Aralık ayında 3.Gün embriyosu tüp bebek transferi olanlar

Kızlar benimde embriyolar maalesef 5. Güne gidemedi ancak 3. Günde 3 tane 1. Kalite embriyom var şubat sonunda 1 tane transfer olucam. Yaşım 29 çikolata kist haricinde ne rahimde ne tüplerde ne de hormonlarda bir sıkıntım yok. Acaba tutunma ihtimali var mıdır? 5. Güne gitmediği için tutunmaz diye korkmalı mıyım?

Kızlar benimde embriyolar maalesef 5. Güne gidemedi ancak 3. Günde 3 tane 1. Kalite embriyom var şubat sonunda 1 tane transfer olucam. Yaşım 29 çikolata kist haricinde ne rahimde ne tüplerde ne de hormonlarda bir sıkıntım yok. Acaba tutunma ihtimali var mıdır? 5. Güne gitmediği için tutunmaz diye korkmalı mıyım?
Merhaba tam olarak anlamadım 5. Güne embriyonuz gidemediyse 3. Gün embriyolarınız için tekrar mı tedaviye başladınız. Hayır tabiki de korkmamalısınız bu sizi daha çok strese sokar bazen çok iyi 3. Gün embriyosu tutunurken 5. Gün embriyosu düşebiliyor. Benimde ilk denemem de tutunmadı ama bunun başka sebepleri olabiliyor sadece dışardan yaptığımız testler değil benimde hiç bir test sonuçlarımda sıkıntı çıkmadı ama embriyo Rahime girince de vücut başka tepkiler verebiliyor o yüzden nasip ama 3 ve 5. Günün daha iyi tutabileceği kanaatinde değilim.

Merhaba tam olarak anlamadım 5. Güne embriyonuz gidemediyse 3. Gün embriyolarınız için tekrar mı tedaviye başladınız. Hayır tabiki de korkmamalısınız bu sizi daha çok strese sokar bazen çok iyi 3. Gün embriyosu tutunurken 5. Gün embriyosu düşebiliyor. Benimde ilk denemem de tutunmadı ama bunun başka sebepleri olabiliyor sadece dışardan yaptığımız testler değil benimde hiç bir test sonuçlarımda sıkıntı çıkmadı ama embriyo Rahime girince de vücut başka tepkiler verebiliyor o yüzden nasip ama 3 ve 5. Günün daha iyi tutabileceği kanaatinde değilim.
Cevabınız için çok teşekkür ederim henüz transfer olmadım şubat sonunda olucam nasipse. Yumurta toplamadan sonra döllenen yumurtalarımdan 3 tanesi 3. Günde 1. Kalitede donduruldu. 5. Güne giden embriyom olamadı. 5. Güne ilerleyemeyince acaba dondurulanlarda mı yaşamaz bana tutunamaz diye korkar oldum 😞

Cevabınız için çok teşekkür ederim henüz transfer olmadım şubat sonunda olucam nasipse. Yumurta toplamadan sonra döllenen yumurtalarımdan 3 tanesi 3. Günde 1. Kalitede donduruldu. 5. Güne giden embriyom olamadı. 5. Güne ilerleyemeyince acaba dondurulanlarda mı yaşamaz bana tutunamaz diye korkar oldum 😞
Doktorunuz niçin taze transfer yapmadı acaba?

Yaa canım hiç böyle strese girme bende seninle aynı durumdayım 2 embriyom 3. gün donduruldu ve ikiside birinci kalitede ayrıca başka embriyomda yok.Mart ayında nasipse transfer olacağım.Benim ablamda 3.gün embriyosuyla doğum yaptı.Ayrıca yumurtalar az olunca embriyologlar riske atmayıp 3.gün donduruyorlar bu 5.güne gidemeyeceğinden değil kesinlikle riske atmamak için ve mantıklı olanda buymuş.Aret kamer hocanın sayfasında dinledim bunu bende çok stresliydim ama şu an çok rahatım.Tevekkül zamanı biz elimizden geleni yaptık gerisi Allah’ a kaldı o isterse olur nasipten öte yol yok…

Transfer oldunuz mu

Hayır henüz olmadım şubat sonunda olacağım nasipse. Haklısınız benimde 3. Güne 5 tane gelmişti ama ücü dondurulunca kalan 2 tanesi 5. Güne gelemedi. Bu yüzden korkuyorum acaba bunlarda mı gelişemez diye 😞
Lütfen sonucunu banada yaz ve stresten uzak dur.Labaratuar ortamı yapay bir ortam ana rahmi gibi değil gidememelerinin sebeplerinden biriside bu olabilir.embriyolarımız rahmimizde olması gereken yerde olacaklar ve ilerleyişini burda daha rahat yapabilir diye düşünüyorum.

X