Avukat arkadaşlar bakabilir mi çok çaresizim:(

Halhala

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2015
1.429
894
34
Merhabalar bu konudan çok dertliyim ve kafamı aşırı şekilde meşgul ediyor lütfen yardım edin.
Boşanma aşamasındayım dava1.5 senedir devam ediyor. boşanma davası açıldıktan sonra eşimle kavga ettik bildiğiniz ikimizinde darp raporu var şikayetçi olduk karşılıklı daha önceden evliyken de böyle bir kavgamz olmuştu denetimliydik ikimizde 5 yıl tekrar aynı suçu işlemememiZ gerekiyordu ve biz ne yazıkki işledik (hiç kızmayın ve yargılamayın lütfen şiddet görünce karşılık verdim o anki sinirle).
Daha sonra uzlaştık karşılıklı şikayetleri çektik boşanma davası hala devam ediyor. MahkememiZ vardı dün hakim ikimizede bu ikinci olayımız oldugu için 2240 tl para cezası verdi. Benim avukatım var fakat bu davaya bakmak için ayrıca para istedi ve verecek gücüm yok
Bugun boşanma aşamasında oldugum eşimin avukatı karara itiraz etmiş ve beni arayıp ben size dilekçe gönderecegim sizde itiraz edin daha geç ödersiniz para cezasını hemde sicilinize daha geç geçer dedi.
Hoppala kendi avukatım bu davaya bakmak için ekstra para isterken karşı tarafın avukatı bana neden yardım etsin?
İş başvurusu yaptım adli sicil kaydım olursa sorun olabilir belki

Benim sizlere sorum
İki tarafta mahkeme kararına itiraz edersek benim aleyhime bi sorun olurmu karşı tarafın avukatına güvenmek ne kadar dogru.
Aceba itiraz etsem itiraz sonuçlanana kadar sicilim temiz olur ve işe başlarım o zman işe girmekte sorun yasamam böylemi yapsam ne yapsam Allah aşkına bir akıl verin.
Lütfen konu dışında yargılamak için yorum yapmayın sadece yardımcı olmak isteyenler yorum yapsın.

Karşı tarafın avukatı müvekkili ceza almasın diye uğraşıyor sizde itiraz ederseniz size bi sorun olmaz ki, kendinizde kendi adınıza itiraz edebilirsiniz ifade verilirken. Sorun değil. Sicile de sanmıyorum etki olacağını

Ben yine bir şeyi anlamadım. 2. Kez şiddet görecek ve gösterecek bir ortam nasıl oluştu ?
Birinci şiddet olayında tartıştık sürekli tokat attı durmayınca bende çok korktum tırnaklarımla çizdim sonra aile büyükleri araya girdi özür diledi vs bende inandım barıştım sikayetlerş geri çektik ama huylu huyundan vazgeçermi aynı devam etti .bi süre sonra boşanma davası actım beyimiz dururmu hiç sen daba açtın diye markete giderken bir güzel tokadı yapıştırdı gene boğazıma sarılınca bende gene tek silahım olan tırnaklarımla elinş tırnakladım. Ama önce kimin olayı başlattığı kesin olmadığı için ikimizede ceza verildi

Karşı tarafın avukatı müvekkili ceza almasın diye uğraşıyor sizde itiraz ederseniz size bi sorun olmaz ki, kendinizde kendi adınıza itiraz edebilirsiniz ifade verilirken. Sorun değil. Sicile de sanmıyorum etki olacağını
Karşı taraf itiraz dilekçesi yazacakmış biz nasıl yazacagız. İtiraz etmeyi düşünüyorum

