Ayrılıkta erkeği geri getirmenin yolu

Eğer geri geliyorsa anlayın ki, bulduğu başka biri istediği gibi bir kadın çıkmamıştır ya da zaten başka birini bulamamıştır.:76:
Çok çok seven zaten bir yere gitmez gidemez gider gibi yapar..

Eğer geri geliyorsa anlayın ki, bulduğu başka biri istediği gibi bir kadın çıkmamıştır ya da zaten başka birini bulamamıştır.:76:
Çok çok seven zaten bir yere gitmez gidemez gider gibi yapar..

:KK9::KK9::KK9::128::128::128::128:
Çok doğru zaten gelsede eskisi gibi olmaz mutlaka bir yerde kısır döngü olur.
Bnde terk edildim 3yıla yakın ilişkim sebep gösterilmeden bitti üstüne üstlük
bni aldattığınıda sonradan öğrendim.Önceleri çok üzüldüm değmiycek kişi
için geçen zamanıma acıdım.Ayrılalı 8ay oldu yapılan haksızlığı hala tam
anlamıyla unutmuş sayılmam Ama İntikam gibi boş duygularla zaman
geçirmektense önüme bakıp tıpkı ex aşkımın yaptığı gibi yaşamıma
devam etmeye çalışıyorum. Zaten zorla güzellik olmaz Ayrıca kimsenin
ahıda kimsede kalmaz ömrümü değmeyen birini düşünerek harcayamam
çok sevdiğim bir söz var sizinle paylaşmak istedim "Unutmayın! Yaktığınız
can kadar canınız yanacak ve üzdüğünüz kadar üzüleceksiniz..."
Allah hepimizin gönlüne göre versin arkadaşlar mutlu olmak hepimizin hakkı...:KK19:

Allah hepimizin gönlüne göre versin arkadaşlar mutlu olmak hepimizin hakkı...:KK19:

dogru demıssın de sen 8 ay sonra boyle duygular yasaman guzel o kadar uzun sureden sonra ınsan boyle dusunur ama yakın zamanda yasayanlar ıcın bu zor bır durum..

Kısır döngüye girdiği konusunda çok haklısınız. Hiç bir şey eskisi gibi olmuyor. Hep ama hep birşeyler eksik bunu hissediyorsunuz.
OLMAK YA DA OLMAMAK İŞTE BÜTÜN MESELE BU.

Bir çoğunuzun düşündüğünün tersini düşünüyorum.
Öyle aşklar var ki araya zaman gitmek zorunda olabiliyor.
Çünkü şartları herkesinki gibi çok güzel olmuyor.
Evet dünyaya karşı duruluyor ama o yorgunlukla birbirlerini kırmaya başlıyorlar.
Asıl aşk o zaman devreye giriyor.
Ben nasıl olur da sevdiğim insanı üzerim.
Bitiyor bitmesine ama sadece maddi bir bitiş bu.
Ne kadının gözü biribi görüyor, ne erkeğin.
Birbirlerinin canının acıdıkları zamanı bile hissediyorlar, çünkü onlar aslında birler.
Sonrasında kendilerini toplayıp o yorgunluğu atabildikleri kadar atmaya başlayıp birbirlerine koşuyorlar.
Öyle bir sarılıyorlar ki sanki hiç bitmemiş gibi.
Aşkları hiç bitmemişti zaten.
Öğreniyorlar ki 2'si de bırak başkalarına bakmayı yaşamamışlar bile o geçen zamanda.
Söz veriyorlar birbirlerine bir daha ayrılmamak üzere.
Zaman zaman sorunlar olmaz mı oluyor tabi ama her seferinde daha çok tutunuyorlar birbirlerine.
Allah herkese böyle aşklar nasip etsin.:KK69::KK69::KK69:

Sizin adınıza sevindim ama terkedilen tüm kadınlar için durum bu ne yazık ki!!!
İstisnalar hiç bir zaman kaideyi bozmuyor. Seviyor ve seviliyormuşsunuz. Ve sevdiğiniz sadece gider gibi yapmıştır. Forumdaki terkedilen kadınların sorunlarının hepsi birebir örtüşüyor neredeyse. Hepsi terkedilmiş ve hepsi çok seviyor.Belki de sıkıntı çok sevmekte..

