Arkadaşıma verdiğim borç para

İstediniz mi isteyinnn lütfen sonucu da yazın yüzsüzzz
Euro arttı diye sakın düşünmeyin sonuçta o 1000 euroyu belki siz de bozdurmucaktınız ve kenarda 1000 euronuz olacaktıbşimdi onun yüzünden olamıyor

Merhabalar,
Yakın bir arkadaşım vardı her şeyimizi paylaşırdık, bir gün görüştüğümüzde ailesinde problemler olduğunu ve paraya ihtiyacı olduğunu söyledi borç istedi. Ben de anlattığı konuya üzüldüm destek olmak istedim ama o ay da ben paramı yatırım olsun diye euro ya yatırmıştım. Ona söyledim TL olarak beni idare edecek kadar var, euro istersen verebilirim dedim İlk mırın kırın etti ama kabul etti. Kredi çekemem şuan dedi Çok teşekkür etti ve her ay 100 Euro olarak öderim sana dedi ben de tamam dedim.

O zaman kur olarak 14 liraydı ilk aylar ödemedi bişey demedim sonra 3 4 ayda bir 100 yatırmaya başladı ve malum kur her ay arttığı için benim de istemeye yüzüm olmadı hiç bişey diyemedm ilk zamanlar bu ay veremicem diye yine söylüyordu Artık onu da saldı o zaman için ona 1000 euro verdim geriye 400 euro kaldı ödenmemiş.

Bu arada sürekli yurtdışında tatilde , sürekli kendine lüks markalardan alır paylaşır sinirimi bozmaya başladı. Bir ara bana beraber Bodruma gidelim tatile dedi ben de anlasın diye paramın olmadığını ve kredi kartımın dolu olduğunu sıkışık olduğunu söyledim o da tüh falan diyip kendi gitti tatile 😃 ben enayi gibi bişey diyemedim. Sürekli bana şarkı atar, komik video , komik foto atar artık cevap vermiyorum çünkü en son aralık ayında gönderdi.

Geçen ben yazdım nasılsın diye konuşurken çok daraldığımı paramın olmadığını sıkışık olduğumu aileme verdiğimi söyledim. Bana yine tatil önerisiyle geldi ve çok kastığımı rahat olmamı söyledi bende şuan tatil yapamam param yok dedim o da yaa bende sana borcumu ödemeyemedim yine aileme verdim gibi bişeu dedi ve sonrasında yurtdışına gitti gezmeye.

Ben borcum olsa asla rahat edemem önceliğim onu ödemek olur bu arada arkadaşım özel bir firmada yönetici maaşı oldukça iyi benden fazla alıyor. Başıma böyle birşey gelmediği için isteyemedim ihtiyacım da yoktu ama isteyememe nedenin euronun hep artması yani aslında arkadaşım kredi çekse zaten faizle aynı hesaba gelecekti. Ben de fazla safım heralde isteyemiyorum bu ay kesin isticem dedim şimdide euro malum kaç para oldu. Sizce ne yapmam gerekiyor resmen euro borç verdm diye ben mahçup oluyorum ama o ödemediği için olmuyor. Her ay 100 göndermek zorunda değil 50 falan gönderebilir ama yok galiba üzerine yattı paranın ve kızdan aşırı soğudum. Borç vereli 1,5 yıl oluyor sizce euro bu kadarken istemem haksızlık olur mu? çünkü benim de paraya ihtiyacım var ve üzerine yatmasını istemiyorum
400 Euro yu iç
Mi etti ?

Öyle arkadaş olmaz arayın isteyin

Tl de verseniz zaten o dövize çevirip almalıydı. Olması gereken budur.
Biz de arkadaşımıza borç verdik 500 bin tl kadar. Çok kısa süre içinde (5 gün) ödeyecekti. Burası türkiye abi sabahımız belli değil dedi 😀 direkt dolar bazında değerlendirdi.
Kesinlikle istemelisiniz, dövizin geldiği yer sizin sorununuz değil. Ödeyecek popişi yoksa almayacak milleten borç falan.

Euro kaçsa kaç, siz euro olarak verdiyseniz euro olarak almalısınız. Kaynımdan borç istemiş kayınpederi, o da altınım var istersen onu vereyim baba demiş. Adam da olur ben sana nakit öderim geri deyince kaynım yok altın verirsem altın alırım dedi diye araları bozulmuştu bi süre. İnsanlara verdikçe istiyorlar siz sınırınızı çizin, ayıptır bi de param yok deyince tüh falan demesi

Merhabalar,
Yakın bir arkadaşım vardı her şeyimizi paylaşırdık, bir gün görüştüğümüzde ailesinde problemler olduğunu ve paraya ihtiyacı olduğunu söyledi borç istedi. Ben de anlattığı konuya üzüldüm destek olmak istedim ama o ay da ben paramı yatırım olsun diye euro ya yatırmıştım. Ona söyledim TL olarak beni idare edecek kadar var, euro istersen verebilirim dedim İlk mırın kırın etti ama kabul etti. Kredi çekemem şuan dedi Çok teşekkür etti ve her ay 100 Euro olarak öderim sana dedi ben de tamam dedim.

