Ayıp mı etmişim içim içimi yiyor

Arkadaslar hep kadın ve erkek eşitliğinden bahsediyoruz . Adam günlük hayatta sürekli para harciyormis . Kendisine kalan 15 bin odemesi lazım diyelim. Her hesabı erkek mi ödemeli bu biraz şey gibi ben seninle tatile gitmeyi bahşediyorum o yüzden hiçbir şeye elimi atmam . Belki de doğrusu budur bilmiyorum bu kaz kafalı erkeklere iyilik yaramaz

Erkeklerin bazilari iyilik istemiyor ki. 😃
Ödemek istemeyene zorla ödetemez kimse zaten ama bazi erkekler her şeyi ödemek ister ve bunu yapmaliymiş, dunyanim en normal seyi diye goruyor zaten. 😄 Eşim de boyledir.

Bunu daha once anlatmistim esim hava alaninda bavullari itiyordu ama elleri doluydu yani biraz zor oluyordu benim ellerimse musaitti bu yuzden kendi bavulumu bari almak istedim sonucta kucakta tasimiyoruz tekerlek var itecegim. Ver diyorum vermiyor. En son bana dedi ki "sana iyilik yaramiyor" 😁😁😁

Yani bir aydinlama daha yasadigim andı burasi. Ben onu dusunmustum.oysa ama ellemedim kendi halletti mutlu oldu. Yani eşitlik diye kendini yirtmaya gerek yok, erkekler bu kadar takilmiyor esitlik meselesine para konusu da aynisi

Ayy Allah aşkına her yediği içtiği değildir o, kız da ödemiştir kız söylüyor zaten. Dışarda yenilen içilen o ay içinde tolore edilebilir rakamlardır. Bi de erkekleri prensesleştirmeyelim, evlendikten sonra maddi manevi yeterince kendimizi veriyoruz zaten. Ne olursa olsun tatil bölüşülür.
bu sitede erkekleri en prensesleştirmeyen üye benimdir emin olabilirsiniz
ama bu konuda konu sahibi haksız
adam yedirsin içirsin bir günde 1000 tl hesap ödesin
ama tatili kadın mı ödemiş ooo herif para yiyici
elimi cebime attırmaz diye kendi ağzıyla söylemiş kadın
ayıp ya

Merhaba 2 senedir güzel giden bir ilişkim var onu çok seviyorum o da beni seviyor biliyorum ciddiye doğru gidiyoruz yani.sorun şu yazın tatile gitmiştik 36 bin tl tuttu benim kredi kartımdan çekildi hepsi 6 taksite böldüm ödüyordum her ay sadece bir kere bana 6 bin gönderdi ama devamlı der yani canım ben de sana bi şey yapmak istiyorum seni bi yere götürmek istiyorum vs diye lafta kalıyor sürekli günlük hayatta cok eli açıktır bana karşı özel günleri asla atlamaz dışarda elimi cebime attırmaz hakkını yiyemem .son zamanlarda harcamalarım taksitlerim arttı derken yetişememeye başladım hiçbir şeye kredi kartı borcum 80k geldi.Çok bir sıkıntı yok aslında maaşım 50-55 arası öderim ama son günlerde buraya açılan kız erkek arası para muhabbetinden midir nedir bi gaza geldim ve aramızda aşağıdaki gibi bir muhabbet geçti kart borcumu ödeyip bir an önce evlilik için vs para biriktirmek istiyordum ve para istedim,o da elinden geldiğinde yardımcı olacağını söyledi bende yardım istemediğimi o zamanki otel parasını paylaşmak istediğimi söyledim az para değil sonuçta.ama kalbini kırdım galiba kötü bir şey demek istememiştim parasında da değilim onu çok seviyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim mesajları bırakıyorum buraya
Maaş 50-55, tatil 36, taksit 6, sana 6 gönderdi, kredi kartı borcu 80.... Ben eror oldum 😂😂😂
Matematiğim iyi olmadığından mı anlayamadım acaba yoksa biraz sallama hesap mı beni bi aydınlatın.
Ayrıca kredi ile tatil yapmak nedir, demir sıcağı ile dövülür çok geç kalmışsınız parayı geri istemekte hadi bir gaza geldiniz istediniz o nasıl bir isteme şeklidir kurban olayım bacım orasıda ayrı muamma.
Ben bu tür işlerde biraz eski kafalıyım sanırım kocamın parası benim param, benim param yine benim param 🤣 Şaka bir yana (her şaka biraz gerçek barındırır) bizim jenerasyonda erkekler kadına para ödetmeyi haysiyet gurur meselesi yaparlardı böyle erkekleri duyunca şaşırıyorum.
Ya tatil parasını ödemeyecektiniz yada bir hata yapıp ödediniz diyelim üstüne bir bardak su içecektiniz. Gereksiz olmuş.

bu sitede erkekleri en prensesleştirmeyen üye benimdir emin olabilirsiniz
ama bu konuda konu sahibi haksız
adam yedirsin içirsin bir günde 1000 tl hesap ödesin
ama tatili kadın mı ödemiş ooo herif para yiyici
elimi cebime attırmaz diye kendi ağzıyla söylemiş kadın
ayıp ya

Tatil bölüşülür. Jest olarak kız ayrıca hediye alabilir. Ama adamınki sinsilik sorii..

