Araba mevzusu

Ben cevap vereyim,kullanıyoruz tabikide ama her ay geldiğinde onun tamamını yatırman gerekiyor,öyle asgari felan yatırmamamız gerekiyor o zaman faize giriyor hanımefendi.Buna da dikkat edelim lütfen.
yo ister tamamını öde ister asgari. faiz işliyor. açıp bakabilirsiniz.

yo ister tamamını öde ister asgari. faiz işliyor. açıp bakabilirsiniz.
Ben kullanıyorum hanımefendi tamamını ödediğim zaman faiz almaz banka.He nolur bişey alırsın banka taksit yapayım der o bankanın yaptığına faiz alır ama mağazadan taksit yaptırısan faiz almazzz benim bankadamı sorun var:))Yıllardır kullanırım çok dikkat ederim böyle şeylere.

Ağır hasarlı araba alınır ama nerden hasarlı olduğu çok önemli
Şasesinde işlem olan önden ağır kaza yapmış şoför koltuğundan kaza yapılmış araç alınmaz
Alacaksanız uzun ömürlü çokta sanayi yüzü görmesin istiyorsanız düşük modelli çok az hasarlı araçlar var
Uzun ömürlü olur bakımlarını yaptırırsanız
Ayrıca aklınızda alacağınız model varsa araçlardan çok iyi anlarım kendi alanım çok al sat yaptım
Danışabilirsiniz fikir veririm

Ben cevap vereyim,kullanıyoruz tabikide ama her ay geldiğinde onun tamamını yatırman gerekiyor,öyle asgari felan yatırmamamız gerekiyor o zaman faize giriyor hanımefendi.Buna da dikkat edelim lütfen.
Tamamını yatırırsanız sadece gecikme faizi ödemezsiniz. Aktif faiz, alışveriş faizi işlemeye devam ediyor her şekilde. Buna da dikkat edelim. 🥹

Ben kullanıyorum hanımefendi tamamını ödediğim zaman faiz almaz banka.He nolur bişey alırsın banka taksit yapayım der o bankanın yaptığına faiz alır ama mağazadan taksit yaptırısan faiz almazzz benim bankadamı sorun var:))Yıllardır kullanırım çok dikkat ederim böyle şeylere.
aynen öyle olsun kendinizi kandırmaya devam edin :))))) bana ne sizin hassasiyetinizden ya. başka yerde konuşun bunu ilgi alanım değil. daha ne kullandığınızı bilmiyorsunuz

arabadan çok iyi anlıyorsanız alınır. bazı durumlar da ağır hasar diye geçiyor ama aslında arabanın aksamında bir sıkıntı olmuyor. her ağır hasarlı araba perte çıkmış demek olmuyor. ama dediğim gibi iyi anlamak lazım. ayrıca ağır hasarlı araca 300 bin kredi çıkmaz. kasko değeri düşüktür onun ve kasko değerinin maksimum %50'sine kredi çıkıyor.

va
Tamamını yatırırsanız sadece gecikme faizi ödemezsiniz. Aktif faiz, alışveriş faizi işlemeye devam ediyor her şekilde. Buna da dikkat edelim. 🥹
lvalla şimdi açtım baktım ekstre kesilmiş faiz de yazıyor qnb akbank ikisinde de var. birinin borcunu tamamen ödedim.hatta. ama borcu ekstre kesilince ödersin.

Siz agir hasarli ama modelli bir arac istiyorsunuz anladigim kadariyla. Bunun yerine ortalama 300 bine 15 yaslarinda biraz yol almis dikkat edilmis temiz bir arac bulabilirsiniz.

sizin için açtım baktım ekstreme. tamamen ödediğim halde faiz yazıyor direkt. hangi banka kullanıyorsunuz ona geçelim boşuna para ödemeyelim. borcu ekstre kesilince ödersin. ekstre kesilmeden ödesen bile yine o ödemeyi istiyor. ekstre kesilince de faizi alıyor işte. buyrunuz. qnb bu. yüzdesi de aynen hesaplayınca 3.66. hiç ekstre bakmıyor musunuz?

Eklentiler

• Screenshot_20231122-103744~2.png
    Screenshot_20231122-103744~2.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 49
aynen öyle olsun kendinizi kandırmaya devam edin :))))) bana ne sizin hassasiyetinizden ya. başka yerde konuşun bunu ilgi alanım değil. daha ne kullandığınızı bilmiyorsunuz
Aslında banka alıcıdan alacağı faizi de alışverişi teşvik etmek adına alıcıya değil satıcıya yansıtıyor. Mağaza sahiplerinden kesinti yapıyor. Biz kart sahipleri de kartı almadan önce o kağıtları okumadan imzalayıp geçtiğimiz için bu faiz/kesinti döngüsünü baştan kabul ediyoruz haberimiz yok. Dini hassasiyetleri sebebiyle elinden geldiğince bankaya bulaşmaması lazım böyle düşünen insanların. Ama bi kere o kredi kartını kullanıyorsa artık burada da ahkam kesmemeli şöyle böyle diye.