Bir çoğunuzun düşündüğünün tersini düşünüyorum.
Öyle aşklar var ki araya zaman gitmek zorunda olabiliyor.
Çünkü şartları herkesinki gibi çok güzel olmuyor.
Evet dünyaya karşı duruluyor ama o yorgunlukla birbirlerini kırmaya başlıyorlar.
Asıl aşk o zaman devreye giriyor.
Ben nasıl olur da sevdiğim insanı üzerim.
Bitiyor bitmesine ama sadece maddi bir bitiş bu.
Ne kadının gözü biribi görüyor, ne erkeğin.
Birbirlerinin canının acıdıkları zamanı bile hissediyorlar, çünkü onlar aslında birler.
Sonrasında kendilerini toplayıp o yorgunluğu atabildikleri kadar atmaya başlayıp birbirlerine koşuyorlar.
Öyle bir sarılıyorlar ki sanki hiç bitmemiş gibi.
Aşkları hiç bitmemişti zaten.
Öğreniyorlar ki 2'si de bırak başkalarına bakmayı yaşamamışlar bile o geçen zamanda.
Söz veriyorlar birbirlerine bir daha ayrılmamak üzere.
Zaman zaman sorunlar olmaz mı oluyor tabi ama her seferinde daha çok tutunuyorlar birbirlerine.
Allah herkese böyle aşklar nasip etsin.:KK69::KK69::KK69:

Sizin adınıza sevindim ama terkedilen tüm kadınlar için durum bu ne yazık ki!!!
İstisnalar hiç bir zaman kaideyi bozmuyor. Seviyor ve seviliyormuşsunuz. Ve sevdiğiniz sadece gider gibi yapmıştır. Forumdaki terkedilen kadınların sorunlarının hepsi birebir örtüşüyor neredeyse. Hepsi terkedilmiş ve hepsi çok seviyor.Belki de sıkıntı çok sevmekte..

Bilmiyorum benim düşüncem mi çok zıt ama.
Bence çok sevmek hiç bir zaman sıkıntı değil.
Çoğu insanın hayatında sevemeyeceği kadar birini sevmek, karşılıksız bile olsa o aşkı yaşamak ne kadar büyük bir şans.
Hiç böyle bakıyor muyuz?
Tabi şöyle bir durum da var büyük aşkların da büyük yatırımlarında riski büyük olur.
Bilirim aşk büyükse acısı çok büyük olur.
Ama ben hep öyle düşündüm.
Ben hiç onu, o beni sevdi diye sevmedim ki.
Nedenim yoktu onu severken.
O bir uyuşturucu bağımlısı olsa da, hırsız da olsa, iğrenç bir adam da olsa onu severdim çünkü nedensizdi.
Ama ne olurdu onunla olmazdım.
Bu hiç bir zaman onu sevmemi engellemezdi.
Kızlar acınızı en aza indirmek için unutmaya çalışmayın.
Onun yerine onu, ondan bağımsız sevin.

Aşkın çok az kişiye nasip olduğu konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Zaten aşıklara sorarsanız, size 'aşık' olmayın sakın derler ama içten içe de bu duyguyu herkesin yaşamasını isterler.
Platonik aşkların çok acı vereceğini düşünüyorum yaşanmasa daha iyi bence. Ama buradaki konu terkedilen kadınlar. Bunlar zaten aşık, bir birliktelikleri olmuş sevmişler ve çok azı dışında, sevildiklerini düşünmüşler. Ve birgün o çok seven, nedensiz (aslında var da siz bilmiyorsunuzdur) çeker gider.
Kalırsınız ortalıkta. Neyi yanlış yaptım çok mu üstüne gittim dırdır mı yaptım vs. bir sürü soru sorarsınız kendinize.
Iıh sizde değildir suç, siz hiç bir şey yapmasanızda adamın aklı kaymıştır başka bir tarafa. Ne yapsanız boştur artık.
Gider..
Belki bir gün döner..Sanmayın pişmanlıktan. Pişkinlikten..

