Bebek Beslenmesi Atopik Dermatite BABE Bakım Ürünlerini Kullananlar Var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ayeser__

mumlar yanar birer birer!
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2010
4.327
406
Bugün kızarıklık, cilt kuruluğu ve döküntü nedeniyle doktora gittik. Atopik dermatit teşhisi koydu ; ataraks adlı şurup ve babenin iki ürününü verdi. İkisi deatopik ciltler için üretilmiş ve pediatrik.
Şurubu ve kremleri aldık, eve gelince biraz araştırdım, şurup ağır bir şurupmuş kullanmayacağım. Zaten kaşıntı için vermişti ki kaşıntısı olduğunu düşünmüyorum.
İyileşmesiçin babe pediatrik yıkama yağı ve babe pediatrik emolient krem kullanacağız. Daha önce kullananlar varmı, başlıkları okudum hiç rastlamadım. Bebeğim daha çok küçük (2ay +3hafta) yabancı şeylere maruz kalmasını hazmedemiyorum . Pediatrik olması içimi rahatlatıyor, içinde de rahatlatıcı şeyler yazıyor ama...:26: Siz ne dersiniz?

Geçmiş olsun.Ben babenin güneş kremini kullandım oğluma bir sıkıntı olmadı. Geçen sene Atopik d. olduğunda ise doktor Avene markasının atopik ciltler için olanını tavsiye etti.O da çok iyi geldi.Kızarıklarını giderdi.
Birde çok alevlendiğinde ben bir avuç beyaz dut kurusunu kaynamış suya atıp 5dk. demlendirip ılınınca kızarık yerine sürerdim ve yıkamazdım, öylecene bırakırdım oda rahatlatırdı çoçuğumu.
Bizde deloday diye allerji şurubu kullandık o dönemde çoçuk kaşınmak için uykusundan uyanıyordu ve merhemler kullandık kortizollu.

bu arada oğlum 4.5 yaşında ve bizde sebamed ürünlerini kullanıyoruz banyoda.
bence doktorun verdiği ilaçları kullan içine sinmediyse başka bir doktora danış

benim kızım dermatit advantan adlı bir kram verdi şurupta verdi kaşının ca kullan dedi kullanmayı düşünmüyorum kremleride uzun kullanma dedi birkaç gün sür dedi zaten iki kere sürdüm geçti bazen baya kaşınıyodu iyi geliyor..

Yıkama yağını ve kremi kullandık bize de iyi geldi. Vücudunu çabucak toparladı ama yüzü biraz daha uzun sürdü. Kulaklarının arkası kabuk kabuktu. Şimdi ise pampak oldu. Ama bu günlerde yüzünde hafif kızarıklar çıkmaya başladı yine. Kremi daha az kullanıyorum ondan sanırım. Şurubu hiç kullanmadım, kaşımıyor çünkü. Yıkama yağı çok güzel,,

• Babe pediatric emolient yıkama yağı
  • Babe pediatric emolient krem
Her ikisi de atopik ciltler için.
Ben hala kullanıyorum, oğlumun dermatiti geçti, arada yüzü kızarır gibi oluyor krem sürünce bir kaç saat içerisinde hemen toparlanıyor.

benim bebeğim 2 aylıkken atopik cilt dedi dr.umuz.babe emaluent krem kullandık iyi geldi.daha sonra 4 aylık oldu tekrarladı babe ye devam ettim faydası olmadı.mustela ,babe, bella b. aslında hepsi aynı.çoğu bebek bunu yaşıyor yüzünü temiz tutun kalabalık sıcak sıkıcı ortamda bulundurmayın bebeğinizi.yüzünü kesinlikle elletmeyin sık sık banyo yaptırın ve bu 3 kremden biri ile nemlendirin ve bol deniz havası bebeğime çok iyi geliyor.tatile gittiğimizde 1 gecede geçti kızımın yüzü.sık sık denizdeyiz sayesinde:)

Bugün kızarıklık, cilt kuruluğu ve döküntü nedeniyle doktora gittik. Atopik dermatit teşhisi koydu ; ataraks adlı şurup ve babenin iki ürününü verdi. İkisi deatopik ciltler için üretilmiş ve pediatrik.
Şurubu ve kremleri aldık, eve gelince biraz araştırdım, şurup ağır bir şurupmuş kullanmayacağım. Zaten kaşıntı için vermişti ki kaşıntısı olduğunu düşünmüyorum.
İyileşmesiçin babe pediatrik yıkama yağı ve babe pediatrik emolient krem kullanacağız. Daha önce kullananlar varmı, başlıkları okudum hiç rastlamadım. Bebeğim daha çok küçük (2ay +3hafta) yabancı şeylere maruz kalmasını hazmedemiyorum . Pediatrik olması içimi rahatlatıyor, içinde de rahatlatıcı şeyler yazıyor ama...:26: Siz ne dersiniz?

