Bebek Beslenmesi Atopik Dermatite BABE Bakım Ürünlerini Kullananlar Var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Öncelikle mesajınızı geç gördüğüm için üzgünüm, geçmiş olsun, tedirgin olmayın toparlıyorlar.
Oğlum su anda 3 buçuk yaşında babenin bu ürünleriyle atopik dermattimizden kurtulduk.
Nemlendirici kremi bir tüp bitene kadar, ama yıkama yağını yaklaşık 2 yaşına kadar kullandık, sampuan gibi uygulanıyor banyoda, sampuan kadar köpürmüyor tabi. İyice durulanıyor. Banyodan hemen sonra ve gün içerisinde ara ara nemlendirici krem uyguladık. Çok memnun kaldık. Hatta daha sonraları diğer pediatrik ürünlerini de kullanmaya başladık, güneş kremi gibi.
Çamaşırlarına gelince, yumuşatıcı kullanmadım hiç. Önce sabun tozu ile başladım, memnun kalmadım. Dalinin sıvı deterjanını kullandım sonra. Ve bir iki kere durulattım makinada. Şimdi normal deterjanlarla yıkıyorum. Banyosunu normal bebe şampuanlarıyla yaptırıyorum ama babe şampuan almayı düşünmğyor da değilim.
İti günler.

Canım sağol bende nerdeyse 1,5 aydır kullanıyorum ve faydasını gördüm açıkçası :nazar: yeni başlayanlar yada merak edenler için söyliyim dedim ,başlangıçta hala kızarıklıklar ve kurumalar oluyor ama bir süre cilt dengesi kreme ve yıkama yağına alışınca toparlanıyor ara sıra elleriyle yüzüne temas edince biraz kızarıyor tabi ama bence kesinlikle ürünler iyi ben mustela da kullandım ve bi işe yaramamıştı babe den memnunuz

Son düzenleme:
Canım sağol bende nerdeyse 1,5 aydır kullanıyorum ve faydasını gördüm açıkçası :nazar: yeni başlayanlar yada merak edenler için söyliyim dedim ,başlangıçta hala kızarıklıklar ve kurumalar oluyor ama bir süre cilt dengesi kreme ve yıkama yağına alışınca toparlanıyor ara sıra elleriyle yüzüne temas edince biraz kızarıyor tabi ama bence kesinlikle ürünler iyi ben mustela da kullandım ve bi işe yaramamıştı babe den memnunuz
bişey fark ettim biraz geç oldu yaklaşık 2 ay kadar bebeğimin gözleri yandı bu yıkama yağı göz yakıyo bana öneren cilt doktoru saçlı deri dahil tüm vücut demişti geçenlerde alnımdaki kuruluk için bi deniyim dedim ve sonuç pediatrik şampuan göz yakıyo çok sinirlendim ya aradım babe yetkililerini ağzıma ne geliyosa söyledim cevap: ama hanfendi biz göz yakmaz demiyoruz ki ama nasıl bebek için ozman diyince derin bi sessizlik ya niye uyarmıyorlar ozaman

Öncelikle mesajınızı geç gördüğüm için üzgünüm, geçmiş olsun, tedirgin olmayın toparlıyorlar.
Oğlum su anda 3 buçuk yaşında babenin bu ürünleriyle atopik dermattimizden kurtulduk.
Nemlendirici kremi bir tüp bitene kadar, ama yıkama yağını yaklaşık 2 yaşına kadar kullandık, sampuan gibi uygulanıyor banyoda, sampuan kadar köpürmüyor tabi. İyice durulanıyor. Banyodan hemen sonra ve gün içerisinde ara ara nemlendirici krem uyguladık. Çok memnun kaldık. Hatta daha sonraları diğer pediatrik ürünlerini de kullanmaya başladık, güneş kremi gibi.
Çamaşırlarına gelince, yumuşatıcı kullanmadım hiç. Önce sabun tozu ile başladım, memnun kalmadım. Dalinin sıvı deterjanını kullandım sonra. Ve bir iki kere durulattım makinada. Şimdi normal deterjanlarla yıkıyorum. Banyosunu normal bebe şampuanlarıyla yaptırıyorum ama babe şampuan almayı düşünmğyor da değilim.
İti günler.

