Saç dökülmesi yüzünden psikolojik olarak bitmis durumdayım

Saydiklarinizda sadece kabizlik problemini sık yaşarım. Aslinda yememe icmeme cok dikkat eden biriyim ama dediginiz gibi stres en en büyük sorunum :KK43: bu dediginizi arastiracagim mutlaka.
Bencede araştırın mutlaka. Hatta ben doktoruma saç dökülmem de oluyor bu hastalık yapar mı demiştim yapabileceğini söyledi ve benden de vitamin değerleri istedi sadece b12 vitaminim düşük çıktı. Onun içinde iğne kullanıyorum. B12 değeriniz nasıl acaba bi de ona baktırın isterseniz

Yaaaa ayni ben valla duşta top gibi avuc kadar cikiyorum taramadigim halde elime geliyor bi avuc kadar günlük elimi sacima attigimda illa 5 10 tel geliyor :KK43: stres nasil azaltılır ki?

Benim çocuklar 1,5 yaşına yeni girecek, ilkokula başladıklarında azalır diye düşünüyorum. 🤓😂

Hayır bir de eşimin dırdırından bıktım. Sürekli “saçların çok dökülüyor, doktora gidelim, her yerde saçın var” bik bik bik. Daha da stres oluyorum

Yıllardır coenzim ve multivitamin takviyesi kullanıyorum, saçlarıma çok uzun yıllardır ısı uygulamıyorum. Dökülme sorunu olmuyor o yüzden mi bilmiyorum ama deneyebilirsiniz.

Yıllardır coenzim ve multivitamin takviyesi kullanıyorum, saçlarıma çok uzun yıllardır ısı uygulamıyorum. Dökülme sorunu olmuyor o yüzden mi bilmiyorum ama deneyebilirsiniz.
Kolajen mi oluyor coenzim? Baska bisey mi yoksa? Hangilerini kullaniyorsunuz isimlerini de yazsaniz baksam hepsine :)

Benim çocuklar 1,5 yaşına yeni girecek, ilkokula başladıklarında azalır diye düşünüyorum. 🤓😂

Hayır bir de eşimin dırdırından bıktım. Sürekli “saçların çok dökülüyor, doktora gidelim, her yerde saçın var” bik bik bik. Daha da stres oluyorum
Ayyy iyi ki evli degilim o zaman :) ben genelde topluyorum zaten yerlerde olmasin diye yine de oluyor nasil oluyor anlamiyorum :)

Bencede araştırın mutlaka. Hatta ben doktoruma saç dökülmem de oluyor bu hastalık yapar mı demiştim yapabileceğini söyledi ve benden de vitamin değerleri istedi sadece b12 vitaminim düşük çıktı. Onun içinde iğne kullanıyorum. B12 değeriniz nasıl acaba bi de ona baktırın isterseniz
B12 normal benim gecen yaptirdim testi her sey iyi cikti. Doktor bi d vitaminime bakmamis ama zaten perfectil iciyorum, sanirim hepsi var icinde.

Kolajen mi oluyor coenzim? Baska bisey mi yoksa? Hangilerini kullaniyorsunuz isimlerini de yazsaniz baksam hepsine :)
yok yok collajen değil, coenzimq10 ve multivitamin. İkisinin de Solgar marka olanını kullanıyorum. Bazen saçım açık yemek yaptığım da oluyor hiç kıl çıkmıyor yemeklerden.

Dediginiz kisiyi takip edecegim. Aslinda bi cok takviye kullandim xpecia, perfectil, priorin, panplus, solgar biotin, saw palmetto tablet denedim. Saclarimi gün asiri yıkamaya gayret ediyorum fakat yagli egzama dedi bi doktor oyle deyince günlük yıkamaya baslamistim suan gün asiri yıkıyorum. Sac kremi sadece uclara uyguluyorum. Hic taramiyorum malesef çünkü tarayinca asiri dökülüyor ve o dökülen saclari görünce oturup agliyorum :KK43: saclarima yag bakimi yapmadim daha cok dökülme olursa diye korktum. Ama kendim bi kac yag alip karıştırıp kullanmayi planliyorum arastirma asamasindayim suan.
Saclarimi da hep örüyorum daha zararsiz diye.
Bu 5 senede o kadar dikkatli o kadar nazik oldum ki saclarima anlatamam. Bebegim olsa herhalde bu kadar dikkatli titiz davranirdim. Ama asla bi geri dönüş alamıyorum :KK43:
Bu bahsettiğim kişide de egzama varmış kesin bakın derim.

