Aşılama Aşılama İle Hamile Kalanlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
kızlar, benim asılarımda ağzı başladı ve sol tarafımda göz seğirmesi gibi bişeyler oluyo.. Ne demek bilen varsa hemen yazabilir mi?

CANIM YA HEMEN OLACAK DİYE BEKLEMİYORUM AMA HER GİTTİĞİMDE DOKTORDAN OLUMSUZ BİŞEY DUYMAKTAN BIKTIM ARTIK.BEN 5 AY KLOMEN KULLANDIM HİÇ FAYDASI OLMASI AKSİNE KİST YAPTI TEDAVİSİNİ OLDUM.KLOMEN YARAMADI DİYE BU DA YARAMAYACAK SANIYORUM BELKİDE YANILIYORUM AMA NE YAPAYIM ULAŞIM ZOR TEDAVİ PAHALI İŞİMİZ ZOR KIZLAR ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN....:ecrin_bebek:

canım iğneler klomenden daha etkili.zaten üstünde yazıyo okuduysan.klomifen sitrata yani klomen gibi ilaçlara etki göstermeyen vakalarda kullanılır diye.sen içini ferah tut derim ben.keşke benimde yumurtalar küçük olsaydı.6 gündür ara kanamam devam ediyo.doktor cuma günü ara dedi.kanamam bitmezse ne olcak bilemiyorum.çünkü 7 gün sürer dedi. bugun 6. gün ve hala çok bitecek gibi değil.bana dua edin.:uhm:

kızlar, benim asılarımda ağzı başladı ve sol tarafımda göz seğirmesi gibi bişeyler oluyo.. Ne demek bilen varsa hemen yazabilir mi?

canım yat dinlen bence.dikkat et.inş. önemli bişey değildir.bazen olur o göz seğirmesi gibi bende de ama neden olur bilmiyorum.ne zaman test yapacaktın?inş. hamilesindir.hadi bakalım güzel haberlerini bekliyorum.inş.:CüvCüv:

canım iğneler klomenden daha etkili.zaten üstünde yazıyo okuduysan.klomifen sitrata yani klomen gibi ilaçlara etki göstermeyen vakalarda kullanılır diye.sen içini ferah tut derim ben.keşke benimde yumurtalar küçük olsaydı.6 gündür ara kanamam devam ediyo.doktor cuma günü ara dedi.kanamam bitmezse ne olcak bilemiyorum.çünkü 7 gün sürer dedi. bugun 6. gün ve hala çok bitecek gibi değil.bana dua edin.:uhm:
CANIM GÜZEL DİLEKLERİN VE MORAL SÖZCÜKLERİN İÇİN TŞK EDERİM.İNŞALLAH BÜYÜMÜŞTÜR YUMURTALIKLARIM SANA GELİNCE UMARIM KİST OLMAZ DOKTORUN HATASINI SEN ACI ÇEKEREK YAŞAMAYASIN KIYAMAM SANA YA...İNŞALLAH ÖNEMLİ BİŞEY OLMAZ TATLIM BAK BİZ NESLİHANLA MSN DE GÖRÜŞÜYOZ BENİM MSNYİ KAYDET SENLEDE KONUŞALIM TABİ İSTERSEN MSNİ ÖNCEKİ SAYFALARDA YAZMIŞTIM...:gitme:

slm bende yenıyım sıtede benımde yarın 3. aşılamam yapılacak inşallah rabbım hayırlısıyla verr bu süreçler insanı çok yıpratıyo takmamak elde değil rabbım tez zamanda hepimize versin inşallah bol bol dua edin isteyın arkadaşlar o mutlaka bir gun verecek bizede:Saruboceq::Saruboceq::http://www.kadinlarkulubu.com/images/smilies/Saruboceq.gifSaruboceq::Saruboceq:

MRB FİLİZCİM ARAMIZA HOŞGELDİN SORUN NE SENDE PKO VAR MI?VEYA EŞİNDE SORUN..EĞER İSTERSEN ÖNCEKİ SAYFALARDA MSNM VAR ORDAN KONUŞABİLİRİZ EKLERSEN KABUL EDERİM.ÇÜNKÜ BURDA KARŞILAŞIP DERTLEŞEMİYOZ YİNE DE SEN BLİRSİN TEKLİF VAR ISRAR YOK.BİŞİ SORCAM İĞNE OLARAK NE KULLANDIN KAÇLIK VURUNDUN KAÇ GÜN?VE KAÇ YUMURTAN OLDU?KÇ GÜNDE GELİŞTİ Bİ DE SON OLARAK AŞILAMA AĞRILI BİR İŞLEMMİ?ÖPTÜM...ALLAHIM İNŞALLAH RAMAZAN AYINDA HEPİMİZE BİRER EVLAT NASİP EDER...:Saruboceq::ecrin_bebek:

slm bende yenıyım sıtede benımde yarın 3. aşılamam yapılacak inşallah rabbım hayırlısıyla verr bu süreçler insanı çok yıpratıyo takmamak elde değil rabbım tez zamanda hepimize versin inşallah bol bol dua edin isteyın arkadaşlar o mutlaka bir gun verecek bizede:Saruboceq::Saruboceq::http://www.kadinlarkulubu.com/images/smilies/Saruboceq.gifSaruboceq::Saruboceq:

evet filiz hoşgeldin aramıza.ben de merak ediyorum iğnemi kullandın yoksa hap mı.sen de ara kanama filan oldumu hiç?

CANIM GÜZEL DİLEKLERİN VE MORAL SÖZCÜKLERİN İÇİN TŞK EDERİM.İNŞALLAH BÜYÜMÜŞTÜR YUMURTALIKLARIM SANA GELİNCE UMARIM KİST OLMAZ DOKTORUN HATASINI SEN ACI ÇEKEREK YAŞAMAYASIN KIYAMAM SANA YA...İNŞALLAH ÖNEMLİ BİŞEY OLMAZ TATLIM BAK BİZ NESLİHANLA MSN DE GÖRÜŞÜYOZ BENİM MSNYİ KAYDET SENLEDE KONUŞALIM TABİ İSTERSEN MSNİ ÖNCEKİ SAYFALARDA YAZMIŞTIM...:gitme:

kist nasıl oluyo.sen de hiç oldumu.ultrasonda nasıl bir görüntü oluyo.bilmiyorum ya kafam çok karışık ama dediğin gibi doktoru iyi bulman lazım.ve bizim doktor konusunda seçeneğimiz yok malesef.msn i tabiki eklerim canım bende çok mutlu olurum.

kist nasıl oluyo.sen de hiç oldumu.ultrasonda nasıl bir görüntü oluyo.bilmiyorum ya kafam çok karışık ama dediğin gibi doktoru iyi bulman lazım.ve bizim doktor konusunda seçeneğimiz yok malesef.msn i tabiki eklerim canım bende çok mutlu olurum.

CANIM KİST BENDE 2 AY ÖNCE OLMUŞTU NEDENİ İSE KLOMEN KULLANDIM 1 TANE YUMURTAM OLUŞMUŞ TABİ ADETİN 13.GÜNÜ DOKTORUM BAKTI YUMURTLAMA YOK DEDİ MEĞER AY SONUNA DOĞRU YUMURTAM BÜYÜMÜŞ VE PKOLU OLDUĞUM İÇİN KENDİLİĞİNDEN YUMURTA ÇATLAMADIĞI İÇİN KİST OLMUŞ DEDİ DOKTORUM.DUPHASTON VE GİNERA (DOĞUM KONTROL HAPI)VERDİ 1 AY SONRA YOK OLMUŞTU.BİLİYOSUNKİ KİST TEDAVİSİNDE DOĞUM KONTROL HAPI KULLANILIYO BENİM BAŞIMA GELDİ DE ONDAN YAZAYIM DEDİM.AMA BAŞLANGIÇ OLARAK DOKTORUN HEM KENDİNİ HEM DE SENİ RİSKE ATMIŞ ÇOK YÜKSEK DOZDA BAŞLAMIŞ.BENİM DOKTORUM 50 İLE BAŞLADI SONRA 75 E ÇIKARDI YARINDA KONTROLÜM VAR İNŞALLAH YUMURTAM GELİŞMİŞTİR.YARIN YAZARIM ALLAHIM EN KISA SÜREDE BEBELERİMİZE KAVUŞTURSUN BİZİ....:Saruboceq::ecrin_bebek::enbuyukkk:

KIZLAR YA ACABA YUMURTAM BÜYÜMÜŞ MÜDÜR.P.TESı DOKTORUM FAZA BÜYÜMEMıŞ DEDı DOZU 75 E ÇIKARDI 4 GÜN VURUNDUM YARINDA EVE AĞLAYARAK GELMEK ıSTEMıYORUM....BEBEĞıM BıRAN ÖNCE GELSıN ıSTıYORUM....:gitme: :asigim:

SLM KIZLAR BUGÜN DOKTORA GıTTıMYUMURTAM BÜYÜMEMıŞ HıÇ GONAL F VURUNUYODUM 5 GÜN 50ML./4 GÜN 75 ML VURUNDUM AMA BÜYÜMEMıŞ.:gitme:MORALıM ÇOK BOZUK AĞLAYARAK GELDıM EVE...ŞıMDıDE MENEGON YAZDI BAKALIM SALI GÜNÜ TEKRAR KONTROLÜM VAR.MENEGON KULLANAN ARKADAŞLAR VAR MI?senağlama :çok üzgünüm:

SLM KIZLAR BUGÜN DOKTORA GİTTİMYUMURTAM BÜYÜMEMİŞ HİÇ GONAL F VURUNUYODUM 5 GÜN 50ML./4 GÜN 75 ML VURUNDUM AMA BÜYÜMEMİŞ.:gitme:MORALİM ÇOK BOZUK AĞLAYARAK GELDİM EVE...ŞİMDİDE MENEGON YAZDI BAKALIM SALI GÜNÜ TEKRAR KONTROLÜM VAR.MENEGON KULLANAN ARKADAŞLAR VAR MI?senağlama :çok üzgünüm:

senin ilk ayınmıydı canım.gonal f iğne kaçlıktı.ya önceden demiştinya klomenle kistim oldu demiştin yanılmıyosam.kaç mg kullanmıştın klomeni.bana da doktor doğum kontrol verdi.acaba kist oldu diyemi verdi.aklım çok karıştı.

senin ilk ayınmıydı canım.gonal f iğne kaçlıktı.ya önceden demiştinya klomenle kistim oldu demiştin yanılmıyosam.kaç mg kullanmıştın klomeni.bana da doktor doğum kontrol verdi.acaba kist oldu diyemi verdi.aklım çok karıştı.
bence sana kist olduğu için vermiştir ve usg ye girdiyken orda görmüştür klomeni ben günde 2 defa içmiştim.ben 5 gün 50 ml 4 gün 75 ml vurundum gonalf iğneyi bugünde menegona başladık bakalım salı gününe yine sonuç alamazsam doktorumu değiştircem.eşim kızıyo deneme tahtası oldun üzerinde her iğneyi deneyecek herhalde dio vallahi kafayı yicem yaaaa.bu ay benim ilk tedavimdi ve doktorun en büyük hatası düşük dozla başlaması oldu....allah hepimizin yardımcısı olsun :ecrin_bebek::Saruboceq: senağlama

bugünde iğneni vuruldun şimdi 2. gün oldu menegonda.. Salı günü artık büyümüş olcak bak görürüsün nesli dediydi diceksin :)) üzülme artık ne olur yaa... Dur sabret bakalım salıya kadar.. süper şeyler olcak... Ama gerçekten eğer bu ay olmazsa bencede dr. değiştir.

bugünde iğneni vuruldun şimdi 2. gün oldu menegonda.. Salı günü artık büyümüş olcak bak görürüsün nesli dediydi diceksin :)) üzülme artık ne olur yaa... Dur sabret bakalım salıya kadar.. süper şeyler olcak... Ama gerçekten eğer bu ay olmazsa bencede dr. değiştir.

MENEGONDA BUGÜN DAHA İLKİNİ VURUNDUM SALIYA KADAR 3 TANE VURUNMUŞ OLCAM İNŞALLAH SALI GÜNÜ GÜZEL BİŞEYLER DUYARIM AĞLAYARAK GELMEM YİNE İNŞALLAH YUMURTAM BÜYÜMÜŞTÜR.ÖF YA BENİM DERDİME TIPTA ÇARE YOK MU ACABA....:gitme:

bugünde iğneni vuruldun şimdi 2. Gün oldu menegonda.. Salı günü artık büyümüş olcak bak görürüsün nesli dediydi diceksin :)) üzülme artık ne olur yaa... Dur sabret bakalım salıya kadar.. Süper şeyler olcak... Ama gerçekten eğer bu ay olmazsa bencede dr. Değiştir.

neslihan sen ne yaptın sonuç belli olmadımı daha.kızlar bende bişey yok.hamile değilim doğum kontrol hapına başladım ve gerçekten doktorun dediği gibi kanama kesildi.önümüzdeki ay doktoru değiştiriyorum.ve son kez yaptırcam iğne ondan sonra kilo vercem.kızlar sizin kilonuz kaç.polikistik overde kilo da çok etkiliyomuş gebe kalmayı.

