Araba mevzusu

çok hassasım benden iyi bilemezsiniz diyordunuz ilk zamanlar neyseeeee dikkatli bakın görürsünüz.
Yapılması gereken en güvenli yol kredi kartı borcunuz geldiğinde borcunuzun tamamını kapatmanız. Bu durumda hiç faiz ödemezsiniz. Nakit avans kullanmak faizi artıracağından mümkün mertebe nakit avans kullanmayın. Kredi kartının asgari tutarını ödemeniz sizi faiz den kurtarmaz. Kalan borcunuz üzerinden faiz işlemeye devam eder. Asgari tutarı ödemeniz sizin kredi puanınızın düşmesinden kurtarır. Bunun için mümkünse aylık olarak gelen kredi kartı borcunuzun hepsini ödeyin.Alıntı

Yapılması gereken en güvenli yol kredi kartı borcunuz geldiğinde borcunuzun tamamını kapatmanız. Bu durumda hiç faiz ödemezsiniz. Nakit avans kullanmak faizi artıracağından mümkün mertebe nakit avans kullanmayın. Kredi kartının asgari tutarını ödemeniz sizi faiz den kurtarmaz. Kalan borcunuz üzerinden faiz işlemeye devam eder. Asgari tutarı ödemeniz sizin kredi puanınızın düşmesinden kurtarır. Bunun için mümkünse aylık olarak gelen kredi kartı borcunuzun hepsini ödeyin.Alıntı
Bakın ben 1 ay önce bankalar kampanya yapmıştı ilk defa müşteri olana faizsiz taksitli nakit avans verilecektir diye,ben müşteri oldum 20 bin çektim 20 bin geri ödüyorum 6 taksit sıfır faiz ona ne diceksiniz peki:))bu da faiz diyemezsiniz heralde.

elli kere falan anlatıldı hala faiz yok diyorsunuz daha da bir şey demiyorum. ister erken öde ister geç. kredi kartında faiz var. bakın açın ekstreye görürsünüz. hala inat ediyorsunuz ya şok oluyorum

Bakın ben 1 ay önce bankalar kampanya yapmıştı ilk defa müşteri olana faizsiz taksitli nakit avans verilecektir diye,ben müşteri oldum 20 bin çektim 20 bin geri ödüyorum 6 taksit sıfır faiz ona ne diceksiniz peki:))bu da faiz diyemezsiniz heralde.
faizi kampanya olduğu için banka ödüyor. ama var :) neyse ne aman inan sana değil kastım diye başlayan bir söz var hani :) daha da bir şey demiyorum. bu nasıl inat anlamadım. nakit avans ve kredi kartı ayrı bu arada. biz kredi kartı diyorduk teyzemmmm sen de kullanıyorum ama her ay ödüyorum faiz yook diyordundhdnsns

faizi kampanya olduğu için banka ödüyor. ama var :) neyse ne aman inan sana değil kastım diye başlayan bir söz var hani :) daha da bir şey demiyorum. bu nasıl inat anlamadım. nakit avans ve kredi kartı ayrı bu arada. biz kredi kartı diyorduk teyzemmmm sen de kullanıyorum ama her ay ödüyorum faiz yook diyordundhdnsns
njhfkjdjjdbjnkjnvbn inatçıyımdır teyzesiii büyüde gelll:))

elli kere falan anlatıldı hala faiz yok diyorsunuz daha da bir şey demiyorum. ister erken öde ister geç. kredi kartında faiz var. bakın açın ekstreye görürsünüz. hala inat ediyorsunuz ya şok oluyorum
bence boşuna gerilmeyin laf anlatacağım diye, siz alışveriş faizinden bahsediyorsunuz hanımefendi size bankaların ilk müşterilerine özel yaptığı faizsiz nakit avanstan bahsediyor

ama kendi ilk başta kredi kartı harcamalarını anlatıyordu, bilmemek ayıp değil de ısrarla yanlışı savunmak da ne biliyim beni yoruyor ya

njhfkjdjjdbjnkjnvbn inatçıyımdır teyzesiii büyüde gelll:))
boş inat ama. çünkü ne kullandığını bile hala bilmiyorsun. istersen ağla ama kredi kartında faiz var. neyse bana ne sen ister çek ister çekme. ben çektim fırsatım olsun yine çekerim. çünkü 50 yaşında hiçbir malım olmayan biri olmak istemiyorum. e aileden milyonlarım yok mecbur kredi. tercih meselesi. çok şükür 26 yaşında borcu bitmiş arabam var. darısı ev başına. krediler düzelsin cekicem hemen :))))

bence boşuna gerilmeyin laf anlatacağım diye, siz alışveriş faizinden bahsediyorsunuz hanımefendi size bankaların ilk müşterilerine özel yaptığı faizsiz nakit avanstan bahsediyor

ama kendi ilk başta kredi kartı harcamalarını anlatıyordu, bilmemek ayıp değil de ısrarla yanlışı savunmak da ne biliyim beni yoruyor ya
ay valla allah çevresine sabır versin bu kadının asla kabul etmiyor yanlışını.

