Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

ceren hanim bnm ilk durusmam oldu...cocugumu babası 2haftada 1 görücek bn biryere tatile gidersem neyapıcam aylarca kalıcam gittiğim yerde ben sürekli bebeği esimin oldugu sehire getirmek zorundamıyım??birde tedbiren velayet bana verildi bu velayetin bnde kalmiş analmınamı geliyor yoksa mahkeme sonuna kadr mı?

Ilk sorduğumda ekonomi tespiti yapışmamıştı. Şimdi yapıldı bir ay sonra mahkeme olacak.Dosyamı görebilir misiniz numarasını versem? Lütfen kusura bakmayın ilk umarım son defa dahil olduğum bi süreç

Estagfurullah kusura bakmam. Ancak avukati olmadigimiz dosyalarin icerigini goremiyoruz malesef.

ceren hanim bnm ilk durusmam oldu...cocugumu babası 2haftada 1 görücek bn biryere tatile gidersem neyapıcam aylarca kalıcam gittiğim yerde ben sürekli bebeği esimin oldugu sehire getirmek zorundamıyım??birde tedbiren velayet bana verildi bu velayetin bnde kalmiş analmınamı geliyor yoksa mahkeme sonuna kadr mı?
babanin cocugu gorme hakkinin anlami sudur: baba cocugunu gormeye gelirse gostermemezlik edemezsiniz. Sizin tatilden donup cocugu gosterme yukumlulugunuz yok. Tedbiren size verilmis olmasi dava sonunda da size verilecegini garantilemez.

Estagfurullah kusura bakmam. Ancak avukati olmadigimiz dosyalarin icerigini goremiyoruz malesef.

babanin cocugu gorme hakkinin anlami sudur: baba cocugunu gormeye gelirse gostermemezlik edemezsiniz. Sizin tatilden donup cocugu gosterme yukumlulugunuz yok. Tedbiren size verilmis olmasi dava sonunda da size verilecegini garantilemez.
cok teşkkrler ceren hanım

Çok teşekkürler Ceren hanım

babanin cocugu gorme hakkinin anlami sudur: baba cocugunu gormeye gelirse gostermemezlik edemezsiniz. Sizin tatilden donup cocugu gosterme yukumlulugunuz yok. Tedbiren size verilmis olmasi dava sonunda da size verilecegini garant

İYİ AKŞAMLAR
MERHABA ARKADAŞLAR BEN İSMİMİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM KİMLİKTE İKİ İSME SAHİBİM VE BİRİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM NASIL YOLLAR İZLEYECEĞİMİ BİLİYORUM BİRAZ FAKAT BUNLARIN MASRAFI NEDİR BENİM İSMİMİ DEĞİŞTİRMEM KAÇA PATLAR

KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLANLARIN YAZILARINI BEKLİYORUM EN FAZLA NE KADAR ÖDERİM
FAKAT AVUKAT OLMADAN YAPACAĞIM AVUKATSIZ OLARAK BÜTÇESİNİN NE OLDUĞUNU OLABİLECEĞİNİ LÜTFEN BİLGİNİZ VARSA YAZIN

Merhaba Annem Babamdan dul maaşı (Emekli sandığı) alıyor. Dedemdende (bağkur) yetim maaşı alıyordu dedemden aldığı maaşı kestiler. birde geçmişe dönük 10 yıllık borç çıkardılar. babamın ölüm tarihi 05.03.2001 dedemin 30.09.2001 Dedemin maaşının geri bağlanması için ne yapabilirim dava açsam kazanırmıyım çıkarılan borca dava açsam kazanırmıyım birde nerede hangi mahkemede dava açmam gerekir dava açma süresi varmı yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Merhaba, daha önce isim değişikliği yapmış biri tekrar eski ismini ekliyebiliyor mu acaba? böyle bi davanın avukata vekalet verilerek yapılması ortalama ücreti ve sonuç alma süresi nedir acaba?

mrb benim adım pelin tüm çevrem böyle biliyor fakat kimliğimde feriha yazıyor ben feriha pelin yamzasısnı istiyorum avukat tutmam gerekir mi bide mahkeme masrafları ne kadar tutar kaç ayda sonuçlanır lütfen yarıdmcı olabilr misiniz tşk ederim

mrb benim adım pelin tüm çevrem böyle biliyor fakat kimliğimde feriha yazıyor ben feriha pelin yamzasısnı istiyorum avukat tutmam gerekir mi bide mahkeme masrafları ne kadar tutar kaç ayda sonuçlanır lütfen yarıdmcı olabilr misiniz tşk ederim

canım avukat değilim ama arkadaşımdan dolayı konuyu araştırıyordum. avukatlı masraf 3000 TL istediler istanbulda. Avukatsız ise dilekçe yazdırıyosun 50 TL sonra asliye huhuk mahkemesine başvuruyosun. harcını yatırıyosun net fiyat bilmiyoruz toplam 250-300 arası ama karardan sonra para iadesi oluyormuş. 2-3 ayda karar çıkıyor.

merhaba benim de bir sorum olacak;evlendiğimde kızlık soyadımı da kullanıyordum m artık bırakmak istiyorum,bunun asliye hukuk mahkemesine başvurmak gerekiyormuş,size sorum; soyadımı kullanmak istediğimi söylediğimde nüfus memuru bırakmak istersem para cezası olduğunu iyice emin olup olmadığımı sormuştu,böyle bir ceza sözkonusu mudur?İkinci olarak da şu an resmi ikametimde değilim ve başvurumu burada yapacağım herhangi bir problem olur mu?Nüfus müd.nğfus kayıt örneğini aldık.

