Avukat arkadaşlar bakabilir mi çok çaresizim:(

Eşinizi avukatının dilekçesine bakın neden karara itiraz etmiş sizde benzerini yazın üst mahkemeye gitsin itiraz yolu açık ise...avukatın ekstra para istemesi normal ama olmuş bitmiş karara bağlanmış dosyaya sırf itiraz dilekçesi için beş bin istemesi çok fazla

Baktım kararınıza, byu uygulamamış, itirazınız halinde daha fazla ceza almazsınız. Ancak size verilen 2240 tl adli para cezası kesin karar. İtiraz etmeniz mümkün değil.
Beraat ve düşme kararı verilmiş sanırım 1. Ve 2. Hükümde onlara itiraz edebileceğiniz belirtilmiş.
2240 tl ye itiraz etseniz dahi olumlu sonuç alamazsınız özetle kesin karar çünkü itiraz yolu kapalı. Son kısımda da belirtilmiş.

Evet 7 gün içerisinde süre tutum dilekçesi verip, karar size tebliğ olduktan sonra gerekçeli istinaf dilekçesi yazmanız gerekli.
Kararı eklemişsiniz, başka suçlardan beraat ve düşme kararı vermiş bu kararlar yönünden istinaf yolu açık, adli para cezası yönünden kesinmiş. Yani herhangi bir dilekçe yazmanıza gerek yok zaten karar kesin.

Eşinizi avukatının dilekçesine bakın neden karara itiraz etmiş sizde benzerini yazın üst mahkemeye gitsin itiraz yolu açık ise...avukatın ekstra para istemesi normal ama olmuş bitmiş karara bağlanmış dosyaya sırf itiraz dilekçesi için beş bin istemesi çok fazla
Aynen 5bin Biraz fazla geldi bana itiraz etmem belki direk ödemeye başlarım karar vermeye calısıyorum :KK43:

Kararı eklemişsiniz, başka suçlardan beraat ve düşme kararı vermiş bu kararlar yönünden istinaf yolu açık, adli para cezası yönünden kesinmiş. Yani herhangi bir dilekçe yazmanıza gerek yok zaten karar kesin.
Tesekkür ederim bilgilendirme için peki özel sektörde bu aldığım ceza sicilimde görünecek sorun yaparlar mı iş için 😥😥

Tesekkür ederim bilgilendirme için peki özel sektörde bu aldığım ceza sicilimde görünecek sorun yaparlar mı iş için 😥😥
O çalıştığınız firmaya bağlı sorun yaparlar mı yapmazlar mı bilemiyorum. Yani yüz kızartıcı bir suç değil sonuçta ama net bir şey söylemem tabi.

Tesekkür ederim bilgilendirme için peki özel sektörde bu aldığım ceza sicilimde görünecek sorun yaparlar mı iş için
O çalıştığınız firmaya bağlı sorun yaparlar mı yapmazlar mı bilemiyorum. Yani yüz kızartıcı bir suç değil sonuçta ama net bir şey söylemem tabi.
Haklısınız hersey için teşekkürler

X