Ayrılıkta erkeği geri getirmenin yolu

ronda byrne'nin the secret kitabi var boyle abuk subuk seylerden bahseden... oncesi ii hos sonrasi din propagandasi yapan abuk subuk felsefeler... yok aman almayalim.... bir seyi çok istiyorsan önce Allah'tan iste... sana herseyi verecek olan O'dur... kalpten dilersen verir... birseyi 40 defa dersen degil o birseyi ne kadar içten ve imanla dilersen Yaradan verir!!!
pozitif olun elbette ama herseyide kendiliginden olsun diye beklemeyin...

bende jerry & ester hicks'in kitabını okudum aynı mamül :KK1: evet biz herşeyi Allah'tan isticez.başka çalacak kapımız yok.O herşeye Kadir.istemesini bilirsek neden vermesinki.yerimseniben

kaçan kovalanır, yani aramama durumu çok doğru ancak her durumda işe yaramayabilir korkusu beni yiyip bitiriyor. Bunu da denedim 1 yıl aramadım ama o da beni aramadı sonra çok kısa bir msn konuşması yaptık ondan gelen, sonrasında ben yine onu ara ara dürtmeye başladım ama 1 yıl çok uzun bir süre , ben aramazsam o da aramıyor ki :KK43: keşke kısa ve kesin bir yol olsa off of

benim gibi yapın. uzun süreli yurtdışına çıkın. gerçekten ellerinden gideceğinizi anlayınca geri dönüyorlarsempatiksalakcinni

şaka bir yana, en iyisi beklemek galiba.

bir de ondan başkasını da sevebileceğinizi kabul edebilmek.

kaçan kovalanır, yani aramama durumu çok doğru ancak her durumda işe yaramayabilir korkusu beni yiyip bitiriyor. Bunu da denedim 1 yıl aramadım ama o da beni aramadı sonra çok kısa bir msn konuşması yaptık ondan gelen, sonrasında ben yine onu ara ara dürtmeye başladım ama 1 yıl çok uzun bir süre , ben aramazsam o da aramıyor ki :KK43: keşke kısa ve kesin bir yol olsa off of

canımm dikkat ettiysen yazar o arayana kadar onu asla aramayın dememiş.sadece kendinizi topladıktan sonra ölesine aramış gibi kısa ve öz bi konuşma yapabilcenizi belirtmiş.aramıyosa bence bi müddet sonra sesimizi duyurmak lazım.yoksa mazallah sesini duyma duyma ne olur biyerlerden ben burdayım gibilerinden kendimizi göstermek lazım.ama bunu ona olan ilgimizi belli etmeden tabi.sonrası kendiliğinden gelir zaten heralde.

ronda byrne'nin the secret kitabi var boyle abuk subuk seylerden bahseden... oncesi ii hos sonrasi din propagandasi yapan abuk subuk felsefeler... yok aman almayalim.... bir seyi çok istiyorsan önce Allah'tan iste... sana herseyi verecek olan O'dur... kalpten dilersen verir... birseyi 40 defa dersen degil o birseyi ne kadar içten ve imanla dilersen Yaradan verir!!!
pozitif olun elbette ama herseyide kendiliginden olsun diye beklemeyin...

secret ı bende biliorum okumaya çalıştım ama 50. sayfadan sonra gitmedi. . ve dediğin gibi hep aynı şeyleri tekrarlıyor çok sıkıcı bi kitaptı. . neyse bende çok dua eden bi insanım söylemekten pek hoşlanmıyorum ama namaz kılıyorum düzenli olarak çok şükür. . bi kaç hafta önce bi dua kitabında okudum başımız secdedeyken edilen dualar daha çok kabul olur diyor. . ben 5 vakit her secdeye gittiğimde dua ediyorum işte düşünün günde kaç defa bunu istemiş oluyorum aslında tabi sadece bunu değil kendim için başka şeyler de istiyorum. .inancım tam ve birşeyi allahım onu illa bana ver die değil allahım eğer hayırlıysa bana ver diye isterim..nitekim bu kişi için de demek ki hakkımda hayırlısı değilmiş ki olmadı diyebiliorum..

