Cilt Bakımı Ürünleri avene ürünleri kullananlar...

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
cilt bakım ürünleri kişiden kişşiye değişir ben bir çoğunu olduğu ggibi bununda nemlendirici temizleyici güneş korumasını denemiştim banada eczacı tavsiye etmişti ama hiç bir işe yaramadı...gerçi beklentin önemli benim kuru gibi görünen yağlı bir cildim var ve deri altı aknelerim var ben memnun kalmadım

benim de kuru görünen yağlı cildim var.
hayatımda avene kadar kötü bir jel görmedim.
evet gerçekten SİVİLCE YAPIYOR :KK50:
bundan önce acnecinamide kullanıyordum. tavsiye üzerine avene aldım ama tam bir hüsran. cildim inanılmaz kötü oldu :KK43: üstelik TEMİZLEMİYOR :KK50::KK50:
yazık oldu o kadar paraya.

her krem her cilde göre değil.doğru olanı bulmak için şansınız yoksa çok zor.çok çabuk kızaran sadece T bölgesi hafif yağlı olan çok hassas bir cilde sahibm mesela : ayaza,hayvan tüylerine,buhara,polenlere,sigara dumanına,kolonyaya,kimyasallara,kadife döşemeye,strese ve sıkıntıya en geç 1 saat içinde reaksiyon veren bi yüz tipine sahibim.T bölgem hariç cildim çok sık kuruyo.dr um LA ROCHE-POSAY kerium ds creme verdi ilkhafta çok iyi geldi sonraki hafta çene bölgemde sivilceye benzer kızarıklıklar yaptı yanaklarımda problem yaşamasamda bıraktım.sonra AVENE creme pour peaux intolerantes apaisante verdi ve çoook memnunum.arada sırada alerjenlere ister istemez maruz kaldığımda kızarıklığı bastırmak için elıdel krem kullanmamı söyledi ki bu reçeteli çok pahalı bir krem(neyseki kurumum karşılıyor) onun yatıştırıcı özelliği yüksek ama yağlı yani biraz abartımmı akne yapıyo.avene ise bende asla sivilce yapmıyo.unutulmaması gereken benim kullandığım avene günlük dengeleyici bir krem çok fazla cildi yatıştırmasını beklemeyin diyebilirim.hiç bir cins sivilce türevi yapmadı bende bu krem.42 tl civarında.
ayrıca yüzümü temizlemek için bioderma sensibio ds+ foaming jel kullanıyorum(yine hassas ciltler için olanı)T bölgesindeki yağı alırken yanak bölgemi çok kurutmuyo sonrasında avene creme denge sağlıyo zaten.

Avene kullanmaya başlayalı bugün beş gün oldu ben memnun kaldım nemlendirici Avene Cleanance Emulsion Regulatrice termal su ve temizleyci aldım çene altı boyun

kısımlarında dönemsel sivilceler oluyor bakalım işe yarayacak gibi

ben çok uzun yıllar biotherm kullanıyordum ve memnundum açıkçası. çok da problemli değil benim cildim ama kılcal damar çatlamaları kızarmalar kurumalar çiller derseniz var.. kendinizi nasıl görmek istediğinizle de alakalı biraz.. ne zaman ki biotherm in de hayvanlar üzerinden deney yapan birçok firmadan biri olduğunu öğrendim, elimde ne kadar bioptherm ürün varsa tuvalete boşalttım ne kadar maddi zarara da uğratsa elimi süremezdim, her bir şişeye baktığımda kim bilir kaç tavşanda bu formülü elde etmek için aşırı doz testi yapıldı kaç hayvancağız öldü diye düşünmeye başlamıştım. bi ay falan hiçbişi kullanamadım cildim çok da kötüleşmedi ama Avene nin hayvanlar üzerinde deney yapmaması, sadece eczanelerde satılması ve güvenilir bir marka olması sebebiyle yeni yeni antirougeurs serisine başlayacağım. şimdilik deneyip sonuç aldığım ürünü göz makyajı temizleyicisi ve dürüst olmak gerekirse pek memnun kalmadım. kokusunu sevmedim, iki üç pamukta normal bir göz makyajını anca çıkarabiliyorsunuz.. ama ürünün doğalını istemenin de bir bedeli var sanırım, doğal olduğu için hafif olan bu üründen zaten çok da fazla şey beklememek gerekir. yeter ki kullanırken vicdanınız ve psikolojiniz iyi olsun.

Göz makyaj temizleyicisinden hiç memnun kalmadım.Şimdi estee kullanıyorum aradaki fark çok net.
Yüz temzileyicisi ve nemlendiricisi fena değil gibi şimdilik.yeni kullanmaya başladım.

ben de avene nin güneş koruyucusunu, kızarıklık gidermeye yönelik gündüz ve gece kremini, maden suyu spreyini, makyaj temizleyicisini, extremely gentle cleanser ve tonik kullanıyorum. açıkçası sakın makyaj temizleyicisine para vermeyin bir işe yaramıyor.. çok çok hafif makyajınız olmalı veya sadece eye liner sürmelisiniz ki temizlesin. rimel veya göz kalemini çıkarmanın yanından bile geçmiyor. toniği ve kremler yüzünüzde kalıp vamış hissi uyandırıyor 15 dk sonra bi hava almıyor hissi uyandırıyor. maden suyu spreyi olağanüstü birşey zaten yıllardır kullanıyorum, inanılmaz ferahlatıyor ve yeniliyor enerjinizi, güneş koruyucusu da çok başarılı, ben 50+ kullanıyorum tavsiye ederim ama çok beyaz tenli değilseniz 30 faktör de yeterli.