Birinci şiddet olayında tartıştık sürekli tokat attı durmayınca bende çok korktum tırnaklarımla çizdim sonra aile büyükleri araya girdi özür diledi vs bende inandım barıştım sikayetlerş geri çektik ama huylu huyundan vazgeçermi aynı devam etti .bi süre sonra boşanma davası actım beyimiz dururmu hiç sen daba açtın diye markete giderken bir güzel tokadı yapıştırdı gene boğazıma sarılınca bende gene tek silahım olan tırnaklarımla elinş tırnakladım. Ama önce kimin olayı başlattığı kesin olmadığı için ikimizede ceza verildi
Ay elleri kırılsın. Hakimler ne akla hizmet sana da ceza veriyor ya. Ay bu tam bir ruh hastası. İnşallah hemen kurtulursın

Ay elleri kırılsın. Hakimler ne akla hizmet sana da ceza veriyor ya. Ay bu tam bir ruh hastası. İnşallah hemen kurtulursın
Kanıtlayamıyorum ki ispat yok delil yok. Hakimde bakıyor iki tarafın darp raporu var. Kurtulamıyorum ne yazıkki psikolojik şiddet şimdide çocugu almakla tehdit ediyor. Çocugu kacırdı bi kere. Allah kimseye böyle zorluk vermesin

3000 TL nin altındaki adli para cezaları kesindir, itiraz yolu açık olmaz. Karara baktınız mı, itiraz yolu açık olduğuna emin misiniz?
Evet itiraz yolu açık. Kesindir ibaresi var ama 1 haftaya kadar itiraz yolu açıktır da yazıyor

Evet itiraz yolu açık. Kesindir ibaresi var ama 1 haftaya kadar itiraz yolu açıktır da yazıyor
Hem kesindir hem itiraz yolu açık olmaz. Ya adli para cezası dışında başka bir ceza vermiştir ya da hapis cezası verip adli para cezasına çevirmiştir.

İtiraz etmek istiyorsanız internet üzerinden şablon bir dilekçeyi doldurarak adliyeye götürebilirsiniz. Adli sicil kaydınız olmasını istemiyorsanız itiraz etmeniz zaman kazandırır size.

Hem kesindir hem itiraz yolu açık olmaz. Ya adli para cezası dışında başka bir ceza vermiştir ya da hapis cezası verip adli para cezasına çevirmiştir.

İtiraz etmek istiyorsanız internet üzerinden şablon bir dilekçeyi doldurarak adliyeye götürebilirsiniz. Adli sicil kaydınız olmasını istemiyorsanız itiraz etmeniz zaman kazandırır size.
Tamm çok tesekkür ederim. Peki gerekçeli dilekçe yazmama gerek varmı. Benim kendi avukatım dilekçe yazmasanız itirazın bir anlamı olmaz dedi. Ve 5bin tlye dilekçeyi yazarım dedi bende 5bin nerden bulayım bir dilekçe ye

Ayy ne zor isler bende boşanıyorum cekismeli bebek olunca.arsiz msjlarda sende gel bi kahve ısmarlarım yemek yeriz ailece diyor sadece yok diyorum o oldugu zaman disari bile çıkmıyorum cocugu disarda gorup gidiyor

Tamm çok tesekkür ederim. Peki gerekçeli dilekçe yazmama gerek varmı. Benim kendi avukatım dilekçe yazmasanız itirazın bir anlamı olmaz dedi. Ve 5bin tlye dilekçeyi yazarım dedi bende 5bin nerden bulayım bir dilekçe ye
Evet 7 gün içerisinde süre tutum dilekçesi verip, karar size tebliğ olduktan sonra gerekçeli istinaf dilekçesi yazmanız gerekli.

Ayy ne zor isler bende boşanıyorum cekismeli bebek olunca.arsiz msjlarda sende gel bi kahve ısmarlarım yemek yeriz ailece diyor sadece yok diyorum o oldugu zaman disari bile çıkmıyorum cocugu disarda gorup gidiyor
Evet çok zor cidden çocuk olunca daha çok cocugu kullanıyorlar ne yazıkki. O mesajları uzaklaştırma kararı için kullanabilirsiniz

X