sen ne diosun canım benim ben pozitif düşünce, çekim yasası, telepati,telekinezi,meditasyon,telekült, durugörü, çakralar vs hepsinin kurdu oldum nerdeyse:nazar:.

yalnız bu çekim yasası senin bahsettiğin de kendini fazla kaptırmıcan o inanca yani şöyle çekim yapıcaksın tabiki ama Allah inancıyla bunun arasında çok ince bir çizgi varAllah korusun sençizgiden diğer tarafa kayarsan haşa Allah'ı inkara kadar gidebilirsin.sanki hani her istediğimi kendimi inandırarak elde ederim gibilerinden.ama çekim yasasıyla islamiyet arasında ortak bi nokta var.çekim yasası der ki istediğin şeyi düşün, olmuş gibi hisset ve inan..Allah da kuluna der ki kulum dua etsin istesin.inanarak istesin bende onu kuluma vereyim.dualarda inanmak şart deil mi.bunda da inanç tam olacak.yani Allah'a dua ederken bi yandan da çekimi kullanmış oluyoruz işte.karışık olmadı umarım anlatabilmişimdir.olumunekankayizsmile

olumunekankayizsmile

secret ı bende biliorum okumaya çalıştım ama 50. sayfadan sonra gitmedi. . ve dediğin gibi hep aynı şeyleri tekrarlıyor çok sıkıcı bi kitaptı. . neyse bende çok dua eden bi insanım söylemekten pek hoşlanmıyorum ama namaz kılıyorum düzenli olarak çok şükür. . bi kaç hafta önce bi dua kitabında okudum başımız secdedeyken edilen dualar daha çok kabul olur diyor. . ben 5 vakit her secdeye gittiğimde dua ediyorum işte düşünün günde kaç defa bunu istemiş oluyorum aslında tabi sadece bunu değil kendim için başka şeyler de istiyorum. .inancım tam ve birşeyi allahım onu illa bana ver die değil allahım eğer hayırlıysa bana ver diye isterim..nitekim bu kişi için de demek ki hakkımda hayırlısı değilmiş ki olmadı diyebiliorum..

haklısın güzelim..ve çok doğrusun..bir yerlerde okumuştum çok beğenmiştim sizlerede yazayım..

"Beklemekte olduğun şey, ancak onu beklemeyi unuttuğunda gerçekleşir.Bu evrenin ''sen bakarken soyunamıyorum'' deme şeklidir.."

size bir dua vereyim arkadaşlar birde onu deneyin.bu duayı veren arkadaş eşiyle boşanma aşamasındaymış.mısırlı bi hoca vermiş duayı.okuyanların hemen hemen % 80.i bi şekilde ya barıştığını söledi yada iletişime geçtiğini.

dua şöyle: ''Gul in küntüm tuhibbûnellâh fettebiûnî yuhbibkümullâh Ya Vedûd Ya Bedûh Ya Cemil Ya Celil Ya Allah.(başında bir kere besmele çekmeyi unutmayın)

bunu iki rekat Allah rızası için namaz kılıp başta bikere niyet ederek (ne için okuyorsanız) bol bol okuyun.her defasında niyete gerek yok bidefa etmek yeterli.yalnız bu dua içinde ayetten bir bölüm barındırdığı için adetliyken okumayın.

valla okuyanları görüyoduk hep sitede.kimisi her yolu denemişti ama bu duayı okuduktan sonra aramıştı sevdiği kiişi.kimisi 1 yıldır haber alamıyordu, kimisi nişanlısından ayrıydı vs. çok yani..bazılarıda foruma yazmmıyordu direk olarak barıştığını duayı veren arkadaşa özelden yazıordu ,o da bize barışma haberleri aldığını sölüyodu.işte böyle.denemesi bedava.okuyun bakalım ne olucak.ha öle okur okumaz da beklenti içine girmeyin yalnız duaların kabul olma zamanı vardır.kiminde hemen gösterir etkiyi kiminde biraz daha sonra.dua ettim de kabul olmadı demedikçe dualar kabul olur.

