Triendy'in Başarı Öyküsü 20 Kilo Verdi

puccakanka

Canlarım iyiki varsınız
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2009
7.083
385
evet kızlar burayı görünce başarı öykümü paylaşmak istedim..inanırmısınız bizamanlar buraya girip tavsiye alan ben ,,şimdi isteyenlere nasıl zayıfladığımı anlatıyorum ne büyük mutluluk benim için..darısı başınızaa...
23 yaşındayım şuan...
vee hayatımda hiç bi zaman 80 kiloyu tartıda görmemiştim taki 2. doğumumdan sonra sürekli yemelerim sonucu süt olsun diyetabii,,ee bide geceleride yiyodum haberim yoktuki sağlıklı beslenme nasıl olur,,gece yemek kilo almaya neden oluyo bihaberdim bunlardan,,neyseki bebeğim 6aylık olunca karar verdim ve başladım ben diyetteyim demedim hiç bizaman ben sağlıklı yaşamaya basladım dedim..sağlıklı beslenmeydi benimki diyet değil:KK16:neyse başladığım tarih 2010 12. ayıydı kasımın sonu gibi aslında ,,tabi başta pekte uyamadım alışana kadar yinede hatalarım oluyodu araştırdım öğrendim,,ne ne zaman yenmeli ne zararlı faydalı hepsini beynime kazıdım ,,vede uygulayarak başardım..belli bi listem hiç olmadı hep kafama göre yedim hemde neler yedim içtim banamaısın demedi hep kilo verdim,,çünkü yeri ve zamanını biliyordum,,e tabi bugün fazla kaçırdıysam yarın tartıda artı çıktıysam ogün dengeliyordum vede ertesi gün tartıda yine eksi çıkıyodum böyle böyle toplamda 20 kilom gitti.

20.11.2010=79.8kg
21.10.2011=59.8kg
16.04.2012=56.9kg

EDİT=:KK16:
bu sayfada aşağıda ve verdiğim linklerde fotolarım var linkini veriyorum 6. sayfadaydı sanırım hergelen bütün sayfalara bakmıyoda söyliyim dedim:KK16::KK16:

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...tam-20-kilo-verdim-artik-citir-anneyim-6.html

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...tam-20-kilo-verdim-artik-citir-anneyim-9.html

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...rdim-artik-citir-anneyim-86.html#post22955428

burdada en son halim var,3 nisanda çekildim
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...riendyin-basari-oykusu-20-kilo-verdi-262.html

işte bunlarda kilolarımı almama sebep olan iki meleğim

http://www.kadinlarkulubu.com/dogum...-dogumdan-onceki-son-gunu-sonrasiresimli.html

04.02.2011=76.2 kiloymuşum görün yani 3ayda 3 kiloyu anca vermişim çünkü iradesizdim başlarda,,ama burda diyet grubuna katıldım 70-79 kilo arasındakiler birlikte zayıflıyorla bi tanıştım irade sahibi oldum..ve 8.5 ayda 16.4 kilo vermişim...en önemliside kalıcı olduğunu bildiğim için zamanı pekte önemsemedim geç olsun güç olmasın diye.. artık kendimi okadar çok beğeniyor vede eşim okadar kıskanıyoki benii..eski halimden eser kalmadı doğurduğum 2 bebişimde yanıma kar kaldı şimdii.ne kadarda hantal görünüyomuşum önceden genç çıtır bi anne oldum kimse 2 çocuğumun benim olduğuna inanmıyolar nekadar hoş bi duygu buu...herkez tatmalıı...ne diyim darısı bütün isteyipte kilo veremeyenlerin başınaa:KK16::KK16:

ÖNCELİKLE BEN SİZE AŞAĞIDA BESLENME ŞEKİLLERİMİ VERİYİM okur uygularsanız çok güzel kilo verirsiniz,,çok dikkat ediceksiniz,abur cuburu unutucaksınız en azından biraz kilo verene kadar,,yada sadece haftada birgün ödüllendiriceksiniz kendinizi,mesela ben cuma tartı günüm,cuma benim ödül günüm abartmadan gündüz kendimi şımartıyorum,bu şekilde hiç zorlanmadan kilolarımı verdim darısı başınıza,,

kilo vermek isteyen arkadaşların Yapması Gerekenler

1-öncelikle karar vericeksin ve hedef belirliyceksin,her hafta veya her ay fotoğraf çekinirseniz farkı daha çok görürsünüz

2-Günde 2.5-3 litre su içilecek

3-Kahvaltıda 2 dilim ,öğle ve akşam 1dilim olmak üzere (tam tahıllı/tam buğday/çavdar)bu ekmeklerden yenecek kepek ekmeği kansızlık yaptığı için listemizde yok , eğer börek çörek gibi unlu gıdalar canımız isterse sabah veya öğlen 2dilim ekmeğin yerine 1 dilim börek vs. yenecek kahvaltılarımızda peynir zeytin domates salatalık yumurta salam sucuk sosis pastırma menemen gibi besinler serbest..abartmadan tabiki..

4-Günde 2 defa ara öğün yapılacak ara öğünlerde 1 tane meyve yada 1 bardak süt(şekersiz) i yada bunlar gibi hafif şeyler tüketilecek.

5-Eğer pilav makarna dolma gibi karbonhidratlı ürünler yiyeceksek kesinlikle öğle öğününde çok az porsiyon yenecek akşam öğününde bunlar olmayacak klasik öğlen menümüz çorba+sebze veya et yemeği+salata+yoğurt ürünleridir..

6-Ara öğün tekrar yapılacak

7-Akşam öğünü en geç 6-7 de yenecek ve çok hafif geçirilecek öğlen ne yediysek ona göre dengelicez öğlen et yediysek akşam çorba+salata yada sebze+yoğurt gibi yiyeceğiz akşam tek çeşit yemek yemeğe gayret edicez yanında salata yada yoğurt veya ayran olabilir..

8-Günde 3 bardak bitki çayı içilecek yeşil çay ,biberiye,7 otlu çay ve form çayı önerilir..