Merhaba yardiminiza ihtiyacim var annem okuma yazma bilmiyor hicbir okula gitmedi babasi olunce 13 sene oldu abisi miras islemlerini halledicem diyip notere goturup 2 sahit esliginde imza almis ama imzaladigi seyi acelemiz var diyip okumamislar bi belge vermemisler abisine guvenmis oda simdi farkedildi butun ustune yapmis gidip konustugunda git hukuk la al mal diyor hukuken ne yapabiliriz acaba yaptigi seyler iptal edilebilinirmi acaba yardimci olun lutfen yardimci olucak avukata ihtiyacimiz var

Merhaba yardiminiza ihtiyacim var annem okuma yazma bilmiyor hicbir okula gitmedi babasi olunce 13 sene oldu abisi miras islemlerini halledicem diyip notere goturup 2 sahit esliginde imza almis ama imzaladigi seyi acelemiz var diyip okumamislar bi belge vermemisler abisine guvenmis oda simdi farkedildi butun ustune yapmis gidip konustugunda git hukuk la al mal diyor hukuken ne yapabiliriz acaba yaptigi seyler iptal edilebilinirmi acaba yardimci olun lutfen yardimci olucak avukata ihtiyacimiz var
Merhabalar,anneniz yaptığı işlemı karşı tarafın hilesiyle istemediği gibi sonuçlandırdığı için durumu ögrenmesinden itibaren bir yıl icinde dava yoluyla işlemi iptal ettirme hakkı doguyor.süreyi kacırmadan hukuki yardım almanızı ve islemin iptalini sağlamanızı tavsiye ederim.

Son on yıl içinde çekmiş olduğunuz ihtiyaç,taşıt,konut kredisi için ödediğiniz dosya ve yapılandırma masraflarını hiçbir ücret ödemeksizin alabiliyorsunuz.Konu hakkında ücretsiz danışmanlık ve yardım almak isteyen arkadaşlar özel mesaj gönderebilirler.

ACerenP size nasıl ulaşabilirim bende buca ba oturuyorum ve muhasebe bürosu açmak istiyorum maddi imkanlarım kısıtlı bu mesleğe yeni adım ettım ve büronuz hakkında görüşmek isterim

merhaba benım bosanma davam varsı hakım bosamadı ve karar 2014 te temyıze gıttı tahmınen ne kadar surede cevap gelır 2-3 seneyı bulur dıyenler var o kadar uzun surer mı?karsı tarafla velayet konusunda anlasamıyoruz velayet bende kalsın sozlesme yaparız sen evlenene kadar sende kalır dıyor bende buna yanasmıyorum ne yapmam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım

merhaba benım bosanma davam varsı hakım bosamadı ve karar 2014 te temyıze gıttı tahmınen ne kadar surede cevap gelır 2-3 seneyı bulur dıyenler var o kadar uzun surer mı?karsı tarafla velayet konusunda anlasamıyoruz velayet bende kalsın sozlesme yaparız sen evlenene kadar sende kalır dıyor bende buna yanasmıyorum ne yapmam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım

Doğrusu, velayet çocuğun yaşı, eğitimi, geçimi, bakımı gibi ihtiyaçları ve menfaatleri doğrultusunda mahkemece belirlenir. Şayet siz evlendiğinizde ortak çocuğun yeni eşinizle kalmasını istemiyorsa velayetin gözden geçirilmesi için dava açar. Aranızda yapacağınız sözleşme, örneğin çocuğunuzu yanınızdan almasın diye evlenmemek yönünde tutum sergilemenize, temel hakkınızın kısıtlanmasına yol açacağından zaten gayri ahlakidir ve hükümsüzdür kanaatindeyim.

Mahkeme neden boşamadı? Anlaşamadığınız tek husus velayet idi ise çekişmeli olarak sürebilirdi, belki biraz daha dosya içeriği dikkate alınarak cevaplanması gerekiyor sorunuzun.

2-3 yıl süreceğine ihtimal vermiyorum. Bozma ile sonuçlanıp duruşmalara devam edilirse süreç uzayabilir. Bu süreçte hala resmen evli olduğunuzdan fiilen birlikte yaşamıyor olsanız dahi sadakat yükümlülüğü gibi bir takım yükümlülüklerin de devam ettiğini unutmayın. Bunu söylememdeki maksat, örneğin anlaşmalı boşanamadınız ve mahkeme de aile birliğinin temelinden sarsıldığı ve birlikte yaşamın yeniden kurulamayacağı yönünde kanaat geliştiremedi de boşamama kararı verdiyse, bu kez eşinizin bir başka kadınla görüştüğünü ispatladığınız takdirde direkt bir boşanma sebebine sahip olursunuz.

