Artık Saçım Kalmadı Çok Kötü Hissediyorum.. (Dr/tedavi vb önerilerinizi yazar mısınız)

Merhaba benimde liken planus rahatsızlığım var tepe bölgesinde saç dökülmesi var maalesef ilaç kullansamda doktor orada çıkmaz dedi başka yerlere sıçramasın diye ilaç verdi bende deneyeceğim günlük mü yaptınız kürü
Günlük değil haftalık yapıp buzdolabında muhafaza ettim

Tabi ki taze veya kuru biberiye o an ki duruma göre y taze ya kuruyla hazırlıyorum haftalık olarak yapıyorum ki bayatlamasın göz kararı tazeyse bir dal kuruysa bir tutamdan fazla biberiyeyle beraber 10-15 adet karanfil (karanfilin topunu da kırıyorum ki etkili olsun) beraber kaynatıyorum 10 dk kadar sonra soğumaya bırakıyorum sonra süzüp ( hem süzgeç hem tülbentle karanfil taneleri sprey şişemi tıkıyor) sprey şişeme koyup buzdolabında muhafaza ediyorum ilk aylar sabah akşam yaptım daha sonra günde bir bilemediniz gün aşırı 6 ay boyunca yapmaya çalıştım evet bazen yoğunluktan 1 ay bile yapamadığım olmuştur ama bu süreçte bile işe yaradı. Dermoroller gelirsek haftada 1 kullandım şampuanı bıraktım ben zeytinyağlı şampuan kullanıyordum ama şimdi kendime biberiye ve bıttım sabunu sipariş edip onları deneyeceğim
Sadece diplere mi sıkıyorsunuz acaba?

Merhaba arkadaşlar. Genetik erkek tipi saç dökülmesi yaşıyorum çok uzun zamandan beri. 27 yaşındayım. Fakat son 1.5-2 yıldır özellikle saçım daha fazla dökülüyor. Elimi attığım anda avuç avuç dökülüyor. Tepe bölgesinde çok ciddi açılmalar var. Saç yok resmen o kısımlarda. Zaten saçım çok çok azaldı. Böyle giderse tüm saçımı kaybedeceğim :KK43: Şu an takibinde olduğum bir doktorun vermiş olduğu spreyleri düzenli kullanıyorum. Biotin takviyesi alıyorum. Market şampuanları yerine yine doktorun vermiş olduğu bitkisel şampuanı kullanıyorum. (Tahlillerimde hormonla alakalı bir sorun çıkmadı. Düzenli regl oluyorum, son iki aydır reglim çok kısa sürüyor. Kadın doğuma gittiğimde ultrason ve tahlillerde sorun olmadığını söyledi. ) Mezoterapi yaptırdım fakat saçımın parlaklığını, canlılığını bir nebze arttirsa da dökülmelere hiç etkisi olmadı. Şu an tepe kısmımda çok büyük açıklıklar var.

Başka rahatsızlıklarım olmasına rağmen şu an kafama taktigim tek şey bu. Psikolojimi, tüm hayatımı etkiliyor aynaya bakmak istemiyorum artık.
Benzer durumu yaşayıp işe yarar bir yöntem/tedavi bilen veya doktor önerisi olan varsa yazabilir mi lütfen?

Edit: Özellikle doktor önerisi olan varsa yazabilir mi lütfen?
Saç dökülmesi için bitkisel bir karışım kullanıyorum.Komşum yapıyor ama formülünü vermiyor tabii.Berbat bir yaz geçirdim. Saçlarım avuç avuç döküldü.Duşta saçımı tararken 2 defa fırça tarağı temizliyordum.Yaz dönüşü bu amcayı tanıdım. İnanılmaz gür saçları, bıyıkları ve kaşları var. Yıllardır yapıp kullanırmış bu karışımı. Gözümü kararttım aldım çünkü hiçbir şey çare olmadı.1. Ayda dökülme bıçak gibi kesildi. Oğlumun tepesindeki dökülmede tekrar saçlar çıktı. Evde bir bayram bir bayram anlatamam.Şu an 2. Şişeyi kullanıyorum. Amcanın dediğine göre %30 saç çıkartıp, olan saçları da kalınlaştırıyormuş. Zaten amcanın saçlar, kaşlar acayip kalın.Kendime 1 yıl süre verdim. Bakalım yeni saçlar çıkacak mı dökülen yerlerden( alnımın iki tarafında oldukça büyük bir seyrelme var).Dökülmeyi durdurdu ya psikolojik olarak inanılmaz rahatladım.