9-Tatlı yemek istediğimizde haftada 1 küçük bir kaçamak yapılabilir onun dışında çok fazla tatlı yemek istersek 1 bardak sütün içine 1-2 tatlı kaşığı pekmez katıp içilecek ve iananın tatlı isteğiniz hemen ortadan kalkıcak,,2. seçenek ise sütün veya bitki çayının içine çubuk tarçın atarak içicez yarım saat içinde tatlı isteğimiz ortadan kalkıcak..

10-Çaylarımıza kesinlikle şeker yada tatlandırıcı katılmayacak..çayımıza tat vermesi ve iştahıda azaltması için tarçın katabiliriz,hertürlü bitki çayına:KK16:

BOL İRADELERRR
TUĞBA :KK16:

• işte size Kilo kontrolünde 25 altın kural

[*]Kış aylarında kilomuzu korumak her zamankinden daha zor oluyor. Havaların soğumasıyla hareket azalıyor, yağlanma başlıyor ve kilo alıyoruz. Ancak yaşam tarzınızda yapacağınız ufak değişikliklerle kilonuzu koruyabilir, daha sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz. İşte size kilo kontrolü için gerekli 25 altın kural.
    [*]1) Akşam geç ve ağır yeme! (Hazmı daha zor ve daha bol miktardaki yiyecekleri gündüz saatlerinde yerseniz akşam ise hafif beslenirseniz sindirim sistemi daha rahat eder).
    [*]2) Yemekleri yavaş yavaş oturarak, küçük küçük lokmalar halinde ve dikkatini vererek çiğne.
    [*]3) Alışverişe tok karnına çık. (Asla aç karnına alışverişe çıkmayın, çok gereksiz ve fazla gıda maddesi alıp evde de gereksiz bir tüketime yol açabilirsiniz)
    [*]4) Bağırsakları günde iki kez boşalt. Sabah mutlaka bağırsaklar boşaltılmalı ama akşamları da ikinci kez bağırsakları boşaltırsanız genel sağlığa ve kilo kontrolüne yararı olacaktır.
    [*]5) Günde 5-6 fincan çay iç. (Yeşil, siyah, beyaz fark etmez. Yeter ki şekersiz olsun ve koyu olmasın)
    [*]6) Tok karnına tatlı veya şekerli meyve yeme. (Fazla insülin salgılanmazsa kilo kontrolü çok daha kolaylaşır)
    [*]7) Küçük lacivert renkli tabaklar al ve yemeklerini bu tabaklarda ye. (Lacivert rengin iştahı baskılayıcı etkisi var. Turuncu ve kırmızı renkler ise iştahı açar)
    [*]8) Derin nefes al. Gün içerisinde derin derin nefes alarak bedenini oksijenlendir.
    [*]9) Stresliyken yemek yeme, 2 kase çorba iç. (En iyisi süzülmemiş, posalı bakliyat çorbaları ve sebze)
    [*]10) Gün içinde bol bol sıcak su iç (Kışın sıcak, yazın oda sıcaklığında).
    [*]11) Buzdolabının kapağına ve yatak odandaki aynana eski, ince ve şık bir fotoğrafını as.
    [*]12) Haftada birden fazla detoks yapma. Bazı kişiler ve klinikler ağır detoks programları veriyorlar. Önce zayıflatıyor gibi gözüken ve yanlış yapılan detoks programları kişideki kas, kemik, protein, mineral gibi kaliteli dokulardan kayba yol açıyor ve oluşturduğu açlıkla sonradan bir iştah patlaması yaparak yağlanmayı artırabiliyor.
    [*]13) Formülünde 7 şifalı madde olan doğal destekten yararlan. (Tere tohumu, funda yaprağı, zencefil, Quenzim Q 10, L Carnitin, krom ve yeşil çay)
    [*]14) İştahın çoksa yemeklerden önce ıhlamur ve mate karışımı çay iç.
    [*]15) Beslenme programında özellikle kışın acıyı artır. (Sivri biber, zencefil başta olmak üzere kırmızı pul biber, wasabe gibi)
    [*]16) Yeşil elma, nane ve zerdeçal kokuları iştahı azaltmaya yardımcı olur. (Bu kokuların iştah merkezini sakinleştirici etkisi olduğu biliniyor)
    [*]17) Sağlıklı kilo kontrolü yaparken bu yiyecekleri hemen artır: Yeşil mercimek, ceviz, sarı leblebi, bulgur, yumurta beyazı, az yağlı yoğurt, yulaf, çavdar, tam buğday, balık.
    [*]18) Kendini mutsuz, depresif ve ruhen yorgun hissediyorsan diyet yaparken St. John’s Worth (sarı kantaron) haplarından yararlan.
    [*]19) Ara öğünde canın hem tatlı, hem de kıtır kıtır sert bir şey yemek isterse hem tok tutucu hem de enerji verici özelliği olan keçiboynuzunu dene.
    [*]20) Ağır spor yok ama düzenli egzersiz mutlaka. Ağır spor ancak genç ve sporcu olanlar içindir. Düzenli egzersiz ise herkes içindir.
    [*]21) Ayna prosesi: Her gün çamaşırınla hem önden hem de yandan kendini seyret. Beğenmediğin ve fazla yağlı, kalın gördüğün yerlerine konsantre ol. Daha ince olma konusunda seni motive edecektir. Zayıfladıkça oluşan fark daha iyi görmeni sağlayacaktır.
    [*]22) Gün içerisinde stres altındayken ve iştahın patladığı zaman sık sık ve uzun uzun iyice gerinerek esne.
    [*]23) Masaj yapılanı mı yoksa yapanı mı daha çok zayıflatır bilemem ama susam yağının içerisine kekik yağı, biberiye yağı, melissa yağı ve portakal yağı karıştırarak kalın bölgelerine, güçlü bir şekilde bastırarak masaj yap.
    [*]24) Mutlaka içe dön. Zayıflama sadece bedende olmamalı, aslında ruh da obezleşmiş olabilir. Nasıl ki hatalı beslenme, hareketsizlik, bedeni şişmanlatıyorsa, fazla yalan, hırs, negatif duygular, öfke, kıskançlık gibi olumsuz düşünceler de obez yapar. Eğer ruhunuzu da detokslamazsanız sadece ağırlık kaybına uğramış olan bir beden yarım sağlık oluşturur.
  • 25) Baharattan faydalan. Toz zerdeçal zayıflama kürlerinin vazgeçilmezlerindendir. Çünkü zerdeçal karaciğer ve safrakesesinin toksin atmasına yardımcı olur. Diyetlerimizde eksik olan buruk ve kekremsi tatları tamamlar. Aynı zamanda bedenin genel sağlığı açısından çok olumlu etkiler yapar.