Çoğu insanın hayatında sevemeyeceği kadar birini sevmek, karşılıksız bile olsa o aşkı yaşamak ne kadar büyük bir şans.
Hiç böyle bakıyor muyuz?
Tabi şöyle bir durum da var büyük aşkların da büyük yatırımlarında riski büyük olur.
O bir uyuşturucu bağımlısı olsa da, hırsız da olsa, iğrenç bir adam da olsa onu severdim çünkü nedensizdi.

Sanırım yanlış anlaşılmışım henüz atlatmadım atlatmaya çalışıyorum.Burada yazılan yorumların çoğunu okudum.Her okuduğumda kendimde bişey buldum.Film şeriti gibi yaşadıklarım gözümün önünden geçti.Aslında ilişkilerimiz farklı olsada yaşanan acı aynı.Bnde güçlü değildim.Üstelik bn yengeç burcuyum.Aşırı duygusal,kolay sevmeyen,kolayda unutamayan.Hepimizin yaşadıklarını yaşadım.Tek fark (bilinçsizce yaptığım bişey )bir kere arayıp devam edelim hala seni seviyorum dedim kabul etmeyince bir daha yoluna hiç bir şekilde çıkmadım.Ama uzaktan takip etmelerim,gecelerce ağlamalarım,telefon elimde bir msj için dualar etmem hepsini yaşadım.Bu dünyaya bir kere geliyoruz. Baktımki o hayatından memnun yaşamına devam ediyor.İstemedikten sonra silah zoruyla beraber olcak değilim.Zamanla acın gerçekten geçiyor sadece kiminin 1ayda,kiminin 3yılda. Ama ne yaparsak yapalım yaşananları tam anlamıyla unutamıyoruz anca bastırıyoruz.Bunun ilacı sadece zaman.Dönsede artık bn kabul etmem çünkü zaman geçtikçe içinde bişeyler ölüyor ve yapılanları unutmakta hiç kolay değil.O yüzden ne intikam istiyorum nede artık Onu.Ben Allaha havale ettim.Çünkü yaşadıklarımı bir tek o bilir.Bu konudada vicdanım çok rahat elimden geleni yaptım.Umarım burdaki arkadaşlarda haklarında hayırlısı neyse onu yaşarlar.

Hiç böyle bakıyor muyuz?

Aslında haklısınız. Yalnız bu yaşananlara göre değişir.Herkesin ayrılış nedeni farklı sonuçta.Bazı şartlarla, elde olmayan nedenlerle ,severek ayrıldılarsa bu dediğiniz doğru ama ihanet kolay kolay insanların sindirebileceği bir şey değil.Yada 5-10yılımı vermişim çok şey paylaşmışım bir süre sonra ayrılalım demiş.Sebepte ilşkide heycan kalmamış.Savaşmak yerine kaççak bn sevmeye devam etcem.Hele birde ihanet olcak asla öyle insanı değil sevmek ne ölüme ne dirime gelsin.
Platonik aşklarda uzaktan maalesef tatlı ama bazı aşklar platoniklikten çıkıp reale geçince ayyy bu adamın neyini sevmişim bile dedirtiyor. Biz insanoğlu nedense hep ulaşılmazı gözümüzde büyütüyoruz.Sizin dediğiniz gibi iyi olanlarda var ama sadece istisnada.Bnm çevremde 2çift vardı bir çift ortaokul aşkı,diğer çiftte lise aşkı .Ama özel ailevi nedenlerden kavuşamadılar.Üstelik bu çiftlerde bayanlar hiç evlenmediler.Erkekler ise evlenip,ayrılmışlardı.Kader buya yıllar sonra karşılaşıp kaldıkları,yerden aşkları depreşip evlendiler. Bir çiftin 1ay,diğer çiftin şaka gibi 15gün sürdü.Üstelik dayakla bitti.Maalesef bazı şeyleri yaşamadan bilemiyoruz.Gözümüzde çok büyütüyoruz. Bazen Her şerde bir hayır,her hayırda bazen bir şer olabiliyor.Allah herşeyin hayırlısını versin.

erkekler geri geliyor ve hiçbirşey eskisi gibi olmuyorr.. düzelmiyor herşey daha kötü oluyor. bana göre hiçbir erkek ikinci şansı haketmiyor.. ikinci şansı ve daha fazlasını vermiş biri söylüyor bunu.