O zaman kur olarak 14 liraydı ilk aylar ödemedi bişey demedim sonra 3 4 ayda bir 100 yatırmaya başladı ve malum kur her ay arttığı için benim de istemeye yüzüm olmadı hiç bişey diyemedm ilk zamanlar bu ay veremicem diye yine söylüyordu Artık onu da saldı o zaman için ona 1000 euro verdim geriye 400 euro kaldı ödenmemiş.

Bu arada sürekli yurtdışında tatilde , sürekli kendine lüks markalardan alır paylaşır sinirimi bozmaya başladı. Bir ara bana beraber Bodruma gidelim tatile dedi ben de anlasın diye paramın olmadığını ve kredi kartımın dolu olduğunu sıkışık olduğunu söyledim o da tüh falan diyip kendi gitti tatile 😃 ben enayi gibi bişey diyemedim. Sürekli bana şarkı atar, komik video , komik foto atar artık cevap vermiyorum çünkü en son aralık ayında gönderdi.

Geçen ben yazdım nasılsın diye konuşurken çok daraldığımı paramın olmadığını sıkışık olduğumu aileme verdiğimi söyledim. Bana yine tatil önerisiyle geldi ve çok kastığımı rahat olmamı söyledi bende şuan tatil yapamam param yok dedim o da yaa bende sana borcumu ödemeyemedim yine aileme verdim gibi bişeu dedi ve sonrasında yurtdışına gitti gezmeye.

Ben borcum olsa asla rahat edemem önceliğim onu ödemek olur bu arada arkadaşım özel bir firmada yönetici maaşı oldukça iyi benden fazla alıyor. Başıma böyle birşey gelmediği için isteyemedim ihtiyacım da yoktu ama isteyememe nedenin euronun hep artması yani aslında arkadaşım kredi çekse zaten faizle aynı hesaba gelecekti. Ben de fazla safım heralde isteyemiyorum bu ay kesin isticem dedim şimdide euro malum kaç para oldu. Sizce ne yapmam gerekiyor resmen euro borç verdm diye ben mahçup oluyorum ama o ödemediği için olmuyor. Her ay 100 göndermek zorunda değil 50 falan gönderebilir ama yok galiba üzerine yattı paranın ve kızdan aşırı soğudum. Borç vereli 1,5 yıl oluyor sizce euro bu kadarken istemem haksızlık olur mu? çünkü benim de paraya ihtiyacım var ve üzerine yatmasını istemiyorum
Sen haklısın. Tabi ki iste 400 Euro şuan 10.000 ediyor ne demek yani sen birikim için kendi zevkinden feragat et o üstüne yatsın açık açık işte paraya ihtiyacım var kalan borcu öder misin de. Sonra da küsüyorsa küssün.

Merhabalar,

Arkadasim merhaba, direkt konuya girecegim sende kalan 400 eurom var, acil bir sekilde bana hemen gondermeni rica ediyorum.

Gonderilmesi gereken mesaj budur. Net.

Bu arkadaşıniza en fazla 3-5 gün süre verip acilen istemezseniz alamazsınız artık borcunuzu. Ailem/ Ben ev/ araba alinacak acil lazım
Euro daha yükselmeden ver daha da yükselecek deyin
Euro ya da altın borç alan bu duruma katlanır
Bizim de kardeşime dolar borcumuz var
Bir sene oldu borç alalı
Dolar fırladı
Ama paşa paşa ödüyoruz

Benzer durumu ben de yaşadım, 1 ay içerisinde ödeyeceğim dedi 1 yıl sonra ödedi. Ben açık açık söyledim üstelik, buna rağmen erteleyip durdu. Siz istemezseniz kesinlikle ödemeyecektir. Bunda utanacak sıkılacak bir durum yok, isteyin paranizi

Durum çok değişik değil mi yakın arkadaşımıza bile tl borç vermek istemiyoruz.
Kelimeler kifayetsiz.
Lafım size değil konu sahibi siz haklısınız isteyin borcunuzu bence tatillere gidip duruyorsa parası var belli.

Sen bence arkadaşına 5.000 euro daha ver beni dinle sen
şaka bi yana bence dost akraba arkadaş kimseye borç verilmez o paranın üstünedee soğuk bi su iç aynı arkadaştan bende de vardı ağzına ettim onun alana kadar canım çıkmıştı

İstemişsinizdir umarım paranızı
400 eurodan fazlasını harcıyordur zaten yurtdışında, siz neden hala adım atmadınız akıl alır gibi değil.
X merhaba 1.5 yıl oldu,1.000euro'dan kalan 400 euro borcunu hesabıma yatırırmısın? Acil lazım yazıp geçin. Az gezsin borcunu ödesin yüzsüz.

Maalesef 2 kere istedim yine çok sıkışık olduğunu söyledi hatta üzerine başka borç istedi ben de sıkışığım zaten o yüzden geri istiyorum dedim bu ay yine isteyeceğim
Ay ne kadar yuzsuzmus az gezde borcunu ode artik deseydiniz. Ben olsam arkadasligimi keserdim bu kisiyle. Bir kac kisiye anlatin borc verdim pisman oldum diye belki kulagina gider utanirda geri oder.

X