Artık baş edemiyorum tüm tavsiyelere açığım.

Çoluk yok çocuk yok .2 kişi 300 bin borç nasıl oldu böyle.evlilik için deseniz hadi 2 sene önce bu kadar pahalı değildi daha her şey.bari ev araba için olmuş olsun borcunuz.Eşiniz için de biraz da rahatmış diyeceğim.1haftada 20 bin ne demek?Her gün dışarda yeseler 4 kişi ortalama bin liradan 7 bin eder.

Konu sahibi konya yi ve az çok kültürünü bilirim . Bence siz çevreden alacağınız tepkiden korktuğunuz için bu paraziti hayatınızda bu kadar uzun süre tuttunuz. Bu adam sizin ömrünüzü ailesiyle birlikte yiyecek yuzsuzlukte bir an önce kurtulun aynı evde kalıp beslemeyn şunu Allah aşkına

Bu kadar ağzınıza geleni soyleyeceginize bu ilişkiyi kesmeniz ve evden yollamaniz daha mantıklı neyi bekliyorsunuz anlamadım

Çalışmayan tembel erkek asla düzelmiyor. Kardeşimden biliyorum. Çalışmaya gönlü olan bu kadar zaman mızmızlanmazdı zaten. Geçirdiği zamanı , sömürdüğü parayı kâr sayar bunlar.
Yeni evli olduğu için sorumluluga alışkın olmadığı için de olabilir. Belli olmaz. İsterse düzelir. İsterse tabi...

Yeni evli olduğu için sorumluluga alışkın olmadığı için de olabilir. Belli olmaz. İsterse düzelir. İsterse tabi...
Sorumluluk evlilikle gelen bir şey değil ki. Evli olmasa da çalışacak bu herif zaten. Annesi babası bakacak değil. Elin kızına yıkılmış o kadar...

Son 1 aydır bende böyle düşünüyorum, ailem şuan çok zor bir süreçte ciddi anlamda çok yıprandılar ilk kez babamı çok çaresiz gördüm 1,5 yıldır. Adamın derdinin üstüne birde ben çıkmayım diye sabrediyorum. Belli etmemeye çalışıyorum. Birazda ondan güç alıyor eşim belki de. Sabretmeye çalışıyorum ama gücüm kalmadı. Her ay başka bir hastalık çıkıyor vücudumda.
Bahane bulmayın lütfen. Bir şey olmaz kimseye siz eziyet çektiğiniz yerden boşandınız diye