Aslında haklısınız. Yalnız bu yaşananlara göre değişir.Herkesin ayrılış nedeni farklı sonuçta.Bazı şartlarla, elde olmayan nedenlerle ,severek ayrıldılarsa bu dediğiniz doğru ama ihanet kolay kolay insanların sindirebileceği bir şey değil.Yada 5-10yılımı vermişim çok şey paylaşmışım bir süre sonra ayrılalım demiş.Sebepte ilşkide heycan kalmamış.Savaşmak yerine kaççak bn sevmeye devam etcem.Hele birde ihanet olcak asla öyle insanı değil sevmek ne ölüme ne dirime gelsin.
Platonik aşklarda uzaktan maalesef tatlı ama bazı aşklar platoniklikten çıkıp reale geçince ayyy bu adamın neyini sevmişim bile dedirtiyor. Biz insanoğlu nedense hep ulaşılmazı gözümüzde büyütüyoruz.Sizin dediğiniz gibi iyi olanlarda var ama sadece istisnada.Bnm çevremde 2çift vardı bir çift ortaokul aşkı,diğer çiftte lise aşkı .Ama özel ailevi nedenlerden kavuşamadılar.Üstelik bu çiftlerde bayanlar hiç evlenmediler.Erkekler ise evlenip,ayrılmışlardı.Kader buya yıllar sonra karşılaşıp kaldıkları,yerden aşkları depreşip evlendiler. Bir çiftin 1ay,diğer çiftin şaka gibi 15gün sürdü.Üstelik dayakla bitti.Maalesef bazı şeyleri yaşamadan bilemiyoruz.Gözümüzde çok büyütüyoruz. Bazen Her şerde bir hayır,her hayırda bazen bir şer olabiliyor.Allah herşeyin hayırlısını versin.

çok haklısın.. bende hırsım yüzünden adamı gözümde o kadar büyüttüm ki. aşıktım evet çok aşıktım ama bu aşkı haketmediğini de biliyordum.ayrıldık. buna rağmen diğer arkadaşın dediği gibi ben onu sevmeyi seviyorum galiba dedim. tekrar döndü bişiler oldu aramızda. ama artık onu sevmeyi de sevmez oldum. dediğin gibi içinde bişiler ölüyor insanın. bana bunları yapanı neden seviyim ki diyor insan bi süre sonra.. bu kadar şey yaşadık artık nasıl bir araya geliriz nasıl yüzyüze bakarız deniliyor. eminim ki devam etsek bizim sonumuz da ayrılık olurdu. evlensek bile ayrılık olurdu. hayırlısı olsun hepimiz için..

çok haklısın.. bende hırsım yüzünden adamı gözümde o kadar büyüttüm ki. aşıktım evet çok aşıktım ama bu aşkı haketmediğini de biliyordum.ayrıldık. buna rağmen diğer arkadaşın dediği gibi ben onu sevmeyi seviyorum galiba dedim. tekrar döndü bişiler oldu aramızda. ama artık onu sevmeyi de sevmez oldum. dediğin gibi içinde bişiler ölüyor insanın. bana bunları yapanı neden seviyim ki diyor insan bi süre sonra.. bu kadar şey yaşadık artık nasıl bir araya geliriz nasıl yüzyüze bakarız deniliyor. eminim ki devam etsek bizim sonumuz da ayrılık olurdu. evlensek bile ayrılık olurdu. hayırlısı olsun hepimiz için..

sizin ayrilik nedeniniz neydi merak ettim

çevredeki insanları sıkmayı sevmeyen biri olarak burada içimi dökebilirim sanırım =) terkedilenlerden biri olarak.selam herkesee.neredeyse 50 sayfasını okumuşumdur kimin nasıl gelişmeler yaşadıını merak ederek roman gibi sürükleyiciii.sizi okurken kendimi unuttum.

