Aşıları sağlık ocağında mı, hastanede mi yaptırıyorsunuz?

ben verem aşısını sağlık ocağında yaptırmaya karar verdim, eğer memnun kalmassam sonraki aşılar için hastaneye götürürüm...
inşallah memnun kalan arkadaşlar gibi bende şanslı bi yere düşerim...

ben sağlık ocağında yaptırmıyorum..hamileyken sağlık ocağına tetanos aşısı için gitmiştim..buzdolabı bozulunca aşılar da bozuldu yenisini bkliyoruz dediler..benim de güvenim kalmadı doğrusu..

özel de yaptırıyorum..1 aylık olunca 2. sarılık aşısına 20 tl verdik..bundan sonraki aşıları da özel de yaptırıcam,bunların içinde cıva yokmuş,o yüzden hiç biri ateş yapmaz dedi doktorumuz,isviçreden geliyomuş..içim daha rahat..karma aşı yerine de başka bi aşı yapılıcakmış,anlamadım..zmanı gelince doktorumuza sorucaz..

zeze neden aşı patrası verdn artık hiçbr özel hast aşı parası almıyor almamk zornda...

ben kızımın bütün aşılarını özel hastanede kendi doktorumuza yaptırıyorum....
devletin karşıladığı bütün aşılar özel hastanelerde de ücretsiz biz her ay sadece muayne ücreti ödüyoruz aşılar ücretsiz.....
sadece rota virüs aşısı ücretli o aşı sağlık ocaklarında yok devlet karşılamıyo..

biz de kızımın durumundan dolayı (ilaç kullandığı için aşı takvimi biraz değişti) özel dr da yaptırıyoruz ve de her aşının ücretini ödüyoruz.:uhm:
Birkaç kez farklı sağlık ocaklarında yaptırdım muayene ve aşıyı davranışları ve yaklaşımları çok farklı, bir tanesindeki dr çok suratsız ve ilgisizdi diğerindeki tam tersiydi, tamamen kişilerle alakalı. düzgün bir ekip yakaladıysanız sağlık ocağına devam edin derim ben. Zira aşıların bayat olabileceğine hiç ihtimal vermiyorum, sağlık bakanlığı bu konuyu gerçekten çok ciddi kontrol altına almış ve önem veriyor şu anda. Önceki yıllarda hiç böyle değildi.
Bu arada merak edenler için: Rota Virüs aşısı da son birkaç yıldır yapılmaya başlandı. benim ilk kızımda yoktu aşı ve 3 yaşında rota virüsü kaptı. 1 hafta şiddetli ishal ve kusma oluyor, yüksek ateş oluyor tedavi edecek bir ilaç da yok yalnız serum veriyorlar, biz 5 gün hastanede yatmıştık. ımkanınız varsa aşıyı yaptırmanızı tavsiye ederim.

ben de sağlık ocağında yaptırıyorum .çocuk doktorumuz bile sağlık ocağını önerdi.
orda daha çok aşı vurulduğundan taze oluyormuş aşılar
sadece rotavirüs iki doz özelde yapıldı oğluma

bende sağlık ocağına yaptırıyorum çocuk dr umuz bizede orayı önerdi ama ben sağlık ocağından hiç memnun değilim mecburen katlanacağımm off offf

X