Artık baş edemiyorum tüm tavsiyelere açığım.

Özellikle şu dönemde erkeğin öyle bir lüksü yok kıçını kaldırıp çalışacak. Geçenlere yazmıştım bir konuda ; sabah ezan vaktinden önce balkona çıkarım yemin ederim erkekleri geçtim kadınlar bile ezan okunmadan bürünmüş sarılmış atkılara başını öne eğen gidiyor çokmu memnunuz hayır ama mecburuz . Doğduğumuz değil doyduğumuz şehirlerdeyiz

Bu saatten sonra kendinizi düşünün. Bu adamın çalışmaya niyeti yok o çok açık. Daha nereye kadar idare edeceksiniz? Yalnız olsanız daha güzel sorunsuz bi hayatınız olacak. Ailesi konuşur diye çağırmişsiniz oda olmamış. Ayrılmaktan baska çare yok gibi gözüküyor

Ailesel problem seni etkilemesin bu kadar yiprancağına çaba da görmüyorsan evi terk et kendi başına sonradan düzen oluşturup tek başına da geçinirsin. Bu aileci ve kendi ailesini yönetemeyen adamla daha fazla evli kalmamalısın.
Ayrıca lütfen iyice korun çocuk yapma.
Evet, ben fazla müsamaha gösterdim o tepeme çıktı. Aile olarak beni hala kabul etmiş değil. İnsan yerine koyup haber bile vermemiş işten çıkarken. Başka bir şehre atama isteyebilirim martta onu bekliyorum, ne olursa olsun fırsatı bulduğum an gideceğim o da annesine gitsin

Bu ay asla ödemeyeceğim ödesin nasıl öderse yerken bana sormadılar. Dün sinirimden ağlayacaktım, bi kazak alacağım 5 gündür en uygununu arıyorum, marka tek bir kıyafetim yok. Yanlış anlaşılmasın marka takıntım olduğundan değil. Maaşım azımsanacak bir miktar değil ama daha kaliteli tek bir eşya alamadım kıyıpta. İsterse hapse atılsın ödemeyeceğim.
Ha alnından opuyorum seni lütfen sozunun arkasında dur ve o istediğin kazağın 2 rengini birden al. Senden kıymetli mi ?

Son 1 aydır bende böyle düşünüyorum, ailem şuan çok zor bir süreçte ciddi anlamda çok yıprandılar ilk kez babamı çok çaresiz gördüm 1,5 yıldır. Adamın derdinin üstüne birde ben çıkmayım diye sabrediyorum. Belli etmemeye çalışıyorum. Birazda ondan güç alıyor eşim belki de. Sabretmeye çalışıyorum ama gücüm kalmadı. Her ay başka bir hastalık çıkıyor vücudumda.
Babanız bu durumda olduğunuzu bilse daha çok üzülmeyecek mi? Psikolojiyi çok önemsemiyor insanlar gözle görmedikleri için ama fiziksel şekilde de hasta olabilirsiniz bu şekilde. Öyle olsa babanız için daha mı iyi olacak?

Özellikle şu dönemde erkeğin öyle bir lüksü yok kıçını kaldırıp çalışacak. Geçenlere yazmıştım bir konuda ; sabah ezan vaktinden önce balkona çıkarım yemin ederim erkekleri geçtim kadınlar bile ezan okunmadan bürünmüş sarılmış atkılara başını öne eğen gidiyor çokmu memnunuz hayır ama mecburuz . Doğduğumuz değil doyduğumuz şehirlerdeyiz
Bende o saatlerde otobüsle gidiyorum. 3 vasıta defalarca anlattım inşaatta çalışmıyorsun ben sabah görüyorum adamlar donuyor çalışırken şükret diye ama onun oynamaya gönlü yok yerim dar diyor. Artık katlanamayacağım kaprislerine

öyle de böyle de harcama oluyorsa onu psikolojik tedavi için ikna edin kendiniz de gidin ortak şeyler için 5 kurul bile vermeyin. Babasının hastalığını kullanmış. Aile gelince harcama yaptırmaz (bizde öyle ödeme savaşı veriyoruz iki taraf ta öyle) bunlar kendini yıkmış üstünüze. Evden de gönderin gitsin ailesiyle takılsın madem işsizse. Kartları patlayınca babasına ödettirsin. Siz onun annesi değilsiniz.