Bağırsak mide şikayetiniz var mı? Veya polikistik over?
Saç dökülmesi için bitkisel bir karışım kullanıyorum.Komşum yapıyor ama formülünü vermiyor tabii.Berbat bir yaz geçirdim. Saçlarım avuç avuç döküldü.Duşta saçımı tararken 2 defa fırça tarağı temizliyordum.Yaz dönüşü bu amcayı tanıdım. İnanılmaz gür saçları, bıyıkları ve kaşları var. Yıllardır yapıp kullanırmış bu karışımı. Gözümü kararttım aldım çünkü hiçbir şey çare olmadı.1. Ayda dökülme bıçak gibi kesildi. Oğlumun tepesindeki dökülmede tekrar saçlar çıktı. Evde bir bayram bir bayram anlatamam.Şu an 2. Şişeyi kullanıyorum. Amcanın dediğine göre %30 saç çıkartıp, olan saçları da kalınlaştırıyormuş. Zaten amcanın saçlar, kaşlar acayip kalın.Kendime 1 yıl süre verdim. Bakalım yeni saçlar çıkacak mı dökülen yerlerden( alnımın iki tarafında oldukça büyük bir seyrelme var).Dökülmeyi durdurdu ya psikolojik olarak inanılmaz rahatladım.

D vitamini eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Detaylı hormon ve kan tahlili yaptırın.
Bütün değerler referans aralığında çıktı diyebilirim. D vitamini için yine takviye alıyorum ama sonuç aynı maalesef.
Demir, demir bağlama kapasitesi vs hepsi iyi ama ferritin mesela referans aralığı11-307 arasında olmalı, benim ise14. Dahiliye bölümüne gidip doktora sorduğumda diğerleri iyi olduğu için ferritin için takviye önermedi. Onun dışında çoğunlukla değerlerim normal.

Konuyu açtığımdan bu yana hâlâ dökülmeler devam ediyor. Bu süreçte iki doktora gittim. Zaten minoksil kullanıyordum. Gittiğim bir doktor bu minoksilin yanında aldakton önerdi. Diğer doktor ise aldaoktonu önermedi, kullandığım minoksil, losyon ve takviyeyi bırakıp yeni bir minoksil ilacı verdi, yanında bir takviye. İki haftadır kullanıyorum ilacı ama hâlâ her gün avuç avuç saç topluyorum. Moralim çok bozuk. Çok çaresiz hissediyorum. :KK43: Kendimi çok kötü hissettiğim bu dönemde siteye girip her yoruma tek tek yanıt yazamazsam da hepsini okudum, teşekkür ederim yazanlara.

Dökülmeden dolayı aşırı stresli gibisin oda etkiler. Biraz daha sakin olmaya çalış. Birde ne kadar doğru tespit olur bilemem ama genelde gördüğüm dökülme olayı şampuan kullananlarda.. şampuan kullanmayanlarda hiç böyle bir sıkıntı görmedim.

Dökülmeden dolayı aşırı stresli gibisin oda etkiler. Biraz daha sakin olmaya çalış. Birde ne kadar doğru tespit olur bilemem ama genelde gördüğüm dökülme olayı şampuan kullananlarda.. şampuan kullanmayanlarda hiç böyle bir sıkıntı görmedim.
Evet aşırı stres yapiyorum ama elimde değil. Avuç avuç saç dökülmesini görünce her ne kadar tamam takmayacagim desem de aynaya bakınca ya da gün içinde her yerde dökülen saçları görünce çok kötü hissediyorum :KK43:
market sampuanlarini bırakalı yıllar oldu aslında..

Evet aşırı stres yapiyorum ama elimde değil. Avuç avuç saç dökülmesini görünce her ne kadar tamam takmayacagim desem de aynaya bakınca ya da gün içinde her yerde dökülen saçları görünce çok kötü hissediyorum :KK43:
market sampuanlarini bırakalı yıllar oldu aslında..
Biberiye sabunu kullanmayı denediniz mi

Sıvı keratin denediniz mi?
Birde eskiden iyi aktarlar losyon yapardı öyle bir yer tanıyorsaniz losyon vs olabilir
Istanbulda cildiye ile ünlü bir hastane var oraya gidebilirsiniz adını bulursam yazarim
Benim yıllar önce kullandığım bir mucizevi losyon vardi ismini bulursam yazarım

Sıvı keratin denediniz mi?
Birde eskiden iyi aktarlar losyon yapardı öyle bir yer tanıyorsaniz losyon vs olabilir
Istanbulda cildiye ile ünlü bir hastane var oraya gidebilirsiniz adını bulursam yazarim
Benim yıllar önce kullandığım bir mucizevi losyon vardi ismini bulursam yazarım
istanbuldayim ben de, hangi hastane olduğunu rica etsem bakıp yazar mısınız?
Hazır olan minoksili bırakıp en son gittiğim doktorun kendi hazırlattigi minoksili kullanıyorum, bir ay olacak kullanali ama az önce yine saçımı tarayinca bir avuc saç döküldü.
Sıvı keratini denemedim, dökülmeyi mi engelliyor?

istanbuldayim ben de, hangi hastane olduğunu rica etsem bakıp yazar mısınız?
Hazır olan minoksili bırakıp en son gittiğim doktorun kendi hazırlattigi minoksili kullanıyorum, bir ay olacak kullanali ama az önce yine saçımı tarayinca bir avuc saç döküldü.
Sıvı keratini denemedim, dökülmeyi mi engelliyor?

Sırp pirgic ermeni hastahanesi - hatta doktor da Ermeni sanırım ama adını hatırlamıyorum
Sıvı keratin var olanı çok güçlendiriyor yani en azından ben 3 kişide bu sonucu gördüm belki rutine eklersiniz

X