Nikah Arkadaşlar Nikah İçin Sağlık Raporu Alırken Neler Yaşadınız? Uygulamalar Farklıymış..

valla Çankaya belediyesi her evrakı istiyor. Nüfus kayıdı dahil..... saglık raporu da.. internet sitesinde bildirilen herşeyi istiyorlar.....

arkadaşlar ben 1 hafta önce nikah için sağlık raporu araştırmasına girdim 150 tlye kadar para ödeyenler ve akşama kadar raporla uğraşanlar olmuş ankarada oturanlar keçiören gazinoda osmanlı pazarının ordaki sağlık ocağına gelin alt kata inin kan veriyosunuz yanınıza vesikalık resim almayı unutmayın ne filim ne akşama kadar bekleme burdan 5 dk içinde raporu dktra onaylatıp aldığınız kağıtla nikah dairesine gidin sonucu beklemenize gerek yok sonuç 10 gün sonra çıkıyor ister alın bilgi edinin isterseniz kalsın En Büyük TÜRKİYE

Arkadaşlar bende 19 mayısta evleniyorum geçen hafta sağlık raporu için aile hekimimize gittik bizi önce verem savaşa yolladı ciğer filmi çekildik sonra nüfus memurluğuna gidip evlilik ehliyet belgesi(sabıkalı nüfus kayıt örneği) aldık daha sonra sağlık ocağına yani aile hekimimize geldik tam kan vericez ben zaten korkuyorum nişanlım teselli ediyo 1 tüpcük alcaz acımaz ben elini tutarım vs. cesaret alarak gitmişim zaten kan alma odasına aman tanrımmm bir bakarım ki bana 2 büyük 1 orta boy tüp verdiler bunlar senin diye ama nişanlıma 1 büyük tüp hooop dedim noluyor bunlarda ne ? Ama kan alan hemşire acı gerçeği söyledi 1 tüp kan Aids,hepatit b,hepatit c,frengi birde kan grubuna bakıyorlar ortak tüpümüz bu ama benim diğer 2.büyük tüp kadınlık östrojen hormonu tatbiki için orta boy olan ise t3 , t4 yani guatr içinmiş kanı verdim ama ağlamaktan morardım inanın acıdan değil sinirden ayrımcılığa bakınız ya (çaktırmyın doktor erkek diye uyuzluk yaptığını düşünüyorum hala ) Ama bu testlerin işlermlerin hepicisi ücretsizdi.

Sevgiler.

merhaba arkadaşlar

biz geçen ay nikah işlemlerini hallettik kısaca anlatayım

küçükçekmece belediyesinin sitesinden gerekli tüm belgelerin ne olduğunu öğrendik. belediyenin yakınında Özel bir hastane var, işlemler uzun sürmesin diye sağlık raporumuzu oradan aldık ve bir saat içerisinde bu iş tamamlanmış oldu(ikimizin 120 tl tuttu). ben Eyüp'e bağlıyım, aile hekimim de orada fakat küçükçekmecedeki nişanlımın aile hekimi ikimizin sağlık raporunu da onayladı(o kadar yolu bi onay için gitmeme gerek kalmadı).küçükçekmece belediyesine gittik gün seçtik, tam hatırlamıyorum ama 60tl civarı bir ödeme yaptık(hafta içi-hafta sonu olmasına göre değişiyor, bizim hafta içi olduğu için biraz daha uygun). bir gün içerisinde bütün bu işlemleri halletmiş olduk. umarım bunlar yardımcı olur size

Arkadaşlar merhaba
Evlilik için başvurucaz ama şehirlerimiz farklı kimisi diyor gitmeden önce kendi şehrinden sağlık raporunu al yoksa başvuramazsın
ötekisi diyor sorun olmaz başvurduğun zaman ordaki hastaneden verirler problem olmaz napıcağımı şaşırdım kafam çok karıştı.
bu şekilde olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Bir de fotoğraf için arka fonun rengi farkediyor mu yarın fotoğraf çektiricem boşu boşuna olmasın

ben de bişey merak ediyorum, nikah salonunda yerimizi ayarladıktan sonra nikah işlemlerine başladığımızda bize farklı bir gün verme ihtimalleri yok değil mi :KK53:

merhabalar,
daha bugün nikah başvurusu için ilk adımı attım eyüp belediyesinden alacağız biz nikah gününü istenen belgeleri aşağıda belirttim. Kan tahlili için aile hekiminize(sağlık ocağı) gidip durumu anlatıyorsunuz sizden 3 tüp kan alıyor 3 farklı test içün. daha sonra verem savaş dispanserine gidip tüberküloz (akciğer filmi) çekiliyorsunuz 20 tl karşılığında. öğleden önce çekilirseniz bu filmi aynı gün içinde öğleden sonra alabiliyorsunuz. Daha sonrasında aldığınız akciğer filmi ile sağlık ocağına tekrar gidiyorsunuz yanınızda vesikalıkta olsun isteyeceklerdir çünkü. burada doktorun bu belgeler karşılığında size vereceği dr. raporu ile ilk belgeniz elinizde olmuş oluyor. sonra bağlı olduğunuz muhtarlığa gidip ikamet vs belgelerinizi toparlıyorsunuz. şimdilik edindiğim tecrübe bu kadar. devamını yazacağım yine

NİKAH AKDİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

• Eyüp Evlendirme Memurluğuna başvuruda bulunan evlenecek çiftlerden birinin Eyüp Belediyesi ilçe sınırları içerisinde ikamet etmesi yeterlidir.
  • Çiftlerin 5 adet vesikalık fotoğrafı (Son altı ay içerisinde çekilmiş ve fotokopi ile çoğaltılmamış)
  • Evlenecek Çiftlerin en son medeni hali işlenmiş resimli nüfus cüzdanlarının aslını getirmeleri gereklidir. Son 10 yılı aşan ve çok yıpranmış olan nüfus cüzdanları başvuruda kabul edilmeyecektir
  • Evlenecek çiftlerin sağlık kurum ve kuruluşlarından (Aile Hekimliğinden veya devlet hastanesinden alınabilir) sağlık raporları(Aile Hekimliğinden alınmayan raporlar Aile Hekimi tarafından onaylanmadan işlem tahsis edilmeyecektir.)
  • Mal rejimi talebi olan çiftler noterden yaptırdıkları mal rejimi talep belgesini müracaat sırasında vermek zorundadırlar.
  • Evlenecek çiftlerin birlikte müracaatı zorunludur.
  • Müracaat Saatleri: Hafta içi pazartesi, salı çarşamba, perşembe 08:30 – 12:30 ile 13:00-15:00 saatleri arasında, Cuma günleri saat: 08:30-12:30 arasında yapılmaktadır.
  • Müracaat evrakları alındığı tarihten itibaren 6 ay (180 gün) için geçerli olduğundan istenilen nikah günü bu tarih aralığını geçmeyecektir.
  • Kızlık soyadını kullanmak isteyen bayanlar gerekli matbu evrakı doldurarak Evlendirme Memuru önünde imzalayacaktır.
  • Başvuruya gelemeyen adayın evlenme başvurusu için Noterden üçüncü bir şahsa vekalet vermesi gereklidir.
  • Eksik evrak ile yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilemez.
  • esnasında yeminli tercüman bulundurulması zorunludur.

X