Merhaba, dosyanızın durumuna göre Yargıtay'dan 6 ay ila 2 yıl içinde dönmesi muhtemeldir.
Karşı tarafla anlaşamadığınız durumlarda hakim müşterek çocuğun yaşı (özellikle yaşı küçükse anneye daha fazla ihtiyacı olduğu kabul edilir, çok aykırı bir durum olmadığı sürece) tarafların maddi durumu ve çocuğa sağlanabilecek imkanlar, adliye psikoloğunun hazırlayacağı raporu vb. kriterleri göz önünde bulundurarak velayeti taraflardan birine verir.

Doğrusu, velayet çocuğun yaşı, eğitimi, geçimi, bakımı gibi ihtiyaçları ve menfaatleri doğrultusunda mahkemece belirlenir. Şayet siz evlendiğinizde ortak çocuğun yeni eşinizle kalmasını istemiyorsa velayetin gözden geçirilmesi için dava açar. Aranızda yapacağınız sözleşme, örneğin çocuğunuzu yanınızdan almasın diye evlenmemek yönünde tutum sergilemenize, temel hakkınızın kısıtlanmasına yol açacağından zaten gayri ahlakidir ve hükümsüzdür kanaatindeyim.

Mahkeme neden boşamadı? Anlaşamadığınız tek husus velayet idi ise çekişmeli olarak sürebilirdi, belki biraz daha dosya içeriği dikkate alınarak cevaplanması gerekiyor sorunuzun.

2-3 yıl süreceğine ihtimal vermiyorum. Bozma ile sonuçlanıp duruşmalara devam edilirse süreç uzayabilir. Bu süreçte hala resmen evli olduğunuzdan fiilen birlikte yaşamıyor olsanız dahi sadakat yükümlülüğü gibi bir takım yükümlülüklerin de devam ettiğini unutmayın. Bunu söylememdeki maksat, örneğin anlaşmalı boşanamadınız ve mahkeme de aile birliğinin temelinden sarsıldığı ve birlikte yaşamın yeniden kurulamayacağı yönünde kanaat geliştiremedi de boşamama kararı verdiyse, bu kez eşinizin bir başka kadınla görüştüğünü ispatladığınız takdirde direkt bir boşanma sebebine sahip olursunuz.
cekısmelı olarak acıldı dava zaten bosamadı yıne de gerekce bulamadı bosamak ıcın bır kez daha dusunun kararı temyız edın dedı sımdıkı avulatımdan memnun degılım acaba dosyamı baska avukat alır mı acaba dosyayı bırde temyızden gelen cevaba gore yenıden mı dava acılması gerekıyor

merhaba.
biz eşimle boşanmaya karar verdik.bir ay oldu.avukata gittik.anlaşmalı boşanmak istedi o da.tazminat nafaka filan bazı şeylerde aşağı yukarı anlaştık.dava eylülde açılacak.1 yıl dolmasını beklioyruz.

şiddet vardı.ben eşim alma diye ısrar etmesine rağmen darp raporu aldım.kollarımda ayaklarımda morluklar yırtıklar vardı.polise ifade verdim.ama şikayetçi olmadım.onu da ifadeye çağırdılar.o da rapor almış.yüzünde kolunda çizik vardı.eşim rütbeli asker olduğu için silahına el kondu.buna rağmen yine anlaşmalı boşanmak istedi.

geçen gün eşyalarımı topladık evden.eşim yine sorun çıkardı.babam sana başlık parası vermişti.onunla aldığın eşyaları geri gönder diye.ben de ben babandan para istemedim vermeseymiş dedim.bunun bi hükmü var mı.

bir de ben dedim ki hemen bitsin istiyorum sorun çıkarma.yoksa gider ifademi değiştiririm şikayetçi olurum senden.bu durumda darp raporu da olduğu için eşim mesleği konusunda ve maddi olarak zarar görür mü.

son olarak onda da rapor olduğu için bana dava açabilir mi.açsa bana maddi ceza gelir mi.hiç tahmin etmezdim ama gittikçe çirkinleşmeye başladı.hem kendisi diyor mesleğime zarar gelmesin tazminatını vercem benle uğraşma diyor.hem de her konuda sorun çıkarıp msj atıp duruyor.darp raporu alma polise gitme diye yalvarmıştı.şimdi de rapor var diye nafakayı ödüyor.

mrb.. bir sorum olucaktı boşanma davam devam ediyor fakat velayetle ilgii eve rehper öğretmen gelicekmiş bnle konusucakmıs ve daha sonra cocugun kimde kalıcagına karar verilecekmiş..ne gibi sorular soruluyor neden eve geliyorlar acaba??yardımcı olursanız sevinirim şimdiden cok teşkkr ederim

X