Aşil Tendom Kısalığı

Geçmiş olsun, iyi bir fizik tedavi ve gerekli olduğu taktirde ufak bir cerrahi operasyonla çok iyi olacaktır oğlunuz, devlette saatler uymazsa özel merkezlerdede rapor çıktığı takdirde fizik tedaviye ücret ödemiyorsunuz aklınızda bulunsun, bu arada Ankara'da fizyoterapist prof Mintaze Kerem Günel i önerebilirim.
Cok teşekkür ederim rapor meselesini carsamba günü sorayım

Merhaba,

öncelikle lütfen konum tanışmasın.. gerçekten büyük dertliyim.

Arkadaşlar, oğlum yürümeye hep ayak ucunda başladı. 5 buçuk yaşında şu an ve hala ayak ucunda basıyor. 3 yaşından beri 3 kere çocuk doktoru, ortopedi ve çocuk cerrahiye götürdüm belirli aralıklarla ve hepsi normal büyüdükçe düzelir demişlerdi. ancak çarşamba günü çocuk hastalıklarına yine randevu alıp nörolojiye sevk vermesini istedim. Nörolojik sıkıntı olunca da böyle yürüyebildiklerini, bundan korktuğumu belirttim nörolojiye yönlendirdiler. Doktor bize çömelme testi yaptı ve benim oğlum çömelemedi yere düştü. Dedi ki; aşil tendomu kısa kalmış. Fizik tedavi alması gerek, emar çekilecek, gerekirse buna özel ayaakkabı giyecek olmazsa alçı botoks uygulayacağız. en son aşama cerrahi müdahele dedi.

Ankara da yım. Devlet hastanesinde fizik tedavi nasıl alınıyor? çalışıyorum her gün gidip gelmem nasıl olacak bilmiyorum, işten çıkarsam ne yapacağız diye düşünüyorum. Fizik tedavi günleri çarşamba günü belli olacak. Özel de bunun ücreti nedir bilen var mı? Devlette çözemezsek özelde bunu nasıl karşılayacağım.. Cidden çıldıracağım artık.. Oğluma baktıkça içim gidiyor.. Çok üzülüyorum..

Bir de bu durumları yaşayan var mı? Düzelen çocukları duymak okumak istiyorum çok kötü hissediyorum. Sürekli ayak ucuna basmaktan oğlumun ayak altınun ucu nasır olumş artık.. anne acıyor diyor yürürken artık.. defalarca doktora gittim normal dediler.. şimdi bunun karşıma çıkması beni mahvetti açıkçası. 2 gündür uyuyamadım stresten..

Lütfen bişeyler biliyorsanız yorum yapın olur mu?

Hiçbir fikrim yok, büyük geçmiş olsun.

Yapabileceğim bir şey olursa buradayım demek istedim.

İyi kötü bir yol haritası belirlendikten sonra işler yoluna girer rahat olun. En azından tedavisiz, çözümsüz bir rahatsızlık değil. Bu bile şükür sebebi çoğu zaman.

Tekrar geçmiş olsun, her zaman telefonun ucundayım 💜

Teşekkür ederim ancak maddi durumlar şu an buna müsaade etmiyor maalesef 😔
Anladım.
Eğer tedavisi özel bir yerde devam ederse yönlendirilirse olasılığı ile yazmıştım sigorta karşılasın diye, tamamlayıcı gerçekten özeller adına çok çok uygun oluyor.

Bana zamanında hacettepeden bir profun adı verildi ama inanın hatırlamıyorum.
Çünkü muayene almayan hocalık yapan bir adamdı ve çocuğumun da sıkıntısı olmadığı anlaşılınca üstelemedim.
Biraz araştırayım, görünce ismini belki hatırlarım, mutlaka yazacağım.

Cok teşekkür ederim rapor meselesini carsamba günü sorayım
Mutlaka bir fizik tedavi uzmanına başvurursanız rapor çıkartılacaktır, bu durumda zaten mesai saatleri dışında hizmet veren ftr merkezlerinde işyeri konusunda da sıkıntı yaşamadan evladınızın tedavisini de aksatmadan devam edebilirsiniz ek ödeme vs almıyor çoğu merkez yeter ki rapor olsun.

Çok çok teşekkür ederim 💜💜💜 iyiki varsiniz💝
Hiçbir fikrim yok, büyük geçmiş olsun.

Yapabileceğim bir şey olursa buradayım demek istedim.

İyi kötü bir yol haritası belirlendikten sonra işler yoluna girer rahat olun. En azından tedavisiz, çözümsüz bir rahatsızlık değil. Bu bile şükür sebebi çoğu zaman.

Tekrar geçmiş olsun, her zaman telefonun ucundayım 💜

Anladım.
Eğer tedavisi özel bir yerde devam ederse yönlendirilirse olasılığı ile yazmıştım sigorta karşılasın diye, tamamlayıcı gerçekten özeller adına çok çok uygun oluyor.

Bana zamanında hacettepeden bir profun adı verildi ama inanın hatırlamıyorum.
Çünkü muayene almayan hocalık yapan bir adamdı ve çocuğumun da sıkıntısı olmadığı anlaşılınca üstelemedim.
Biraz araştırayım, görünce ismini belki hatırlarım, mutlaka yazacağım.
Çok teşekkür ederim 🙏

Mutlaka bir fizik tedavi uzmanına başvurursanız rapor çıkartılacaktır, bu durumda zaten mesai saatleri dışında hizmet veren ftr merkezlerinde işyeri konusunda da sıkıntı yaşamadan evladınızın tedavisini de aksatmadan devam edebilirsiniz ek ödeme vs almıyor çoğu merkez yeter ki rapor olsun.
Aa mesai disi çalışan yerler olduğunu bilmiyordum. Çok teşekkür ederim bilgiler için.

X