Canım sen benım tam aradığım kısırsın çünkü aradığım cevaplar sende lütfen sorularımı cevapla benım bebegımde 3.5 aylık doktor bebek egzamasında derdi ve coresatın krem verdı kızarıklar ıcın bunu sure dedi bırde babenın emolıent yıkama yağı ve emolıent krem verdı şimdi sana sorularım söyle bu yıkama yağı nasıl kullanılıyor sampuana gerek var mı yoksa bırde sampuanınımı alıyım kımısı yıkama yağını banyodan önce sürüyorum demıs kafam cok karışık benı bu konuda bılgılendırırsen sevınıcem

Canım sen benım tam aradığım kısırsın çünkü aradığım cevaplar sende lütfen sorularımı cevapla benım bebegımde 3.5 aylık doktor bebek egzamasında derdi ve coresatın krem verdı kızarıklar ıcın bunu sure dedi bırde babenın emolıent yıkama yağı ve emolıent krem verdı şimdi sana sorularım söyle bu yıkama yağı nasıl kullanılıyor sampuana gerek var mı yoksa bırde sampuanınımı alıyım kımısı yıkama yağını banyodan önce sürüyorum demıs kafam cok karışık benı bu konuda bılgılendırırsen sevınıcem

bende bir babe kullanıcısı olduğum için bilgilendirmek istedim seni :) yıkama yağı bildiğin şampuan şeklinde kullanılıyor daha doğrusu bana dr. öyle dedi öncesinde sürülmüyor banyo esnasında süngere döküp köpürtebilirsin ben kafasınada kullanıyordum ama göz yaktığını bilmiyordum eğer kafasındada kuruluk varsa kafasınıda yıka ama yüzüne daha doğrusu gözüne gelmeyecek şekilde durulamanı öneririm ben şuan süngere döküp köpürtüyorum zaten çok köpüren bi şampuan gibi diil kafasınıda süngerle yapamay çalışıyorum extra bi şampuan kullanmıyorum çünkü hiçbir şampuan bize iyi gelmedi kuruluğu arttırıyor babe emolıent kreminide banyo sonrası mutlaka ve gerek duydukça sürüyorum

Son düzenleme:
Oncelıkle soruma cevap verdıgın için çok tesekkur ederım canım ben bugun babe yetkılısı ılı gorustum o sampuan degılmış vucudunu yıkamak için ayrıcs ssmpuan alınız dedı fskat dedıgın gıbı doktor neden bize sampuan olarak verdı ben 3 urunu bırden 120 tl ye sıparıs verıcem

mrh kızlar kızım aylık bizdede atopik dermatit var ben mustelanın ürünlerinin çok ii oldugunu duydum dun gece sabaha kadar araştırdım ve yarın almaya karar verdim ayrıca kızım ilk dogdugu günden beri bebek oldugu için hacı şakir kalıp sabunla kıyafetlerini yıkıyordum etrafımdakiler roxy önerdi onu kullandım cocugum boynu döküldü şimdide araştırmalarım sonucu sabun cevizini buldum biraz pahalı ama yüzde yüz doğal bi meyve çok unlü bi dermatolog atopikler için önermiş bi sitede buldum bebegime ve kendi kıyafetlerimize kullanmaya karar verdim sizde araştırın sabun cevizini

Benim kızımda da egzama var cildi yani gövdesi dökülüyordu resmen. Doktor bir şurup bir yağlı solüsyon ve iki merhem verdi. Bioderma nın atopik ciltler icin olan kremini lip stick ve sabununu önermiş. Kullanan bi arkadaşım musteladan daha iyi dedi. Kullanıcam geçer imsallah.

arkadaşlar merhaba. bebeğimin yanağında 4 aylıktan bu yana atopik dermatit var şimdi 1 yaşında. hiç geçmedi. bir sürü marka ürünler kullanıp. yemesine kıyafetine herşeyine dikkat ettim bi ton para yatırdım kremlere. taa ki bi hafta öncesine kadar. bi doktor bi damla verdi. 2 sürmede geçti . fiyatıda 5 lira birşey. çok şükür kurtuldukk.

arkadaşlar merhaba. bebeğimin yanağında 4 aylıktan bu yana atopik dermatit var şimdi 1 yaşında. hiç geçmedi. bir sürü marka ürünler kullanıp. yemesine kıyafetine herşeyine dikkat ettim bi ton para yatırdım kremlere. taa ki bi hafta öncesine kadar. bi doktor bi damla verdi. 2 sürmede geçti . fiyatıda 5 lira birşey. çok şükür kurtuldukk.

damlanın adı ne bide kortizonlumu?

damlanın adı ne bide kortizonlumu?