ekleme yapıyorum
bazı arkadaşlara sordukları sorulara cevap olarak verdiğim yazılarımı burayada alıntı yapıyorum çünkü sayfaları okumamayanşlar olduğu için tekrar aynı şeylere cvb vermek zor oluyoo burdan okuyabilirsiniz hiç olmazsaa

çok teşk ederim canım,,ben hamile kalmadan önce çok dikkatsiz beslenirdim geceleri dahi yerdim ama hiç kilo almazdım ,,hamilelik herşeyi değiştirdi ,bende derdim çocuk doğurmadıkları halde insanlar nasıl bukadar kilo alıyo diyee,,bak bende senin neden kilo aldığını merak ettim:44:ama 1 ayda 4.5 kilo harika bişey bence devam et canım...zaten insan kilo verdikçe dahada hırslanıyo hevesleniyoo,bunun kırılmasına izin vermee...:KK16:

boyumuz aynı canım bende 168 im,,herkezin vücut yapısı bir değilki canım,gerçi bende iri yapılıyım,,oyüzden iyice incelmek istiyorum,,bazen aynada hala kilolu görüyorum kendimii,,:KK23:

kaç kilosun canım şuandaa,,eğer kilon çok fazlaysa hiç durma karar ver,,herşey karar vermekte bitiyoo,,sonrası inan en basit kısım..bak eğer karar verirsen sana desteğe hazırım,,nasıl beslenmen gerektiği hakkında bilgi verebilirim..sonuçta hala kilo verme çabası içinde dikkatli besleniyorum..gerçi son haftalarda iyice çozuttum kilom sabitte takılmıştıda cuma günü tartıda 59u görebildim şükür..bu haftada çok azimle ilerliycem..hedefime ulaşmalıyım...eşimde bu sabah dedi yeter artık zaten senin ideal kilon 60 olmalı daha ne uğraşıyorsun moral bozuyosun,,sen 60ı korumaya çalış,kilo vermeye değil dedii..ama ben kendimi henüz korumaya geçmek için hazır hissetmiyorum:KK19::KK19:

ah canlarım yaa spor yapmadım desem size inanmazsınız dimii..ama gerçekten kilo vermeye başladığımdan beri sporla ilgili hiç bişey yaptığım yoktu düşünmüyodum benim amacım kilo vermekti sadecee..baktım kilolar gidiyo rahattım,,ama sonra son 2 aydır falan kilomda azalma oldu yani çok yavaş gidityodu,,hızlansın biraz etkisi olsun diye yapmaya başladım kendimce bişeyler..faydası oldumu evet oldu,,gerçekten sıkılaştığımı hissettim..şöyle yazıyım yaptıklarımıı çok basit şeyler...:KK16:

1= elime oklavayı alıp enseme koydum ve başladım alt tarafım sabit durucak şekilde sağa sola dönmeye 40 sağ 40 sol olmak koşuluyla 80 defa hergün sabah akşam yaptım(belimin incelmesi için en faydalı şey mekikten sonra tabi):KK9::KK16:
2= sonra yine dümdüz konumda bacakları hafif aşağı çökerek sağa sola eğilme hareketi yaptım (80 defa/40/40)(bel yanları için..):KK8:
3=duvar şınavı çektim (kollar için)(20tane):KK8:
4sabah akşam 50 mekik çektim(top:100)göbek için:KK8:
5=ip atladım günde 3 kere 100 kere(toplam 300)tüm vücut için özellikle bacak ve kollar için:KK16:
:KK8:
işte bukadar arada sıradada yürüyüşe çıktım ama gezi amaçlı hiç bizaman sırf yürüş olsun diye evden çıktığımı hatırlamıyorum 1 veya 2 kezdir ötekiler hep çocukalarla gezme amaçlı..öyle yaptıklarım çok basit şeyler..deneyebişlirsiniz..ben başladıktan sonra bel çevremde gözle görülür biçimde incelme farkettim..

evet canım bende hemen hemen toplamda 18 kilo almışım :KK1:ben verdiysem verirsin endişelenmee..dediğin gibi abur cuburdan vazgeç öncee..ben hayatta duramazdım gün içinde haddi hesabı olmuyodu yediklerimin hemde yemezsem eksiklik olyodu sanki:KK53:ama bıraktım,,sende şöyle bi şey yap başlangıçtaa canım ne zaman aburcubur isterse,1bardak süte 2 tatlı kaşığı pekmez kat karıştır iç..bak nasılda isteğin ortadan kalkıyo yemiş kadar oluyosun,ben öyle öyle bıraktım..zaten bize kilo aldıranların başında aburcubur vede karbonhidratlar yer alıyo,,yani makarna kuru fasulye,,hamur işi tatlılar,,heleki baklava 1 dilimin yarısı yarım ekmeğe eşdeğere sahipmiş,,duyduğumda şok olmuştum,,bayram hariç ağzıma koymadım,,neysee eğer yiyceksenki makarna veya kurufasulye pilav gibi yemekleri öğlen öğününde tüket ve çok az porsiyon olsun,,diyetisyenlerin önerisipilav 2 kaşık makarna 2 kaşık kurufasulye 4 kaşık falan filan ben hiç uymadım çünkü dediğim sey okadacık yiyceme hiç pişirmem daha iyi:KK19:bende çok az tabağa koyup öyle yiyodum vede öğle zamanında,,akşam kesin ama kesinlikle bu gibi gıdaları tüketmemeliyiz bak nasılda haftaya farkediceksinn,öncelikle abur cuburu bırak o bile başlangıç için yeterlii,
he bide sabah hariç öğünlerinde ekmek yeme,,sabah 2 dilim hakkımız var,,ben kepek kullanıyorum,,çavdar tam tahıllı buğday ekmeğide olabilir...

