Örgü Atkilar,şallar, Bereler...

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

arkadaşlar aliye atkısını yapanlar tarifini basit bir şekilde anlatabilirlerse sevinirim.lütfen yardım edin

canım istediğin boyda zincir çekerek başla sonra 3 er zincirlikkutular yap sık iğneyle bu zincirin üstüne sona geldiğinde trabzanla doldur her yuvayı 4-5 tane trabzan yeter her yuvaya ama sıkı yapma uzun uzun trabzan yap ince iple daha şık görünüyo bir de

sonuna kadar doldurunca yuvaların her iki tarafını üst sırada her tabzana 2 şer trabzan yap bir sonraki sırada da trabzanlara birine 1 birine 2 trabzan yaparak bitir

aliye atkısı diye google dan arat belki daha detaylı bir anlatım veren bir site bulursun kolay gelsin

sercansenay merhaba.evet bi yanlışlık oldu.hani halka halka varya yeşil ile sarı karışımı olan atkı.ondan yapmak istiyorum.kaç zincir çekiliyor nasıl ip kullanılıuyor anlatabşilirmisin.bir de kaç tane dolgu yapılacak

15. ci sayfada gösterdiğim bir şema var ona bi bak. başlagıç olarak halkaların ne kadar büyük olmasını istiyorsan ona göre 20-25 zincir çek, zinciri kapat. üst sırada 50 tane dolgu yap. 3lü trabzan yaparsan daha güzel görünür... bir sonrakii sıra yine aynı. 2. halkayı nasıl yapacağını şemadan daha net anlarsın. yine 20-25 zincir çek, birinci halkanın içinden geçirerek birleştir zinciri ve üstüne dolgu yapmaya devam et. bu şekilde halka halka devam ediyorsun. yününe sen karar ver, ama sanırım, orta kalınlıkta bir yünle daha dolgun ve kışa uygun olur. çok da kalın olmasın yün... umarım işine yarar anlatımım...

merhaba sercansenaycım.bugün yün aldım.nako nun vizon serisinden aldım.renkleri de fıstık yeşili ile krem rengi aldım.örmeye başladım.çok güzel oluyor.bir de değişik bir ip daha aldım.ipin içinde kendinden pullar var.zümrütün mohair ipi.tüylü bi ip.bundan atkı yapmışlardı.iki kesip bir etılan örnekten.örneğin adını da bilmiyorum ama umarım anlamışsındır.:) o da çok güzel olmuştu.ondan da aldım.yardımların için teşekkürler

X