hayır daha önce kortizonlu kremler kullandım ama bi gün geçip ikinci gün tekrar çıkıyordu. bu damla kortizonlu değil. şükürler olsun geçti çok mutluyum.herkesin durmadan bu çocuğun yanaına ne oldu demesinden bıkmıştım.damla ağır bi damla olsa buraya ismini yazmam. adı momecon losyon fiyatı 5 lira yaranın üzerine bi iki damla damlatıyorsun yada parmağına damlatıp öyle sür. 2. gün kabuklanıyor. 3. gün geçiyor.4 gün kullan bu damlayı ve bana haber ver geçerse.. Allah şifa verir inş.

hayır daha önce kortizonlu kremler kullandım ama bi gün geçip ikinci gün tekrar çıkıyordu. bu damla kortizonlu değil. şükürler olsun geçti çok mutluyum.herkesin durmadan bu çocuğun yanaına ne oldu demesinden bıkmıştım.damla ağır bi damla olsa buraya ismini yazmam. adı momecon losyon fiyatı 5 lira yaranın üzerine bi iki damla damlatıyorsun yada parmağına damlatıp öyle sür. 2. gün kabuklanıyor. 3. gün geçiyor.4 gün kullan bu damlayı ve bana haber ver geçerse.. Allah şifa verir inş.

sağol canım ya ben 2aydır filan bu babenin ürünlerini kullanıyorum benimde kızım 4,5aylık akşam sürüp yatırdığımda sabah muhteşem oluyor hiçbişey yok denecek kadar az ama gün içinde elleriyle yüzünü okadar çok mınccıklıyorki akşam eski haline geri dönüyor kuruluk kayboldu gerçi hamd olsun bu söylediğin kabuklanma ben bepantol sürerken oluyodu bende bu ürünlere geçene kadar bisürü şey kullandım en iyisi mustela dediler ama bize hiç iyi gelmedi elimdeki krem bitene kadar devam edicem sonra bu damlayı kullanıcam mutlaka yanlız sadece bir defamı kullandın (yani 3,4 gün)ve tamamiyle düzeldimi olmuyormu artık ?

Son düzenleme:
sağol canım ya ben 2aydır filan bu babenin ürünlerini kullanıyorum benimde kızım 4,5aylık akşam sürüp yatırdığımda sabah muhteşem oluyor hiçbişey yok denecek kadar az ama gün içinde elleriyle yüzünü okadar çok mınccıklıyorki akşam eski haline geri dönüyor kuruluk kayboldu gerçi hamd olsun bu söylediğin kabuklanma ben bepantol sürerken oluyodu bende bu ürünlere geçene kadar bisürü şey kullandım en iyisi mustela dediler ama bize hiç iyi gelmedi elimdeki krem bitene kadar devam edicem sonra bu damlayı kullanıcam mutlaka yanlız sadece bir defamı kullandın (yani 3,4 gün)ve tamamiyle düzeldimi olmuyormu artık ?

evet sadece 3 yada 4 gün kullandım. geçti. mustela sebamed gibi ürünler bende kullandım fakat ikinci gün tekrar çıkmıştı. ama artık birşey kullanmıyorum çıkmıyor tekrar.bize çok iyi geldi..

ben de babe nin 3'lü setini kullanmaya başladım ama kızım kafasını kaşıyor.saç derisi için başka ne yapabilirim?

bende bir babe kullanıcısı olduğum için bilgilendirmek istedim seni :) yıkama yağı bildiğin şampuan şeklinde kullanılıyor daha doğrusu bana dr. öyle dedi öncesinde sürülmüyor banyo esnasında süngere döküp köpürtebilirsin ben kafasınada kullanıyordum ama göz yaktığını bilmiyordum eğer kafasındada kuruluk varsa kafasınıda yıka ama yüzüne daha doğrusu gözüne gelmeyecek şekilde durulamanı öneririm ben şuan süngere döküp köpürtüyorum zaten çok köpüren bi şampuan gibi diil kafasınıda süngerle yapamay çalışıyorum extra bi şampuan kullanmıyorum çünkü hiçbir şampuan bize iyi gelmedi kuruluğu arttırıyor babe emolıent kreminide banyo sonrası mutlaka ve gerek duydukça sürüyorum

Çok sık kontrol edemediğimden epey geç cevapladım. ;Kusura bakmayın. Ama arkadaş tam da benim yazacaklarımı yazmış. Saçını vucudunu heryerini yıkadık, şampuan gibi uyguladık. Başka şampuan kullanmadık sadece yıkama yağı ve krem...