Avene nin yeşil olan yıkama jelinden acayip menunum. 2 senedir kullanıyorum.
Ama güneş koruyucusu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Yüzümde yağlı bir görünüm bırakıyor.
Cilt doktorum Dermoskin önermişti çok memnunum. :KK24:

ben de yaklaşık 1 aydır Cleanance jelini kullanıyorum.Pek işe yaradığını söyleyemeyeceğim :KK43: Değiştirmeyi düşünüyorum Gerçi şöyle de bir durum var aslında ,bu sıcaklardan ben hemen etkileniyorum ve vücudumun heryerinde yüzüm de dahil pütürcükler oluşuyo kabarıyla minik minik :KK43: Yani belki de Avene iyidir ama etkisini şu an göremiyorum :KK43: Ama bir daha alır mıyım,hayır sanmıyorum ne yazık ki :KK43:

Ben Avene'den çok memnunum. cildim kuru ve egzemam var. Avene tolerans losyon ve kremini, termal suyunu kullanıyorum cildimdeki gerginliği ve kuruluğu yok etti. Ayrıca couvrance fondöten ve pudrasını kullanıyorum onlardanda memnunum gayet doğal ve güzel duruyor.

Avene yada başka marka alırken ya doktorunuza yada eczanedeki güzellik uzmanlarına danışarak "Cilt Tipinize Uygun" ürün alınız.

Avene High Protection Mineral Cream SPF 50 kullanan var mı? Nasıl bir ürün? Ben günlük kullanabileceğim, renkli nemlendirici tarzı birşey istiyorum. Bu krem ihtiyacımı giderir mi? Cildim çok kuru. Sadece yazın terlemenin de etkisiyle sanırım o kadar kuruluk kalmıyor. Bu kuruluk problemi de üniv. için Ankara'ya gittiğimde başladı sanırım havasından.. Nemlendirici üstüne fondöten sürüyorum ama bu sefer de sanki cildim fondöteni kusuyor gibi oluyor. Biraz bekleyip pudra sürüyorum bu sefer de pütür pütür cildimin kurulukları ortaya çıkıyor. Kuruluktan dökülecek nerdeyse. Her neyse zaten fondöten kullanmak istemiyorum sadece bir nemlendirici sürüp çıkmak istiyorum cildim sorunlu değil kapamam gereken leke vs. yok. Ama renk tonumun 1 ton açılmasını ve daha düzenli görünmesini istiyorum. Bunun için bu ürünü önerir misiniz? Yüzümde ağırlık hissi olmayacak, güneşe çıktığımda terlediğimde yüzüme dokununca ürün elime gelmeyecek. Bunu sürüp çıkmak istiyorum onun dışında yüzüme birşey sürmek istemiyorum.

Son düzenleme:
eğer cildiniz yağlı yada karma ise hele de cildinizde yağ bezesi oluşma sorunu varsa avene güneş koruyucularına elinizi bile sürmeyin. ben 30 faktör yağsız güneş koruyucusunu kullandım iki defa hemde. yağ bezelerinde inanılmaz artış oldu ve sürdükten 1 saat sonra cildim inanılmaz yağlanıyordu. bu ürün mü yaptı diye kullanmayı kestim. yağ bezelerim hafifledi. iki tane almıştım eczanedeki kızın ticari zekasının kurbanı olarak :). mecburen kullanmam gerekiyordu. tekrar başladım ve yağ bezeleri tekrar bana merhaba dedi. şimdi tamamen kullanmayı bıraktım. o yağ bezelerini yok etmek için çabalıyorum. bu arada cildimde güneş lekelerim de var. la roche posayın güneş korumasını ve bb kremini kullanmaya karar verdim. en kısa zamanda da almam gerek zira güneş korumasız dışarı çıkmak bana intihar gibi geliyor :)
bu arada aven in cleanence k jel kremini kullanıyorum fena değil.çok kötülemeyim şimdi markayı bana iyi gelen ürünleri de var tabi yani diyeceğim o ki. her ürün her cilde iyi gelmez deneyerek yada bu forumdan deneyenlerden fikir alarak en iyi sonuca ulaşabiliriz ancak.

