Araba Mevzusuyla Uyandıklarım

Şu bloğu oku konu sahibi, ciddi biçimde manipüle ediliyorsun. Narsist diyemem kişiye ama manipülasyon nedir anlaman için yol gösterir belki

Sevgili konu sahibi sizin bu döngüden bir an önce çıkmanız lazım. Artık terapistinizi mi değiştirirsiniz yoksa burada sizden ve tabiki benden kat kat tecrübeli kadınları mı dikkate alırsınız orası size kalmış. Bunları yapmadığınız takdirde foruma açacağınız yeni konu başlığı aşağı yukarı şöyle olur: "Eşim bana bir bardak su vermedi sizce ne yapmalıyım? Lütfen boşan demeyin başka şeyler önerin."

boşanmayı kaldıramam
İki yolunuz var. Ya boşanacaksınız, ya da bu saygısızlıklara, sevgisizliklere ve aşağılanmalara katlanacaksınız.

Boşanmayı kaldıramayacağınıza göre, eşinizin yaptıklarını normalleştirmeye çalışıp hastanelik olacaksınız. Adam bozuntusu da bahaneyle sizi boşayacak. Seçim sizin.

Boşanmayı kaldıramam demişsiniz ama boşanan kadınların boşanmayı kaldırabildikleri için boşandıklarını mı sanıyorsunuz? Bazen başka hiçbir seçeneğiniz kalmıyor. Bazen de iki seçenek kalıyor: Ya evli kalıp kendinize olan saygınızı tamamen kaybedeceksiniz ya da boşanacaksınız. Boşanmak zorunda olduğu için boşanıp bunu kaldıramayan ve depresyona girenler de var. Kimse vazgeçilmez değildir. Depresyona da girseniz bir süre sonra acılarınız dinecek. Tecrübelerinizi cebinize koyup hayata daha güçlü başlayacaksınız bu kez.

İki yolunuz var. Ya boşanacaksınız, ya da bu saygısızlıklara, sevgisizliklere ve aşağılanmalara katlanacaksınız.

Boşanmayı kaldıramayacağınıza göre, eşinizin yaptıklarını normalleştirmeye çalışıp hastanelik olacaksınız. Adam bozuntusu da bahaneyle sizi boşayacak. Seçim sizin.

++++++++++++

Arkadaşlar dün akşam araba konusunda yaşadıklarımızı yazmıştım, sağ olun ilgilendiniz fakat kafamda toparladıkça daha kötü oluyorum. Yaşadığımız sorunlar bir değil ki. Eşim sürekli beni küçümsüyor, ben çok ev işi yapan bir insan değildim bunu evlenirken de söyledim, bana sorun değil 3 gün aynı yemeği de yerim demişti, şimdiyse yaptığım her işi eleştiriyor. çok özensizmişim sürekli onu söylüyor, aylar içinde kendimi çok geliştirdim, önüne çeşit çeşit yemek koyuyorum halbuki. tatile gittiğimizde çok çok büyük bir kavga yaşadık. ben kahve içmeyi çok seviyorum, habire kahve içmek istemem onu delirtiyor. tatil dediğim de güya gittiğimiz balayı, beni yeme içme dahil olmayan apart tarzı bir otele götürdü, plajda ben kahve içelim mi deyince yok her yerde kahve içmek istiyorsun, burda paslı makinede yapılan kahveyi kaç paraya satacaklar, çok dandiktir, sana kahve içirtmem gibi şeyler söyledi. en son bir gece tatilde baya kavga ettik. ertesi gün bana kahve söyledi ben de kahveyi sinirlenip kuma döktüm. yalnız şöyle bir detay var biz balayına benim iş durumundan kaynaklanan sebeplerle birkaç ay geç gittik, bunu da sonra başıma kaktı sürekli. bir de çok büyük problemimiz daha var kardeşi, ben arada annemlere kalmaya gidiyorum (yani 4 5 kere olmuştur), kız kardeşi biz gelip kalıyormuş, eşim bana bunu söylemeye dahi tenezzül etmedi, kardeşinden duydum. bunu sorunca sana her şeyi hesap mı vereyim diyor, nerde yattı diyorum hangi nevresim çarşaf ben ayarladım diyor. bizim yatağımızda yattığından şüpheleniyorum ben, bunu söyleyince çıldırdı. kardeşi küçük ve araları çok iyi. benim tek kusurum ben öfkelenince ağlamaya başlayıp sinir krizi geçiriyorum, psikolojik tedavi görüyorum zaten. yüzüme bunu vurup senin yüzünden bu hale geldil diyor. kızlar boşanın demek çok kolay ama ben psikolojik açıdan kırılgan bir yapıdayım, boşanmayı kaldıramam, üstelik eşimi yıllardır tanıyorum, böyle bir insan değildi, evlenince çok değişti. ben onun eski hallerini çok seviyorum, dünden beri bana küs. ben ne yapayım
Boşanmayı kaldıramıyorsan bunu yaşamaya devam edecen kusura bakma.Adamın gerçek yüzü bu evlenmeden önce saklamış işte.

X