BENıM BOY 172 / KıLO 85 BENıMDE BıRAZ FAZLA AMA VEREMıYORUM NE YAPAYIM.YA KIZLAR ARANIZDA GLıFOR,GLUKOFEN VS.ıLAÇLARDAN KULLANAN OLDUMU PKOLULARDA KıLO VERMEYı SAĞLIYORMUŞ GALıBA...BıLGıNıZ VAR MI?:emir_bebek:

BENİM BOY 172 / KİLO 85 BENİMDE BİRAZ FAZLA AMA VEREMİYORUM NE YAPAYIM.YA KIZLAR ARANIZDA GLİFOR,GLUKOFEN VS.İLAÇLARDAN KULLANAN OLDUMU PKOLULARDA KİLO VERMEYİ SAĞLIYORMUŞ GALİBA...BİLGİNİZ VAR MI?:emir_bebek:

evet canım ben glokofen,glugopage gibi metformin içeren ilaçlardan kullanıyorum.bence faydası var.ben 80 kilodan 65 e düşmüştüm.ama sporda yaptım.spor yapmayınca bu ilaçtan içince yesem bile almıyorum.ama ilacı bıraktığımda anında kilo alıyorum.o yüzden kullanmaya devam ediyorum.bence faydası var.adet olurken bile faydası oluyo.

merhaba canım aşılama aşamalarını kısaca anlatayım sana ( daha doğrusu dr bana uyguladığı yöntemi her dr aynı şekilde mi uyguluyor bilmiyorum ) reglin 2. günü gonalf iğneye başladım günde 150 ml olmak üzere toplam 900 ml gonalf iğne oldum 7 gün boyunce ( reglin 2.-3.-4.-5.-6.-7.-8. günleri ) son iğneyi vurulduğum gün yani reglin 7. günü doktoruma gittim ve vajinadan yumurtaların durumuna baktı ve yumurta çatlatma iğnesini ne zaman vurulmam gerektiğini söyledi reglimin 10. günü sabah 06 :00 da yumurta çatlatma iğnesi olmam gerektiğini ve reglin 12. günü saat 18:00 de de aşılamanın gerçekleşeceğini söyledi( aşılama yumurta çatlatma iğnesini vurulduğun saatten 36 saat sonra yapılıyor) dediği gün ve saatte iğnemi oldum ve reglin 12. günü saat 15:00 de tüp bebek merkezinde eşimin spermleri yıkandı ve saat 18:00 de aşılama gerçekleşti 3-4 dk sürüyor az bir ağrı oluyor ama inan bana regl sancısı daha fazla onun yanında basınç uygulandığı için 1 - 2 dakika ağrı hissediyorsun ama geçiyor hemen aşılama olduktan sonra 45 dk yattım ve doktorum 2-3 gün boyunca wc dışında kalmamam gerektiğini söyledi sonrasında da ağır bir iş yapmamamı önerdi yattığım 3 gün boyunca eşim sağolsun yemek vb ihtiyaçlarımın hepsini karşıladı aşılamadan 3 gün sonrada cinsel ilişkide bulunun dedi ve bana vajinadan kullanılacak gebeliğin oluşmasını kolaylaştıran ve rahimi güçlendiren bir ilaç verdi o ilacı kullandığım sürece kasılmalarım ve ağrılarım çok oldu aşılamadan 13 gün sonra kan testi yaptırdım ve maalesef ilk aşılamamın olumsuz olduğunu öğrendim ALLAH izin verirse bu ay 2. aşılamamı olacağım yüce RABBİM bu mübarek günlerde hepimizin istek ve dualarımızı kabul eder inşallah
anlayacağın korkacak endişelenecek bir durum yok gonalf 450 likten 2 kutu kullandım ben ve 800 tl tuttu 150.00 tl de tüp bebek merkezine verdik aslında devlet karşılıyormuş ama bazı şartları varmış 3 yıllık evli olmak bütün tahlillerin yapılmış olması vb gibi
dr den rapor çıkartabilirsen devlet ilaç masrafının belli bir kısmını ödüyor sende sanırım antalya da yaşıyorsun antalya da raporu sadece ATATÜRK Devlet hastane si aşılama için rapor veriyor bilgin olsun herşey gönlünce olsun umarım istediğin bilgileri verebilmişimdira.s.

slm benim de ilk aşılamam oldu ama benim doktorum adetten sonra ilaç verdi bitiminde iğnemi oldum verdiği saatte gittim sperm yıkandıktan sonra ameliyat ortasmında aşılamamı oldum.şimdi günümü bekliyorum hayırlısı olsun hepiniz içinde
2 aşılama ücreti 750 tl inşallah ikinciye gerek kalmaz.:teselli:

X