Araba mevzusu

Kirpapatyam46

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2015
999
391
Kizlar iki yıldır arabasisiz ve araba çok lazım oluyor ayrıca çocukla otobüs de perişan oluyoruz.

300 bin kredi çekip
Eldeki paralari da ekleyip
Ağır hasarlı araba almak mantıklı mı .
Sizce ağır hasarlı ilk tercik cunku kullanıcıya kâr amacı gutmuyoruz konfor li olsun istiyorum sizce alınır mı?

Kizlar iki yıldır arabasisiz ve araba çok lazım oluyor ayrıca çocukla otobüs de perişan oluyoruz.

300 bin kredi çekip
Sizce ağır hasarlı ilk tercik cunku kullanıcıya kâr amacı gutmuyoruz konfor li olsun istiyorum sizce alınır mı?
Ağır hasarlı araba değil kredi çekip almak hediye gelse binilmez

300 bin kredi çekip

Ağır hasarlı araba almazdım ben

300 bin kredi çekip
Çok iyi durumda renault 19 europa ya da Broadway falan var. Ağır hasarlı yerine bunlardan alabilirsiniz, bakımlı olanları hala taş gibi benim bir kaç arkadaşım kullanıyor.

Ağır hasarlı arabanın masrafi bitmez. Ciddi ciddi senelerce kredi mi ödemeyi düşünüyorsunuz öyle bir arabaya ?

Bu kadar kredi çıkması imkansız gibi bir şey. Elinizdeki parayı da bilmiyoruz biz, aşağı yukarı net rakamlar verirseniz daha iyi olur. Artı modeli düşük temiz araçlar alın. Ağır hasarlı işi karışık biraz. Şişirilmiş ağır hasarlı araçlar da çok sigortadan para almak için. Ancak aramak ve bilmek şart. Konfor için ise ağır hasarlı bile olsa yüksek rakamlar isteniyor. Önceliğiniz otobüsten kurtulmak ise konfor imkana göre şekillenir

Ağır hasarlı araba, ödediğiniz kadar hatta belki 2 katı masraf çıkarır. Arabanız olur ama hep tamirde olduğu için yine otobüste perişan olursunuz. Ayrıca ben zaten almam, başkasının ağır hasarlı arabasına binmem hele çocuğumu hiç bindirmem.
Sigorta işleri oyunlar falan dönmüştür, para almak için hasar göstermişlerdir, aslında ağır hasarlı değildir vs o işlerden hiç anlamam. Yani bu konularda başkasına güvenilerek hareket etmeyi tehlikeli buluyorum ama varsa tanıdık bir uzman gösterin kontrol ettirin derim.

300 bin kredi çekip
şöyle düşünün aracın sahibi kaza yapmış ağır hasar almış aracı artık buna binilmez çoluk çocuk güvende olmaz diyip satıyor siz de buna binmek için kredi çekip üstüne para koyup borç harç içinde alıyorsunuz,zaten binilecek durumda olsa karşı taraf satmazdı,sıfır araba fiyatına pert araç satıyorlar millette alıyor,aslında kimse almasa talep olmasa zaten bu fiyatlara satamayacaklar,orta halli temiz bir araç işinizi görür,atıyorum çamurluk değişmiş,sağında solunda ufak tefek boya olur,km biraz yüksek olur bunlar alınır ülke bu durumda şuan malesef,ama ağır hasarlı araç özellikle önden darbe almışsa sağa sola çeker vs buna benzer bi dolu sorun olur,benim aracım sağa çekiyor hafiften mesela çok can sıkıcı kronikmiş bilmem neymiş ama konforu düşürür bu gibi durumlar

300 bin kredi çekip
Bence ağır hasarlı arabanın masrafı hiç bitmiyor.Sadece bu yaz ağır hasar olmamasına rağmen 40 50 bin gitti.
Kredi ye ben karşıyım.Ama eğer ki iki maaş alıp çocuğu kreş vs götürürken kar kış zorlanıyorsanız bir araba almaya bakın derim.