çevredeki insanları sıkmayı sevmeyen biri olarak burada içimi dökebilirim sanırım =) terkedilenlerden biri olarak.selam herkesee.neredeyse 50 sayfasını okumuşumdur kimin nasıl gelişmeler yaşadıını merak ederek roman gibi sürükleyiciii.sizi okurken kendimi unuttum.

ben de sıkıntılı anlarımda bir derdim var bölümünü çok okurum.
Başkalarının sıkıntılarından insan kendi sıkıntılarını unutuyor.
İstediğin gibi anlatabilirsin tabiki

Valla şuna bende katılıyorum.peşinden koşma,yalvarma yani.sonucunda aklına gitmeyi koyduysa ya gidicek ya da merhametliyse yanında kalmaya çabalıycak.ne anlamı var ki kendi istediği için kalsın kalıcaksa.düşünüyorumda karşımda benim için aciz bi şekilde ağlayan birine merhamet duyarsam üstüne bir de aşkla ilgili bir sorun yaşıyorsam ve bunu sorguluyorsam daha bi yavan gelmeye başlar o duygu.karışır aklım ne yapacağımı bilemem.yani o üzgün diye mi kalmak istiyorum yoksa sevdiğim içinmi anlayamam.o yüzden gitmek isteyen bir gitsin bakalım.yaşasın.bensiz bir nefes alsın.benden bir günaydın mesajı almadığı günleri olsun.yokluğumu iliklerinde hissetsin.acı vermeye başlarsa boşluğum dönecektir geri.içi acıya acıya dönmüyorsa geri bu onun problemidir artık.siz özgürsünüzdür,sizin kalbinizde bir yük yoktur.artık onun kalbindedir yük siz terkedilmişliğe ağlarsınız o mücadele edemeyip kaybetmişliğe.ve terkedilmenin acısı çabuk geçer ama kaybetmişliğin acısı bi ömür sürer.ben terkedildim şuan evet ama bu geçicek ama zamanında kaybetmişliğimin acısını unutamadım hiç ii biliyorum.çokta üzülüyorum şuan.bende herkes gibi kendimi suçlamaya başladım.sonra farkettim ki ben bir çok kişiden daha fazla hata yapmadım.sevgi bırakılmaz,her ne olursa olsun terkedilmez.mücadele edilir.sonuna kadar son damlaya kadar..seviyorum ama gidiyorum olmaz.ben dayanamıycak kadar dolduğumda bile gitmediysem o da gitmemeliydi...fırtınalara yenilen bir aşkım olucaksa hiç olmasın daha iyi.bunları mantığımla yazıyorum.ama kalbime yön vericek olanda o.neyi düşünürsen onu yaşatırsın kalbine.beyinle kalp ayrı değil o denli...hatta gidebilen dönmese daha iyi...yine gitmeyeceğini kim garanti edebilir.kalbiniz bu tedirginlikle kendinden her zaman ödün vermeye hazır olucak ve hiç birzaman kendiniz olamıycak sağlıklı hareket edemiyceksiniz.bir araya gelebilirsiniz ama bu biraz kendiliğinden olsun çabayla değil.

ben de sıkıntılı anlarımda bir derdim var bölümünü çok okurum.
Başkalarının sıkıntılarından insan kendi sıkıntılarını unutuyor.
İstediğin gibi anlatabilirsin tabiki

saol canım içimden ne geçiyorsa yazıcam.başkalarıylada ilgilenicem.kendimi yaşarken başkalarını unutmuycam

saol canım içimden ne geçiyorsa yazıcam.başkalarıylada ilgilenicem.kendimi yaşarken başkalarını unutmuycam

İçindekileri bol bol dök.
Ben hep çocuk esirgemeyi tavsiye ederim ayrılanlara.
Zamanında orada geçirdim zamanımı ayrılık döneminde ve bir tek orada iyi hissede
rdim.

X