Artık yeter diyorum, bu kez kararlıyım istediğim bedende olacağım...

ohbb

her şey Allah'ın adıyla başlar...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
942
1.882
Okuyan, destek olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.
38 yaşında 2 çocuk annesiyim.Aslında daha önce kendi çabamla 87 kilodan düşmüş biriyim. Kk' da da diyet gruplarında bulundum, bazılarında başarılı oldum bazılarında ise istikrarsızlıktan yapamadım. Tam başlıyorum dedim ama daha fazla yedim. Uzun süredir 65 kilodaydım ama yaz tatili ve hareketsizlikten kilo aldım 69-70 arasında gidip geliyorum. Zaten basenlerimden şikayetçiydim şimdi daha da genişlediler. Öyleki sanki vücudumdaki bütün yağları fazlalıkları almışlar hepsini basenlerimin yanına yapıştırmışlar. Bu durum artık canımı çok sıkıyor ben de güzel basensiz bacaklara sahip olmak, giydiğimi kendime yakıştırmak istiyorum.
Bugün itibariyle hem diyete hem de yürüyüşe başlıyorum. Gün sonunda buraya neler yaptığımı yazacağım. Geri kalan ömrümü artık istediğim bedende geçirmek istiyorum. Bunu yapmak için pes etmeden, sıkılmadan devam etmek için elimden geleni yapacağıma kendime söz veriyorum. Bunu en çok kendi mutluluğum için yapacağım inanıyorum.

Okuyan, destek olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.
38 yaşında 2 çocuk annesiyim.Aslında daha önce kendi çabamla 87 kilodan düşmüş biriyim. Kk' da da diyet gruplarında bulundum, bazılarında başarılı oldum bazılarında ise istikrarsızlıktan yapamadım. Tam başlıyorum dedim ama daha fazla yedim. Uzun süredir 65 kilodaydım ama yaz tatili ve hareketsizlikten kilo aldım 69-70 arasında gidip geliyorum. Zaten basenlerimden şikayetçiydim şimdi daha da genişlediler. Öyleki sanki vücudumdaki bütün yağları fazlalıkları almışlar hepsini basenlerimin yanına yapıştırmışlar. Bu durum artık canımı çok sıkıyor ben de güzel basensiz bacaklara sahip olmak, giydiğimi kendime yakıştırmak istiyorum.
Bugün itibariyle hem diyete hem de yürüyüşe başlıyorum. Gün sonunda buraya neler yaptığımı yazacağım. Geri kalan ömrümü artık istediğim bedende geçirmek istiyorum. Bunu yapmak için pes etmeden, sıkılmadan devam etmek için elimden geleni yapacağıma kendime söz veriyorum. Bunu en çok kendi mutluluğum için yapacağım inanıyorum.
canım derdini çok iyi anlıyorum ama pilates ve spordan başka şansın yok

Pilates hiç denemedim şimdiye kadar, spor salonuna gidebileceğini de sanmıyorum çocuklarım var. Ama mutlaka yürüyüş ve sonrasında evde kalça bacak egzersizleri yapacağım. Pilatese de bakayım evde yapabilir miyim

“geri kalan ömrümü istediğim bedende geçirmek istiyorum” ne güzel söylemişsiniz:) başlayabildiniz mi, nasıl gidiyor

“geri kalan ömrümü istediğim bedende geçirmek istiyorum” ne güzel söylemişsiniz:) başlayabildiniz mi, nasıl gidiyor
Ciddi bir sağlık sorunu yaşadım şimdi bir kaç gün daha toparlanıp başlayacağım. Buraya yazıp ortadan kaybolmuş gibi oldum ama cumaya başlayacağım inşallah.
Cok afedersiniz cinsiyet değiştireceksiniz sandım 😅
Diyet bölümünde böyle bir başlıkla karşılaşabileceğinizi düşünmenizi de bilemedim doğrusu. İnsanlar önce sağlıkları için sonrada istedikleri bedende olmak için zayıflarlar genelde.

Ciddi bir sağlık sorunu yaşadım şimdi bir kaç gün daha toparlanıp başlayacağım. Buraya yazıp ortadan kaybolmuş gibi oldum ama cumaya başlayacağım inşallah.

Diyet bölümünde böyle bir başlıkla karşılaşabileceğinizi düşünmenizi de bilemedim doğrusu. İnsanlar önce sağlıkları için sonrada istedikleri bedende olmak için zayıflarlar genelde.
çook geçmiş olsun, acele etmeyin iyice toparlanın 🌸

Teşekkür ederim. Bugün daha iyiyim ve inşallah yarın başlamaya niyet ettim. Bu kez olacak hissediyorum. Gün gün neler yedim, hangi egzersizi yaptım sevabıyla günahıyla hepsini buraya yazacağım. Daha fazla kilo almak istemiyorum. Yarın görüşmek üzere...

Uzunca bir süreden sonra tekrar merhaba. Her ne kadar buraya yazmasam da 1 haftadır başladım diyebilirim. Tartıda her ne kadar eksiyi henüz göremezsem de regl olmama bağlıyorum ve devam ediyorum. Şöyle kısaca özetlemek gerekirse:
Hergün sabah sirkeli limonlu ve zencefilli şu ile güne başlıyorum, öğleye kadar fitre kahve içiyorum
Kahvaltı yapmadan önce mutlaka 30 dk lesli ve 30 dk bacak egzersizi yapmaya çalışıyorum
Aralıklı oruca uymaya çalıştığından kahvaltıyı öğleyin yapıyorum aynı zamanda öğleden önce okuldayım okulda yemeyi de tercih etmiyorum
Kahvaltıda klasik kahvaltı yapmaya çalışıyorum
Akşam yemeğini erken yiyip en geç 18'den sonra bir şey yememeye çalışıyorum
Ama hatalarım var biliyorum bir dilim kek , tatlı veya çikolata yemek bu da olmasa çok rahat vereceğime inanıyorum
İyi tarafından bakıyorum en azından hergün spor yapmaya başladım okula da gitmesen çok hareketsizlik çünkü.
Reglim bitince güncel kilomu görmeyi de sabırsızlıkla bekliyorum

X