Araba almak istiyorum, fiyatlara bir türlü yetişemiyorum.

200 bine ihtiyaç 1 sene 20 bin ödeme çıkıyor 300e de araba kredisi 2 sene 20 bin ödeme çıkıyor kenarda köşede toplayıp bir şekilde alıp borcu bittikten sonra tekrar borca girip araba alabilirsiniz. yeni atanan arkadaşım daha yeni araba aldı 450 bine 300 kredi çekti geri kalan birikim ve aile desteği. ailesinin yanında kira derdi yok. ben de olan arabamı sattım modeli yükselttim. palio linea corsa vs ucuz modeller bunlar bence gayet alınır. hatta bi arkadaşım ford ka almıştı o da gayet memnun fiyatına göre borca girmek istememişti 150ye aldı. kazalı da olabilir babamın arabası da kazalı araba ama yaptırdı kullanıyor. ucuz arabanın yedek parçası vs de ucuz oluyor. sıfır alınan araçlar bile sanayiden çıkmıyor.

Şu enflasyon ortamında kredi en mantıklı seçenek. Alabileceğinizi alın elbette kendinizi zorlamayın ama. Başka kardeşiniz varsa babadan yardım istemek de olmaz. Diğerleri laf eder çünkü.

Hey gidi günler,2009 yılında maaşımın 25 katı fiyatında bir araba almıştım krediyle. Şimdi maaşımın 25 katını arabaya verebilmem mümkün değil,ev parası resmen.

350 400 liraya artık sadace Ladalar var . Bu fiyata araba kaldıysa ben 2 tane alayım . Malesef krediye bulaşmadan artık çok zor .
2 gün önce 2011 model kia sattık 380 bine tertemiz arabaydı biz model yğkseltmek için sattık o fiyatlara da var hala sadece sarı sitedeki arabalar kabarık ve piyasa üstü yazılmış fiyatlar iyi bir pazarlık gerekiyor onlarda satılmayacağını biliyorlar ama ya tutarsa kafası

Evet süüüpersiniz, ilerde böyle bir şey yapılabilir, ben de yaptığınızın aynısını yapmak istiyorum aslında. İleriye dönük düşündüğümde çocuğum olursa araba ile dolaşmak, kreşe bırakmak her zaman daha konforlu olur. Her kadının arabası olmalı bence ama keşke ekonomimiz bu kadar zorlamasa :KK43:

Bir de, ek olarak şundan bahsetmek istiyorum, aslında konuyu değiştirmeyecektim fakat aklıma takılıyor. Şu an bir erkek arkadaşım var ve laf arasında evlilikte alınan araba boşanma aşamasında yarı yarıyadır dedi, ben şok. Bilmiyordum... Bu sebepten aslında araba almadan evlenmem diyorum. Benim üzerime olsun en azından, boşanma durumunda araba kavgası yapmak istemiyorum. Hukukumuzda böyle bir şey var mı acaba bilenler yazabilir mi?
Evlendikten sonra alınanlar ortak kabul ediliyor,doğru söylemiş.
Araba konusunda ailenizden geri ödeme şartıyla alabilirsiniz belki imkanlari varsa onlara ödersiniz diyeceğim.
Hyundai i10 vardı bende 2015'de çok uygundu fiyatı o zaman,6 yaşında manuel polomu takasa verip üzerine birşey ödemeden alabilmiştim sifır otomatiğini. Çok severdim o arabayı,minicik park problemi yok falan diyerek ama 2 sene kullandım,sonra şimdiki aracımı aldım hala kullanıyorum. Fiyatları nasıl şu an bilmiyorum tabi ama bir bakın isterseniz.

Motosiklet üzerinde potansiyel bir cesetsin, en güvenliksiz taşıt bence. Çocuklarıma almam, kendilerine de söyledim benden motor istememelerini, elim yüreğimde bekleyemem kimseyi.
Birde sadece güzel havalarda çıkarsın,yağmurda kuryeler bile çekip kenara bekliyor. Bende motora sıcak bakmayanlardanım. Konforsuz bir kere ,tehlikesi de cabası.

O nası yağmurmuş ya, bizim buralarda bkz izmir, pek öyle şeyler yaşanmıyor😅
Nasıl yaşanmıyor ya, sadece bu kış üç kere falan sel oldu, rüzgarı fırtınası cabası. Ben arabayla yağmur yağdığı zaman geriliyorum, silecekler yetişmiyor.

Bu arada motor karşıtı değilim, gençken inmezdim motor tepesinden 😂 şimdi olsa yine kullanırım muhtemelen. Ama kışın zor cidden.

Motor fiyatına ami’ler var elektrikli. 1.5 km mesafe için ideal. Ana caddelere çıkmıyorsan tabi. Ben düşündüm de okula otobandan gidiyorum bu şapşiklerin otobana çıkması yasakmış 😂

Ben sıradan yagmurlar kastetmistim dediginiz dogru:KK31:
Işte kışın bunlar olağan şeyler. Haftanın 3 günü hatta tüm hafta yağdığı oluyor yeri geliyor. O havalarda trafik berbat oluyor mesela en basitinden,araçta bile görüş ,konfor kısıtlanıyor. Motorla mecbur olmayan kimse çıkmaz öyle günlerde.

X