AÖF Okul Öncesi Öğretmenliği Okuyan

ben okul öncesi öğretmeniyim arkadaslar,5 senedır calısıyorum bır yandanda aöf okul öncesı ogrt okuyorum 3 sınıftayım 322 puan almıstım ben ama gunden gune yukselıyor puanlar gırmek ısteyen arkadaslar bıranonce kazanmaya baksın cunku her gecen gun artacak puanlar cok avantajlı bı bolum cunku hem calısıp hem okuyoruz ustelık orgun ogretımden hıcbır farkımız yok aynı dıplomaya ve aynı sartlara sahıbız her ne kadar orgun okuynalar bızlerı ıstemesede! dılerım kazanırsın canım...

kpss de okul öncesi öğretmenlik için yeterli derecede kadro açılıyor mu?
ne yazık ki çok boşta gezen öğretmen mezunları var
okul öncesinin avantajı bu konuda nedir?

Bu yıl aöf okul öncesi için sınava hazırlanıyorum.yerleşen arkadaşlara kaç puanla ve hangi puan türünden yerleştiklerini soracaktım.Bilmiyorum bu konuda bilgin varmı

ben 335 sözel 1 le yerleştim bu sene. bu sene taban puan 323 tü sanırım

canım sözelden alıyo geçen yıl 310 falan öle girmişti arkadaşlarım ama bu yıl sınav sistemi degişti ve söelden alınmış olabilir şimdiki durumu bilmiorum yani sen ne okudun lise de mi çocuk gelişimi okudun

yok arkadaşım sadece sözelden almıyo yanlış biliyosun.bütün puan türleri içinde en yüksek hangisinden almışsan sistem onu kabul ediyo benim sözel yüksekti başka birisinin belki say yüksektir böyle yani

ben 335 sözel 1 le yerleştim bu sene. bu sene taban puan 323 tü sanırım

Tebrik ederim canım bende bu yıl amacıma ulaştım ve 326 ile aöf okul önc.öğretmenliğine yerleştim.Bu arada sen ne yapıyorsun?Usta öğreticilik yapıyormusun?

allah aşkına bırı bana cevap yazssın okul oncesı istıyorum ama kız meslek lısesı cocuk gelışımı bolumu şart mı bıde degil herkez gırıyorsa hangı bolum mezunu olursa olsun kız meslek lısesınden mezun olanlara ayrıca ek puan verılıyor mu?

aöf okul oncesı ogretmenlıgı için en onemli soru---- kız meslek lisesi cocuk gelışimi bolumu mezunu olmak şartmı?degılse bu bolum mezunu olana dıger bolumlerden ayrı ek puan verıyormu?yoksa herkez eşit mi?hangı puan turu kapul edılıyor EA. SOZEL SAYISAL.

Tebrik ederim canım bende bu yıl amacıma ulaştım ve 326 ile aöf okul önc.öğretmenliğine yerleştim.Bu arada sen ne yapıyorsun?Usta öğreticilik yapıyormusun?

sagol canım bende tebrik ederim SENİ. önemli olan bu devirde artık kaç puanla kazandığın değil , kazanıp kazanmadığın:lepi:
ikimizde kazanmışız ne güzel.ben sadece okuyorum şuan çalışmıyorum ama yazın inaşllah usta öğretici için başvurcamm..gecen sene başvurmuştum lise mezunusun , üniversiteyi kazansan daha şanslı olursun demişti milli eğitim müdürü. bu sene karşısına DİKİLİP AL ŞİMDİ ÜNİ OKUYORUM NOLCAK ŞİMDİ DİYECEMM İYİ DEMİİlülülülülülüsen sözelden mi kazandınn

allah aşkına bırı bana cevap yazssın okul oncesı istıyorum ama kız meslek lısesı cocuk gelışımı bolumu şart mı bıde degil herkez gırıyorsa hangı bolum mezunu olursa olsun kız meslek lısesınden mezun olanlara ayrıca ek puan verılıyor mu?

arkadaşım ben şimdi sana cvp yazıyorumm tmm mı...evet oö öğrewtmenliği için çocuk gelişimi mezunu olman kesin ve kesin şart!!!!!! bu bölüm sadece çocuk gelişimi mezunları için...ben aslında iki lise mezunuyumm birincisi yabancı dil ikincisi çocuk gelişimi ama bu bölüme girmem için ikinci diplomamla sınava girdim inşallah istediğin cvp vermişimdir ha ayrıca bizim bölümde puan türü önemli değil yani hangi puan türü yüksekse sistem onu kabul ediyoo biraz garip bişey ama böle örneğin ben sözel 1 den kazandım belki bi başkası sayısal 1 den kazandı yani yine yüksekten düşüğe göre ama puan türü belli olmuyoo iyi akşamlar:teytey:

Son düzenleme:
Okul Öncesi Öğretmenliği Yalnızca ea aLIR. Konya Selçuk ünv ve gazi ünv anaokulu öğretmenliği ismi altında açılmş bölüm war bunlar sözelden alıyor bunlarında puanları baya yüksekti. Puan Meslek Lİselerinde Alan dışı tercih yapıldığında kırılır. Meslek Lisesi çıkışlılar kendi alanlarını seçtiklerinde ise ek puan gelir kız meslek lisesi çocuk gelişimi bitirenler zihinsel engelliler, işitme engelliler ve görme engellileri OrtaK bölümler oluyor bunları seçebilir puan kırılmaz ek puan gelir. Sayısal bitiren biri ne kadar puan kaybına uğrar bu konuda bi bilgim yoq..

öncelikle arakadaşlar yanlış bi bilgiyi düzeltmek istiyorumm çocuk gelişimi mezunu olmayan hiç kimse açıköğretim fakültesi okulöncesi öğretmenliğini seçemez bu ister say ister sözel mezunu olsun hiç fark etmez...

arkadasım ikinci lise olarak meslek lisesini okumustu ve okul oss de ona ek puan vermisti. bende 2.universite için boyle yapmayı duşunuyorum ama ankarada yuzyuze meslek lisesi diploması veren okul varmı? bilgisi olan yardım ederse çok sevincem internette aradım ama bulamadım.

Son düzenleme:
Bu bölümü Açıköğretim de okumak istiyorsan mutlaka meslek lisesi çocuk gelişimi bölümünde mezun olman lazım. Değilsen açıköğretim lisesine kayıt ol lise mezunu olduğun için 2 yıl okuyorsun sadece ctesi ve pazar günleri 1-2 saat ders alıyorsun sonra sınavlara girip mezun oluyorsun ve sende artık bir meslek lisesi çocuk gelişi bölümü mezunusun. Bu şekilde yaparsan öss de ek puan da alabiliyorsun açıköğretimede girebiliyorsun

Ama yok ben 2 sene zaman kaybedemem dersen çokkk çalışıp örgün eğitime girmen lazım ek puan falan yok tabi bunun için de kazanma şansın biraz düşük malesef ama yinede ümidini kaybetme gerçekten istiyorsan yaparsın

bolşans

bu sistem hala devam edıyormu . acıkögretim meslek lısesı varmı

eğer lise mezunuysan ve 2 ya da 4 yıllık bir okul okumamışsan mesleki açık liseden çocuk gelişimi bölümünü okuyup(bu da 2 veye 3 sene sürüyor.bulunduğun ile,ders ve öğretmenlere göre değişiyor yani) mezun olduktan sonra çocuk gelişimi bölümü mezunu olarak üniversite sınavına girip ek puan da alarak okul öncesi öğretmenliğini tercih edebiliyorsun..

eğer lise mezunuysan ve 2 ya da 4 yıllık bir okul okumamışsan mesleki açık liseden çocuk gelişimi bölümünü okuyup(bu da 2 veye 3 sene sürüyor.bulunduğun ile,ders ve öğretmenlere göre değişiyor yani) mezun olduktan sonra çocuk gelişimi bölümü mezunu olarak üniversite sınavına girip ek puan da alarak okul öncesi öğretmenliğini tercih edebiliyorsun..

duz lıse mezunuyum ama 2 yıllık unıversıte okudum olmazmı şimdi

X