Merhaba hanımlar. Ben bu sorunumla ilgili defalarca konu açtım. Çok araştırdım, çok sorguladım, bi çok şey denedim. Ama yok duzeltemiyorum. 2017den beri sac dökülmesi yaşıyorum. Ve inanin abartmiyorum o zamandan beri avuc avuc dökülme yasiyorum. Hic durmadi bu dökülme. Denemedigim sey kalmadi, artik çaresizlik yaşıyorum. Saçlarımda açılma yok, sac tellerimde incelme yok. Ama böyle o gürlük diplerde var uclar asiri az duruyor. Saçlarımı açıp gezmek hayal oldu. Saçlarımı taramıyorum çünkü taramaya bile korkuyorum. Hatta saçlarıma dokunmaya, dokundurmaya korkuyorum. Inanin ensemden bile avuc avuc sac dökülüyor. Kan tahlili yaptirdim her sey normal. Hormonal sorun çıkmıyor. Vitaminlerim normal çıkıyor. Ne tetikliyor anlamıyorum. Cildiye doktorları artik care olmuyor. Açıkçası ezbere tedavi uyguluyorlar desem yalan olmaz. Bana vitamin ampul karışımı öneriyor bunlari zaten bi cok kez kendim de denedim. Dahiliye doktoruna gitsem diyorum ilgilenirler mi sizce? Çünkü önceden gittigimde sagolsun amcamiz azarlamisti sac dokulmesi icin buraya gelinmez diye. Fakat bakıyorum yorumlarda giden de olmuş. Daha kapsamlı inceleme icin endokrinoloji bölümüne gitmek istiyorum fakat direkt randevu alınmıyor. Anca dahileye doktoru yönlendiriyormuş o bölüme de. Ne önerirsiniz? Dahiliye doktoruna bu sebepten giden oldu mu hiç?
Acaba saçınızın belli bir kısmında saçkıran haftalığı olabilir mi ? Aynı şeyleri stres üzüntüden yaşadım, yanınızda olan birine saç diplerinizi iyice incelemesini ister misiniz bu tarz durumlar sizin görebileceğiniz yerde olmuyor . Genelde kulak arkası kulak üstü ense ve tam kafatası arkasında oluyor

Acaba saçınızın belli bir kısmında saçkıran haftalığı olabilir mi ? Aynı şeyleri stres üzüntüden yaşadım, yanınızda olan birine saç diplerinizi iyice incelemesini ister misiniz bu tarz durumlar sizin görebileceğiniz yerde olmuyor . Genelde kulak arkası kulak üstü ense ve tam kafatası arkasında oluyor
Ah canim vallahi birine inceletmeyi gectim diplerini ayira ayira videolar cektim fotolar cektim acilma var mi diye bakmak icin yapmistim. Ama dipler gayet normal sacsiz bi alan yok. Fakat dün biraz araştırınca kronik telogen effluvium diye biseye denk geldim. Belirtileri falan ayni bu. Sebepsiz nedensiz yaygin genel bi dökülme oluyormus. Benim de öyle belli bi alanda olmuyor önden de dökülüyor ensemdende tepemden de. Belirtilerinde saç boyutları farkli farkli oluyor diyor benim de öyle uclar cok seyrek ama dipler gür sac boylari farkli farkli bazilari uzun baya bazilari kisacik.

Ah canim vallahi birine inceletmeyi gectim diplerini ayira ayira videolar cektim fotolar cektim acilma var mi diye bakmak icin yapmistim. Ama dipler gayet normal sacsiz bi alan yok. Fakat dün biraz araştırınca kronik telogen effluvium diye biseye denk geldim. Belirtileri falan ayni bu. Sebepsiz nedensiz yaygin genel bi dökülme oluyormus. Benim de öyle belli bi alanda olmuyor önden de dökülüyor ensemdende tepemden de. Belirtilerinde saç boyutları farkli farkli oluyor diyor benim de öyle uclar cok seyrek ama dipler gür sac boylari farkli farkli bazilari uzun baya bazilari kisacik.
Saçınıza kına yakınız mı hiç ?

Merhaba solgar multivitaminlerde genelde günde 2 adet kullanın yazıyor üzerinde siz de öyle mi kullandınız? Bu arada sorun değilse kullandığınız ürünlerin fotoğrafını koyarmısınız buraya veya özelden atabilir misiniz 🙏

Merhaba solgar multivitaminlerde genelde günde 2 adet kullanın yazıyor üzerinde siz de öyle mi kullandınız? Bu arada sorun değilse kullandığınız ürünlerin fotoğrafını koyarmısınız buraya veya özelden atabilir misiniz 🙏
Merhaba, ben günde bir defa kullanıyorum yeterli oluyor. Fotoğraf atarım tabii🌸

Multivitamin bu, coenzimq10 bitmişti siparişim henüz gelmedi ama aynı marka.

Eklentiler

• IMG_20230523_121817.jpg
    IMG_20230523_121817.jpg
    85,3 KB · Görüntüleme: 93
Merhaba kızlar stresten saç telleri incelen veya yaşayan birine şahit olan var mı

Saçlarınızı taramamakla hata ediyorsunuz
Siz taramasanızda saçlarınız dökülecek zaten üstelikte her tarafa
Saçı taramak saç dökülmesine iyi gelir
Saçlarınızı taradığınızda kafanızda bir rahatlama saçlarınız da güçlenme hissetmiyor musunuz
Saçlarınızı tarayın banyoda sıcak su altında masaj yapın

X