Asosyallik dertleri ve basit şeyleri kafaya takmak

Peripadisahininkizi

Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
652
547
çok basit şeyleri uzun uzun kafaya takıyorum örnek vereceğim; işyerine gitmem gerekiyordu izindeydim. odaya girdim kolay gelsin diye genel olarak seslendim ama diğer tanıdığım 2-3 kişiyle konuştum bir de yeni bi kız gelmiş ona da hayırlı olsun dedim ama karşımdakini tanıyamadım o an konuşmayı düşündüm ancak hiçte seslenemedim. Çıkınca diyorum ki neden bişey demedim hiç adama ayıp oldu diye.
Bi de en önemlisi böyle basit şeyleri çok kafaya takmam yaptıysam yaptım amaan demiyorum hep aklımda kalıyor. Psikolojik destek alsam düzelir mi bilemiyorum yılların alışkanlığı gibi herşeyi kafaya takmak. İlaç kullanmakta istemiyorum sadece psikoloji bölümüne gidipte bu durumu paylaşmak çözüm gibi gelmiyor çünkü kendimde ne kadar aptalca bişey yaptığımı biliyorum.
Genelde illa sosyal ortamda pot kırarım bi cümleyi yanlış söylerim devrik cümle kurarım ya da hiç konuşmam sonra onu kafaya günlerce takarım hatta bilmem kaç yıl önce yaptığım şey için bile utanırım yaşımda 30 . Ergen gibi davrandığımı biliyorum 😄

Psikolojik destek alsam düzelir mi bilemiyorum yılların alışkanlığı gibi herşeyi kafaya takmak. İlaç kullanmakta istemiyorum sadece psikoloji bölümüne gidipte bu durumu paylaşmak çözüm gibi gelmiyor çünkü kendimde ne kadar aptalca bişey yaptığımı biliyorum.
Psikologlar sadece ne yaptığınızı fark ettirmiyor, aynı zamanda altta yatan nedenlere, travma ve olaylara ışık tuttukları için çözümlemesini yapıyorsunuz birlikte. Bence şans verebilirsiniz. Hayat her şeyi kafaya takmak için çok kısa.

X