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:inşallah almam canım sağol....:KK16::KK16::KK16::KK16:

yok canım ne zorluğu,,ben hergün menü yorumluyorum tavsiye veriyorum yorulmakta ne..rica ederimm,,
şimdi neyi nezaman yediğimi yazmak şuan tam bişey diyemem çünkü çok karışık şeyler yaptım ama dengelemeyi öğrendim,,mesela bugün kaçırdıysam yarın az ve hafif yiyerek ogünü kapattım,,sana tavsiyem yemen gerekenleri öğlen ye akşama sakın ağır beslenme hafif geçir,,ben 6da kapatıyorum yemeği bazen 5.30 bazende 7dede kapattığım oluyo ,,akşamları çorba salata şeklinde kapatırsan ertesi güne daha hafif uyandığını söyleyebilirim..yemeklerin yanında yoğurt yemen gerekiyo yağ yakıcı özelliği olduğu için hep tüketiyorum ben..birazdan ben sana ozamanlara ait bikaç menü örnek göstereyim..ama aşağıda yazmış olduğum bilgiler var çok önemli onlardan faydalanabilirsin..şimdilik.. çünkü başlangıçta önemli olan şeyler ooo:KK34::KK34:

[/COLOR][/B]

önemli bilgiler aklınızda bulunsuz

Karın kaslarının sırrı badem, ıspanak, yoğurt
Dümdüz bir karın için diyetinize aşağıdaki besinleri ekleyin. kadınlar için günlük 1400-1600 kaloriyi geçmediğiniz müddetçe bu gıdaların ağırlıkta olduğu bir beslenmeyle karnınızı düzleştireceksiniz... Her öğünde bu besinlerden en az ikisini tüketmeye özen gösterin, 0her atıştırmalıkta mutlaka bir miktar protein tüketin.
1- BADEM VE DİĞER KURUYEMİŞLER: Kas yapımına yardımcı olur, iştahı keser. Obezite, kalp hastalığı, kas kaybı, kırışıklıklar, kanser ve tansiyonla savaşır.
2- FASÜLYE VE SEBZELER: Kas yapımına yardımcı olur, yağ yakmayı sağlar, sindirimi düzene sokar. Obezite, bağırsak kanseri, kalp hastalığı ve tansiyonla savaşır.
3- ISPANAK VE DİĞER YEŞİL SEBZELER: Yaşlanmaya neden olan serbest radikaller adlı molekülleri engeller. Kanser, kalp hastalığı, felç ve obezite ile savaşır.
4- SÜT ÜRÜNLERİ (YAĞSIZ VEYA AZ YAĞLI SÜT, YOĞURT, PEYNİR): Güçlü kemikler için vücuda destek sağlar. Obezite, tansiyon, kanserle savaşır.
5- YULAF LAPASI: Enerji verir. Kolesterolü düşürür. Kan şekeri seviyesini düzenler. Kalp hastalığı, diyabet, bağırsak kanseri ve obezite ile savaşır.
6- YUMURTA: Kas yapımına yardımcı olur. Yağ yakar. Obeziteyle savaşır.
7- HİNDİ VE DİĞER YAĞSIZ ETLER: Kas yapımına yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Obeziteyle savaşır.
8- FISTIK YAĞI: Testosteronu artırır. Kas yapımına yardımcı olur. Yağ yakar. Obezite, kas kaybı, kırışıklık ve kalp hastalıklarıyla savaşır.
9- ZEYTİNYAĞI: Kolesterolü düşürür. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Obezite, kanser, kalp hastalıkları, yüksek tansiyonla savaşır.
10- TAM TAHILLI EKMEK VE GEVREKLER: Vücudun yağ depolamasını engeller. Obezite, kanser, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ile savaşır.
11- PROTEİN TOZU (TERCİHE GÖRE): Kas yapımına yardımcı olur, yağ yakar.
12- AHUDUDU VE YABANMERSİNİKalbi korur. Görüşü kuvvetlendirir. Dengeyi ve kısa süreli hafızayı iyileştirir. Kalp hastalıkları, kanser ve obeziteyle savaşır.

Bunlardan kaçının
- Kola, meyvesuyu gibi içecekleri, soda ile değiştirin.
- Şekerlemeler yerine çikolatayı tercih edin.
- Dondurma yerine dondurulmuş yoğurt tüketin.
- Meyveli yoğurt yerine organik yoğurdu tercih edin.
- Şekerli mısır gevrekleri değil, az şekerli veya şekersiz olanlarından tüketin.

BUNLARI YAPIN
- Günlük kalori tüketiminiz 1600’ü geçmemeli.
- Günde üç öğün yerine 6 küçük öğün tüketin.
- Bol bol su için.
- Alkolü haftada 2-3 kadehle sınırlayın.

PRATİK İPUÇLARI
HIZLI HAREKET EDİN: Eğer iş yüzünden hiçbirşeye vakit bulamıyorsanız, egzersizlere normalden daha hızlı bir ritmde yapmaya çalışın.
EGZERSİZDEN SONRA yemek YİYİN: Egzersiz sonrası metabolizma çok çalıştığı için kişi daha yemek yeme ihtiyacı duyar ancak çok su tüketir.
DİK DURUN: Yürürken dik durmanız size daha zayıf bir görüntü verir ve aynı zamanda kaslarınızı çalıştırır.
İKİ TARAFA DA YOĞUNLAŞIN: Güçlü karın kasları için sadece karın bölgesini çalıştırmak yetmez, sırtınız için de egzersizler uygulayın.
KARNINIZI İÇERİ ÇEKİN: Kasların hafızaları vardır. Gün boyunca karnınızın daha sıkı görünmesi için içinize çekersiniz, kaslar bir süre sonra bu duruma alışıp çalışmaya başlar.

Neden kilo alıyorsunuz?

Şişmanlık Avrupa ülkelerinin en büyük derdi.İşte aldığınız kiloların en büyük 17 nedeni!

1. Kredi Kartları

Bir kredi kartı şirketinin, 100.000 yemek restoranında yaptığı araştırmaya göre; kredi kartıyla yemek alan insanlar, nakit parayla yemek alanlara göre yüzde otuz oranında daha çok para harcıyor. Bu da ortalama bir kadın için bir yılda ekstradan 17,160 kalori demek.