Öncelikle herkese merhaba,
Yıllardır bu siteyi takip ediyorum ve faydalanıyorum hepinize paylaşımlarınız için teşekkürler birçok insanın yaşamına dokunuyorsunuz. Artık işin içinden çıkamadığım için fikrinizi almak istedim, vakit ayırıp okuyan yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.
2 yıllık evliyim, eşimle yaklaşık 8 senedir tanışıyoruz bunun 4 yılı sevgili olarak geçti. Okullarımız bitince araya mesafe girdi ve bu 4 yıl uzak mesafe ilişkisi olarak sürdü. Okulu benim memleketimde Konya da okuduk o İzmirde yaşıyordu. Her neyse evlendik benim tayinim memleketime çıktığı için konya da yaşamaya başladık. En baştan okumakla yaşamak bir olmaz iyi düşün diye defalarca kez söyledim uyum sağlarım dedi geldi. Ben atandım ama onun işi memurluk gibi değil, alanı özel sektörde daha çok yaklaşık 1 yıl iş bulamadı. Ben çalıştığım için kıt kanaat da olsa geçindik maddi sıkıntı olmadı. Bu arada 2 kez işe girdi fakat deneme sürecinde ayrıldı. Birinde deprem olunca çıkarıldı şirket küçülmeye gitti, birinde de patron çıkardı. Son girdiği yerde yaklaşık 10 aydır çalışıyor fakat her ay çıkmaya kalkıyor, sürekli başka bir sebepten bıktım diye söylenerek geliyor, o sebep çözülüyor öbür ay başka bir sebeple geliyor. İşsiz olduğu dönem ne yeni evliliğimi bilebildim ne doğru düzgün gönlümce alışveriş yapabildim. Evde akşama kadar yattı, sabaha kadar oturdu burnumdan getirdi hayatı. Sürekli söylendi, oyun oynadı saçma sapan tv izledi boş boş. Hala bazı borçlarımız var onları ödüyoruz.
Geçen ay işten çıktım dedi geldi yattı, dünya başıma yıkıldı 300 bine yakın borç var nereye çıktın dedim kavga ettik iş yerinde dedi yattı uyudu. Bir açıklama bile yok. O gün üzüntüden işte bile çalışamadım. Biraz söylendim sorumsuzsun vs diye kavga ettik 2 hafta benimle konuşmadı. İş yerinde kavga etmiş gerçekten onlarda 1 hafta izin vermiş kafanı dinle diye. Ben bu şehirde yaşamak istemiyorum aklım ailemde kalıyor vs diye ağzına geleni söyledi. Gittim izmire durumu anlattım ailesine birde siz konuşun dedim topladım getirdim, babasına beraber vakit geçirin oğlunla konuş işten şuan çıkma lüksü yok ben memur maaşıyla hem eve bakıp hem 300 bini ödeyemem dedim. Geldiler oturdular 1 hafta kardeşi annesi babası kaldı beraber vakit geçirdiler gezdiler yediler içtiler eğlendiler bizim harcamalar 2 katına çıktı. Ben sabah işe gittim akşam gelip yemek yaptım. Kardeşine alışveriş yapmış 5 bin liralık kıyafet vs annesine babasına almış bişeyler, gezmeydi yemeydi içmeydi kredi kartı 21 bin olmuş.
Babası ben konuştum çıkmayacak tembihledim vs dedi defalarca. Ailesinden ayrı şehirde olduğu ve her seferinde psikolojim bozuldu dediği için o bi hafta hiç müdahale etmedim gönüllerince vakit geçirdiler. Yılbaşındada beraber vakit geçirdik bugün sabah gittiler. Tüm gün ev temizledim, gönlü olsun diye en sevdiği yemeği yaptım vs işten geldi yedik içtik otururken ben bugün dilekçe verdim işten çıktım son 1 hafta gidip geleceğim ilişiğim kesilecek dedi.
Başımdan aşağı kaynar sular döküldü bağırdım çağırdım o da bana bağırdı, söylenme olay kavgaya döner dedi bende gittim odaya yattım. Şuan sinirden kudurmak üzereyim. Resmen kandırdı oyaladı beni ailesi varken. Ve zaten çok olan borcumuz son haftayla beraber daha da çoğaldı.
Bu kadar taviz gösterme sebebim babasının ciddi bir hastalığı olması, o babası hastayken ondan ayrı olduğu ve borcumuzdan dolayı maddi olarak da yardım edemediği için vicdan azabı çekiyor ya da bana öyle duygu sömürüsü yapıyor bilmiyorum. Hastalık biz evlendikten sonra ortaya çıktı. Sürekli alttan almaktan bıktım, ağzımı açsam hastalık öne sürülüyor ve ben vicdansız anlayışsız oluyorum. İşten çıkınca sadece maddi değil manevi olarak da beni çok bunaltıyor sürekli yatıyor, ne iş yapabiliyorum ne birini davet edebiliyorum. İkindiye doğru uyanıyor, sürekli depresif depresif konuşuyor. Ciddi anlamda o süreçte bıktım bir daha o dönemi yaşamak istemiyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum.
Adam resmen çalışmak istemiyor, ama bunu yüzüne söyleyince kıyamet kopuyor, şuan boşanabilecek bir durumda değilim bazı ailevi sorunlar nedeniyle. Ama böyle de boğuluyorum, sürekli kaygı içerisindeyim, kalbim hep ağzımda stresten hastalandım. O da umrunda değil, yalandan üzüldüm diyor doktor stresten uzak dur diyor bu adam her gün başka bir stres buluyor. Artık ona da inanmıyorum.
Lütfen bana bir yol gösterin, hayattan keyif almayı bırakın uyanık olmak bile istemiyorum artık, hayallerim yok oldu gitti, tüm neşemi kaybettim çabala çabala adam aynı. Ben en güzel yıllarımız diye özendikçe burnumdan getiriyor. Yemekler yapıyorum, hediyeler alıyorum sevdiği şeyleri yapıyorum o da bana yapıyor bunları ama sonunda öyle saçma birşey yapıyor ki hepsini unutturuyor. Kendime odaklanmak istiyorum ona da maddi anlamda izin vermiyor. Borçları düşünmekten uyuyamıyorum. Maaşım var sözde ama bir kazak alırken 2 kere düşünüyorum ya işten çıkarsa zaten bir sürü borç var diye. Kendi halime üzülüyorum eskiden istediğim gibi harcardım. Biliyorum bu adam düzelmez ama boşanacak duruma gelene kadar nasıl psikolojimi koruyacağım? Kaygı bozukluğu var dedi doktor doktorun dediklerini de yapıyorum ama evde yaşananlardan yine başa dönüyorum.
Cevap yazan okuyan herkese teşekkür ederim dağınık oldu yazı ama kafamı toplayamadım. Lütfen kalbimi kırmayın iyi değilim zaten.
Bosanamiyorsan bile evden gonder ama slinden ortal odediginiz kartlari al .gitsin orada babasina baksin ama senin parani harcamasin .ama akilla ir mi sanmam bu zihniyetti biri omru boyunca senin uzerinden gecinmeye calisacaktir .bu isin eninde sonunda varacagi yer bosanmak .calismayan adamla olmaz .