ayeser slm benimde 2 ay+10 günlük bir bebeğim var sen başlığı açalı çok olmuş ama sormadan geçemedim bebeğimin cildi için atopik dermatit dediler ve babenin yıkama yağıyla kremini verdiler dün sipariş verdim henüz elime ulaşmadı sen memnun kaldınmı senin bebğinin sorunu çözülmüşmüydü ne kadar kullandın ?bu sabah kalktığımda sadece suratında olan kuruluk omuzlarına inmişti içim acıdı resmen kaşımasın diye ellerini sarıp öyle yatırmak zorunda kalıyorum dün damlada verdiler kaşıntı için (allerset) ama bi faydasını görmedim elleri sürekli yanaklarında eldivenlerini çıkaramıyorum daha sen düşün artık :KK43: yanakları kızarık ve kuru şimdiye kadar bi aile hekimi yüzünden bepanthol kullandım bebe yağı sürme demişti kuruluk arttıda arttı rutin kontrollerindede çocuk dr.ları sadece bebe yağı kullan demişti ama bi faydası olmadı nekadar kuruysa cildi bebeğimin 5 dk içinde yağ kayboluyo kuruluk tekrar başlıyo :KK43: birde roxy dalanın deterjanını kullanıyorum ve dalinin yumuşatıcısını ama sanırım yumuşatıcıyı kesmem gerek ama ozamanda çamaşırlar çok sert olacak offf offf çok çaresizim :KK43: bide dün gittiğim dr. çok sık banyo yaptırmayın dedi :KK43: biri yaptır biri yaptırma diyo anlamadımki deterjan için ne yapmıştın ne kullanmıştın yani ?çamaşırları için özellikle bişey kullandınmı ? yumuşatıcı ?

Son düzenleme:
Yıkama yağını ben de kullanıyorum yaklaşık 3aydır. Kızımın cildini güzel toparlıyor fakat kullanmayı bıraktıktan veya ara verdikten sonra bizde tekrarlıyordu doktorumuz vazelin ve 2 tüp ilaç karışımı hazırladı onunla beraber kullanmaya başladıktan sonra düzelme oldu. Krem iyi gelmedi mustelanın atopik ciltler için olan kremini aldık.

Benim bebegimede doktor atopik egzama dedi,cildi cok kuru.Biz de yaklasik iki hafradir yikama yagi ve kremini kullaniyoruz.simdik memnunum.

Yıkama yağını ben de kullanıyorum yaklaşık 3aydır. Kızımın cildini güzel toparlıyor fakat kullanmayı bıraktıktan veya ara verdikten sonra bizde tekrarlıyordu doktorumuz vazelin ve 2 tüp ilaç karışımı hazırladı onunla beraber kullanmaya başladıktan sonra düzelme oldu. Krem iyi gelmedi mustelanın atopik ciltler için olan kremini aldık.

Merhaba ayni teshisle benim doktorumda babenin ürünlerini verdi Esim almis yikama yagini eczaci şampuan diye vermiş ama bu bildiğin yağ anlayamadim bu yagi banyoda mi kullanacagiz doktora da sormamisim..yardimci olursaniz sevinirim..

Babenin yıkama yağı banyodan önce sürüyorum. 5-10dk bekletiyorum. Sonrasında küvet içinde iyice duruluyorum bebeğimi. Sabunlama lifleme de yapılmıyor.

Merhaba ayni teshisle benim doktorumda babenin ürünlerini verdi Esim almis yikama yagini eczaci şampuan diye vermiş ama bu bildiğin yağ anlayamadim bu yagi banyoda mi kullanacagiz doktora da sormamisim..yardimci olursaniz sevinirim..

Bende Emoillent Yıkama yağı ve Emoillent Krem kullanıorum ama yıkama yağı banyo süngerine dökünce köpüren bi madde ben tüm vüdunu ve saçını onunla yıkıyorum sürüp bekletme yapmıyorum üzerinde nasıl kullanılacağıda yazıyor. Bende yağ diyince nedir diye kendi kendime düşünmüştüm ama cilt dr.u onla yıkanacak ve kremde banyodan sonra ve gerek duyulduğunda sürülecek demişti.

Bende Emoillent Yıkama yağı ve Emoillent Krem kullanıorum ama yıkama yağı banyo süngerine dökünce köpüren bi madde ben tüm vüdunu ve saçını onunla yıkıyorum sürüp bekletme yapmıyorum üzerinde nasıl kullanılacağıda yazıyor. Bende yağ diyince nedir diye kendi kendime düşünmüştüm ama cilt dr.u onla yıkanacak ve kremde banyodan sonra ve gerek duyulduğunda sürülecek demişti.

TSK ederim evet kullandım kopuruyomus kutusunu getirmemişti Esim okuma imkanim olmamisti daha sonradan okudum..

benım bebeğiminde cildi atopik coresatın kremı onerıyorum kızarıklıklara sürdüğüm anda geçtı bı daha da olmadı hemde kortizonsuz harıka bı krem.çok memnun kaldım

Öncelikle mesajınızı geç gördüğüm için üzgünüm, geçmiş olsun, tedirgin olmayın toparlıyorlar.
Oğlum su anda 3 buçuk yaşında babenin bu ürünleriyle atopik dermattimizden kurtulduk.
Nemlendirici kremi bir tüp bitene kadar, ama yıkama yağını yaklaşık 2 yaşına kadar kullandık, sampuan gibi uygulanıyor banyoda, sampuan kadar köpürmüyor tabi. İyice durulanıyor. Banyodan hemen sonra ve gün içerisinde ara ara nemlendirici krem uyguladık. Çok memnun kaldık. Hatta daha sonraları diğer pediatrik ürünlerini de kullanmaya başladık, güneş kremi gibi.
Çamaşırlarına gelince, yumuşatıcı kullanmadım hiç. Önce sabun tozu ile başladım, memnun kalmadım. Dalinin sıvı deterjanını kullandım sonra. Ve bir iki kere durulattım makinada. Şimdi normal deterjanlarla yıkıyorum. Banyosunu normal bebe şampuanlarıyla yaptırıyorum ama babe şampuan almayı düşünmğyor da değilim.
İti günler.