2. Televizyon Seyretmek

Televizyon karşısında 2 saat geçirenler, yarım saat geçirenlerden daha fazla şişmanlığa meyilli. Televizyon seyrederken hareketsiz kalıyoruz ve kalp atışımız, kan basıncımız ve metabolizmamız yavaşlıyor. Bu da daha az kalori yakmamıza neden oluyor.

3. Hızlı Yemek Yemek

Beynimiz tokluk hissini yemek yemeye başlamamızdan 15-20 dk sonra yaşıyor. Hızlı yemek yediğimiz takdirde, tokluk hissedene kadar çok fazla kalori alıyoruz. Bu da yüksek kan basıncı, obezite ve yüksek kolesterole neden oluyor.

4. Çalışırken Atıştırmak

Bilgisayar başındayken, araba kullanırken, televizyon seyrederken ya da alışveriş yaparken atıştırıyorsanız, kilo alma riskiniz fazla. Çünkü bu tür atıştırma alışkanlık yapıyor.

5. Sık Fast Food Tüketimi

Günümüzde stres ve hızlı yaşam tarzı bizi sağlıklı yiyecekler yerine fast food’u tercih etmeye sürüklüyor. Fast foodlardaki yüksek yağ oranıysa obezitenin önemli nedenlerinden.

6. Duygularla Başa Çıkabilmek İçin Yemek

Açlık hissetmediğimiz halde, moralimiz bozuk olduğu, kendimizi yalnız hissettiğimiz ya da sinirli olduğumuz zamanlarda haddinden fazla yemek yeriz genellikle. Kaç kere kendinizi sinirli bir şekilde mutfakta aç olmadığınız halde atıştırırken buldunuz?

7. Egzersize Vakit Ayırmamak

Hayat koşuşturmacası içinde egzersiz günlük programınıza dahil olmayabilir. Televizyon karşısında uyuyakalmaktan egzersiz yapmaya vakit kalmıyor maalesef!

8. Arkadaşlarınız Sizi Şişmanlatabilir!

Kilo alıyorsanız, kimlerle vakit geçirdiğinize bir bakmanızda fayda var. Obezite bulaşıcı olabilir!

9. Uyku Azlığı

Uyku eksikliği, “ghrelin” (iştah açıcı bir hormon) salgılamayı sağlayarak obezite riskinizi arttırabilir.

10. Yağ ve Kalorilerin Farkında Olmamak

Çoğu insan, yedikleri şeylerdeki yağ ve kalori değerlerinin farkında değil. Bu, sağlıksız beslenmeye ve de gereken kalori miktarından neredeyse iki katını almaya sebep oluyor.

11. Kaçırılan Öğünler

Araştırmalara göre, kahvaltı eden insanların aşırı kilolu olma riski diğerlerine göre daha düşük.

12. Rahatsız Kıyafetler

Araştırmalara göre, rahat kıyafetler, fiziksel aktivite oranını arttırıyor. Kot giyilen günlerde, insanlar fazla adım atarak ortalama 25 kalori fazla yakıyor. Her gün kot giymekse, yılda 6,250 kalori yakımına sebep oluyor.

13. Tartıları Görmezden Gelmek bak burdada dr özün dediğini diyolar:KK31:

Minessota Üniversitesi’ndeki yeni bir araştırmaya göre, kilolarını her gün kontrol edenler, kilo verme konusunda daha başarılı.

14. Sıkıntı

İngiltere'deki bir araştırmaya göre, insanlar sıkıntılıyken daha çok yemek yiyor.

15. İlaçların Etkisi

Pek çok kadın bazı doğum kontrol ilaçlarının yarattığı kilo problemlerinden haberdar. Aslında sadece doğum kontrol ilaçları değil genel olarak pek çok ilaç fazla kiloya sebep olabiliyor. O yüzden hastasına ilaç yazan bir doktorun bu konuda hassas davranması gerekiyor. Örneğin bazı depresyon ilaçları 3-4 kiloya kadar artışa sebep olabiliyor. Tansiyon için kullanılan kimi ilaçlarsa ekstra 2 kilo anlamına gelebiliyor. Diyabet ilaçlarının 3-4, insülin şırıngalarının ise uzun vadede 10-15 kiloya kadar artışa sebep olduğu biliniyor. Bu yüzden özellikle diyabet problemi olanların erkenden spor yapmaya başlamaları tedavi sırasında gelebilecek kilolara karşı koymaları açısından önemli. Eğer ilaç kullanımında kilo alma gibi bir endişeniz varsa bunu mutlaka doktorunuzla paylaşmalısınız. Belki de daha ince bir alternatifiniz olabilir.

16.Yaş

Araştırmalar, insanoğlunun 20 yaşının ortasına kadar her ay 300 gram aldığını gösteriyor. Yaşlandıkça da kas grubundan kaybediyoruz. Ancak bu kas grubu önemli çünkü tek başlarına bile kalori yakmak için onlara ihtiyacımız var. 25-30 yaşlarında kilo daha da çok artıyor. Bu 40 yaşına kadar böyle gidiyor. Menopoz döneminde östrojen azaldığı için ekstra kilolar alınıyor. Bu yüzden yaşlandıkça kas egzersizlerine önem vermelisiniz. Ayrıca protein tüketimini de artırmalısınız. Çünkü kas gücünü artırmak için proteine ihtiyacınız var.

17. Evlenmek

Sadece kişisel tecrübeler değil bilimsel araştırmalar da evliliğin yemek alışkanlıklarını hem kadın hem de erkek açısından bilinçsizce değiştirdiğini ortaya koyuyor. İngiltere Newcastle Üniversitesi bilimadamları, yaptıkları çalışmalarda evlendikten sonra erkeklerin daha sağlıklı beslendiklerini, kadınlarınsa yemelerine çok fazla dikkat etmeyip kilo aldıklarını ortaya çıkarmış. Uzmanlar bunun sebebini kadınların daha fazla et ve büyük porsiyonlarda yemek yemesine, evlilikle ilgili strese daha yatkın olmalarına ve genel olarak sağlıksız beslenmelerine bağlıyor. Peki bu konuda ne yapılabilir? Bilimadamları esprili bir cevap veriyor ya bekar kalacaksınız ya da eski sabit beslenme alışkanlığınızı devam ettireceksiniz.