Son düzenleme:
bence afedersiniz ama bi yerlerimizi yırtsak dönmez kızlar ne zaman dank eder aklı başına gelir hatırlar o zaman döner.. kıskndırmktır odur budur hiiç işe yaramıo ama gözden kaybomak en iyisi kaydirigubbakcemile5 dünde olduqu gibi 3 ay sonra qeri dondu tabii dondukten snrasıda var büyük bi darbeyle REDDETMEK .d.d

haklısın güzelim..ve çok doğrusun..bir yerlerde okumuştum çok beğenmiştim sizlerede yazayım..

"Beklemekte olduğun şey, ancak onu beklemeyi unuttuğunda gerçekleşir.Bu evrenin ''sen bakarken soyunamıyorum'' deme şeklidir.."

:1shok::1shok: Evet evett aynen öyle oluyorr... :1shok:
Ne güzel bir benzetme olmuş. 'Sen bakarken soyunamıyorum.' :))))

bence afedersiniz ama bi yerlerimizi yırtsak dönmez kızlar ne zaman dank eder aklı başına gelir hatırlar o zaman döner.. kıskndırmktır odur budur hiiç işe yaramıo ama gözden kaybomak en iyisi kaydirigubbakcemile5 dünde olduqu gibi 3 ay sonra qeri dondu tabii dondukten snrasıda var büyük bi darbeyle REDDETMEK .d.d

canım böyle düşünme tabi bi bakıma haklısın ama bazı şeyleri Allah ancak duayla vereceğini yazmıştır kaderinde.sen duanı edersin sabredersinelinden geleni yapar Allah'a tevekkül edersin.dualarına rağmen olmadıysa demekki hakkında hayırsızdır.ama ısrarla istemek lazım öle iki gün dua edipte üçüncü gün olmadı diye vazgeçmemek lazım.zaten eğer kkaderinde deilse Allah sana o niyetle dua etmene bile müsaade etmez.ettirmez yani duayı.

canım böyle düşünme tabi bi bakıma haklısın ama bazı şeyleri Allah ancak duayla vereceğini yazmıştır kaderinde.sen duanı edersin sabredersinelinden geleni yapar Allah'a tevekkül edersin.dualarına rağmen olmadıysa demekki hakkında hayırsızdır.ama ısrarla istemek lazım öle iki gün dua edipte üçüncü gün olmadı diye vazgeçmemek lazım.zaten eğer kkaderinde deilse Allah sana o niyetle dua etmene bile müsaade etmez.ettirmez yani duayı.

tatlım pozitif düşünmen gayet güzel...ama bazılarımız bu önerilerden fayda sağlayamayacak kadar umutsuz vaka durumundayız sanırım..yani kendi adıma ben biten ilişkimi öyle görüyorum..siz zaten bir çekişme içindesiniz ayrıldığın kişiyle anladığım kadarıyla..o yüzden taktikler sonuç verebilir.
emeğine sağlık buraya aktardıkların için..

tatlım pozitif düşünmen gayet güzel...ama bazılarımız bu önerilerden fayda sağlayamayacak kadar umutsuz vaka durumundayız sanırım..yani kendi adıma ben biten ilişkimi öyle görüyorum..siz zaten bir çekişme içindesiniz ayrıldığın kişiyle anladığım kadarıyla..o yüzden taktikler sonuç verebilir.
emeğine sağlık buraya aktardıkların için..

canımm neyin ne olcanı Allah bilir.belkide en umutsuz vakalar bile içinde umut barındırır ki öledir zaten de.Allah tüm kapıları kapamaz hiçbirzaman kulunun yüzüne.mutlaka bi kapı açar birini kapayınca da.ümitsiz olmayın derim ben.ne gidenler gördük.hayatta ölüm olmadıkça herşey mümkün.inanın bana.olumunekankayizsmile

şimdilik bende ümitsiz vakayım bakma çekişme içinde oluşumuza.durumunu ilişkisi var diye değişti ben ortaya çıkayım diye yapıyor ama tam tersi ihtimalini de düşünmüyo değilim.ama yine de Allah büyük diyorum O'na sığınıyorum.ben bukadar gözyaşı dökerken hala arkasından yalvar yakar dualar ederken onun bi başkasıyla yüzü gülmez.yok o benim nasibim deilse de Allah onu siler gönlümden başka hayırlı birini çıkarır karşıma.darda koymaz hiçbir zaman.

Ben herhalde şu hayattaki en umutsuz vakalardan biriydim. Ayrıldığımızda öyle olaylar geliştiki aramızda bir daha asla barışamayız, bir daha asla benimle olmaz birlikte olamayız diye düşünüyordum. Kaldıki beni öyle çok sinirlendirmiştiki benden uzak dursun diye hayatımda başkası var nişanlanıyorum bile dedim. Kendimi soyutladım ondan. Beni bulmasını engelledim. Ama o ne yaptı etti benim arkadaş çevreme ulaştı hergün hemde. 2 ay geçti ve bu sürede benim sinirim hala azalmamıştı. Çok seviyordum ama tutuyordum kendimi. O da bu dönemde intiharı bile düşünmüş ama demekki daha yaşayacak görecek günlerimiz varmış ki 2 ay sonra ufak bir merhabayla şimdi 1 yıldır birlikteyiz şükürler olsun. Hiç bişey için umudunuzu kaybetmeyin arkadaşlar. Rabbim durur durur en ummadığımız anda şak die verir istediğimizi

Ben herhalde şu hayattaki en umutsuz vakalardan biriydim. Ayrıldığımızda öyle olaylar geliştiki aramızda bir daha asla barışamayız, bir daha asla benimle olmaz birlikte olamayız diye düşünüyordum. Kaldıki beni öyle çok sinirlendirmiştiki benden uzak dursun diye hayatımda başkası var nişanlanıyorum bile dedim. Kendimi soyutladım ondan. Beni bulmasını engelledim. Ama o ne yaptı etti benim arkadaş çevreme ulaştı hergün hemde. 2 ay geçti ve bu sürede benim sinirim hala azalmamıştı. Çok seviyordum ama tutuyordum kendimi. O da bu dönemde intiharı bile düşünmüş ama demekki daha yaşayacak görecek günlerimiz varmış ki 2 ay sonra ufak bir merhabayla şimdi 1 yıldır birlikteyiz şükürler olsun. Hiç bişey için umudunuzu kaybetmeyin arkadaşlar. Rabbim durur durur en ummadığımız anda şak die verir istediğimizi

maşallah ne kadar güzel.ben bile biraz daha umutlandım şimdi :)) inşallah bidaha hiç ayrılmazsınız canım.aslına bakarsan benimkine de böle bişey gerekiyo ama ben bu kadar sert olamıyorum.bu da bunu bilio sen bana kıyamassın derdi hep.eminim yine aynı düşüncededir.tabi uzun bi süredir farklıyım ama o ayrıntıyı artık görüyomu bilemem.fazla güveniyor kendine.ama o güveni kırılacak daha öncelerde kırdığım gibi.egosu incindi bugün eminim.ilişkisi olduğunu öğrendiğime emin oldu bugün ama benim alaycı uslübumu umursamaz tavırlarımı görünce kendini yemeye başladı şimdi zemuszemus eskiden ne saf aşıktım.ilişki durumunu değişince ağlanıp sızlanıyordum hatta bigün teli açıp buna bağırdığım bile olmuştuu.ama şimdi hiç karşılaşmadığı bi tepki vermiş oldum.hahahhh uğraşsın bakalım uğraşabildiği kadar taktik yapcam diye kaydirigubbakcemile3 aşkısı yemiyor artık bu oyunları :teytey:

ayyyy ne güzel yorumların var senin , begendim =) kaydirigubbakcemile5

canımm neyin ne olcanı Allah bilir.belkide en umutsuz vakalar bile içinde umut barındırır ki öledir zaten de.Allah tüm kapıları kapamaz hiçbirzaman kulunun yüzüne.mutlaka bi kapı açar birini kapayınca da.ümitsiz olmayın derim ben.ne gidenler gördük.hayatta ölüm olmadıkça herşey mümkün.inanın bana.olumunekankayizsmile