Ağır hasarlı değilde bazen acemi sürücülerin,kapıları sağa sola çarpıp değiştirilmiş ne bileyim tampon hasarlı vb araçlar olabiliyor o tip birşey bakabilirsiniz. Bunların fiyatları da piyasadan düşük oluyor. İkinci el satan dod var wolkswagen'in orada tüm hasarları belirtilmiş ona göre fiyatlandırma yapılmış araçlar oluyor basitçe bir arama yaptım link ekleyecegim o sayfanın en altına indiğinizde degişen,boyalı ne varsa görebiliyorsunuz. https://dod.com.tr/arac-detay/volkswagen/tiguan/233441523
siz bütçenize göre arama yapın,ben rastgele bir araç seçtim. Daha uygun,daha pahalı,farklı marka ve modellerde araçlar mevcut. Arakadaşım linktekine benzer bir araç aldı buradan,gayette memnun. Kendi kredilendirmeleri de var yanılmıyorsam. Arkadaşım kullanmıştı. Bir araştırın isterseniz. Karşınızda muhattap olur en azından.

Aslında banka alıcıdan alacağı faizi de alışverişi teşvik etmek adına alıcıya değil satıcıya yansıtıyor. Mağaza sahiplerinden kesinti yapıyor. Biz kart sahipleri de kartı almadan önce o kağıtları okumadan imzalayıp geçtiğimiz için bu faiz/kesinti döngüsünü baştan kabul ediyoruz haberimiz yok. Dini hassasiyetleri sebebiyle elinden geldiğince bankaya bulaşmaması lazım böyle düşünen insanların. Ama bi kere o kredi kartını kullanıyorsa artık burada da ahkam kesmemeli şöyle böyle diye.
kendi ev araba alamayan insanların çoğu zaman yaptığı kıskançlık diye düşünüyorum bunu ben. açık açık açtım baktım çoğu kredi kartıma. söylenen faiz miktarını ödeme vergi altında kesmiş işte.

kredi olmadan insanlar nasıl mal mülk sahibi olacak? ben arabamı krediyle aldım zamanında iyi ki almışım diyorum. ödemesi bitti gittii 5 yılda eridi. araba değerlendi. sizin finansal okur yazarlık sıkıntınız var daha önce de böyle yorumunuza denk gelmiştim. insanlar kredi olmasa ne ev ne araba alabilirdi. her araba masraf çıkarıyor.

katılıyorum. Borç yiğidin kamçısıdır.
Parası olan bile, nakdi yatırımda değerlenirken, borçlanıp yatırım yapıyor. Borçlu görünmek, karşılığı varsa kötü bşy değil.
Borçlanma oranı vs analizler var.

kendi ev araba alamayan insanların çoğu zaman yaptığı kıskançlık diye düşünüyorum bunu ben. açık açık açtım baktım çoğu kredi kartıma. söylenen faiz miktarını ödeme vergi altında kesmiş işte.
Bunu bilmemek değil, bilmediğini kabullenmemek garip olan…

katılıyorum. Borç yiğidin kamçısıdır. Parası olan bile, nakdi yatırımda değerlenirken, borçlanıp yatırım yapıyor. Borçlu görünmek, karşılığı varsa kötü bşy değil.
valla benim annem babam her şeye kredi çekerek sahip oldulae. iyi ki olmuşlar. ben de iyi ki kredi çektim araba aldim

Kizlar iki yıldır arabasisiz ve araba çok lazım oluyor ayrıca çocukla otobüs de perişan oluyoruz.

300 bin kredi çekip
Eldeki paralari da ekleyip
Ağır hasarlı araba almak mantıklı mı .
Sizce ağır hasarlı ilk tercik cunku kullanıcıya kâr amacı gutmuyoruz konfor li olsun istiyorum sizce alınır mı?
Ağır hasarlı araba demek,
Hava yastıkları açılmış, ölümden dönmüş araba demek
Motoru,şasesi kırık dökük tamirli.. ite kaka bi şekilde yapılmış araba demek…

Şunu soruyorum? Canını sokakta mı buldun? Arabanın orijinalliği gitmiş.
Allah korusun kaza yapsan araba un ufak olur
Değer mi? Can taşıyorsun

Buarada, ağır hasarlı araçları genelde rent a car ‘lar alıyor
Çünkü içine binenin can güvenliği onları enterese etmiyor, ucuza alıp kiralıyorlar, ticarethane böyle dönüyor.
Bence uzak dur
Alsan satamazsın bile !

Öyle yapacağına, kapısı çamurluğu değişmiş, ufak göçüğü olan bir arabaya binmen daha mantıklı.. model ve yıl düşürüp..

X