Yiyerek zayıflamak için 20 yöntem

zayıflamak için yöntemler yiyerek zayıflama yöntemleri kuantumla zayıflama kuantum ile salata yiyerek
Sağlıklı beslenmenin gerçek sırrı nedir? iyi alışkanlıklar.. İşe nereden başlayacağınızla iglili bilgiler burada.. Kilo vermenin quantum fiziğinden daha zor olduğunu düşünebilirsiniz. İşte size 20 basit önlem...

Öncelikle yiyecek günlüğü tutmalısınız. Protein, karbonhidrat, yağ gibi besinleri beslenme planınıza yavaş yavaş dahil ederek kilo verdiğinizi görünce şaşıracaksınız! Sadece ne yediğinize dikkat etmeniz yeterli!

1. Her zaman tatlı şeyler yiyin!
Evet her zaman. Yemekten sonra ufak bir parça bitter çikolata yemek size kilo aldırmaz. Bunun dışında minik kekler yada meyve iyi bir seçenek olabilir
2. Yağları çıkartın
Bir dilim pizzadaki yağları peçete yardımıyla azaltabilirsiniz. İlk bakışta haftada bir yenen bir dilim pizzadaki yağ size fazla gelmeyebilir. Ancak yıl içinde giysilerinize giremediğinizde öyle olmadığını görürsünüz.
3. Kemer takın
Yüksek kalorili ama düşük besin değerli yiyecekler yemek istediğiniz zaman açlık hissetmeyecek kadar kemerinizi sıkın. Ulaşmak istediğiniz bedene ininceye kadar nefes almanızı engellemeyecek şekilde bu taktiği uygulayın.
4. Sevdiklerinizle birlikte olun
İş arkadaşlarınız, dostlarınız veya ailenizden birileriyle vakit geçirin. Bu sıkıntılı dönemi daha rahat atlatmanızı sağlar.
5. Baharatlı gıdalar tüketin
Metabolizmanızı çalıştıran kapsaisin çok acı biberde bulunur. Acılı tavuk ile ayran için. Süt ürünleri kapsaisinin görevini yapmasına sudan daha çok yardımcı olur.
6. Süt için
Günde alınan 1800 mg kalsiyum kalori emilimini sağlıyor. Bu nedenle kahvenizi sütlü ya da kalsiyum içeren gıdalarla içtiğinizde sadece 300 mg kafein alırsınız, 500 mg atılır.
7. Organik gıdaları tercih edin
Kepekli ve ya tahıllı ekmekleri, lifli gıdaları tercih edin.
8. Yıkanmış, doğranmış sebzeleri alın
Evet biraz fazla ödeyebilirsiniz ancak enerji için düşük kalorili bu sebzeleri tüketebilirsiniz. Sebzeleri hemen ulaşabileceğiniz yerlere koyun. böylece birşeyler yemek istediğinizde diğer kalorili seçeneklerden uzak durabilirsiniz.
9. Akşam yemeğine ne yiyeceğinize karar vererek çıkın
Restorana gittiğinizde ne yemek istediğinize düşünerek karar verin. Acele etmeyin, küçük porsiyonlu, doyurucu ancak az kalorili yiyecekleri yiyin.
10. Öğleden sonra saat 15:00'de birşeyler atıştırmayı unutmayın.
150 kalorilik bir atıştırma daha sonra yenilebilecek 400 kaloriyi önler. Avuç içi kadar fındık, ceviz, badem gibi çerezler ya da bir dilim peynir gibi atıştırmalıklar yaklaşık 170 kaloridir.
11. Sebze ve meyverli kabuklarıyla tüketin
Elma, armut, salatalık gibi meyve ve sebzelerin kabukları lif açısından zengindir. Hatta portakalı bile kabuğunun tamamını soymadan beyaz yerini bırakarak yiyebilirsiniz.
12. Sadece tek elle yiyin ve için
Eğer bir partideyseniz bir eilinizde içecek diğer elinizle çerez tüketmeye çalışmayın. Sağ elinizle içip yerseniz daha az yiyip içersiniz.
13. Tabakta beslenin
Kavanozdan, kutudan ya da dev kaselerden yemeyin. Gıdaları tabağınıza alarak beslenin. Böylece daha az yersiniz.
14. Ellerinizi meşgul edin
Stresliyken birşeyler yememenin en iyi yolu ellerinizi başka işlerle meşgul etmek. Bir paket cips yemek yerine örgü örerek stres atabilirsiniz. Resim yapmak, ağaçla ilgilenmek gibi işlerde sizi meşgul edebilir.
15. 10 öğün yiyin
Eğer iş ya da farklı denenlerle stres yaşıyorsanız, düşüncelerinizi kontrol edemiyorsanız, çok acıkmış hissedebilirsiniz.Bu durumda birşeyler yedikten 10 dakika sonra yine aç hissedebilirsiniz. Bu durumda günde 10 defa tüketebileceğiniz sebze ve meyveleri belirleyin ve bunları yiyin.
16. Dondurma yemek için dışarı çıkın
Dondurmalı soğuk pastalar, cipsler ya da peket dondurmalar yemek yerine dışarı çıkın. Eve bu tür kilo aldıracak yiyecekler almayın. Böylece canınız dondurma yemek istediğinde bir kutu yerine sadece bir külah dondurma yersiniz.
17. Salata yiyerek başlayın
Öğle yemeğine salata yiyerek başlayanların yüzde 12 daha az kalori aldıkları belirlenmiş. Bu neden le öğleyin krem şantili yiyeceklerden uzak durun ve yemeğe salata yiyerek başlayın.
18. Kremadan uzak durun
Burger ya da sandviç yediğinizde mayınez, ketçap ya da krema koydurmayın. Bu tür servis edilenlerin kremalarını bıçakla üzeerinden alın. Böylece yarım kalori daha az almış olursunuz.
19. Ekmek almayın
Ekmek uzatanlara gülümseyerek teşekkür edin ve hayır deyin.
20. Bazen çılgın olun
Hiçbirşey yememek sizi zayıflatmayacak ya da mutlu etmeyecek. Haftada bir ya da iki öğünde yemek istediğiniz herşeyi yiyerek kendinizi ödüllendirin.