şimdilik bende ümitsiz vakayım bakma çekişme içinde oluşumuza.durumunu ilişkisi var diye değişti ben ortaya çıkayım diye yapıyor ama tam tersi ihtimalini de düşünmüyo değilim.ama yine de Allah büyük diyorum O'na sığınıyorum.ben bukadar gözyaşı dökerken hala arkasından yalvar yakar dualar ederken onun bi başkasıyla yüzü gülmez.yok o benim nasibim deilse de Allah onu siler gönlümden başka hayırlı birini çıkarır karşıma.darda koymaz hiçbir zaman.

evet hep söylenir ölümden başka herşeyin çaresi var diye...ama bu şahıs, benim bütün inancımı yerle bir etti adeta..ilk kez birisi bu şekilde terketti beni...özgüven filan eksilere düştü yani ..ne sevilmeyecek kızmışım dedim yani bi şu adamın benden kopamamasını sağlayamadım, heni ölümden başka herseye çare vardı dedim uzun zaman...
şimdi ise tamamen umudu kestim diyebilirim.arada bir % 1 lik bir umut yokluyor beni bilinçaltımdan o kadar..ama ayyyy' cim, sen inşallah mutluluğu yaklar, çektiğin tüm acıları da arkanda bırakırsın..
annem de bana teselli vermek için der hep" kimsenin ahı yerde kalmaz " diye.artık tek tesellim bu..onun yaptıklarından pişman olması...o kadar...

,,,,,,,,,,,,

Son düzenleme:
evet hep söylenir ölümden başka herşeyin çaresi var diye...ama bu şahıs, benim bütün inancımı yerle bir etti adeta..ilk kez birisi bu şekilde terketti beni...özgüven filan eksilere düştü yani ..ne sevilmeyecek kızmışım dedim yani bi şu adamın benden kopamamasını sağlayamadım, heni ölümden başka herseye çare vardı dedim uzun zaman...
şimdi ise tamamen umudu kestim diyebilirim.arada bir % 1 lik bir umut yokluyor beni bilinçaltımdan o kadar..ama ayyyy' cim, sen inşallah mutluluğu yaklar, çektiğin tüm acıları da arkanda bırakırsın..
annem de bana teselli vermek için der hep" kimsenin ahı yerde kalmaz " diye.artık tek tesellim bu..onun yaptıklarından pişman olması...o kadar...

tatlımm çok teşekkür ederim inşallah hepimiz de mutlu oluruz buraya gelip birlikte kutlarız sevincimizi paylaşırız.olumunekankayizsmile

ama şu olumsuz havayı at istersen üzerinden.neden kendini eksik , yetersiz görüyosun ki.demekki eksiklik ondaymış kafasında iki çivisi eksikmiş ki senin kıymetini bilememiş farkını görememiş.o yansın haline.sen ona eksiklik hissedecek ne yaptın ki .yalan mı söledin ihanet mi ettin kıymetini mi bilmedin vs ...

sen herşeyden daha değerlisin bikere bunu kazı artık bilinçaltına.Allah hiçbirimizi birine kul köle olalım diye yaratmadı.hayatta her zaman bir başımızayız birileri hep bizimle olacak bizimle kalacak diye bi kural yok.Allah seni onun için yaratmadı.bi silkelen kendine gel.sen yanlış bişey yapmadıktan sonra niyetin her zaman temiz olduktan sonra hiç üzülme canın da yanmasın.tam tersi senin vicdanın rahat olsun.bi gün öle bi anlar ki kıymetini farkını öle bi farkeder ki eşekten düşmüşe döner de inşallah iş işten geçmez ozaman da.:mymeka:

bu arada canım ben bişe yapmadım yada sanmıyorum diğer arkadaşlarda öle kopmaması için bişeyler yapmadık.onların dengesizliği ve gerizekalılığı hepsi bu.ne adam olur dönerler ne de sahip çıkarlar işte.:mymeka:

X