Bende yoruldum gerçekten anlatamamaktan.Neyse kapatalım konuyu iyi günler bays

Yanlış biliyormuşum demek o kadar zor değil bence. Siz de o kadar faiz hassasiyeti çekiyorsanız kredi kartı kullanmayın diye uyardılar iyiliğiniz için. Sonuçta ortada bir faiz var, alışveriş yaptığınız mağazalar sizleri kaybetmemek için faizi size değil kendilerine yansıtıyorlar, siz toplamda aynı ödemiş olsanız da faize bulaşmış oluyorsunuz. Tabi ki siz bilirsiniz ama yanlış biliyormusum diyebilirsiniz.

rica ediyorum ergen ergen cevaplar vermeyin ya, neyyseeeee bayssss, bunlar nasıl ifadeler ya

anlatamıyorsunuz çünkü kartla ilgili konuşurken tuttunuz nakit avans ile ilgili size söylenilen şeyi buraya yapıştırdınız ne alaka

bilmiyor olabilirsiniz sizi kimse kınamaz burada, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye söz vardır bilirsiniz

ama siz ısrarla, var olan bir banka gerçeğini yok sayıyorsunuz

gidin bir şubeye bir bankacıya sorum madem öyle

gerçi siz onu da çileden çıkartırsınız bu tavrınızla da neyse artık

Yanlış biliyormuşum demek o kadar zor değil bence. Siz de o kadar faiz hassasiyeti çekiyorsanız kredi kartı kullanmayın diye uyardılar iyiliğiniz için. Sonuçta ortada bir faiz var, alışveriş yaptığınız mağazalar sizleri kaybetmemek için faizi size değil kendilerine yansıtıyorlar, siz toplamda aynı ödemiş olsanız da faize bulaşmış oluyorsunuz. Tabi ki siz bilirsiniz ama yanlış biliyormusum diyebilirsiniz.
YAA ben söyledim yalnış olabilir diye yukarıda yazdım bana diyor hani öyle değil böyle diyodun noldu.yoksa tabiki bende bilmiyor olabilirim insanız yanılabiliriz.

rica ediyorum ergen ergen cevaplar vermeyin ya, neyyseeeee bayssss, bunlar nasıl ifadeler ya

anlatamıyorsunuz çünkü kartla ilgili konuşurken tuttunuz nakit avans ile ilgili size söylenilen şeyi buraya yapıştırdınız ne alaka

bilmiyor olabilirsiniz sizi kimse kınamaz burada, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye söz vardır bilirsiniz

ama siz ısrarla, var olan bir banka gerçeğini yok sayıyorsunuz

gidin bir şubeye bir bankacıya sorum madem öyle

gerçi siz onu da çileden çıkartırsınız bu tavrınızla da neyse artık
E ben kendimi yaşlı hissetmiyorumki telde felan konuşurken bays felen filan derim ergenlikle ne alakası var bunun:))

E ben kendimi yaşlı hissetmiyorumki telde felan konuşurken bays felen filan derim ergenlikle ne alakası var bunun:))
ben de arkadaşlarımla konuşurken neyseee, bayyy, hello kullanırım ama dikkatinizi çekerim arkadaşlarımla, samimiyetim olan kişilerle

sizinle burada herhangi bir samimiyetimiz yok, bu şekilde bana yazdığınız zaman dalga geçiyor gibi oluyorsunuz

Kizlar iki yıldır arabasisiz ve araba çok lazım oluyor ayrıca çocukla otobüs de perişan oluyoruz.

300 bin kredi çekip
Eldeki paralari da ekleyip
Ağır hasarlı araba almak mantıklı mı .
Sizce ağır hasarlı ilk tercik cunku kullanıcıya kâr amacı gutmuyoruz konfor li olsun istiyorum sizce alınır mı?
Ağır hasar derken kapsamı ne
Gerçekten mi ağır hasarlı yada sigortadan faydalanmak içinmi öyle gösterilmiş

Ben kredi kartında faiz olmuyor diye biliyorum borcumun tamamını yatırdığımda.Detaylı bakacağım tekrardan teşekkürler uyardığınız için👍
Adı krediyle başlayan birşeyin faizisiz olabileceğini düşünmeniz beni miktar şaşırttı doğrusu. Demekki hala iyi niyetli insanlada var 😅