Bu zamana kadar konu sahibinin elini cebine sokturmamış o zaman konu sahibi de sinsi mi diyelim

Sizin fikriniz belli, benim fikrim belli. Burda kimse bir şey ispatlamaya çalışmıyor. Yaşayışlarımıza göre kendimizce tavsiye veriyoruz. Siz paranızın tümünü de verebilirsiniz. Sizin tercihiniz. Bana ters. Ama konu sahibine sinsi demek haddim değil. Adam hakediyor

Sizin fikriniz belli, benim fikrim belli. Burda kimse bir şey ispatlamaya çalışmıyor. Yaşayışlarımıza göre kendimizce tavsiye veriyoruz. Siz paranızın tümünü de verebilirsiniz. Sizin tercihiniz. Bana ters. Ama konu sahibine sinsi demek haddim değil. Adam hakediyor
Adam da haketmiyor. Belli ki aralarında paranın lafının geçmediği bir ilişki var diye düşünmüş kaldı ki borcumu ödeyim demiş. Erkekler kadınların cüzdanı değildir.

Adam da haketmiyor. Belli ki aralarında paranın lafının geçmediği bir ilişki var diye düşünmüş kaldı ki borcumu ödeyim demiş. Erkekler kadınların cüzdanı değildir.

Tabii ki kimse kimsenin cüzdanı değil, dediğim gibi siz verin ödeyin, Alp’lere götürün. Para sizin, hayat sizin. Sizin tercihiniz. Konu sahibini üslubu harici ben kesinlikle haklı buluyorum.

Ya şu kkyi okudukça, benzer kafada arkadaslarimla buluştukca cidden insanlıktan soğuyorum.
2023 yılında, eli ayağı tutan, okumus etmiş kadınlar olarak cidden yediğinizi içtiğinizi, aldığınızi gittiginizi, sinemanizi benzininizi erkeğe mi ödetiyorsunuz? Arabanın yan koltuğunda öyle oturup etrafi mi izliyorsunuz, yiyip içip hesap gelince hiç oralı olmuyor musunuz???
🤢
Bir de bunu övüyor insanlar. Şaka gibi
"Ben erkeğim, sana hesap ödetmem" fikri eril enerji bilmemne değildir. Güpegündüz ataerkilliktir. Kadınlar bunu güzel bir şey sanıyor, pozitif eşitlik sanıyor. Günün sonunda aynı adam Kkda tüm konularda yazdığı gibi 'ben erkeğim her gün yemek yapamam/ ben erkeğim cam silemem' diyor. Çünkü o errrkek yani.
Toplumsal cinsiyete böyle sıkı sıkı sarılan erkek toplumsal cinsiyetteki erkek rolünü çok seviyordur, ona sıkı sıkı sarılıyordur.
Lütfen alıntı yapıp "benim kocam hem hesap ödetmez hem ev işleri ortaktır" diyen kişi zahmet etmesin, eğer gerçek anlamda ortaksa yazabilir, nazar emojimi koyarım. Benim babam da perde asar, pazarlari kahvaltı hazırlar,ayda birkaç kere yemek yapar. Ama bu yardımdir. Ev işlerinde ortaklık ya da iş bölümü falan değildir. Bahsi geçen kocalar tam zamanlı olarak aynı eşleri kadar ev işlerine/yemeğe/ bebek bakımına ortaksa, yemekler adamdan bulaşıklar kadindansa vs orada bir iş bölümü vardır. Ama 'kadina hesap odetmem' diye erkek egosu olan adamlardan, toplumsal cinsiyet normuna sıkı sıkı sarılan erkeklerden de böyle biri cikmaz.

Ne alakası var ya kart borcumun bir kısmını kapatmak için sevgilimden beraber yaptığımız masrafın bir kısmını istemenin nesi yiyicilik? Yiyici olsam çok zengin biriyle olurum hemen hemen aynı maaşı alıyoruz biraz fazladır onun belki.bu durumda ne kadar yiyebilirim zaten maksimum? Ben kendi paramı yiyorum canım kart borcumdan da belli olduğu üzere.

Adam kalanı ödemek istediğinde neden "aman 10 bin ödesen ne olacak, geriye 70 bin kalacak zaten" gibi bir cevap verdiniz o zaman?
Bu önceki diyalog bu konuda geçen konuşma ve tribinizle birleşince bütün borcunuzu adam ödesin diye beklemişsiniz gibi duruyor.

Olmamış gerçekten de... Kalbi kırılmış. Telefonla arayıp özür dileyin. Borçtan bunaldığınızı o nedenle olduğunu felan söyleyin...

80bin borç Kasım indiriminden oldu değil mi, itiraf edin 🤣.. 36bin halen o şekilde durmuyordur, çoğunu ödemiş olmalısınız...