Bosanmaktan baska care gorunmuyor ayrica erkegin calismamasi guclu bir bosanma nedeni
Bu kadar borcun sebebi ne peki? Mesela ev araba falansa satip borclari kapatin
Ayrica her ne olursa olsun sagliginiz iyi degilse hic bir seyin kiymeti yok
Psikolojik destek alin diyecektim.ama zaten kaygi bozuklugu teshisi konmus anlattıklarıniza bakilirsa yasamamak mümkün değil zaten
Babaniz üzülür ama sizin bu kadar aci çekiyor oldugunuzu bilse daha cok üzülürdü bosaninca baba kurtuldum dediginizde emin olun sizin şu an dusundugunuzden daha az uzulecektir.
Anksiyete zaten herseyi dusunmek ve gelecek kaygisindan oluyor ben de borcla yapamayan biriyim maas yatsa da kredi kartini kapatsam diyorum pandemide anksiyete tedavisi gordugum icin sizin ne yasadiginizi derinden hissettim gercekten
Bu adam size kambur , yük
Emin olun onca borcu tek basiniza daha rahat odersiniz esiniz borcunuzu arttiran bir faktor çünkü
Size tavsiyem biraz izin alın uzaklasin esinize de ya kendini duzelt ya da bosaniyoruz diye resti çekin baban hasta diye alttan aldim ama artik yeter ben de hastalandim hatta memuriyetten istifayi bile düşünüyorum hic bir sey sağlığımdan önemli degil.diyin
Cogu erkek esi memur olsun ki somurebileyim.ister maalesef yasadim gördüm o yuzden bekarim.zaten
Erkeklere o rahatlığı vermemek lazim