Hanimlar tum yorumlari okudum dun aglamaktan helak olmustum biraz rahatladim ogluma dun teshis konuldu bugun babe setini siparis ettim advandan losyon surmek zorunda kaldim simdilik bebe yagiyla nemlendiriyorum merak ettigim yuzunede babe krem suruyo musunuz bide bebegim daha 55 gunluk kortizonlu merhem surdugum icin vicdan azabi duyuyorum ama yuzu berbat durumda ve kasiniyo ins gecer allahim

Çok sık kontrol edemediğimden epey geç cevapladım. ;Kusura bakmayın. Ama arkadaş tam da benim yazacaklarımı yazmış. Saçını vucudunu heryerini yıkadık, şampuan gibi uyguladık. Başka şampuan kullanmadık sadece yıkama yağı ve krem...
olsun canım önemli degıl yanlız ben siparısı verdım ve yanında sampuan da aldık ben sıparısımı dermobakım.com dan aldım oradakı bayan o sampuan degıl vucud yagı bırde sampuan almalısınız dedı ben de oyle yaptım aslında doktor bıze yıkama yagı ve kremı işaretlemıstı ama kafam cok karısmıstı ben sampuanıda aldım

Hanimlar tum yorumlari okudum dun aglamaktan helak olmustum biraz rahatladim ogluma dun teshis konuldu bugun babe setini siparis ettim advandan losyon surmek zorunda kaldim simdilik bebe yagiyla nemlendiriyorum merak ettigim yuzunede babe krem suruyo musunuz bide bebegim daha 55 gunluk kortizonlu merhem surdugum icin vicdan azabi duyuyorum ama yuzu berbat durumda ve kasiniyo ins gecer allahim
canım oncelıkle cok gecmiş olsun babenın kremını yuzunede uyguluyorum ben bizim doktorumuz kızarıklıklar gecene kadar kortızonsuz bır krem verdı cok da etkılı oldu ısmı coresatın pembe bir krem

Canım senin yaşadıklarının aynısını bende yaşadım ,helede 10 sene sonra gelen bi bebek olunca insan biraz dahamı pimpirikli oluyo bilmem ama bende herşeyi takıyordum doğduğunda göz kanalları tıkalıydı 3ay çapakla uğraştık uyuyup uyandığında gözlerini açamıyordu bendeki ağlamayı düşün artık allaha hamd olsun damlalar ve pansumanlar sayesinde geçti , aşılarda o ağlıyordu bende onunla birlikte ağlıyordum(hala ağlıyorum gerçi ama ilk zamanlar kadar kendimi kaybetmiyorum :) 5 aylık olduk artık )... Gelelim atopik dermatide 1,5 aylıktı başladığında İçime dert oldu kızımın yüzü kuruluk,kaşıntı,kuruluktan kaynaklı döküntüler Bebek doktorumuz sadece bebe yağı sür demişti ama 3 dakikada yok oluyordu hatta ben saf zeytinyağı bile sürüyordum ama banamısın demedi dalin,sebamet,mustela,bepanthol,bioderm hiçbiri işe yaramadı verilen kaşıntı damlasınında(allerset) faydasınıda göremedim 2.ayında gittiğimiz cilt dr.u babeyi önerdi onunda siparişini verirken hiç ümidim yoktu açıkcası ama işe yaradı :) ilk zamanlar hemen geçicek diye bekleme, cilt o ürünleri kabul edene kadar bi süre sabırla beklemelisin sonra düzelmeyi fark edersin ben banyo sonrası mutlaka ve gerek duydukça sürüyorum gece uykusundayken muhakkak sürüyorum kremi.Aslında sabah kalktığında çok az kızarıklıklar oluyo ama buara dişleri çok kaşınıyor sanırım yakında çıkacak eline ne alsa ağzına götürdüğü için (özellikle kendi ellerini dişlikleri,oyuncakları) yanaklarına sürtebiliyor buda kızarıklığı tahrişi arttırıyor bunu engellme gibi bi şansım malesef yok ama ben sabırla bekliyorum elbet geçicek herşey bizler için bunlarla uğraşırken ,sütüm azaldı neler denemedimki arttırmak için ama olmayınca olmuyo işte en çok istediğim şeyde 6 ay sadece anne sütü vermekti gerçi hala emziriyorum ama yetmediği için arada mama veriyorum mecburen
Yani kısacası (çok uzun yazdım ama :) )herşeyi birazcık oluruna bırakmak gerekiyor,yoksa hep sıkıntı bizler için allah yardımcımız olsun bebişlerimizede sağlık şifa mutlu bir hayat sürmeyi nasip etsin(amin) :)

Son düzenleme: