AÖF Okul Öncesi Öğretmenliği Okuyan

duz lıse mezunuyum ama 2 yıllık unıversıte okudum olmazmı şimdi

Ne yazık ki Pira'cım ..Ne yazık ki ben de seninle aynı durumdayım yani düz lise çıkışlı ve ön lisans mezunuyum.Ve 2 yıldır ben de a.ö.f. okul öncesi öğretmenliğine nasıl girebilirimi araştırıyorum ama yok işte olmuyor.Önceleri 2 yada 4 yıllık mezunları mesleki açık liseye alıyorlardı tek tük.Yani girip okuyan ve çocuk gelişimi bölümünden mezun olanlar oldu(daha doğrusu olmuş).Ama bunun yanında 1 yıl okuduktan sonra kaydı silinip,iptal edilenler de olmuş.Şimdilerde ise sistem artık daha da iyileştirildiğinden liseden sonra okuyanları sistem belirlediği için ya almıyorlar yada bi şekilde kayıt olanların kaydı daha sonra siliniyor.Netice de a.ö.f. de ön koşul olarak çocuk gelişimi mezunu istediği için bizim ve bizim gibilerin bu bölümü tercih etmesi söz konusu bile olmuyor ,olamıyor:1no2:

Ben evli olduğum ve bir küçük oğlum da olduğu için örgün eğitimi tercih etme gibi bir şansım yok.Ama senin böyle bir problemin yoksa örgünlerde yine çocuk gelişimi öğretmenliği vs. var ..ya da başka öğretmenlikler..Onları da tercih edebilirsin..Ne diyeyim hepimize iyi şanslar..Sanırım işler artık şansa kaldıCADIARZU:uhm:

Arkadaslar ben suan aöf işletme 3 teyım... kız meslek lısesı çocuk gelş. egt. mezunuyum.. 2. cı gırdıgım sene 310 almıstım 312 ıyle kapanmıstı.. 3. bı sene daha hazrlanmk ıstemedgm ıcın işletme okudum.. bu unı bıtınce okul oncesını tekrar denemek ıstıyorum ama bu ek puan olayları ıcın belırlı bı sene asımı varmıydı onu bılmıyorum ? aranızda bılen varsa yardımcı olabılır mı ?

kızlar kız meslek çocuk gelişimi çıkışlı biri aöf okul öncesi öğretmenliğini kazanması için kaç net yapması lazım yeni sistemde bide okuldan verilen puanı nasıl hesaplanıyo yardımcı olurmusunuz

Son düzenleme:
X