Evet, ben fazla müsamaha gösterdim o tepeme çıktı. Aile olarak beni hala kabul etmiş değil. İnsan yerine koyup haber bile vermemiş işten çıkarken. Başka bir şehre atama isteyebilirim martta onu bekliyorum, ne olursa olsun fırsatı bulduğum an gideceğim o da annesine gitsin
Hah çok da güzel olur mal gibi kalsın Konya’da ama bu süreye kadar kendinizi kullandırtmayın ayar oldum bay prensese

Boşanman gerek yada adamı evden postala gitsin babasının yanına mı gider bir yerde iş mi bulur kendi problemi
Bir bakmışsın 10 sene geçmiş hala sabit iş bulamamış senin yılların geçmiş
Ailesi ile de iyi olma, bulmuşlar memur gelin evde bitki taklidi yapan oğlunu başına istermi hiç? Azcık canının kıymetini bil
Evde çalışsa senin bir iş sorumluluğun olsa geçici süreç der destek ol derim ama bu ne böyle parazit gibi

Hah çok da güzel olur mal gibi kalsın Konya’da ama bu süreye kadar kendinizi kullandırtmayın ayar oldum bay prensese
Tam olarak prenses, küser ben konuşana kadar konuşmaz, iki de bir psikolojisi bozulur. Bazı markalar olmazsa giymez, yemek istediği gibi olsa yemez alttan ala ala tepeme çıkardım. Suç bende

Bu kadar taviz gösterme sebebim babasının ciddi bir hastalığı olması, o babası hastayken ondan ayrı olduğu ve borcumuzdan dolayı maddi olarak da yardım edemediği için vicdan azabı çekiyor ya da bana öyle duygu sömürüsü yapıyor bilmiyorum.
Babası hasta olduğu için ona maddi destek olmak isteyen adam akşama kadar yatıp geviş getirmez.
Gerekirse en ağır işlerde çalışır ve babasına destek olur.
Vicdan azabı çektiğini hiç sanmıyorum, sizi manipüle etmek için güzel bahane.

Hastalık biz evlendikten sonra ortaya çıktı. Sürekli alttan almaktan bıktım, ağzımı açsam hastalık öne sürülüyor ve ben vicdansız anlayışsız oluyorum.
Vicdansız ve anlayışsız olan siz değil eşiniz, hatta eşinizin ailesi.
O kadar borcunuz varken iş bırakıyor, bir şey söyleyince "kavgaya döner" diye tehdit ediyor, sizin emeğinizle geçinip akşama kadar sırt üstü yatıp geviş getiriyor. Sonra da vicdansız siz oluyorsunuz, öyle mi?
"Oldu paşam, başka emrin var mı?" derler adama.
Ailesi de eşinizden farklı değil. Hem iş sorunu hem de borcunuz olduğunu biliyorlar.
Ama yiyip içip, hediyeler aldırıp masrafa sokup keyif çatıyorlar.
İnsan böyle olduğunda masraf yaptırmaz, hatta mümkünse destek olmaya çalışır.
Valla, eşiniz de ailesi de "bulduk memur kızı, mecbur hepimize bakacak" modundalar gibi.
Duygu sömürünü fark edip, gerekirse yüzüne vurup resti çekmenizi tavsiye ederim.
Yoksa daha çok kullanırlar sizi.
Ve çok çok dikkatli korunup hamile kalmamaya dikkat edin.

Son düzenleme:
Boşanman gerek yada adamı evden postala gitsin babasının yanına mı gider bir yerde iş mi bulur kendi problemi
Bir bakmışsın 10 sene geçmiş hala sabit iş bulamamış senin yılların geçmiş
Ailesi ile de iyi olma, bulmuşlar memur gelin evde bitki taklidi yapan oğlunu başına istermi hiç? Azcık canının kıymetini bil
Evde çalışsa senin bir iş sorumluluğun olsa geçici süreç der destek ol derim ama bu ne böyle parazit gibi
Bitkinin bile faydası var gözün gönlün açılır baktıkça

Babanız bu durumda olduğunuzu bilse daha çok üzülmeyecek mi? Psikolojiyi çok önemsemiyor insanlar gözle görmedikleri için ama fiziksel şekilde de hasta olabilirsiniz bu şekilde. Öyle olsa babanız için daha mı iyi olacak?
Evet babama çok düşkünüm o da bana öyle. Benim böyle çabaladığımı duysa çok üzülür ondan kıyamıyorum. Çok ağır şeyler yaşadı benden bari yüzü gülsün dedim ama yapamıyorum. İşin garibi eşim babamla çok iyi anlaşıyor adam yıkılacak duyunca. En çok babama üzülüyorum zaten. Gün yüzü göremedi şu ömründe

X