Aşılama süreci

İnşaallah tertemiz çıkar sonuçların canım 🌼 tek tüp bile kapalı olsa hamile kalma şansın yüzde elliye düşüyor. Bir de üzerine eşimde de sorun olunca. Ah ah
İnşallah canım senin de ilk denemede tutsun aşılaman bebeğini sağlıkla kucağına al dilerim ☘️❤️

İleri hızlı hareket 0
Yavaş hareket 17 ancak yıkama sonrasında
İleri hızlı hareket 2
Yavaş hareket 52 olmuş canım. Acaba yıkama öncesi mi önemli sonrası mı?
Yıkama sonrası önemli canım yıkayıp en kaliteli olan spermleri seçip gönderiyorlar. İnşallah benim eşimin de artar yıkama sonrası 🥺🌸

Yani doğal yolla şans 0 iken aşılamada artıyor yıkandığı için değil mi
Şans aslında sıfır olmuyor canım hep bir ihtimal var ama çok çok düşük ihtimal. Ama aşılama da evet normale göre şans artıyor çünkü yıkayıp spermler arasında en işe yarar olanları alıyorlar. O yüzden sans artıyor. Hamile kalma yüzdesi %20 ama. Tüp bebek kadar etkili değil. Niye yüzde yirmi ihtimal tutmasın ki dua ederiz 🌸♥️

Benimde aşılamamın 12.gunu.
Progesteron diye ilaç kullandım. Aşırı göğüs ağrısı ,gaz ve sol kasagima giren kramplar ve bacağıma vuruyor.
İlacın etkisi mi yoksa hamilelik mi?
Sizce

Benimde aşılamamın 12.gunu.
Progesteron diye ilaç kullandım. Aşırı göğüs ağrısı ,gaz ve sol kasagima giren kramplar ve bacağıma vuruyor.
İlacın etkisi mi yoksa hamilelik mi?
Sizce
12 günden sonra test yapilabiliyo mu acaba bir test yapsanız 🙈 ben hiç bilmiyorum ilk kez aşılama olacağım ama inşaallah hamilesinizdir ♥️♥️ aşılamadan sonra nelere dikkat ettiniz. Temizlik yemek yaptiniz mi.

12 günden sonra test yapilabiliyo mu acaba bir test yapsanız 🙈 ben hiç bilmiyorum ilk kez aşılama olacağım ama inşaallah hamilesinizdir ♥️♥️ aşılamadan sonra nelere dikkat ettiniz. Temizlik yemek yaptiniz mi.
İlk gün yapmadım ama diğer günlerde iş yaptim. Öğretmenim işe dahi gittim.:))
Ama ağır işlerden biraz uzak durdum.
En son 2,3 yaşındaki bı çocuğu kucağıma aldım inşaAllah sorun olmamıştır

İlk gün yapmadım ama diğer günlerde iş yaptim. Öğretmenim işe dahi gittim.:))
Ama ağır işlerden biraz uzak durdum.
En son 2,3 yaşındaki bı çocuğu kucağıma aldım inşaAllah sorun olmamıştır
Ben de öğretmenim 🥺🌸 nasip olucak olursa iş yapsakta tutar inşaallah ♥️ lütfen haber edin sonucu inşaallah hamilesinizdir

Ben de öğretmenim 🥺🌸 nasip olucak olursa iş yapsakta tutar inşaallah ♥️ lütfen haber edin sonucu inşaallah hamilesinizdir
Olur. Haber ederim:) umutla bekliyoruz.
Tekim mecbur işler bana kalıyor.
Eşim ilk gün yardım diğer günler mecbur kendi işimi kendi yaptim.

Yakınlarda birileri varsa yardım edebilir:)
Ben gurbet ellerde olduğum için biraz zorlanıyorum.

Aşılama hakkında beni de bilgilendirir misiniz lütfen devlet hastanelerinde yapılıyor mu ücreti vs nasıl bir süreç olduğunu anlatır mısınız? Bir de aşılama da tutma oranı düşük deniliyor aşılama ile hamile kalan var mı?

Aşılama hakkında beni de bilgilendirir misiniz lütfen devlet hastanelerinde yapılıyor mu ücreti vs nasıl bir süreç olduğunu anlatır mısınız? Bir de aşılama da tutma oranı düşük deniliyor aşılama ile hamile kalan var mı?
Ben özel hastanede yaptım.
Ücret olarak ilaçlarla beraber 11 bine yakın verdik.

Elbette hamile kalan var. Eltimde asilamayla hamile kaldı

Devlette yapılıyor ama ben özele gidiyorum canım. 4.500 aşılama, 750 çatlatma iğnesi, ilaçlar da 1650 tuttu toplam bir de girişte muayene ücreti 550 TL derken gidiyor paralar 🥺 evet aşılama tutma oranı yüzde 15 , yüzde 20 arası yani düşük bir ihtimal. Özellikle sperm ileri hareket sorunu varsa eşinizin ihtimal daha da düşüyor çünkü spermin yolunu aşılama ile kisaltsalar bile yine de belli bir mesafe kat etmesi gerekiyor. Tüp bebek tutma oranı çok daha yüksek fakat tüp bebek çok pahalı. Ben çok fazla ümit etmeden 3 kez aşılama yaptıracağım sonra olmazsa tüp bebek için birikim yapıp yazın tüp bebek yaptıracağım.

X