Krediyi uygun görüp görmemek sizin kararınız ..
Biz benim işyerime yakın eşimin işyerine oldukça uzak bir yerde yaşıyoruz . Eşim gece eve geliyor olup otobüs yada toplu taşıma evimizin yakınına kadar gelmiyordu. Haliyle adamcağız gece otobüsten inip bir de 4 km yol tepiyordu eve gelebilmek için. Velhasıl kelam bir araba aldık biraz biriktirdik altın Bozduk , biraz borç falan derken ağır hasarlı resmen yeniden yapılmış bir araba . Bir keresinde işten çıkıp giderken bildiğiniz direksiyon kucağıma düştü. Her noktasından bir tıkırtı geliyordu, otomatik olunca yaptırıp yaptırıp kullanmaya devam ettim şükürler olsun kaza bela yaşamadık ama bize çok çektirdi :KK43: üzerine koyup model yükseltiriz dedik ama satarken ettiğimiz kar arabaya yaptığımız masrafı anca karşıladı :KK43: ki şu devirde yakıtın litresi 35 lira 500 liraya yarım depo dolmuyor büyük şehirde insanın gücüne gidiyor araba kullanmak

krediyi sırf faiz sebebiyle çekmediyse o zaman geçmiş olsun artık krediyle de alınamıyor
imkan olduğu halde sırf faiz yüzünden krediler çekilmediyse çok saçma olmuş
çünkü borçsuz alabilen çok azdır yani o evleri
krediyle borçlanmak hatta tl borçlanmak yüksek enflasyon sorunu olan ülkelerde çok mantıklıdır
enflasyon yükseldikçe maaşlar artar, herşeyin de fiyatı artar ancak kredi taksitleri sabit kaldığı için
yıllar içinde ödenen krediler enflasyona oranla kuş kadar kalır
doğru finansal okur yazarlık hayat kurtarır :KK70:
bu ülkenin yarısı zamanında bu biçimde ev alarak şu an inanılmaz kara geçmiş durumda

evet doğru.
Elindeki tl para veya aylık maaşın enflasyon karşısında her geçen gün eriyor. Yatırım yapsan riske ediyorsun.
Lakin kredi taksidin 3-4 sene sonra sıkıntılı bir durum çıkmadıkça seni zorlamıyor.
Kredi ile edindiğin gayrimenkul veya araç, arsa vs. değer kazanıyor.
Satıp, üstüne borçlanarak ilerlemek daha mantıklı.
Bu gerçekten iktisadi mantık gerektiriyor, o yüzden parayı ne kadar çok kazanırsan kazan, nasıl çevirdiğin ve nerede kullandığın çok önemli.

Pandemi öncesi şanslı kesim son ganimetleri topladı. Sonrasında belimizi doğrultamadık.
10 sene önceki maaşımla, bugün aldığımdan çok daha fazla benzin alabiliyor muşum. Güzel zamlar almama rağmen.
Başka sözüm yok hakim bey.

evet doğru.
Elindeki tl para veya aylık maaşın enflasyon karşısında her geçen gün eriyor. Yatırım yapsan riske ediyorsun.
Lakin kredi taksidin 3-4 sene sonra sıkıntılı bir durum çıkmadıkça seni zorlamıyor.
Kredi ile edindiğin gayrimenkul veya araç, arsa vs. değer kazanıyor.
Satıp, üstüne borçlanarak ilerlemek daha mantıklı.
Bu gerçekten iktisadi mantık gerektiriyor, o yüzden parayı ne kadar çok kazanırsan kazan, nasıl çevirdiğin ve nerede kullandığın çok önemli.

Pandemi öncesi şanslı kesim son ganimetleri topladı. Sonrasında belimizi doğrultamadık.
10 sene önceki maaşımla, bugün aldığımdan çok daha fazla benzin alabiliyor muşum. Güzel zamlar almama rağmen.
Başka sözüm yok hakim bey.
şuan ileride değer kazanacak bişilere yatırmayacaksan birikim yapmak anlamsız kalıyor
harcamak bile daha mantıklı :) en azından yedim içtim gezdim tozdum alışveriş yaptım
güzel zaman geçirdim dersin
ev araba arsa vs alamayan ne yapacak en kötü ihtimalle altın yada döviz alacak birikim amaçlı
en temel seviye için konuşuyorum eğer harcamak istemiyorsa
ancak bunlardaki artış da bizdeki enflasyonun altında kalıyor
bunlar da kazandırmıyor aslında, tl kadar ölmemiş oluyor sadece
bu sene tatile çıkmadım bu yaz, bir iki özel sebep de vardı gitmemiş olmamda
ama çok pişmanım keşke gitseymişim diyorum çünkü seneye daha pahalıya gelecek

X