Araba almak istiyorum, fiyatlara bir türlü yetişemiyorum.

Babam her zaman içine sen bineceksin, çocuğumu güvenli bir araca bindirmeliyim diyor bu sebeple güven, rahatlık ve küçük olması bizler için ideal (küçük olması park sorunumuz sebebiyle ve büyük arabayı kullanamayacağımı düşünmem aslında)
Sedan büyük oluyor hackback bakacaksınız Honda jazz mesela kullandım on numara bir araçtır aynı segmentte Pejo da vardı bizde arada dağlar kadar fark vardı üstelik yakın fiyatlarda olmalarına rağmen

Eğer öyleyse ben de o arabada kontrol sağlayabileceğime inanmıyorum...
Gücün yeterse corsa, i20 falan ara onlar güzel diye biliyorum. Krediden de korkma, işten çıkarılır da ödeyemeyecek duruma gelirsen arabayı satar krediyi kapatırsın, üzerine de eski birikiminden fazla para kalır. Piyasa ne kadar düşse de kolayca zarar edilmiyor. Biz 3 ay önce 940bine corolla aldık. Bizden sonra piyasa biraz düştü ama şimdi aldığımız fiyata yine satabiliyoruz. 2 3 ay sonra aldığımızın üstüne çıkacağına eminim ben. Sen tabi bu kadar para verme. Biz sigortadan gelen paranın üzerine birikimimizi ekledik, üzerine de kredi çektik. İş güvencesi sıkıntımız yok.

Sadece satış olarak düşünme. Tutulmayan, piyasada az bulunan araçların tamirinden anlayan usta bulmak da zor oluyor. Başımıza geldiği için söylüyorum. Kadın başına uğraşmasına gerek yok. Fiyatı bir tık fazla olsun, yaygın modeller olsun.
Satış ile ilgili düşünmüyorum zaten ama 300 400 bin arası bir araçta tutulan modellerde bulamazsın bulsan da boyalıdır değişen parçalıdır zaten tutulan hackback modeller elden ele gezmiştir temiz araç olmuyorlar

Ya ona bakarsak yolda yururken bile yuzlerce kaza atlatıyoruz aslında, motora bu bakis yanlis degil mi
Yanlıştır belki ama ben çok korkuyorum onlardan. Basit bir arkadan dokunmada bile bir arabanın içindekiyle motosikletlinin alacağı darbe arasında dağlar kadar fark var. Herkedin kendi tercihi tabi ama Mümkünse benim çocuklarım binmesin

Gücün yeterse corsa, i20 falan ara onlar güzel diye biliyorum. Krediden de korkma, işten çıkarılır da ödeyemeyecek duruma gelirsen arabayı satar krediyi kapatırsın, üzerine de eski birikiminden fazla para kalır. Piyasa ne kadar düşse de kolayca zarar edilmiyor. Biz 3 ay önce 940bine corolla aldık. Bizden sonra piyasa biraz düştü ama şimdi aldığımız fiyata yine satabiliyoruz. 2 3 ay sonra aldığımızın üstüne çıkacağına eminim ben. Sen tabi bu kadar para verme. Biz sigortadan gelen paranın üzerine birikimimizi ekledik, üzerine de kredi çektik. İş güvencesi sıkıntımız yok.

Çok incesiniz. Evet ne yazık ki dezavantajım özelde olmam, maaş az ve özel sektör olunca bankalar krediye çok yanaşmıyor. Bir ara kredi notumu öğrensem iyi olur.

Yanlıştır belki ama ben çok korkuyorum onlardan. Basit bir arkadan dokunmada bile bir arabanın içindekiyle motosikletlinin alacağı darbe arasında dağlar kadar fark var. Herkedin kendi tercihi tabi ama Mümkünse benim çocuklarım binmesin
Ya bilmiyorum belki bindikten sonra benim de kararim degisir hic binmedim😅

Satış ile ilgili düşünmüyorum zaten ama 300 400 bin arası bir araçta tutulan modellerde bulamazsın bulsan da boyalıdır değişen parçalıdır zaten tutulan hackback modeller elden ele gezmiştir temiz araç olmuyorlar
Ben ilk defa kullanacak insanlar için boyaya, bazı değişenlere çok takılmayı mantıklı bulmuyorum. Tampon, çamurluk değişse ne olur boyansa ne olur, önemli olan kaput ve tavan o da motorun ciddi zarar görmediğinden emin olmak için. Acemi insan o tamponu çamurluğu illa ki sürtecek bir yerlere. Kapıya yapılan işlemin de boyutu önemli, kapı değiştiyse sorundur ama işlem yapılıp boyandıysa acemi şoför için önemsiz olmalı

Alacağı araç eski olacağı için boyalı, değişenli olma ihtimali yüksek. He tabii keşke olmayanını bulabilse. Burada daha ziyade boya, değişen nerede ona bakmak lazım. Tavandaki boyayla sağ ön çamurluktaki bir değil tabii ki. Bazıları dolu göçüğünü bile düzelttiremeyince boyatıyor. Boyanın kalınlığı bile önemli burada. Bakılacak çok şey var. Mutlaka anlayan biri olmalı yanında.

Ya bilmiyorum belki bindikten sonra benim de kararim degisir hic binmedim😅
Benim eşim de biniyor motora
Ben de 2 sene önce motor kazası yaptım🙈
Ölmedim çok şükür ama o günden sonra çok korkuyorum
Hatta eşimin arkasına biniyorum bazen o kadar güvensiz ki😔korkuyorum

Belki siz seversınız ama bence de çok tehlikeli

Niloya sen hiç araba kullanmamışsın ki gülüm . 3 tane araba vardır Mercedes Audi BMW ve diğerleri. Matrix ne ya ahah şakacı seni eşşek arabasına binerim daha iyi
Onlara bütçesi yetecek kaç insan var ki şu forumda, ben 2 öğretmen maaşıyla yan gözle bile bakamıyorum. Herkes bütçesine göre bir şey bakıyor haliyle.

Onlara bütçesi yetecek kaç insan var ki şu forumda, ben 2 öğretmen maaşıyla yan gözle bile bakamıyorum. Herkes bütçesine göre bir şey bakıyor haliyle.
Haklısın. Fakat bütçem az diye de 300 bin km baştan sona tramerli airbag açılmış yerine başkası konmuş almasın da kimse bence tabi. İnsanın canından önemli hiç bir şey yok. Kaza anı airbagların ilk defa açılacak olmasını bilmek bile insanı rahatlatıyor. Önce can. Kötü bir arabadansa hiç araba

X