Arkadaşlar benim sorum arkadaşım için. İstanbul'da Zeynep Kamil'de tüp bebek yapan var mı ?

Maviboncuk58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2021
764
663
29
Merhaba arkadaşlar nasılsınız?Arkadaşlar arkadaşımin 5 yıldır çocuğu olmuyor. İstanbul'da Zeynep Kamil'de tüp Bebek yaptırmak istiyor☘️
1)Evlilik yıl şartını doldurduğu için ücreti nasıl oluyor?
2) ilaç için ya da başka şeylerden dolayı rapor nasıl veriyorlar?
3) adetliyken sürece başlatırlar mı? Ya da adet olmadan önce gitsin mi?
4) adeti yeni bitti herhangi bir test yaptırsın mı şimdiden önceden yapılan zoraki testleri var mı?
Yardımcı olursanız çok sevinirim canlarım 🌷😇

Arkadaşım zeynep kamilde önce normal zamanda gidebilir. Ancak rapor için baya Bi koşturmaca oluyor. Genel cerrahi anestezi dahiliye psikaytri bölümlerinden muayne olması lazım onay için gerekli tahliller ultrason vs hepsi bittikten sonra işleme başlanıyor. Sigorta prim günü evlilik cüzdanı. Bu demektir ki 1ay en erken. Sonrasında eğer rapor çıkarsa ilaç tedavisi regl olunca başlar ilaçlarda nerden baksan 8bin tutar raporlu. Yumurta toplama da 5bin civarı dır şuan. Daha sonra ek ilaçlar işin içine giriyor eğer embriyo oluşursa. Tabi özele göre iyi fiyat ancak. Eğer amh düşüklüğü ve azosperm yoksa önce iki aşılama ile başlatılıyor. Direk tüp bebek geçilmiyor. Devletin prosedürü bu şekilde. Yani ben tüp bebek yaptırcam desen bile yapmıyorlar

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Arkadaşım antalya da 6 ay önce bir kere aşılama yapmıştı ama tutmadı ikincisini yapmadı . Dosyası orda vardı bu süreçlerden tekrar geçmesi veya ikinci aşılamayı da yapması gerekiyor mu. Gerekiyorsa eğer rapor almak için gideceği bölümlerden tek tek mhrsden mi randevu alması gerekir yoksa tüp bebek merkezi yönlerdirmesiyle randevu almadan görünebilir mi? Direkt tüp bebek olmayı talep edebilir mi ?

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Arkadaşım antalya da 6 ay önce bir kere aşılama yapmıştı ama tutmadı ikincisini yapmadı . Dosyası orda vardı bu süreçlerden tekrar geçmesi veya ikinci aşılamayı da yapması gerekiyor mu. Gerekiyorsa eğer rapor almak için gideceği bölümlerden tek tek mhrsden mi randevu alması gerekir yoksa tüp bebek merkezi yönlerdirmesiyle randevu almadan görünebilir mi? Direkt tüp bebek olmayı talep edebilir mi ?
Öncelikle arkadaşınız antalyada yaşıyorsa oradaki şehir hastanelerine fırsat versin derim çünkü diğer türlü sürekli gel gitle geçecek süreç ve rapor çıkarmakta uzun işlem, öncelikle 2 tane gonalf ile aşılama şartını doldurması şart ekstra özel durumu yoksa(amh, genetik,spermle) alakalı eğer iki kere gonalf ile iğneli aşılama olmadıysa geçemez, sonrasında eşlerden birinin 900gün primi olması lazım ve 3 yıl evlilik şartı var. İlk önce eğer tüp bebek yaptıracaksa bu şartları sağlıyorsa infertilite bölümüne başvuracak ve sonrasında evrak verilecek evrakta olanlarıda az çok diyeyim size ben zeynep kamilde tedavi görmüyorum ama az çok heryer aynı diye size ayrıntılı anlatıyorum. Adetin ikinci günü hormon tahlilleri vercek ve ultrasona girmesi lazım. Eşi sperm örneği ve kan vermesi lazım ki bunlar genelde erkekte aynı gün olmuyor sperme gün veriliyor sonrasında sonuç çıkınca erkeğin ürolojiye onaylatılıyor, kadında zeynep kamil mamogragfi isteyebilir, smear isteniyor, pskiyatri dahiliye onayları isteniyor, kimlik fotokopi nüfus kayıt örnekleri vs. anlıcağınız zeynep kamilde süreç çok uzun bu evraklar tamamlanınca rapor çıkıyor. Sonrasında adetken ilaçlara başlanıyor eğer yaşayan bir çocuğu yoksa (devlet ilaçların %80 karşılıyor %20 sini bizler ödüyoruz ama buda aşağı yukarı yılbaşından sonra 10a yakın olur zamlarla) tedavi ücretine gelirsek hastanelerin ortalama fiyatını belirteyim 10 ile 13arası ekstra, ama tabi arkadaşınızın çocuğu varsa ne ilacı ne tedaviyi karşılar direk özel fiyattan hepsi eğer ekstra aklınıza takılan birşey olursa yardımcı olurum 🧡

X