Adamin yazdıklarında bir sey yok hatta tavri cok dusunceli geldi nedense bana
Siz once isteyip sonra yok senden yardim istemem diyerek dengesiz davranmissiniz
Ve evet ayip etmissiniz
Yeni bir iliski olsa ve adami tanimasaniz tamam bu adam benim parami mi yiyor gibi bir dusunce olur da aylar sonra boyle bir tavir kırıcı olmuş
O sizi belki de simdiden eşi gibi görüyor, desteğe hazir ama siz kendinizce gurur yapmissiniz.
Insan sevdigiyle paylasmayacaksa, nazı geçip de ondan talepte bulunamayacaksa birlikteligin ne anlami kalir ki?

Olmamış gerçekten de... Kalbi kırılmış. Telefonla arayıp özür dileyin. Borçtan bunaldığınızı o nedenle olduğunu felan söyleyin...

80bin borç Kasım indiriminden oldu değil mi, itiraf edin 🤣.. 36bin halen o şekilde durmuyordur, çoğunu ödemiş olmalısınız...
Ben 13 k borcumu oderken bile eksiye düşüyorum millet 80 k icin sevgilisine trip atiyor😀

Bencede biraz ayıp olmuş.Hayal kırıklığı var mesajlarda.O size harcarken hiç sorun etmiyorsa sizde dillendirmemeliydiniz.Laf arasında kredi kartı yüksek geldi, tatil, o bu derken cok açılmışım.Bir süre dikkat edeyim deseydiniz bence yardım bile ederdi.Böyle zaten ödemek zorundasın gibi olmuş.

Merhaba 2 senedir güzel giden bir ilişkim var onu çok seviyorum o da beni seviyor biliyorum ciddiye doğru gidiyoruz yani.sorun şu yazın tatile gitmiştik 36 bin tl tuttu benim kredi kartımdan çekildi hepsi 6 taksite böldüm ödüyordum her ay sadece bir kere bana 6 bin gönderdi ama devamlı der yani canım ben de sana bi şey yapmak istiyorum seni bi yere götürmek istiyorum vs diye lafta kalıyor sürekli günlük hayatta cok eli açıktır bana karşı özel günleri asla atlamaz dışarda elimi cebime attırmaz hakkını yiyemem .son zamanlarda harcamalarım taksitlerim arttı derken yetişememeye başladım hiçbir şeye kredi kartı borcum 80k geldi.Çok bir sıkıntı yok aslında maaşım 50-55 arası öderim ama son günlerde buraya açılan kız erkek arası para muhabbetinden midir nedir bi gaza geldim ve aramızda aşağıdaki gibi bir muhabbet geçti kart borcumu ödeyip bir an önce evlilik için vs para biriktirmek istiyordum ve para istedim,o da elinden geldiğinde yardımcı olacağını söyledi bende yardım istemediğimi o zamanki otel parasını paylaşmak istediğimi söyledim az para değil sonuçta.ama kalbini kırdım galiba kötü bir şey demek istememiştim parasında da değilim onu çok seviyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim mesajları bırakıyorum buraya
Bence konuyu yanlış ilerletmişsin, 'canım maddi durumun nasıl, tatil masraflarımızı ödüyordum ancak bu ara biraz sıkıştım' diyip konuya girseydin eminim o da üzerine düşeni yapardı, senin konuya 'yok istemiyorum bişey zaten bu konumda senden destek isteyemem' lafların garip olmuş senin şahsi harcaman değil sonuçta, ona konuyu açıkça izah edip amacının onu kırmak olmadığını ve kendini net ifade edemediğini söyle. Sevgiyle kal.

Tepkilerin çok saçma olmuş. Çocuk elimden geldiği kadar yardımcı olurum diyince kızmışsın sanki. Yarın birgün ben senin kart borçlarını ödedim der, minnet eder diyemi düşündün? Ben yardım istemiyorum bana olan borcunu ver demen zoruna gitmiş. Senin tepkin hoş değil ama o da çok hatalı. 36 binin yarısını ödeyip kenara çekilmek ne. Diğer taraftan dışarda elimi cebimi attırmaz diyorsun. Sürekli dışarda yiyip içiyorsanız o da çok ödüyordur. Seninde bu konuda üzerine düşeni yapman gerekir. Sen ödeyince paylaşıp o ödeyince yalnız bırakmakta olmaz.

Tatil bölüşülür. Jest olarak kız ayrıca hediye alabilir. Ama adamınki sinsilik sorii..
iyi de bu adamda tatil sonrası kıza hediyeler alma niyetine girip altta kalmamaya çalışmış
şuanda da yurt dışı tatili ayarlıyormuş hatta
beni bilenler bilir ben pek erkek savunmam ama şuan burda adam için sinsi demeniz büyük hakaret
yaşanmışlıklara göre yorum yapıyorum demişsiniz o zaman siz sinsilik ve cimrilik görmemişsiniz hayatınız boyunca
kadınların kendilerini erkeklere bu kadar yaslaması hoşuma gitmiyor

X