Issiz oldugu icin sizden nafaka istemez umarim .
memur oldugu icin suclu gosterip isteyebilir ha hakim vermez belki ama tavsiyem konu sahibinin bir avukat destegiyle dava acmasi çünkü bir yorumda okudum protokolü hazirla okeyim demis hic inanmayin avukatla ilerleyin
Çalışmıyor borc yapiyor ben ödüyorum ailesi gelse de biz de gitsek harcamalar ustume kaliyor evde bos bos yatiyor ayrica bu kadar sorumlulugu ustlenmekten kaygi bozuklugu tedavisi görüyorum evlilige dair sorumluluk almiyor dediginizde hem borçlari odetirsiniz hem tazminat talebinde bulunursunuz anlasmali bitsin derseniz araba benim dersiniz kalan borcu da yariya bölün ev kac odali bilmiyorum ister ailenizin yanına dönün ister daha küçük ve ekonomik bir ev tutun 150 bin bir sekilde odenir önemli olan sagliginiz

Yıllardır bu siteyi takip ediyorum ve faydalanıyorum hepinize paylaşımlarınız için teşekkürler birçok insanın yaşamına dokunuyorsunuz. Artık işin içinden çıkamadığım için fikrinizi almak istedim, vakit ayırıp okuyan yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.
2 yıllık evliyim, eşimle yaklaşık 8 senedir tanışıyoruz bunun 4 yılı sevgili olarak geçti. Okullarımız bitince araya mesafe girdi ve bu 4 yıl uzak mesafe ilişkisi olarak sürdü. Okulu benim memleketimde Konya da okuduk o İzmirde yaşıyordu. Her neyse evlendik benim tayinim memleketime çıktığı için konya da yaşamaya başladık. En baştan okumakla yaşamak bir olmaz iyi düşün diye defalarca kez söyledim uyum sağlarım dedi geldi. Ben atandım ama onun işi memurluk gibi değil, alanı özel sektörde daha çok yaklaşık 1 yıl iş bulamadı. Ben çalıştığım için kıt kanaat da olsa geçindik maddi sıkıntı olmadı. Bu arada 2 kez işe girdi fakat deneme sürecinde ayrıldı. Birinde deprem olunca çıkarıldı şirket küçülmeye gitti, birinde de patron çıkardı. Son girdiği yerde yaklaşık 10 aydır çalışıyor fakat her ay çıkmaya kalkıyor, sürekli başka bir sebepten bıktım diye söylenerek geliyor, o sebep çözülüyor öbür ay başka bir sebeple geliyor. İşsiz olduğu dönem ne yeni evliliğimi bilebildim ne doğru düzgün gönlümce alışveriş yapabildim. Evde akşama kadar yattı, sabaha kadar oturdu burnumdan getirdi hayatı. Sürekli söylendi, oyun oynadı saçma sapan tv izledi boş boş. Hala bazı borçlarımız var onları ödüyoruz.
Geçen ay işten çıktım dedi geldi yattı, dünya başıma yıkıldı 300 bine yakın borç var nereye çıktın dedim kavga ettik iş yerinde dedi yattı uyudu. Bir açıklama bile yok. O gün üzüntüden işte bile çalışamadım. Biraz söylendim sorumsuzsun vs diye kavga ettik 2 hafta benimle konuşmadı. İş yerinde kavga etmiş gerçekten onlarda 1 hafta izin vermiş kafanı dinle diye. Ben bu şehirde yaşamak istemiyorum aklım ailemde kalıyor vs diye ağzına geleni söyledi. Gittim izmire durumu anlattım ailesine birde siz konuşun dedim topladım getirdim, babasına beraber vakit geçirin oğlunla konuş işten şuan çıkma lüksü yok ben memur maaşıyla hem eve bakıp hem 300 bini ödeyemem dedim. Geldiler oturdular 1 hafta kardeşi annesi babası kaldı beraber vakit geçirdiler gezdiler yediler içtiler eğlendiler bizim harcamalar 2 katına çıktı. Ben sabah işe gittim akşam gelip yemek yaptım. Kardeşine alışveriş yapmış 5 bin liralık kıyafet vs annesine babasına almış bişeyler, gezmeydi yemeydi içmeydi kredi kartı 21 bin olmuş.
Babası ben konuştum çıkmayacak tembihledim vs dedi defalarca. Ailesinden ayrı şehirde olduğu ve her seferinde psikolojim bozuldu dediği için o bi hafta hiç müdahale etmedim gönüllerince vakit geçirdiler. Yılbaşındada beraber vakit geçirdik bugün sabah gittiler. Tüm gün ev temizledim, gönlü olsun diye en sevdiği yemeği yaptım vs işten geldi yedik içtik otururken ben bugün dilekçe verdim işten çıktım son 1 hafta gidip geleceğim ilişiğim kesilecek dedi.
