Gebeliğe Hazırlık Aşılama yaptıranlar femara kullanıp

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Pembeyuvam1

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2022
56
23
26
Herkese selam arkadaşlar tam 17 aydır bebek istiyoruz, 17 ay boyunca yumurtlama günleri özellikle hiç atlanmadan ilişki oldu ama gebelik elde edemedik. Doktora gittik rahim filmi çekildim tüpler açık hiçbir sıkıntı çıkmadı doktor aşılama yapalım dedi bu ay femara ilacı verdi kullanıyorum 1 hafta sonra kontrole gidicem aşılamaya başlayacak inşallah tutar hamile kalırım. Bu şekilde femara kullanıp aşılama yaptıran varmı varsa aşamaları nasıl yazarsanız sevinirim inşallah hepimiz en kısa zamanda kavuşuruz bebişlerimize

Son düzenleme:
Herkese selam arkadaşlar tam 17 aydır bebek istiyoruz, 17 ay boyunca yumurtlama günleri özellikle hiç atlanmadan ilişki oldu ama gebelik elde edemedik. Doktora gittik rahim filmi çekildim tüpler açık hiçbir sıkıntı çıkmadı ama eşimde sperm yeterli fakat hareketi düşük çıktı bu yüzden doktor aşılama yapalım dedi bu ay femara ilacı verdi kullanıyorum 1 hafta sonra kontrole gidicem aşılamaya başlayacak inşallah tutar hamile kalırım. Bu şekilde femara kullanıp aşılama yaptıran varmı varsa aşamaları nasıl yazarsanız sevinirim inşallah hepimiz en kısa zamanda kavuşuruz bebişlerimize
Merhaba, ben femara kullanarak aşılama yaptırdım,çok şükür hamilelik oldu inşallah sağlıkla ilerler,haftaya kalp atışı için 2.kontrolüme gideceğim.
Bizde 1 yıl denedik olmadı,aşılamayı denemeye karar verdik.(aslında dr önerdi sonrası tüp bebeğe direkt geçmek istediler)
Adetin 3.günü başladım 5 gün boyunca sabah-akşam kullandım.Bu süreçte 2 kere kontrole çağırdı doktorum.İlkinde ilaca yanıt iyi yumurtaların buyukluğu için diye yorumladı.5 yumurtam oluştu.
2.kontrolde 2 yumurtam istediği büyüklüğe gelmişti min 19-21 mm istiyorlar
2.kontrolüm ertesi günü çağırdı ovitrelle iğne yapıldı,iğnenin ertesi günü sabah erkenden eşim sperm verdi o spermler yıkama işlemi denilen bir işlemden geçiyor,en hızlı kaliteli olanlar ayrılıyor,2-3 saatte hazırlanıyor spermler.
Sonra hastaneye alıp gittik,doktorum önce vajinal ultrasonla baktı yumurta çatlamış iyi dedi,sonra spermleri içeriye kateter yardımı ile bırakıyorlar(çok acımıyor)
Yarım saat yatırdılar,sonra rutin günlük hayatına devam ve bekliyorsun
İnşallah seninde olumlu güzel sonuç olur
Bu süreci çok iyi anladığım için her bu soruyu sorana yanıt verip anlatmaya çalışıyorum
Pozitif düşün🍀💕

Cevabın için çok teşekkür ederim canım birbirimizi bi tek bizler anlarız her anı zorlu süreç oluyor yıpranıyor insan haliyle. Hayırlı olsun bebeğin inşallah sağlıkla alırsın kucağına. Aşılama yapılacak günü bekliyorum 🤲

Merhaba, ben femara kullanarak aşılama yaptırdım,çok şükür hamilelik oldu inşallah sağlıkla ilerler,haftaya kalp atışı için 2.kontrolüme gideceğim.
Bizde 1 yıl denedik olmadı,aşılamayı denemeye karar verdik.(aslında dr önerdi sonrası tüp bebeğe direkt geçmek istediler)
Adetin 3.günü başladım 5 gün boyunca sabah-akşam kullandım.Bu süreçte 2 kere kontrole çağırdı doktorum.İlkinde ilaca yanıt iyi yumurtaların buyukluğu için diye yorumladı.5 yumurtam oluştu.
2.kontrolüm ertesi günü çağırdı ovitrelle iğne yapıldı,iğnenin ertesi günü sabah erkenden eşim sperm verdi o spermler yıkama işlemi denilen bir işlemden geçiyor,en hızlı kaliteli olanlar ayrılıyor,2-3 saatte hazırlanıyor spermler.
Sonra hastaneye alıp gittik,doktorum önce vajinal ultrasonla baktı yumurta çatlamış iyi dedi,sonra spermleri içeriye kateter yardımı ile bırakıyorlar(çok acımıyor)
Bu süreci çok iyi anladığım için her bu soruyu sorana yanıt verip anlatmaya çalışıyorum
Pozitif düşün🍀💕
Rahim filmi kadar acıtmaz demi canım bu arada

Rahim filmi çektirmedim onu bilmiyorum,yani normal muayene gibi düşün vajinal ultrason o kadar acı yok yani, birde hemşire hanım sağolsun sadece elimi tutup dua ederek çok moral verdi,dr işlemi yaparken , yani özetle korkmanı gerektirecek bir acı yok
Tamam canım heyecanla bekliyorum o günü ilaç etki etmeye başladı sanırım çünkü yumurtalıklarım harekete geçti inşallah tutar ilk denemem 🤲

Korkma canım acılı bir işlem değil hem hsg hem aşılama sürecinden geçtim. hsg kadar hissetmezsin sadece aşılamanın olduğu akşam kasıklarım ağrıdı
Tamam canım motive oldu cevabın pazartesi ultrasonda bakacak yumurtalarını ne kadar büyüdüğüne birde amh değerim 1.05 yazıyor e nabızdan baktım normalmi acaba

Tamam canım motive oldu cevabın pazartesi ultrasonda bakacak yumurtalarını ne kadar büyüdüğüne birde amh değerim 1.05 yazıyor e nabızdan baktım normalmi acaba
Deger aralıgında ama alt sınıra daha yakın sanırım doktorun pzt söyler, burda 1'in altı olup hamile kalan çok okudum

Pozitif düşün🍀💕
AA iğneden sonra hemen ertesi gün mü aşılama yaptı. Benim iğneden 36 saat sonra yaptılar aşılamayı. Dün yaptırdım

Rabbim en kısa zamanda sizede bizede nasip eder inşallah bebişler. İlk zamanlar insanın canını çok sıkıyo ama zamanla alışılıyormuş üzüntünü kaygını çok iyi anlıyorum 😔 inşallah tutar bu ay

Pozitif düşün🍀💕
Merhaba çatlatma iğnesini ne zaman yapıyorlar 5 gün kullaniyorsun femara hemen ardından mi

X