Araba kullanmam için motivasyon

impressionshare

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2023
1
1
28
Merhaba. Sizden araba kullanmak için tavsiye ve motivasyon istiyorum. Evim işime çok uzak ve toplu taşımayla günde 4 saat ayakta yol gidiyorum. Ev kiraları da malum maaşımı vermem gerekiyor o yüzden taşınamıyorum. Şu an nişanlıyım yalnız yaşıyorum evlenince şu anki evimde kalıp kiraya vereceğimiz paraya araba almaya karar verdik çünkü ne yola katlanabiliyorum artık ( geçen gün yolda bayıldım o derece) ne de işime yakın bir yerde eve çıkabiliyorum. Nişanlımın arabası var ama onunla benim işim çok ters yönlerde ve nişanlım iş için şehir dışına çıkıyor sürekli o yüzden beni bırakamıyor da alamıyor da. O yüzden bana bir araba alıp işe arabayla gidip gelmemin daha iyi olacağına karar verdik ama ehliyetim yok. Bir an önce trafiğe çıkabilecek duruma gelmem gerek. Nişanlım öğretiyor sağolsun çok sakin tatlı öğretiyor. Boş arazide pratik yapıyorum, şu ana kadar hiç stop ettirmedim. Geri geri park da ettim ama tabi boş alanda bunları yapmak kolay. Ve vitesi de 2 üzerine çıkarmadım hiç. Nişanlımla daha sık pratik yapacağız, mahalle arasında gezeceğiz sözünü aldım çünkü artık o da bir an önce araba kullanmamı istiyor, dışarı çıktığımızda o alkol alamıyor vs diye ama benim trafik korkum var ve kendime güvenim yok. Yani hiç trafiğe çıkmadım diye muhtemelen bilemiyorum ama şu an tek başıma trafikte araba kullanma fikri bana imkansız geliyor ama bakıyorum ne insanlar kullanıyor ben neleri başardım bunu mu başaramayacağım diyorum. Siz ilk süreçte neler yaşadınız , ne kadar sürede tek başınıza trafiğe çıktınız önerileriniz var mı. Özellikle istanbul trafiği için.

Kimse anasının karnında öğrenmiyor araba kullanmayı. Herkes yapabiliyor en panik ataklı bile başarıyor sizin neyiniz eksik? Araba kullanmak gözünüzde büyüttüğümüz kadar zor bişey değil bende ilk direksiyona sürücü kursunun arabasında eğitim alırken oturmuştum önceden hiç pratiğim yoktu. Teoride öğrenmek arabanın aksamlarının anlatılması sürüş mantığının bilinmesi önemli elbet ama en önemlis bol pratik yapmak. Bol bol kullanın sürekli kullanın bi süre sonra trafikte araçta yaptığınız her hareket reflekse dönüşecek göreceksiniz

X