:KK3::KK3:bunlar çok iyi yaa,,heleki sonuncu maddeye bayıldııııım:KK62::KK64::KK56::KK56::KK56::KK9:

Son düzenleme:
tebrik ederim...:nazar:
darısı tüm kilo vermek isteyenlerin başına diyelim...
resimleride görürsek çok güzel olur...

$buda geçer (157).JPG bunlarda 66 kiloymuşum
$az ve çok.JPG

ötekilerdede 65.4 müşüm eşleştirdiklerim bunlar şimdiki halimide koyucam 61.7lik var

Eklentiler

• $ikili.JPG
    $ikili.JPG
    34,1 KB · Görüntüleme: 1.542
  • $ikili3.JPG
    $ikili3.JPG
    30,2 KB · Görüntüleme: 1.434
  • $ikili 2.JPG
    $ikili 2.JPG
    30,1 KB · Görüntüleme: 1.362
  • $ikili 4.JPG
    $ikili 4.JPG
    48 KB · Görüntüleme: 1.344
  • $IMG0851A.JPG
    $IMG0851A.JPG
    34,2 KB · Görüntüleme: 1.228
tebrik ederim canım seni yaa valla resmen evrim geçirmişsin ne güzel imrendim bende diyettim ama gitmiyo kilolarım anlamadım görürmüyimki bende kendimi böleeee:KK15:

tebrik ederim canım seni yaa valla resmen evrim geçirmişsin ne güzel imrendim bende diyettim ama gitmiyo kilolarım anlamadım görürmüyimki bende kendimi böleeee:KK15:

inanırmısın bende böyle dyodum ilk başladığım zamanlarda hiç ümidimde yoktuda ,,neyse valla gitmiş ve ben imrendiğim vücuda sahip olmuşum bilee,,ama dahada incelmek amacım:KK16:

Iyi sen yine 2 cocuk dogurmussun :) Ben evlendim 6 ay icinde 15 kilo alip 87 kilo oldummmm.
Daha cocuk yok tabi.
1 ayda bende 4 bucuk kilo gibi bisey verdim.Bende senin gibi diyet yapmadim
Dikkatli beslendim.
Darisi basima insallaaaaaah tebrik ediyorum seni cok guzel gorunuyorsun:nazar:

66 kiloyken bile incecik gözüküyorsun canım boyun kaç çok merak ettimm:KK70: ben 67 yim 1 68 boyum seenden 7 8 kilo fazla gibi duruyorum vallaa:KK70: çok tebrik ederim böyle devam darısı hepimizin başına :)

vallahi bu bana ders bende çok iradesizim 2 gün üstüste diyet yapmadım daha hiç:KK76: gerçi daha yeni başlamaya çalışıyorum 22 yaşındayım son 1 aydır diyete BAŞLAMAYA çalışıyorum ama öğlen tutuyorsam kendimi akşam bozuyorum:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: korkuyorum bu halimden:18::18:

Çok güzel kilo vermissin göbeginin acık olan fotolarda çok belli bu güzel kilo verdigin ne tarz sporlar yaptın çünkü hiç esneme olmamış gibi

tebrik ederim..2 çocukla hem de...süpersin...özellikle yaptığın birşey var mıydı? mesela spora vakit ayırabiliyor muydun?gerçi 2 çocuk sana sporu fazla fazla yaptırıyordur eminim :KK9:

maşallah, tebrik ederim seni :)) eşin kıskanmakta çok haklı, fıstık gibi olmuşsun :))
ne güzel, ne göbek kalmış ne de başka bir şey. mini etekli fotoğrafta süper gözüküyorsun.
yalnız arkadaşların dediği gibi hiç sarkma olmamış sende. spor yaptın mı? neler yaptın yaptıysan?
bizi de aydınlat :))

Iyi sen yine 2 cocuk dogurmussun :) Ben evlendim 6 ay icinde 15 kilo alip 87 kilo oldummmm.
Daha cocuk yok tabi.
1 ayda bende 4 bucuk kilo gibi bisey verdim.Bende senin gibi diyet yapmadim
Dikkatli beslendim.
Darisi basima insallaaaaaah tebrik ediyorum seni cok guzel gorunuyorsun:nazar:
çok teşk ederim canım,,ben hamile kalmadan önce çok dikkatsiz beslenirdim geceleri dahi yerdim ama hiç kilo almazdım ,,hamilelik herşeyi değiştirdi ,bende derdim çocuk doğurmadıkları halde insanlar nasıl bukadar kilo alıyo diyee,,bak bende senin neden kilo aldığını merak ettim:44:ama 1 ayda 4.5 kilo harika bişey bence devam et canım...zaten insan kilo verdikçe dahada hırslanıyo hevesleniyoo,bunun kırılmasına izin vermee...:KK16:
66 kiloyken bile incecik gözüküyorsun canım boyun kaç çok merak ettimm:KK70: ben 67 yim 1 68 boyum seenden 7 8 kilo fazla gibi duruyorum vallaa:KK70: çok tebrik ederim böyle devam darısı hepimizin başına :)
boyumuz aynı canım bende 168 im,,herkezin vücut yapısı bir değilki canım,gerçi bende iri yapılıyım,,oyüzden iyice incelmek istiyorum,,bazen aynada hala kilolu görüyorum kendimii,,:KK23:
vallahi bu bana ders bende çok iradesizim 2 gün üstüste diyet yapmadım daha hiç:KK76: gerçi daha yeni başlamaya çalışıyorum 22 yaşındayım son 1 aydır diyete BAŞLAMAYA çalışıyorum ama öğlen tutuyorsam kendimi akşam bozuyorum:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: korkuyorum bu halimden:18::18:
kaç kilosun canım şuandaa,,eğer kilon çok fazlaysa hiç durma karar ver,,herşey karar vermekte bitiyoo,,sonrası inan en basit kısım..bak eğer karar verirsen sana desteğe hazırım,,nasıl beslenmen gerektiği hakkında bilgi verebilirim..sonuçta hala kilo verme çabası içinde dikkatli besleniyorum..gerçi son haftalarda iyice çozuttum kilom sabitte takılmıştıda cuma günü tartıda 59u görebildim şükür..bu haftada çok azimle ilerliycem..hedefime ulaşmalıyım...eşimde bu sabah dedi yeter artık zaten senin ideal kilon 60 olmalı daha ne uğraşıyorsun moral bozuyosun,,sen 60ı korumaya çalış,kilo vermeye değil dedii..ama ben kendimi henüz korumaya geçmek için hazır hissetmiyorum:KK19::KK19:
Çok güzel kilo vermissin göbeginin acık olan fotolarda çok belli bu güzel kilo verdigin ne tarz sporlar yaptın çünkü hiç esneme olmamış gibi

