Arkadaşlar dün ailemi iftara çağırdım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

girisimcii

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2024
46
36
27
Abimler ,annemi ve babamı sonra işte yemek yaptık eşimle tatlı yaptım. Onlarda eve bize geldiklerinde tatlı getirmisler ama bakamadım zaten çorbada yetismedi son 1 saatte yaptim sonra bulaşık çıktı vs derken kim ne getirmiş diye bakamadım yemekten sonra da çay yaptık yaptığım tatlıdan koydum sonra çerez koyalim mi? dedim onlarda yok gerek yok dediler .Giderkende anneme dedimki onun tatlı getirdiğini biliyorum da abimgilin ne getirdiğine bakamamistim tatlidanda koymadım koysa miydim ? Dedim. Sonrada iste kendim tatlı yapmıştım ondan koydum diye aklıma da gelmedi yok dedi annem neyse zaten tatlı yapmışın dedi. Ertesi gün bugün yani yazmış bana tatlilardan koymadın kalan yemekten evdeki abine koysaydın seni cimri demeye başladı. Eşin senden iyi dedi ama şunu soyleyim ne zaman ailem gelse eve onun için yapılan market alışverişi genelde ben ödüyorum tam o vakit eşimin de parasi kalmıyor ikimizde çalışıyoruz ayın 15 gunu o 15 gunu ben yardımcı oluyorum eve .Canım çok sıkıldı bu duruma takmiyim mi ?sizce .Nedense memnun edemiyorum annemi

Öyle bir anlatmışsınız ki sanki her şey hızlı çekimde 3x yaşanmış
Yemek bitti tatlı koyuyorsunuz tabakları misal kendi yaptığınızı koyarken açın kutuları yanına da onların getirdiğinde koyun kimseye söz kalmasın
Kalan yemegi teklif etmek benimde aklıma gelmezdi bu arada
Anneyi memnun etmeye gelince olmazsa olmasın kendi bilir uğurlar olsun

Abimler ,annemi ve babamı sonra işte yemek yaptık eşimle tatlı yaptım. Onlarda eve bize geldiklerinde tatlı getirmisler ama bakamadım zaten çorbada yetismedi son 1 saatte yaptim sonra bulaşık çıktı vs derken kim ne getirmiş diye bakamadım yemekten sonra da çay yaptık yaptığım tatlıdan koydum sonra çerez koyalim mi? dedim onlarda yok gerek yok dediler .Giderkende anneme dedimki onun tatlı getirdiğini biliyorum da abimgilin ne getirdiğine bakamamistim tatlidanda koymadım koysa miydim ? Dedim. Sonrada iste kendim tatlı yapmıştım ondan koydum diye aklıma da gelmedi yok dedi annem neyse zaten tatlı yapmışın dedi. Ertesi gün bugün yani yazmış bana tatlilardan koymadın kalan yemekten evdeki abine koysaydın seni cimri demeye başladı. Eşin senden iyi dedi ama şunu soyleyim ne zaman ailem gelse eve onun için yapılan market alışverişi genelde ben ödüyorum tam o vakit eşimin de parasi kalmıyor ikimizde çalışıyoruz ayın 15 gunu o 15 gunu ben yardımcı oluyorum eve .Canım çok sıkıldı bu duruma takmiyim mi ?sizce .Nedense memnun edemiyorum annemi
Üşenmeden konu mu açtınız bu sebepten:)

Laf taşıyor. İrite edici. Diyelim dedi demesi mi lazım size. Heleki kendi ailen bir eksiklik varsa üstünü kapatır ki eksiklikte sayilmaz unutulabilir. Bende görüncemler geldiğinde getirdikleri tatlıyı çıkarmayı unutmuştum kendim tatlı yapmistim aklıma bile gelmedi zaten dondurmaydi buzluğa koyunca gözümün önünde olmayınca unuttum yani. Gittikten sonra aklıma geldi akşam hemen yazdım kusura bakmayın unuttum getirdiğiniz tatlıyı çıkarmayı dedim n'olacak sanki dedi üzerinde bile durmadık daha fazla hele ki kendi aileniz ise sorun olmaması lazim

Misafir bir şey getirdiyse ikram edilir. Yanlış olmuş yaptığınız. Kalanları yanına vermek tercih meselesi tabi, yakınlarımsa ben veriyorum bizde yenmiyor çünkü kalanlar.

Öyle bir anlatmışsınız ki sanki her şey hızlı çekimde 3x yaşanmış
Yemek bitti tatlı koyuyorsunuz tabakları misal kendi yaptığınızı koyarken açın kutuları yanına da onların getirdiğinde koyun kimseye söz kalmasın
Kalan yemegi teklif etmek benimde aklıma gelmezdi bu arada
Anneyi memnun etmeye gelince olmazsa olmasın kendi bilir uğurlar olsun
Özet halinde yazdım daha bir sürü dedigi var tabi zaten kiloda almışsın dedi iyice ye dedi hepsini

Getirilen tatlidanda tabaklara konulur, onu kaldırıp bı köşeye bırakmazsin. Çorba niye yetişmedi misafir cagiriyosan hazırlığı önceden yapmak gerekir, eğer ogun isten gelmistim diyeceksin izin günü cagirmalisin
Kendim zaten tatlı yapmıştım yemektede bol bol koydum doğru düzgün yemediler bende ikinci kez tatlı yemezler diye düşündüm

Kendim zaten tatlı yapmıştım yemektede bol bol koydum doğru düzgün yemediler bende ikinci kez tatlı yemezler diye düşündüm
Bende bu ramazan çok misafir cagirdim, kendimde herseferinde tatlı yapmstim tabağa hem kendi tatlimdan hemde getirdiklerinden koydum sende bidahakine öyle yaparsın

İkinci kez ikram edilmez zaten ilk kez mi misafir ağırlıyorsunuz? Sizin yaptığınız ve onların getirdiği tatlı aynı tabağa konup servis edilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X