Başımdan aşağı kaynar sular döküldü bağırdım çağırdım o da bana bağırdı, söylenme olay kavgaya döner dedi bende gittim odaya yattım. Şuan sinirden kudurmak üzereyim. Resmen kandırdı oyaladı beni ailesi varken. Ve zaten çok olan borcumuz son haftayla beraber daha da çoğaldı.
Bu kadar taviz gösterme sebebim babasının ciddi bir hastalığı olması, o babası hastayken ondan ayrı olduğu ve borcumuzdan dolayı maddi olarak da yardım edemediği için vicdan azabı çekiyor ya da bana öyle duygu sömürüsü yapıyor bilmiyorum. Hastalık biz evlendikten sonra ortaya çıktı. Sürekli alttan almaktan bıktım, ağzımı açsam hastalık öne sürülüyor ve ben vicdansız anlayışsız oluyorum. İşten çıkınca sadece maddi değil manevi olarak da beni çok bunaltıyor sürekli yatıyor, ne iş yapabiliyorum ne birini davet edebiliyorum. İkindiye doğru uyanıyor, sürekli depresif depresif konuşuyor. Ciddi anlamda o süreçte bıktım bir daha o dönemi yaşamak istemiyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum.
Adam resmen çalışmak istemiyor, ama bunu yüzüne söyleyince kıyamet kopuyor, şuan boşanabilecek bir durumda değilim bazı ailevi sorunlar nedeniyle. Ama böyle de boğuluyorum, sürekli kaygı içerisindeyim, kalbim hep ağzımda stresten hastalandım. O da umrunda değil, yalandan üzüldüm diyor doktor stresten uzak dur diyor bu adam her gün başka bir stres buluyor. Artık ona da inanmıyorum.
Lütfen bana bir yol gösterin, hayattan keyif almayı bırakın uyanık olmak bile istemiyorum artık, hayallerim yok oldu gitti, tüm neşemi kaybettim çabala çabala adam aynı. Ben en güzel yıllarımız diye özendikçe burnumdan getiriyor. Yemekler yapıyorum, hediyeler alıyorum sevdiği şeyleri yapıyorum o da bana yapıyor bunları ama sonunda öyle saçma birşey yapıyor ki hepsini unutturuyor. Kendime odaklanmak istiyorum ona da maddi anlamda izin vermiyor. Borçları düşünmekten uyuyamıyorum. Maaşım var sözde ama bir kazak alırken 2 kere düşünüyorum ya işten çıkarsa zaten bir sürü borç var diye. Kendi halime üzülüyorum eskiden istediğim gibi harcardım. Biliyorum bu adam düzelmez ama boşanacak duruma gelene kadar nasıl psikolojimi koruyacağım? Kaygı bozukluğu var dedi doktor doktorun dediklerini de yapıyorum ama evde yaşananlardan yine başa dönüyorum.
Cevap yazan okuyan herkese teşekkür ederim dağınık oldu yazı ama kafamı toplayamadım. Lütfen kalbimi kırmayın iyi değilim zaten.
Yorumları okudum.Hala davayı o açsın marta kadar hayatı zehir edecem gitsin dava açsın diyorsun.Bence sen boşanmak istemiyorsun.Ya niye bekliyon aç davayı koy tekmeyi kıçına.Hala bakıcılık yapacaksın bu adama.2 hafta sonra ağzından girip burnundan çıkıp seni kandıracak.Bence sen bunu istiyorsun.Aç davayı kurtul şu parazitten.Ayrıca protokolü hazırla okeyim demişsin yok evi zaten bırakır zaten diyordu demişsin.O dediklerine bakma bu adamda aileside şerefsiz bir parazit.Boşanma zamanı gelince turlü iftiralarla evide tazminatta nafakada isterler.Gözünü açık tut biraz.Biir avukatla konuş mutlaka yol haritası belirleyin.Bu kadar iyi niyetli olma kardeş ya donuna kadar isteyecek bir sülük aileyle karşı karşıyasın göremiyor musun?Avukatla konuş, marta kadar zehir edecem ayaklarını geç ve bu parazitlerin kıçına tekmeyi bas.Marta 2 3 ay var deme o geçen 2 3 ay az gibi ama bir daha geri gelmeyecek biran önce kendi hayatına dön.Bu sülüklerle geçen her dakika kendi hayatından ve ailenden kaybettiğin zamanlar gör bunu.
Dediklerimi yanlış anlamanı istemem ama ne yazık ki hala çoğu şeyi göremiyorsun ve yanlış yolda ilerliyorsun.Maddi manevi psikolojik çok şey kaybedersin bu düşüncelerle.Gözünü aç artık.
Ayrıca son durumunuzu merak ettim noldu harbiden merak ettim🙄🙄