tebrik ederim..2 çocukla hem de...süpersin...özellikle yaptığın birşey var mıydı? mesela spora vakit ayırabiliyor muydun?gerçi 2 çocuk sana sporu fazla fazla yaptırıyordur eminim :KK9:

maşallah, tebrik ederim seni :)) eşin kıskanmakta çok haklı, fıstık gibi olmuşsun :))
ne güzel, ne göbek kalmış ne de başka bir şey. mini etekli fotoğrafta süper gözüküyorsun.
yalnız arkadaşların dediği gibi hiç sarkma olmamış sende. spor yaptın mı? neler yaptın yaptıysan?
bizi de aydınlat :))

şöyle 3ünüze ortak cvb vermek istiyorum,,,
ah canlarım yaa spor yapmadım desem size inanmazsınız dimii..ama gerçekten kilo vermeye başladığımdan beri sporla ilgili hiç bişey yaptığım yoktu düşünmüyodum benim amacım kilo vermekti sadecee..baktım kilolar gidiyo rahattım,,ama sonra son 2 aydır falan kilomda azalma oldu yani çok yavaş gidityodu,,hızlansın biraz etkisi olsun diye yapmaya başladım kendimce bişeyler..faydası oldumu evet oldu,,gerçekten sıkılaştığımı hissettim..şöyle yazıyım yaptıklarımıı çok basit şeyler...:KK16:

1= elime oklavayı alıp enseme koydum ve başladım alt tarafım sabit durucak şekilde sağa sola dönmeye 40 sağ 40 sol olmak koşuluyla 80 defa hergün sabah akşam yaptım(belimin incelmesi için en faydalı şey mekikten sonra tabi):KK9::KK16:
2= sonra yine dümdüz konumda bacakları hafif aşağı çökerek sağa sola eğilme hareketi yaptım (80 defa/40/40)(bel yanları için..):KK8:
3=duvar şınavı çektim (kollar için)(20tane):KK8:
4sabah akşam 50 mekik çektim(top:100)göbek için:KK8:
5=ip atladım günde 3 kere 100 kere(toplam 300)tüm vücut için özellikle bacak ve kollar için:KK16:
:KK8:
işte bukadar arada sıradada yürüyüşe çıktım ama gezi amaçlı hiç bizaman sırf yürüş olsun diye evden çıktığımı hatırlamıyorum 1 veya 2 kezdir ötekiler hep çocukalarla gezme amaçlı..öyle yaptıklarım çok basit şeyler..deneyebişlirsiniz..ben başladıktan sonra bel çevremde gözle görülür biçimde incelme farkettim..

bnde zayıflamak istiyorum ama çikolata abur cubur bunlardan vazgeçemiyorum.
ekmek yemiyorum bu ara biraz.
yeni doğum yaptım sayılır. 7.5 ay önce.

veee tam 18 kilo aldım.
90 la doğuma girdim
72 ile hamile kalmıştım. neyseki boydan azcık kurtarıyorum 1.71.

nerden başlıcağımı bilemiyorumm bu zayıflama işine.
senide tebrik ediyorum

Harika görünüyorsun tatlım. Umarım bir daha kilo almazsın

O bel nasılda incelmiş öyle. En büyük hayalim benimde göbeğimin gitmesi

bnde zayıflamak istiyorum ama çikolata abur cubur bunlardan vazgeçemiyorum.
ekmek yemiyorum bu ara biraz.
yeni doğum yaptım sayılır. 7.5 ay önce.

veee tam 18 kilo aldım.
90 la doğuma girdim
72 ile hamile kalmıştım. neyseki boydan azcık kurtarıyorum 1.71.

nerden başlıcağımı bilemiyorumm bu zayıflama işine.
senide tebrik ediyorum
evet canım bende hemen hemen toplamda 18 kilo almışım :KK1:ben verdiysem verirsin endişelenmee..dediğin gibi abur cuburdan vazgeç öncee..ben hayatta duramazdım gün içinde haddi hesabı olmuyodu yediklerimin hemde yemezsem eksiklik olyodu sanki:KK53:ama bıraktım,,sende şöyle bi şey yap başlangıçtaa canım ne zaman aburcubur isterse,1bardak süte 2 tatlı kaşığı pekmez kat karıştır iç..bak nasılda isteğin ortadan kalkıyo yemiş kadar oluyosun,ben öyle öyle bıraktım..zaten bize kilo aldıranların başında aburcubur vede karbonhidratlar yer alıyo,,yani makarna kuru fasulye,,hamur işi tatlılar,,heleki baklava 1 dilimin yarısı yarım ekmeğe eşdeğere sahipmiş,,duyduğumda şok olmuştum,,bayram hariç ağzıma koymadım,,neysee eğer yiyceksenki makarna veya kurufasulye pilav gibi yemekleri öğlen öğününde tüket ve çok az porsiyon olsun,,diyetisyenlerin önerisipilav 2 kaşık makarna 2 kaşık kurufasulye 4 kaşık falan filan ben hiç uymadım çünkü dediğim sey okadacık yiyceme hiç pişirmem daha iyi:KK19:bende çok az tabağa koyup öyle yiyodum vede öğle zamanında,,akşam kesin ama kesinlikle bu gibi gıdaları tüketmemeliyiz bak nasılda haftaya farkediceksinn,öncelikle abur cuburu bırak o bile başlangıç için yeterlii,
he bide sabah hariç öğünlerinde ekmek yeme,,sabah 2 dilim hakkımız var,,ben kepek kullanıyorum,,çavdar tam tahıllı buğday ekmeğide olabilir...

Harika görünüyorsun tatlım. Umarım bir daha kilo almazsın

O bel nasılda incelmiş öyle. En büyük hayalim benimde göbeğimin gitmesi

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:inşallah almam canım sağol....:KK16::KK16::KK16::KK16:

X