herkes avene şöyle iyi böyle iyi diyor ama Antirougeurs FORT u almıştım kızarıklıklar için sanırım bana iyi gelmedi çünkü siyah nokta yaptı sanki bende ya kullanmayı bıraknca geçti onlar avene termal suyu da var onu da tam anlamadım bi etki yapıo mu yapmıyo mu:KK43:

selam ben avenenin hydrance optimale spf 25 legere kullaniyorum. bu nemlendiriciden iki tane var legere= hafif, riche=yogun.
ben cilt tipimi kuru sanardim fakat ara ara sivilcelerim olurdu. bu sebepten yogun olanini kullandim 1 ayda yanaklarimda sivilceler cikti. eczacima danistim ve legereye gecmemi söyledi. kisa zamanda kurtuldum ve suan memnunum :)
bide antibakteriyel jelini kullaniyorum. tonic de almayi dusunuyorum henuz bütcem yetmedi :)

bugün avene'den 4 ürün aldım.kullanıp yorum yazanlar var mı diye almadan önce çok araştırdım.sağolsun kadınlarkulubu.com. burdanbaşka biryerde doğru düzgün yorum bulamadım. bu yüzden ben de aldığım ürünleri kullanıp size yazayım ki sizde faydalanın.önce bir deneyip 1 ay kullanayım.
aldıklarım: eau thermale su,trixera yüz yıkama jeli,creme peaux intolerantes,d pigment legere. d-pigment legere'yi konusunda çok kararsızdım. hiç mi yorum bulunmaz ya 1 tane bile yoktu.aldıklarımın çoğu hassas ilt için olduğunu belirtmemde de yarar var.

Önclikle herkese merhaba! :) Bende bir çok ürünü almadan önce veya aldıktan sonra kadınlar kulübünü okuyorum. Fakat bazen cevaplar tatmin edici olmuyor. Bende bunu göz önünde bulundurarak cevap yazacağım...Ben beyaz tenliyim ve yüz temizliği konusunda çok hasasım. Geçen sene Garnier'in serisini kullanmıştım fakat burnumda ki siyah noktalar daha fazla belirginleşmeye başlayınca eczaneye gittim.Eczanede ki kadın bana Vichy'nin 3 ürününü verdi.Kullanmaya başladığımda yanak bölgemde aşırı sivilcelenme olmaya başladı. Hemen bıraktım. Gittiğim güzellik ürünleri satan bir dükkanda Clinique önerdi maskesi,tonik,jel,krem den oluşan seri verdi. Bu seri benim cildimi çok daha berbat bir hale getirdi ve artık sivilceler burun kısmına doğru yayılmaya başladı.Böyle olunca yine bıraktım. Daha sonra Yunanistan'a gittiğimde eczacı tanıdığım Apivita adında hem göz makyajını temizleyen,yüzü temizleyen yüz yıkama ürünnü verdi. Tek kelimeyle muhteşem bir üründü.Herşey doğal ve bal kokuyor.2. kez gittiğimde ne yazık ki bu ürünü 4 eczaneye sormama rağmen bulamadım. Sanırım üretimi az. Apivita bitince doğal ürün diye L'occitane'ın yeşil serisini aldım. Bu seferde çenemden aşağı doğru ufak bir alanda isilik gibi oldu ve tekrar yanaklarımda ki sivilcelerde çoğalma oldu.Bu ürünüde bırakmak zorunda kaldım. Yüzüm beyaz olduğu için izler,kızarıklıklar çok belli oluyordu. Yine doğal ürün diye Yves Rocher'in tonik,jel,kremini aldım.Bu ürün sadece yüzün günlük pisliğini alacak kadar etkili oldu. En son çare olarak dermatologa gittim.Dermatolog Clindoxyl ve İmex sabun verdi.Gece yatarken Clindoxyl sürdüm uyudum sabahta İmex ile yıkadım.Clindxyl ve İmex'in inanılmaz etkisini gördüm.Siyah noktalarım tamamen gitti ve yanak bölgemde ki sivilcelenme bitti sadece 1-2 tane çıktı.Sadece izler kaldı.Bunların yanında tabi ki nemlendirici kullandım,o da La roche posay'ın bir ürününü.Geçen hafta nemlendiricim bitince eczaneye gittim.Eczacı kadın bana Avene nemlendirici ve güneş koruyucusunu verdi. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve kullandığım günden beri etkisini farkettim.Lekelerimde ciddi bir azalma var ve sivilcelenme olmadı.Sizlere tavsiye ederim,edemem,güzel ürün vs diyemem çünkü herkeste aynı sonucu göstermiyor.Ama ufak bir ürün-sivilce macerama göre karar verebilirsiniz,size bırakıyorum. :) Umarım sivilcesi olan herkesin pürüzsüz mükemmel bir cildi olur... :)

avene yüz temizleme jeli ve triacneal kullanıyorum jel temizliyor ama yüzümde kuruluk yaptı benim.ayrıca 10 gündür triacneal kullanıyorum ama hiçbir değişiklik olmadı yüzümde hatta birkaç sivilce daha çıktı :KK43:
acele mi ediyorum acaba biraz daha mı beklesem,sizde hemen etkisini gösterdi mi?

Son düzenleme:
nem maskesi nasıl:26::26::26::26:

biodermanın maskesi mi bu mu

X