıyat olmam gerektıgını falan ıste yalnız ben korkuyorum bundan sureklı sıcak suya otursam ve bana onerecegınız kremlerı kullansam kesın cozumu yokmu bunu ben bırde cocuk planlamak ıstıyoerum bu yzden sureklı ertelıyorum bana yol gosterın lıutfen

Mağlesef ameliyat olmadan sürekli nüksediyor 15 gün iyi oluyosunuz sonra en ufak bir sert dışkılamada nüksediyor.Üstelik çocuk düşünüyormuşsunuz hamilelikte ve lohusalıkta kabızlık çok oluyo mutlaka nükseder.Korkmayın ben de çok korkuyordum ama boşunaymış korkularım.Ben de iki ay çektim belki ameliyatsız düzelir diye ama kronikleştiyse ameliyatsız iyileşmesi çok zor mutlaka nüksediyor.

benim de kabızlık sebebiyle çatlak oluşmuştu sanırım, yani internetten araştırdığım kadarıyla öyle. doktora gitmeye korktum. düzenli olarak meyve sebze yiyip bol su içtim, dışkılama sırasındaki acı kaybolsu neredeyse ama şimdi de o bölgede hafif bi şişlik var, su toplamış gibi.. doktora gideceğim ama korkuyorum. ameliyat gerekir mi acaba??

benim de kabızlık sebebiyle çatlak oluşmuştu sanırım, yani internetten araştırdığım kadarıyla öyle. doktora gitmeye korktum. düzenli olarak meyve sebze yiyip bol su içtim, dışkılama sırasındaki acı kaybolsu neredeyse ama şimdi de o bölgede hafif bi şişlik var, su toplamış gibi.. doktora gideceğim ama korkuyorum. ameliyat gerekir mi acaba??
doktordan korkmayin ilerlememesi adina muayene olmaktan kimse cekinmesin.evet igrenc muayene sekli ama saglgmz icin.. ameliyatdan kasit da aslnda amelyat bile degl.. narkoz ile sdc 5dakikalik lazer operasyon.. ve yuruyerek hastaneden cikilmasyla son buluyor. sizin daha ilk asama belki gerek bile yoktur.ama korkmasin kmse.ilerlemesi daha korkunc.

doktordan korkmayin ilerlememesi adina muayene olmaktan kimse cekinmesin.evet igrenc muayene sekli ama saglgmz icin.. ameliyatdan kasit da aslnda amelyat bile degl.. narkoz ile sdc 5dakikalik lazer operasyon.. ve yuruyerek hastaneden cikilmasyla son buluyor. sizin daha ilk asama belki gerek bile yoktur.ama korkmasin kmse.ilerlemesi daha korkunc.

çok teşekkür ederim, biraz olsun rahatladım ameliyat konusunda :)) bakalım yarın gideceğim, inşallah ilaçla falan hallolur

arkadaşlar merhaba uzun süredir kabızlık problemi yaşıyorum dışkılama sırasında da anüste çatlak oluştu artık dışkılamam normale dönse bile her seferinde çatlak yeniden kanamaya devam ediyor. çok korkuyorum hemeroide döneceğinden doktora gittim ama bir sonuç alamadım sizin kullandığın ilaçlar yada bitkisel bişeler var mı yardımcı olursanız çok sevinirim ...mafoldumben

merhaba . ben 25 yaşındayım ama bu sorunu 11 yaşından beri çekiyorum. şükür şimdi çok iyiyim.
yıllarca doktorun verdiği fitil ve kremlerle uğraştım ama çok acı çektim hele çatlaktan kana mikrop karışıp ateşlenip titremek çok zor oluyordu.
öncelikle yardımcı olacaksam bunca yıldır bir kaç şeyi hayatımdan çıkarmıyorum ancak öyle düzeldim
*1 kabız olmamaya çalışıyorum bunu da --duphalac --diye bir şurup var kabız olacağımı anlayınca 1 yemek kaşığı içiyorum
genelde bu ilacı bebeklere verirler. ishal etmiyor sadece dışkıyı yumuşatıyor
*2 sıcak su ile taharet almaya çalış . soğuk su değdikçe iyice zonkluyor
* 3 denersen kokusuz vazelin sürmeye çalış anüsten içeri-- doktorların verdiği --kortos diye merhem var o da iyi geliyor
*4 çatlak olduğunda bol su iç aman aman acı yeme . bir kaç gün sabret
* bir de çatlak olduğunda 1 yemek kaşığı zeytin yağı içersen, o yağ çatlağın üzerine tabaka oluşturuyor
bir de hayvan iç yağı ve kara kuru üzüm ile yapılan fitil var -- o da iltihabı ve zonklamayı söküyor ve çatlağın üstünü kapatıp iyice açılmasını engelliyor..
bunlardan bir kaçını denersen faydası olur inş ..
ben çok şükür iyiyim. arada tekrarlıyor ama ilerlemeden tedbirimi alıyorum

ha bu arada annem bi 10 yıl önce ameliyat oldu hemoraidten ve kasını kesmiş salak doktor . gevşeyen kası kesmiş yani iyice kapandı kalemin kadar kaldı anüsü. neler çekti annecim . üstüne bir çok operasyon geçirdi genişlemesi için. aman aman bıçak altına yatmadan önce 5 kez düşünün araştırın iyi doktor seçin .ben de çok acı çektim bu dertten ama ameliyatı hiç düşünmedim.. iyi günler..

ha bu arada annem bi 10 yıl önce ameliyat oldu hemoraidten ve kasını kesmiş salak doktor . gevşeyen kası kesmiş yani iyice kapandı kalemin kadar kaldı anüsü. neler çekti annecim . üstüne bir çok operasyon geçirdi genişlemesi için. aman aman bıçak altına yatmadan önce 5 kez düşünün araştırın iyi doktor seçin .ben de çok acı çektim bu dertten ama ameliyatı hiç düşünmedim.. iyi günler..

bicakla tedavi cok uygulanmiyor artik.hatta pekcok amelyatta artik yeni sistemler kullaniliyor.doktor ve hastane ve tabiki teknik cok onmli..2007 de lazer ile tedavi oldum ve nuksetmedi sukur.yasanilacak birsey olmaktan cikmisti benm icin. hemiroid degil fissur rahatszlgi olanlarin hemen tedavi olmasni tavsye edyorum.fussur derideki catlak ucuk gbi bsy..inarilmasi yuksek ihtimal mumkun.hemo farkli..damarlarin kaslmasyla olusan memeler..pekcok kisi bununla yasiyor yasamayi ogrenmis durmda.allah sifa versin herkese

X