Bence ağır hasarlı arabanın masrafı hiç bitmiyor.Sadece bu yaz ağır hasar olmamasına rağmen 40 50 bin gitti.
Kredi ye ben karşıyım.Ama eğer ki iki maaş alıp çocuğu kreş vs götürürken kar kış zorlanıyorsanız bir araba almaya bakın derim.
kredi olmadan insanlar nasıl mal mülk sahibi olacak? ben arabamı krediyle aldım zamanında iyi ki almışım diyorum. ödemesi bitti gittii 5 yılda eridi. araba değerlendi. sizin finansal okur yazarlık sıkıntınız var daha önce de böyle yorumunuza denk gelmiştim. insanlar kredi olmasa ne ev ne araba alabilirdi. her araba masraf çıkarıyor.

elinizde ne kadar para var? kredi çıkmıyor diye bir şey yok çıkıyor. belirli oranı var. ihtiyaç kredisi vs çıkar. ama araba fiyatları seneye dibi görecek diyorlar ben de arabamı değiştirmeyi düşünüyorum bekliyorum bu yüzden. 300 cekecekseniz eğer o civarda daha iyi arabalar var. palio vss uygun fiyatlı bir araba. Clio da öyle. ne alacaksınız öyle ağır hasarlı

kredi olmadan insanlar nasıl mal mülk sahibi olacak? ben arabamı krediyle aldım zamanında iyi ki almışım diyorum. ödemesi bitti gittii 5 yılda eridi. araba değerlendi. sizin finansal okur yazarlık sıkıntınız var daha önce de böyle yorumunuza denk gelmiştim. insanlar kredi olmasa ne ev ne araba alabilirdi. her araba masraf çıkarıyor.
Dini konu olduğu için yazmadım.Gayet te iyi piyasayı biliyorum merak etmeyin.

300 bin kredi çekip
selden zarar gören bir aracı almış tı tanıdığım biri (bilmiyordu sonradan tamir de öğrendi )genel olarak ön taraf hasarsız düşüncesi ile ama elinde hurda olarak kaldı ama çok büyük parçaları değişip de tamir ihtiyacı olmayan araçlar da var iyice araştırıp almak lazım

Dini konu olduğu için yazmadım.Gayet te iyi piyasayı biliyorum merak etmeyin.
diyecek söz yok böyle böyle diyen herkes şuan aşırı pişman keşke kredi çekseydik diyorlar hiç keşke cekmeseydim diyen yok. kredi sistemi olmasa kimse hiçbir şey yapamaz büyük büyük şirketler devletler sehirler bile kredi kullanıyor okullar hastaneler krediyle yapılıyor. tuhaf bakış açısı. sanki tek uygun olmayan şey kredi gibi. kimse sizden dini yorum istememiştir zaten. yanlış hatırlamıyorsam babanızla babaanne evinde yaşıyorsunuz. o ev elinizden gidince pişman olursunuz bu zamana kadar almadığınız için kiralar malum. insanlar nasıl ev araba alacak onu söyleyin bari krediye karşıyız ya

diyecek söz yok böyle böyle diyen herkes şuan aşırı pişman keşke kredi çekseydik diyorlar hiç keşke cekmeseydim diyen yok. kredi sistemi olmasa kimse hiçbir şey yapamaz büyük büyük şirketler devletler sehirler bile kredi kullanıyor okullar hastaneler krediyle yapılıyor. tuhaf bakış açısı. sanki tek uygun olmayan şey kredi gibi. kimse sizden dini yorum istememiştir zaten. yanlış hatırlamıyorsam babanızla babaanne evinde yaşıyorsunuz. o ev elinizden gidince pişman olursunuz bu zamana kadar almadığınız için kiralar malum. insanlar nasıl ev araba alacak onu söyleyin bari krediye karşıyız ya
O babamın sorunu zamanında babannemle anlaştılar.Simdi bin pişman babam.
Belli bir miktar parası vardı sağolsun emekli ikramiyesi diyeyim uçtu gitti babama hiç acimiyorum defalarca uyardım bazı şeyleri yaptı.Cocuksun kızsın dedi ne alaka kredi ile bu.Ben geçen arkadaşımla da tartıştım.

Neymiş hocalar bir defaya mahsus kredi çekebilir diye fetva veriyorlarmış.Boyle bir ayet yok dedim.Ve karşıyım da.

X