Son düzenleme:
Konu sahibi cok naif iyi niyetli adam ve ailesi tam sömürücü umarım barıştık diye gelmez çünkü adam tanımış karısını o bana nasil olsa bakar bosamaz diye rahat simdi gördü ciddiyeti anladı iyilik perisi olur çıkar aman kanma bunlara bu adam düzelmez

arkadasimin ablasinin yasadigi durumun aynisini yasiyorsunuz. kadin ogretmen adam da bir iste tutunamayan biri. kadin surekli borc oduyor adamin ne yaptigi belli degil, bunlar evlendiginde (2014 yiliydi) 20 bin olan borc oldu kisa zamanda 50 bin adam kadinin uzerine oyle abanmis ki bi sure sonra kadinin takilarini calip calip yiyormus dusunsenize. e nasil olsa ev gecindiren biri var, kredi karti borclari da odeniyor, adam ailesine diledigi gibi harciyor ediyor. hatta kadindan para alip ailesine gonderiyir. kadin bi sabah dugunde babasinin taktigi kolyeyi ariyor bulamiyor derken yani calma bu sekilde baslamisken tek tek gitti kadinin takilari. ki bu kadin da evlendiginde 38 yasindaydi, adam da 40 civariydi. bakin adam olmayan 7 sinde de 70 inde adam degil. kendinizi kurtarmaya bakin. en azindan simdi bosanirsaniz 300 binlik borcun yarisini odersiniz sadece. hem de cocuk yokken bosanin. sonra gitsin sunepe sunepe yasasin siz de yolunuza bakarsiniz

Ev kredisi adamın üstüneyse ev de adamın üstünedir.Borcunu siz ödüyorsunuz ama.siz ev araba senin demesine bakmayın.Evden de pay alırsa napacaksınız kuruş katkısı olmadan hemde.Beklemeden iyi bi avukat bulmanız lazım

Ayy aynı benim babam yıllarca annemi yedi bitirdi. iş beğenmez, yatar uyur bıkmadan uyuyabilir. parası olmadığı halde borç takar bizim icralık yapar. Bütün bankalardan kara kalemli adam ya. Garibim annemde hem beni büyüttü hem çalıştı hem evine baktı. büyüdükçe kırk defa ayrıl dedim ayrılmadı. kendini sinir hastası etti annem. üstüne de babannemler falan. babam 60 yaşında yeni iş buldu da tutundu. ( çalış emekli ol ben sana elden ayaktan düştüğünde bakmam dedim diye yani) yani annemin her şeyi gittikten sonra hiç bir anlamı yok yani. borcu harcı düşünmeyin gençliğinizden sağlığınızdan olmayın boşanın. bir de aman aman çocuk yapmayın sakın

X